Comisia de ancheta Udrea

Ludovic Orban, scris "Ludovic Organ" in sesizarea trimisa de Udrea. Comisia acuza un angajat al Camerei ca a vrut sa "sustraga" documentul pentru a-l corecta

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 26 august 2009, 15:09 Actualitate | Politic


Sesizarea Elenei Udrea catre Comisia de ancheta il mentioneaza pe liberalul Ludovic Orban, repetat, cu numele de Ludovic "Organ", motiv pentru care, potrivit relatarii lui Nicolae Banicioiu (PSD), "o doamna de la cabinetul presedintelui Camerei" a incercat sa retraga documentul pentru a-l corecta, relateaza Mediafax.

Vicepresedintele comisiei, Nicolae Banicioiu a reclamat faptul ca, in pauza sedintei comisiei, o persoana din staff-ul presedintelui Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, a venit la Comisia de ancheta, a incercat sa sustraga aceasta sesizare a Elenei Udrea pe motiv ca vrea sa corecteze numele lui Ludovic Orban, care a fost scris gresit "Organ".

Banicioiu a povestit ca doamna de la cabinetul presedintelui Camerei a spus ca a fost sunata de la registratura pentru a i se spune despre aceasta greseala. "Nu este normal ca orice corespondenta sa treaca pe la cabinetul presedintelui Camerei si ca un document sa poata fi retras", a spus Banicioiu.

Membrii Comisiei au decis sa sesizeze secretarul general al Camerei in acest caz pentru a lamuri incidentul, acuzand  "tentativa de sustragere" a documentului.

Ministrul Turismului, Elena Udrea, a trimis, miercuri, membrilor Comisiei de ancheta in cazul sau, o sesizare in care apreciaza ca orice cercetare in acest cadru al comisiei este improprie. Udrea considera ca unii membri ai comisiei se afla in incompatibilitate generata de antepronuntare si ca este un blocaj al comisiei din cauza lipsei regulamentului de functionare.

UPDATE Udrea a depus la Camera sesizarea corectata catre Comisie, cerandu-si scuze. Sesizarea corectata a ministrului Turismului referitoare la Comisia de ancheta privind cheltuielile de la MT, a fost depusa, miercuri, la 13:35, la Camera Deputatilor, anunta Mediafax.

"Dintr-o regretabila greseala de tehnoredactare, in adresa anterioara, transmisa cu nr. 5141 din 26.08.2009, s-a strecurat o greseala. Va transmitem alaturat documentul corectat si va rugam sa primiti, totodata, scuzele de rigoare", se arata in documentul care insoteste varianta corecta a sesizarii adresate Comisiei de ancheta privind cheltuielile de la Ministerul Turismului, in care Elena Udrea recuza comisia.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1737 vizualizari

  • +4 (16 voturi)    
    super tare! (Miercuri, 26 august 2009, 16:34)

    marea_lehamite [anonim]

    de acum inainte numai asa am sa-i zic. Marele Ludovic Organ al PeNaLilor!!!
    • -3 (11 voturi)    
      asa e...super tare replica ta! (Miercuri, 26 august 2009, 17:26)

      judex [anonim] i-a raspuns lui marea_lehamite

      cui vei zice tataie? organizezi mini-talk-show-uri in fata oglinzii cu invitati imaginari? Te si vad: domle presedinte, aveti cuvantul...etc :))))))))))))))
      esti super haios prietene :))))))))))))
      • -1 (9 voturi)    
        Frumos...ce sa zic (Miercuri, 26 august 2009, 21:16)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui judex

        Parca s-ar certa niste copii de 12 ani. Mi-e sila de toti "liderii" nostri...dar mai ales de STIMATA doamna Udrea. Este de departe cel mai arogant, parvenit si ipocrit personaj de pe scena politica.
        Dar...asta e Romania...astia sunt guvernantii nostri. Daca astfel de oameni au ajuns acolo unde sunt...inseamna ca ne meritam soarta.
        • -2 (8 voturi)    
          mai pisi , G este deasupra lui B pe tastatura (Miercuri, 26 august 2009, 21:33)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui bgd

          ..poate chiar a fost neintentionat ! dar voi repede sa o impuscati pe Blonda ;mai era un prost de puslamentar pnlist Calimente, care spunea ca nu il intereseaza documentele ministerului ,il enerveaza ca tot apare Udrea in actiuni turistice la TV!bietul narod asta de fapt il macina !
          • 0 (8 voturi)    
            Mai citeste te rog inca o data partea ingrosata (Miercuri, 26 august 2009, 23:16)

            bgd [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

            De la inceputul articolului.
            Se precizeaza clar ca "greseala" s-a facut in mod repetat.
            Hai sa fim seriosi...nu poti repeta aceeasi greseala de mai multe ori, mai ales ca dactilograf in cadrul unui minister. Nu uita ca respectivul document trebuie semnat de Ministru, care in prealabil il citeste.
            Hai sa nu ne dam pe dupa cires.
            "Greseala" a fost intentionata.
            De unde si sila mea extrema pt acest personaj de mahala...care transforma o competitie si o cearta politica intr-o galceava tiganeasca.
            Jegos caracter.
            • +3 (7 voturi)    
              orban (Joi, 27 august 2009, 0:08)

              Ghita [anonim] i-a raspuns lui bgd

              este acel cult care in marea lui intelepciune si-a permis sa jigneasca o gramada de femei din politica romaneasca? pai asta ar trebui injurat si scuipat 12 ore pe zi la ce puslama e. ce dreq nu s-o fi dus dupa prietenul lui din copilarie mazare in psd de se da lup moralist.
              • 0 (0 voturi)    
                asa e ...dar pe diagonala (Joi, 27 august 2009, 13:26)

                aa [anonim] i-a raspuns lui Ghita

                greseala negreseala... nu vad ce conteaza ?
            • +2 (2 voturi)    
              de curiozitate (Joi, 27 august 2009, 11:46)

              Vanatoru [utilizator] i-a raspuns lui bgd

              Are cineva officeul instalat in limba romana asa cum e pe la ministere?

              Sunt curios daca exista acel celebru auto-spelling cum e in engleza.

              Poate a "corectat" automat wordu din Orban in Organ.

              Chiar sunt curios dar nu am access la o asemenea versiune.
              • 0 (0 voturi)    
                AI DREPTATE! (Joi, 27 august 2009, 13:20)

                gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Vanatoru

                asta s-a intamplat.
                dar banicioiu nu are de unde sa stie. e vorba de calculator.
                • 0 (2 voturi)    
                  lol (Joi, 27 august 2009, 13:36)

                  aa [anonim] i-a raspuns lui gabifm

                  e uite ca e imposibbil ceeea ce spuneti voi pentru ca Orban are prima litera majuscula iar Word il marcheaza ca NUME prpopriu asa ca lasati bancurile cateii PDL-isti.
                  • 0 (0 voturi)    
                    Pffff (Joi, 27 august 2009, 13:54)

                    Vanatoru [utilizator] i-a raspuns lui aa

                    "aa" a ajuns sa ma invete cum se foloseste wordu' :))

                    continua la berea aia si somn usor.

                    Cred ca in viata ta nu ai deschis Word -> Tools (AutoCorrect si Spelling and Grammar) ca atunci ai sti ca acolo sunt niste "patratele" d'alea in diferite "taburi" care pot fi bifate sau nu in functie de cum vrea muschiu meu.

                    Succesuri
                    • 0 (0 voturi)    
                      Zi-mi sincer... (Joi, 27 august 2009, 14:55)

                      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Vanatoru

                      Tu crezi ca a fost o greseala...sau o "greseala" ?
                      Ca asta cu Wordu e penibila...serios. Adica nu poti sa spui asa ceva cand nici macar tu nu crezi. Ca si cum ai pune un mega incompetent sa dactilografieze un text, mega incompetent angajat la minister, fara sa-l citeasca in timp sau macar dupa ce l-a scris. Document care-l citeste si STIAMATA doamna Urdea (ca sa gresesc si eu) si-l semneaza. Hai sa fim seriosi.
                      Asta e clasa politica romaneasca?
                    • 0 (0 voturi)    
                      FALS SECURISTULE (Vineri, 28 august 2009, 12:28)

                      aa [anonim] i-a raspuns lui Vanatoru

                      minciuni sincer te banuiesc de pdl-ita ... conform requirements-urilor de produs ( stiu ca e complicat pentru tine) litera mare urmat de cuvant e nume propriu si tratat ce word ca atare...spellerul nu se atinge de el default!
            • 0 (0 voturi)    
              dar Udrea are vreo 10 de tipuri de semnaturi (Joi, 27 august 2009, 13:35)

              aa [anonim] i-a raspuns lui bgd

              ai uitat ?
        • +3 (5 voturi)    
          zi repede (Joi, 27 august 2009, 0:07)

          Ghita [anonim] i-a raspuns lui bgd

          ce a facut un ministru pesedist in 9 luni. pun pariu ca nici nu iti amintesti vreun nume in afara de aia de la invatamant. toti tac si asteapta alegerile fara sa puna osul la munca pentru care sunt platiti si pentru care (cica) s-au batut sa castige alegerile.

          si eu cred ca udrea a beneficiat de multe ajutoare sa ajunga ministru, insa incepe sa imi placa intrucat are idei (bune) si se pare ca nu ii e frica sa le implementeze. spre deosebire de unii alesi ca organ care daca sunt la putere se dau cu opozitia, daca sunt in opozitie se dau cu puterea, sau ca sleahta aia criptocomunista care sunt la putere cand e sa cheltuie fonduri si sa obtina informatii, in rest sunt in opozitie pana trece criza.

          si ca sa iti raspund mai la obiect: la ce clasa politica avem sunt sigur ca cui pe cui scoate, si ca doar un arogant poate sa faca ceva ordine, daca ai obrazul subtire nu esti bun de politica romaneasca.
          • 0 (0 voturi)    
            ministerul muncii iti spune ceva ? (Joi, 27 august 2009, 13:27)

            aa [anonim] i-a raspuns lui Ghita

            treci la scris note informative ca e unul contra monstrilor PDL-isti pe aici ... a de fapt sunt vreo 20 de milioane ...
            • +1 (1 vot)    
              Ministerul muncii???? (Joi, 27 august 2009, 16:18)

              Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui aa

              E vorba despre tipul ala care era in concediu????? Ca de altceva.... nu s-a auzit:))

              Sorry, daca il dadeai ca si exemplu pe Diaconescu..... nu aveam nimic de comentat:))
    • 0 (0 voturi)    
      aham tara (Joi, 27 august 2009, 13:25)

      aa [anonim] i-a raspuns lui marea_lehamite

      dar metodele de subminare si de sfidare a legilor ale lui Basesscu , Udrea si PD-ului cum le denumesti?

      Organ Orban putea sa-l cheme si de-a dreptul Bula ca nu conta decat faptul ca e in curs o lovitura de stat data de clientele politica a PDL
    • 0 (0 voturi)    
      tupei mai ai (Joi, 27 august 2009, 17:38)

      Drakoo [anonim] i-a raspuns lui marea_lehamite

      asta atenteaza la banii publici si tu razi de chestia asta? Se joaca cu documentele, poceste nume vine, nu vine la comisie. de-aia traiesti cum traiesti bai necioplitule
  • +1 (9 voturi)    
    Mici greseli... (Miercuri, 26 august 2009, 16:34)

    organ de anketa [anonim]

    La cum se comporta Organ trebuia de fapt scris Ludovic Freissler sau Ludovic heffner....are mult din ambele personaje. Gretos, arogant, misogin, suferind de suficienta si mai descoperiti-i voi alte calitati
    • +2 (8 voturi)    
      caracterizare corecta (Miercuri, 26 august 2009, 19:28)

      cititor [anonim] i-a raspuns lui organ de anketa

      Comparatia lui Orban cu orice organ este in defavoarea organului
      • 0 (0 voturi)    
        nu cred daca Organ= Creier si apartine PDL (Joi, 27 august 2009, 13:42)

        aa [anonim] i-a raspuns lui cititor

        daca organul e Creier si apartine oricarui PDL-ist "cititor" nu are dreptate ...
    • 0 (0 voturi)    
      Ludovic Orban e suficient (Joi, 27 august 2009, 13:37)

      aa [anonim] i-a raspuns lui organ de anketa

      un alt erou national care lupta impotriva regimului totatlitaer neocomunist al lui Basescu.
      • 0 (0 voturi)    
        Multumesc aa, (Joi, 27 august 2009, 16:28)

        Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui aa

        cel mai bun banc.... auzi, "erou national".... atunci Floricel, daca este seful lui Organ, este "Erou mondial"??????
  • 0 (8 voturi)    
    e fantastic (Miercuri, 26 august 2009, 17:18)

    alin [anonim]

    doamne, ce porcarii puteti scoate ca sa o tineti pe udrea in atentia publicului! ma crucesc...
  • -2 (6 voturi)    
    organul (Miercuri, 26 august 2009, 17:30)

    PLESCOI-anul [anonim]

    La noi la Plescoi, natural, unii se nasc din si traiesc cu confuzia (generata de localitate) dintre carnat si organ. Unii dintre acestia raman pe viata blocati pe carnat, altii pe organ. Dintre cei din urma, unii ajung sa creasca si sa vietuiasca numai cu gandul si datori la ... organ.
    • +1 (5 voturi)    
      confunzi organele (Miercuri, 26 august 2009, 23:35)

      Gigi Maybachistu' Bruxellez [anonim] i-a raspuns lui PLESCOI-anul

      Cârnatul e cel din Primăria Capitalei. E greu să-l confunzi, e cel mai mare cârnat din lume - dar nu şi cel mai mare organ, spre supărarea lui, motiv pentru care construieşte o clădire de 200m în formă de organ ca să compenseze....

      Organul se deosebeşte de Marele Cârnat fiind ceva mai gelat (sau ...lubrifiat!?)
    • 0 (0 voturi)    
      CE LIMBAJ POTI AVEA! (Joi, 27 august 2009, 13:23)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui PLESCOI-anul

      parintii tai "stie"??? (atentie, eu nu am calculator+tastatura in lb romana sa faca autospelling)
  • -1 (7 voturi)    
    Cine s-ar fi asteptat la altceva ... (Miercuri, 26 august 2009, 17:38)

    Louis XIV [anonim]

    ... de la o persoana care prin "organ" a promovat, prin "organ" se mentine, doar la "organ" ii sta capul si de la "organ" i se trag toate.
    Ce sa mai zic: sa aiba parte numai de organ, daca mai mult nu poate.
    • -1 (3 voturi)    
      Asta este.. (Joi, 27 august 2009, 10:52)

      Fuckiroo [anonim] i-a raspuns lui Louis XIV

      ... tanti Nutzi este tanara, doar n-o sa se gandeasca la pensie sau la gatit. Se gandeste si ea la ce-i place si atunci, tzushti, greseste si-si tradeaza gandurile.
  • 0 (6 voturi)    
    nesimtire (Miercuri, 26 august 2009, 17:45)

    cristi [anonim]

    Un exemplu de nesimtire din partea clasei politice actuale. Nici un comentariu in plus.
  • 0 (6 voturi)    
    greseala? (Miercuri, 26 august 2009, 18:44)

    nicu [anonim]

    A fost greseala intentionat facuta pt a denigra numele lui si imaginea lui. Normal ca isi cere scuze spunand ca regreta incidentul ca altfel isi denigra ea imaginea.
    • +5 (5 voturi)    
      pt. nicu (Joi, 27 august 2009, 8:45)

      marin [anonim] i-a raspuns lui nicu

      chiar crezi ca mai era nevoie? Si oricum i se potriveste denumirea precum cea de prostanac lui Geoana. Nu mi-a placut aceasta EU, dar imi devine din ce in ce mai simpatica. Si se pare ca nu sunt singurul.
      • +1 (1 vot)    
        O sa-ti devina atat de simpatica... (Joi, 27 august 2009, 15:25)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui marin

        Incat ai s-o votezi pt Presedentie in 2014.
        Cu siguranta.
        Sa nu-mi zici ca nu ti-am zis.
  • +4 (8 voturi)    
    organ (Miercuri, 26 august 2009, 20:18)

    observator [anonim]

    sinistru personaj,are o privire de vulpe,si o gura de lup,acest organ.dar ma intreb Berceanu de ce tace la cate a facut organul la M.T.
    • 0 (0 voturi)    
      pentru ca pe Berceanu in paste plimbarea (Joi, 27 august 2009, 13:31)

      aa [anonim] i-a raspuns lui observator

      iti explic parerea mea PDL-ul e scindat in vreo 3 grupari ... Berceanu ... face si el ce poate pentru clientele PDL ... iar ORban pana la proba contrarie nu a facut nimic rau.
      • 0 (0 voturi)    
        organ (Joi, 27 august 2009, 14:05)

        observator [anonim] i-a raspuns lui aa

        scindari sunt la toate partidele,PDL-ul cred ca estte totusi cel mai bine sudat,nu l_am agreat la inceput pe Berceanu,dar acum cred ca este un bun ministru si un politician abil.Tin sa precizez ca apreciez foarte mult la un om inteligenta si simtul umorului.
      • 0 (0 voturi)    
        organ (Joi, 27 august 2009, 14:17)

        observator [anonim] i-a raspuns lui aa

        Pentru chestiunea cu proba contrarie vreua sa fac o gluma:un angajat este sanctionat,nedumerit se consulta cu juristul intreband-ul ,daca nu am facut nimic pot sa fiu sanctionat,raspunsul NU.Da organ nu a facut nimic la M.T. I
      • 0 (0 voturi)    
        aa, (Joi, 27 august 2009, 16:06)

        Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui aa

        Pana la proba contrarie nici Elena Udrea nu a facut nimic rau. Corect????
  • -2 (6 voturi)    
    ... (Miercuri, 26 august 2009, 20:36)

    K [anonim]

    Incredibil cat circ e in tara asta ...
    Doamna Udrea se crede in scoala primara, comportandu-se ca atare, cu glume infantile, in loc sa isi vada de functia importanta (macar din punct de vedere a banului public) pe care o detine.
  • -1 (5 voturi)    
    Misto fata Lenutza (Miercuri, 26 august 2009, 22:20)

    Albanezu [anonim]

    Are stofa madama,la cit tupeu arata,e buna de Pres si cum are si "organ", sa vedeti cum ne-o trage de ne ies ochii.Au si nemtii,dar sa fim seriosi,nu e nici pe departe ca a noastra.Angela lor ii pune la treaba,Lenuta noastra ne va tine numai in sprituri si perinite.Numai sa ne tina organu.
  • -2 (4 voturi)    
    udrea si organele (Joi, 27 august 2009, 11:40)

    neagoe mihai [anonim]

    se pare ca udrea se gandeste in permanenta la orga (al lui basescu) pentru ca tot pdl va ramane cu organnu lui basescu cand va iesi crin presedinte.
    CRIN PRESEDINTE! un presedinte liberal este solutia anticriza.
    • 0 (0 voturi)    
      Presedinte liberal???? (Joi, 27 august 2009, 16:09)

      Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui neagoe mihai

      De ce nu??? Dar sa apara intai... Crin.... e o gluma buna, nu un liberal
  • -2 (4 voturi)    
    Analfabeta! (Joi, 27 august 2009, 11:43)

    Marius [anonim]

    Pai nu ma mira, in orasul in care stau eu director la Regia de apa este un tanar PD-L care nu are nici macar bac-ul luat, sa nu mai zic de alti 2 care sunt sefi peacolo si au terminat facultatea de sport! Elena Udrea are alte calitati care ii ajuta probabil pe unii lideri PD-l ce mai conteaza competenta !
  • 0 (2 voturi)    
    UDREA (Joi, 27 august 2009, 11:48)

    Paula [anonim]

    Udrea sa vrut sa il puna pe Orban intr-o situatie jenanta gresind in mod repetat numele lui. A transformat in circ acest scandal in care e implicata . Nu are nici un pic de bun simt fata de noi
  • +1 (1 vot)    
    Orban e Organ (Joi, 27 august 2009, 12:34)

    Mihai Petre [utilizator]

    Unora le place... organul. Se pare ca Udrea a ramas impresionata de Orban si acum se gandeste numai la... organul acestuia! :)))
  • +1 (1 vot)    
    a facut-o intentionat (Joi, 27 august 2009, 13:06)

    unu [anonim]

    in document, in 3 locuri e repetata aceeasi greseala...clar ca intentionat din rautate a facut-o. si la ce altceva, in afara de vulgaritati, va puteti astepta de la /asta, cand stiti bine cum a ajuns sus?
    • 0 (0 voturi)    
      Eu nu stiu... (Joi, 27 august 2009, 16:10)

      Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui unu

      Cum a ajuns sus?????
  • +1 (1 vot)    
    cade si udrea (Joi, 27 august 2009, 13:23)

    unu [anonim]

    In primul rand, doamna Udrea spune ca spotul a fost facut GRATUIT. Apare clar minciuna. Gratuit nu inseamna neaparat FARA BANI. Acel contract NU ESTE oneros. In schimbul clipului, "ministerul se obliga sa aduca la cunostinta publicului si sa promoveze numele, sigla, marca si imaginea Colaboratorului (BRD, adica), in calitate de colaborator/partener principal". Deci avem o minciuna.
    Apoi, sincer, pretul mi se pare cam mare. BRD a devenit "partener principal" al MT, prin realizarea unui clip publicitar. Care nu i-a costat foarte mult. Ceea ce s-ar putea banui a insemna cu adevarat ceva bani ar fi imaginea Marilor Sportivi. Insa se stie ca respectivii au deja contract cu BRD. Deci NICI asta nu a costat.
    Cam slaba "moneda de schimb". Cumva BRD a mai prestat vreun alt serviciu, pentru a ajunge "partener principal"? Vreo rescadentare, ceva?
    Despre contractul cu sotia lui Nastase, lucrurile sunt evidente de la o posta. Daca cineva incearca a ma convinge ca o firma, "pe praful asta" e... (arata tot comentariul) In primul rand, doamna Udrea spune ca spotul a fost facut GRATUIT. Apaare clar minciuna. Gratuit nu inseamna neaparat FARA BANI. Acel contract NU ESTE oneros. In schimbul clipului, "ministerul se obliga sa aduca la cunostinta publicului si sa promoveze numele, sigla, marca si imaginea Colaboratorului (BRD, adica), in calitate de colaborator/partener principal". Deci avem o minciuna.
    Apoi, sincer, pretul mi se pare cam mare. BRD a devenit "partener principal" al MT, prin realizarea unui clip publicitar. Care nu i-a costat foarte mult. Ceea ce s-ar putea banui a insemna cu adevarat ceva bani ar fi imaginea Marilor Sportivi. Insa se stie ca respectivii au deja contract cu BRD. Deci NICI asta nu a costat.
    Cam slaba "moneda de schimb". Cumva BRD a mai prestat vreun alt serviciu, pentru a ajunge "partener principal"? Vreo rescadentare, ceva? Are Udrea un credit de 3 milioane euro la ei, la care tocmai i-a fost renegociata dobanda, in plina criza. Mai-mai, of-of.
  • -1 (1 vot)    
    Faptul ca cei din (Joi, 27 august 2009, 13:28)

    gabifm [utilizator]

    comisie NU si-au dat seama nu ma mira; dar voi care lucrati pe calculator ma surprindeti.
    Ce va spune asta: tastatura in limba romana (ati incercat sa folositi asa ceva?) la care se adauga evident AUTOCORECT (nu AUTOSPELLING) si obtineti din Orban - Organ! In 10 locuri nu in 3!
    Daca eram in locul celor din comisie nu prezentam presei acest lucru pentru ca arata ca mai mult de un Solitaire nu stiu.
    • +1 (1 vot)    
      ceea ce spui e FALS! (Joi, 27 august 2009, 13:40)

      aa [anonim] i-a raspuns lui gabifm

      Spune te rog versiunea de Word.
      ca ne umplem de bani...chiar te rog sa imi spui cum ai facut

      Orban cu prima litera majuscula e recunoscut de Word ca nume propriu si NU e inlocuit cu NIMIC.
      • 0 (0 voturi)    
        daca si numai daca... (Joi, 27 august 2009, 16:14)

        Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui aa

        este bifat "ignore etc, etc, etc....."
        • 0 (0 voturi)    
          nu daca si numai daca NU este bifat (Vineri, 28 august 2009, 12:30)

          aa [anonim] i-a raspuns lui Falciparium

          ba mai mult NU se poate bifa din greseala comportamentul default fiind cel descris de mine .
  • 0 (0 voturi)    
    udrea e analfabeta (Joi, 27 august 2009, 15:19)

    Ioana [anonim]

    Stimati colegi, din pacate pentru noi si pentru tara asta, Udrea ne face de tot rasul, romanca fiind, cunoscand limba romana, face astfel de gafe, intentionate sau nu, la adresa Presedintelui de Comisie, Domnul Ludovic Orban. Daca sa obisnuit atat de mult cu vorbirea " altor limbi", ar face bine sa isi revina,si sa invete sa scrie corect! Nu ii mai luati atat de mult apararea deoarece o sa ajungeti analfabeti cu totii!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai na, (Joi, 27 august 2009, 16:16)

      Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui Ioana

      o gafa ramane o gafa. Asa cum si dumneavoastra scrieti: "sa obisnuit". In mod normal trebuie pusa o cratima. Dar, la fel ca in cazul Domnului Organ.... este o greseala, nimic mai mult
  • 0 (0 voturi)    
    n-are nici macar scuza ca-i blonda (Joi, 27 august 2009, 15:31)

    obs [anonim]

    nu-i nicio greseala de ortografiere(repetata de doua ori?!!)...e "opera" japitzei de Udrea...ati uitat cand, in emisiunea lui Cristoiu, a numit-o pe Alina Mungiu Pipidi....(evident intentionat!!) Lipidi?!!!
    Ce sa-i cerem acestei tzaranci de Plescoi? asa a invatat ea la facultatea aia de doi bani, facuta la distanta. Prin acest gest, s-a descalificat DEFINITIV
  • 0 (0 voturi)    
    De vina e natura (Joi, 27 august 2009, 15:33)

    Truby [anonim]

    De vina e natura ca ne-a pricopsit co o asemenea faptura la minister!
    Greseala a fost facuta in mod intentionat, sau in infantilitatea ei tanti udrea nici macar nu stie scrie ceea ce nu m-ar mira!
    Dar vorba poetului: "pasarea malai viseaza" asa ca nu ma mira faptul sa fi gresit tanti Udrea!
  • 0 (0 voturi)    
    Udea.... (Joi, 27 august 2009, 15:38)

    la zi [anonim]

    Draguta de Udea si-a cerut scuze... dar de ce nu a fost interesata sa citeasca inainte de a da plicul....asa si-a aratat oamenii "competenti" pe care ii are in subordine...sau pardon oamenii doamnei presedinte de la Camera Deputatilor.
  • 0 (0 voturi)    
    lasa-ne tanti nuti ... du-te dupa organ (Joi, 27 august 2009, 16:03)

    dorin cocoselu [anonim]

    deci in primul rand tanti asta nesimtita trimite scrisorele in nume personal, fara antetul institutiei, fara stampila institutiei, trecandu-si domiciliul personal ... apoi poceste numele unui parlamentar, chiar de doua ori ... apoi camera deputatilor trimite rectificari in numele doamnei ministru ... astia chiar nu-si dau seama ca sint incompetenti si trebuie sa plece
  • 0 (0 voturi)    
    Greseala...cu siguranta nu (Joi, 27 august 2009, 16:05)

    Dorutza [anonim]

    Haideti sa fim seriosi..care greseala?Ce greseala?O greseala o faci o data..iti scapa...ok...nu in mod repetat..atunci se schimba datele problemei..vorbim deja de un lucru facut cu buna stiinta,doar pentru a deranja si a lua peste picior..inca o data,tupeu mare la Ministerul Turismului!
  • 0 (0 voturi)    
    e jenant (Joi, 27 august 2009, 17:04)

    cosmina [anonim]

    Ca si scuza mi se pare penibila aceasta tentativa de a sustrage documentele... Doamna ministru e atat de capabila incat nici scuze plauzibile nu isi poate gasi pentru a nu raspunde pentru greselile pe care le face pe bani publici. si in orice caz se pare ca e foarte ocupata sa gaseasca scuze si nu sa isi duca la bun sfarsit indatoririle de ministru... imi pare rau ca am ajuns sa vad tara in aceasta situatie dramatica, in mainile unora care isi vad doar propriul interes
  • 0 (0 voturi)    
    e penibila (Joi, 27 august 2009, 18:29)

    ionut [anonim]

    Doamna ministru vad ca este foarte ocupata sa sustraga documentele pe motiv ca s-a strecurat o "greseala",care sunt sigur ca a fost mai mult o "greseala intentionata",,vai de noi si de ce ministrii avem!!!