VIDEO Teodor Melescanu: Comisia de aparare il va audia pe ministrul Stanisoara in legatura cu cazul Mircea Basescu

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 30 august 2009, 13:48 Actualitate | Politic


Presedintele Comisiei de aparare din Senat Teodor Melescanu a declarat duminica, pentru Mediafax, ca ministrul Apararii Mihai Stanisoara va fi audiat saptamana viitoare pentru clarificarea stadiului de desfasurare a programelor de inzestrare a Armatei si de delaborare de munitii, dar si a cazului Mircea Basescu.
  • "In aceasta saptamana am avut o reuniune a Comisie pentru aparare din Senat, la Constanta, si am discutat despre audierea lui Stanisoara. Ideea a fost ca, la reluarea lucrarilor Parlamentului, in saptamana care urmeaza, sa invitam la audieri pe ministrul Apararii, Mihai Stanisoara, pe seful Statului Major, si pe secretarul de stat pe armament, sa ne precizeze stadiul si perspectivele programului de inzestrare a Armatei si programul de delaborare de munitii, avand in vedere ca in presa au circulat tot felul de informatii".
Intrebat daca in urma acestor audieri va fi decisa initierea unie comisii de ancheta, senatorul PNL a mentionat ca, "in functie de elementele de clarificare care vor fi aduse de catre audiati", comisia va decide ce e de facut mai departe.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















493 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    doua aspecte (Duminică, 30 august 2009, 14:27)

    suca [anonim]

    as fi curios cate legi sa-u dat in parlament si cate comisii s-au facut. cati bani s-au cheltuit pe comisii si pe scandaluri.

    deasemenea, de cand o comisie de aparare are birou la constanta? e prea cald in Bucuresti?
    de ce nu la targu jiu?
  • +4 (6 voturi)    
    Multumita lui Organ..pardon Orban.... (Duminică, 30 august 2009, 15:48)

    Claude [anonim]

    ... nu mai am incredere in nici o comisie a parlamentului. Asa ca, la munca ba, nu la comisie!
  • +3 (5 voturi)    
    Am comis-o! (Duminică, 30 august 2009, 16:18)

    Vizitiul [utilizator]

    Cu ajutorul ... comisiilor!
  • -2 (4 voturi)    
    TEMERITATE (Duminică, 30 august 2009, 19:42)

    teo [anonim]

    O sa aiba curaj Teo pana cand Base o sa ii aminteasca, din nou, de pericolul publicarii dosarului sau de ofiter acoperit al Securitatii, ca in momentul cand refuza sa semneze niste acte ca interimar la ministerul justitiei. Cum i-a dat telefon Base, cum a semnat Teo in 30 de minute!
  • -1 (1 vot)    
    penibil (Duminică, 30 august 2009, 22:36)

    dum_i [utilizator]

    Doar pentru a da cat mai mult in basescu, acesti pierde vara cu nume impozante comit gafa dupa gafa si dau in final in poporul roman.

    Pot sa stiu si eu de ce, in an de criza, parlamentul a stat continuu numai de comisii politice? De ce, dupa 9 luni, nu avem codul penal, codul civil, codul educatiei, legea salarizarii samd dezbatute? Si nu imi spuneti ca din cauza guvernului. O majoritate PNL-PSD ce exista de facto putea lejer sa dezbata aceste legi si sa le adopteze.

    Au facut asta? Sau au stat de circ si comisii?

    Si nu ma doare ca stau de circ si de scandal, cat ma doare ca fac asta pe timpul nostru si in loc sa munceasca pentru noi. Iar eu am fost la vot...si imi platesc taxele...
    • +2 (2 voturi)    
      Cum de ce? (Luni, 31 august 2009, 2:06)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Pt ca e campanie. Pt ca in loc de 1 an...noi avem 2 de campanie. Pt ca la noi politica = bani.
  • 0 (0 voturi)    
    melescanu si comisii de ancheta. (Luni, 31 august 2009, 15:00)

    mircea [anonim]

    comisia trebuie sa-l intrebe pe melescanu ce afaceri a facut ca ministru al apararii cu mafia tiganeasca,in special cu finii din mafia tiganeasca.Daca are curaj sa incerce sa scormoneasca s-au sa nege.Ma refer la afacerile cu fier vechi si tehnica militara data la fier vechi.
  • 0 (0 voturi)    
    aparenta e tot ce conteaza pentru rosca stanescu (Luni, 31 august 2009, 15:05)

    gelu naum [anonim]

    presa publica nesatula niste materiale scoase la inaintare de srs care nu sunt de fapt decat niste materiale de propaganda.
  • 0 (0 voturi)    
    presa alimenteaza confuzia (Luni, 31 august 2009, 16:38)

    CCartu [anonim]

    aparenta ca Basescu este vinovat e atat de puternica incat nimeni nu se mai uita la fapte, iar in pesa alimenteaza confuzia