VIDEO Marian Vanghelie: Vor aparea alte documente anti-Basescu, inclusiv de la PDL, in perioada urmatoare

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 24 august 2009, 15:18 Actualitate | Politic


Marian Vanghelie (arhiva)
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a vorbit luni despre "afacerile neclare ale fratelui presedintelui Basescu", relatate de presa - afacerile cu energie sau cumpararea de terenuri de la stat - si a opinat ca in perioada urmatoare vor mai aparea documente anti-Basescu, inclusiv de la cei din PDL, care vor "sari in ajutorul" PSD. Potrivit lui Vanghelie, citat de NewsIn, pedelistii vor contribui in perioada urmatoare la campania anti-Basescu pentru ca "societatea in ansamblu a obosit" fata de activitatea presedintelui.
  • "Spune domnul prim-ministru: <<domne, nu s-au cheltuit bani publici, nu s-au incasat bani publici, ca atare, cetatenii Romaniei nu au fost pagubiti>>. Eu cred ca in momentul cand s-a cumparat energie ieftina si s-a vandut la suprapret de fratele presedintelui Romaniei, eu cred ca atunci s-a si stiut si cred ca s-au si incasat bani publici de la cetatenii Romaniei? Da. E contractul concret, e relatat de presa: cea mai ieftina energie de pe piata a cumparat-o fratele presedintelui Romaniei", a declarat primarul Sectorului 5.
Vanghelie: PSD nu are nicio problema cu "armaghedoanele" PDL
  • PSD nu are nicio problema cu "Armaghedoanele", problema exista in partea cealalta, la Palat. Inteleg ca astazi au mai aparut niste documente privitor la afacerea cu armamentul. Eu cred ca in perioada urmatoare vor mai aparea foarte multe documente pentru ca toata societatea in ansamblu a obosit: cu structuri, cu prieteni, cu pedelisti impreuna. Sunt foarte multi pedelisti si simpatizanti pedelisti care ne vin in ajutor si vor veni cu documente in urmatoarea perioada", a opinat Marian Vanghelie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2066 vizualizari

  • -2 (22 voturi)    
    TIMPENIE (Luni, 24 august 2009, 15:48)

    mos ion roata [utilizator]

    mare,marinelul nu e atat de fraier sa-si puna in fata fratele.Daca vrea sa faca o afacere in mod cert se va folosi de persoane dinafara anturajului sau.Ceea ce fac prostanacii si resturile comuniste il ajuta in campanie.Stilul acesta de denigrare mergea in urma cu 15-18 ani ,calomniatorii fac o alta gresala cand isi imagineaza ca electoratul poate fi manipulat cu baliverne.Consilierii formati pe alte meleaguri nu pot sa patrunda in subtilitatile situatiei de aici-ca exemplu,marsaviile unui fost secretar cu probleme economice de la Bacau au mult mai mare succes decat masinatiunile dirijate de americani dar datorita faptului ca electoratul s-a maturizat efectul este nul.
    • -14 (18 voturi)    
      Ai dreptate dar nu 100% -- Basescu va fi ales (Luni, 24 august 2009, 17:55)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

      Dar nu pentru ca electoratul s-a maturizat ci Romania s-a tembelizat.
      Basescu = Iliescu = nomenclatura comunista => votant Basescu = miner din Valea Jiului venit sa dai in cap in Piata Universitatii.
    • +3 (13 voturi)    
      Marinelul nu e atat de fraier ... (Luni, 24 august 2009, 18:56)

      Freelancer [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

      ..., dar din cand in cand se pare ca se cam imbata, si-atunci detaliile nu prea mai conteaza, intelegi mai mos ioane, de-aia si bate campii ca frate-sau n-a stiut ce-a semnat, ca i s-au schimbat foile (!!!), apoi ca a fost atras intr-o capcana, apoi ca nu se poate apara de el si tot asa, ca la "tura betivului" !!!
  • -2 (18 voturi)    
    da, vor aparea (Luni, 24 august 2009, 15:57)

    lungu bogdan [anonim]

    vor aparea niste "almanahe".
  • +11 (15 voturi)    
    mda... (Luni, 24 august 2009, 16:19)

    liviu_ [utilizator]

    nici eu nu-l sufar pe base...
    dar nu ar fi cazul sa terminam cu campaniile electorare si cu anti-campaniile si sa face ceva si pentru tara asta???
    nu dealta dar suntem in rahat panan-n gat
    • +5 (17 voturi)    
      Mda, Base e in campanie de 5 ani (Luni, 24 august 2009, 17:58)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      Sau ai uitat?
      Sau ce anume a facut Base pentru tara in 4 ani si acum in anul al V-lea nu mai poate sa faca saracul?

      Iti zic eu, Base face ce stie el sa faca si ce a facut mereu: furat si scandaluri -- asa a facut cu CDR-ul, PNL-ul si mai putin cu PSD-ul (pentru ca, nu-i asa si-a vazut visul cu ochii de a reintregi FSN-ul).
      • -6 (14 voturi)    
        E mic copil (Luni, 24 august 2009, 22:01)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Anonim

        Marean care este are campanie electorala de peste 12 ani cu multiple pomeni si nimeni nu zice nimic. E pedeserist de-al nostru deci nu e vinivat niciodata.
  • -2 (20 voturi)    
    Marian Vanghelie... (Luni, 24 august 2009, 16:21)

    judex [anonim]

    reprezinta adevarata fata a PSD. Asa este tot partidul. Potrivit unui intelept proverb romanesc: "spune cu cine te insotesti, ca sa iti spun cine esti!" PSD-ul reprezinta tot ce este mai retrograd si mai mizerabil in politica romaneasca.
    • +6 (18 voturi)    
      Basescu Mircea... (Luni, 24 august 2009, 17:57)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui judex

      Daca asta crezi tu ca este fata PSD-ului sa facem un efort si sa ne gandim care ar fi fata pedeleului.
      Ar putea fi:
      1. Ridzi- furt din bugetul MTS
      2. Udrea - furt pt propria imagine din bugetul MT
      3. "lupta anticoruptie" a baselului, conform promisiunilor lui electorale din 2004
      4. "vanzarile anterioare" ale fetei lu' tata
      5. campania ebei facuta, la ordinul basescian, de catre pdl.
      6. minciunile, scandalurile si ipocrizia portocalelor
      Argumente ar mai fi dar ma apuca scarba sa ii comentez pe acesti "conducatori".
      • -7 (15 voturi)    
        Fan antenute (Luni, 24 august 2009, 18:42)

        Cititor de almanahe [anonim] i-a raspuns lui Victor

        Probabil ca esti fan antenute.
        Tu stii dimensiunea reala a furturilor "care este" de tip economat.
        Te-ai intrebat cumva care sunt creditele sectorului 5 si ce reprezinta de fapt economatul sau ce cheltuieli presupuneau vanghelioanele?
        Ai vreo explicatie a faptului ca un analfabet reprezinta organizatia de Bucuresti.
        Ridzi a fost o toanta ce a fost executata dupa modelul comunist( cu microfoane). E greu sa supravietuiesti in cuibul cu viespi.
        Cea care a facut aranjamentele era in "fata afacerilor vantului"iar banii s-au scurs spre felix.
        De aceea s-a rupt si firul. Unde sunt banii?
        Dupa Udrea alearga TV nu ea le cheama.
        In ceea ce priveste comisia, niste analfabeti isi dau cu parerea proprie ignorand regulile bugetare.
        Nu Base provoaca scandaluri ci cei care au vrut sa fure in liniste ca pe vremea bunicutei. Daca ai fi analizat evolutia imobiliarelor ai fi constatat ca multi dintre noi au profitat ( mai mult sau mai putin) de gogoasa imobiliara.
        A fost ceva umflat si intretinut cu buna intentie si cu multa manipulare mediatica.
        • -2 (4 voturi)    
          Victor (Marţi, 25 august 2009, 8:57)

          mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Cititor de almanahe

          Nu e fan antenute,e chiar Ciutacu! Nu ii recunosti exprimarea?
      • -7 (17 voturi)    
        Am sa-ti raspund tot punctual.... (Luni, 24 august 2009, 20:19)

        judex [anonim] i-a raspuns lui Victor

        1. Ridzi - nu exista sentinta judecatoreasca privind acuzatia de furt. Manipulare grosolana din partea ta.
        2. Udrea - o comisie de persoane compromise si fara credibilitate au lansat acuzatii nedovedite. Deci, din nou manipulare.
        3. Lupta anticoruptie a lui Basescu s-a concretizat deocamdata cu oprirea jefuirii tarii de catre Nastase, Patriciu si Tariceanu. Procesele vor incepe foarte curand. Trebuie neaparat aici si tentativa avortata de suspendare a unui presedinte care a lovit, se pare, cu efect , pe hotii si marii corupti nationali.
        4. Care vanzari ale "fetei lui tata"? Ai dovezi? Daca nu, minti cu nerusinare.
        5. Campania Ebei a fost legala si Eba este acum in parlamentul european, votata de romani, in ciuda murdariei emanata de PSD/PNL.
        6. De cand presedintele Basescu a condamnat comunismul in parlament, a impus trimiterea dosarelor de securitate la CNSAS si a blocat jaful national, a inceput sa fie atacat fara ccontenire de hotii nationali si naimitii acestora. Minciunile, scandalurile si ipocrizia sunt marca adevaratului FSN, PSD+PNL.
        Mie mi-e si mai scarba de cei care apara tradatorii, hotii, mintind si manipuland cu nerusinare.
    • 0 (8 voturi)    
      Corecta replica, (Luni, 24 august 2009, 18:23)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui judex

      "spune cu cine te insotesti, ca sa iti spun cine esti!"

      PSD s-a combinat cu PDL, cu acte in regula !
      Cine este nasul ?
      Derbedeul, Traian Basescu.
      Uneori, gura ta adevar graieste.
      Sa traiesti bine, desi nu cred.
      • -2 (4 voturi)    
        Daca (Marţi, 25 august 2009, 9:04)

        mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        pentru Base ai calificativul de derbedeu exerseaza putin si pentru-geoana,iliescu,nastase,vanghelie,hrebeciuc etc
  • -7 (17 voturi)    
    nu mai tine ca in 90 (Luni, 24 august 2009, 16:26)

    Lucianmotzul [anonim]

    in 90 bolsevicul iliescu cu sleahta lui de vinzator de neam si tara strigau in gura mare coposu batrinul ,ratiu nu a mincat salam cu soia,nu gindim noi muncim, nu ne vindem tara au venit legionari ,golani ,etc sau dus acele timpuri ,cu cit dati mai tare in basescu cu atit va creste popularitatea .poporul sa lamurit dupa 20 de ani de hotie si minciuna comunisto ,kagbista ,gata nu mai tine ,denigrati ,dar ce program aveti voi mai nenorocitilor care a-ti distrus tot,industrie ,agricultura nu a-ti facut nimic doar furat psd= partidul hotilor.
  • -5 (17 voturi)    
    gugle, gogle, goagal... (Luni, 24 august 2009, 16:35)

    emman01 [utilizator]

    deci care este ca si partidul care este deci
  • -6 (16 voturi)    
    taci almanahe (Luni, 24 august 2009, 16:52)

    ady [anonim]

    esti un gunoi cu diploma falsa ..anlafabet te-ai dovedit
  • -6 (14 voturi)    
    Ia uite unde era noua eminenta... (Luni, 24 august 2009, 17:09)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    ... bronzata a PSD ! Eminenta cenusie ,Hrebe, a cedat locul de "tragator de sfori" tinerei sperante a partidului. Din fericire politica asta a improscatului cu zoaie inainte de scrutin si a aruncatului cu pomeni in preziua votului nu tine decat pe alocuri, pe la muritorii de foame...
  • +7 (13 voturi)    
    Asteptam documentele cu interes... (Luni, 24 august 2009, 17:09)

    Neamtu [anonim]

    Numai asa poate mai aflam si noi ceva. In rest, Basescu se va arata bineinteles surprins de acele documente si mai apoi isi va cere scuze, cantand o manea despre frati, dusmani si bani pe placul votantului mioritic.
    • -6 (14 voturi)    
      Cine il crede pe Vanghelie? (Luni, 24 august 2009, 22:04)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Neamtu

      Daca crezi in materialele lui care pe pariu fie ca nu apar fie ca sunt un fas nu esti prea departe de inteligenta lui.
  • -6 (16 voturi)    
    da' de unde stie el toate astea? (Luni, 24 august 2009, 17:23)

    zaboo [anonim]

    ca ultima oara cand m-am uitat in noul testament nu era vorba despre asta... din cate stiu eu e o vorba pe la noi care zice ca cine cunoaste cel mai bine curvele e chiar matroana... cum adica: el crede?? bazandu-se pe ce? sau sa reformulez: de ce nu iese Arsinel cu astfel de declaratii??
  • -3 (15 voturi)    
    vanghelie stie sigur... (Luni, 24 august 2009, 19:05)

    sile [anonim]

    ....ca vor aparea alte documente prefabricate impotriva lui basescu.

    Baietii au pus tiparnita in functiune.....
  • -7 (15 voturi)    
    Apropo de proverbul... (Luni, 24 august 2009, 20:07)

    judex [anonim]

    "Spune cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti", priviti ce se intampla in parlament, unde functioneaza adevaratul FSN, adica PSD+PNL. Probabil ca liberalii adevarati sunt foarte mandri de colaborarea "fructuoasa" cu Vanghelie.
    • -2 (4 voturi)    
      Am avut dreptate, apropo de proverb... (Marţi, 25 august 2009, 9:30)

      judex [anonim] i-a raspuns lui judex

      Altfel, nu as fi promit atatea minusuri de la prostituatele lui Vanghelie si Patriciu. Minusurile lor sunt o coronita de premiant pentru mine si alti forumisti care sa straduie sa arate adevarul,in jungla naimitilor si prostituatelor..
      • +4 (6 voturi)    
        Ce adevar,amice?!? (Marţi, 25 august 2009, 12:26)

        Pintea Haiducul [anonim] i-a raspuns lui judex

        Un om rezonabil recunoaste cand se inseala.Tu pari dispus sa crezi in himere penibile gen "Basescu,om cinstit" chiar si acum,cand au iesit la iveala documente si inregistrari care atesta peste putintza de tagada faradelegile oribile la care s-a pretat fratele lui,propriul frate,chipurile--fara cunostinta "celui mai informat om din Romania".Trafic de arme pentru teroristi,facut in cunostinta de cauza,asa ceva e de neconceput,frateeeeeeeee!!! Nu-mi pot imagina ce varza e in capul tau de continui sa-l creditezi pe babuinul de la Zoo-Cotroceni...Bine ziceau unii ca individul a devenit seful Mafiei din Romania,daca asa stau lucrurile situatia se prezinta cu un grad fara precedent de gravitate si nebulozitate pentru increderea de sine a dashteptului mioritic,cel mai inteligent exemplar de "homo sapiens",bineinteles,lucru stiut indeobste si luat in deradere olimpiana doar de mine,sublimul si magnificul Pintea Haiducul...Sunteti prosti facuti gramada,basescienii lu' tata!!! Treziti-va la realitate si nu veti mai fi prosti! Cel putin pentru moment! Dar aveti macar sansa sa recitati apoi,ca Goethe: "Ramai,o,clipa,tu care esti atata de frumoasa!" (E vorba de clipa cand ati incetat,desigur,sa mai fiti prosti sau prostiti de Basescu,dupa caz...).Sa auzim de bine,Romania!
      • -1 (3 voturi)    
        Eu nu inteleg la ce te mai agiti.... (Marţi, 25 august 2009, 12:51)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui judex

        Ar trebui scos sistemul asta de vot. Sa putem vorbi fara sa ne enervam ca dupa o ora comentariul nu se mai vede din cauza minusurilor.
        Personal am pareri total diferite de ale tale....dar nu cred ca ti-am dat mai mult de 2 minusuri...cand binenteles faceai propaganda.
        Eu asta nu suport...propaganda...mai era unu "PNL + PSD = SECURITATE TV" sau ceva de genul asta....care umplea forumul cu zeci de mesaje... Probabil exista si altii din cealalta tabara....tu tre sa-i stii mai bine.
        Toti care fac propaganda ar trebui banati direct pe ip....si scos sistemul asta de vot, pt ca am observat ca in loc de a raspunde cu argumente...multa lume prefera sa dea minus si atat.
  • +10 (12 voturi)    
    :)) (Luni, 24 august 2009, 20:57)

    max [anonim]

    Nu trebuie sa fii Platon, Aristotel, Iorga sau Vanghelie ca sa iti dai seama ca incepe campania pt prezidentiale si improscatul cu noroi o sa auzim o gramada de acuzatii, insa pentru noi nu se va face nimic. EI se bat pe putere si noi o sa fim cei care o sa platim imprumutul de la FMI, noi o sa platim taxe si impozite mai mari, pentru noi e criza pentru ei nu.
  • 0 (6 voturi)    
    Serviciile secrete ale PDSR! (Marţi, 25 august 2009, 13:32)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    Masina de falsificat acte false de mosteniri gen matusa Tamara a fost deturnata pe campanie anti anturaj Basescu!Solutiile americane nu merg in mioritica Romanie.Aici se sifoneaza tot.! Inainte de a semna un sef o hartiew afla mai repede portarul.Banii prapaditi cu campaniile ar trebui imputati.DDD