Ludovic Orban: Avem un Guvern format din almanahe de succesuri

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 24 aprilie 2009, 21:49 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: AGERPRES
"Suntem condusi de ipochimene, actualul Guvern este format din almanahe de succesuri", iar "blestemul" Romaniei de a alege intre "Iliescu sau Vadim", "Basescu sau Nastase" va fi ridicat de Crin Antonescu - declaratia ii apartine lui Ludovic Orban, prim-vicepresedinte PNL.

"Suntem la capatul a 20 de ani de tranzitie - 20 de ani brucanieni. Am fost condusi de ipochimene denumite politicieni de tranzitie. Din pacate, chiar si acest Guvern este de fapt tot produsul tarelor acestei tranzitii, as spune ca e un Guvern facut din almanahe de succesuri", a afirmat, vineri, Ludovic Orban, citat de NewsIn.

"Nu avem nevoie in fruntea tarii de un imbogatit de tranzitie, asa cum este Traian Basescu, care fara nicio urma de bun simt a profitat de pe urma tuturor functiilor pe care le-a avut pentru a-si imbogati in mod ilicit familia si tot clanul care a stat in jurul lui de la inceput pana astazi. Avem nevoie de Crin Antonescu in fruntea Romaniei", a afirmat liderul liberal.

Discursul lui Ludovic Orban a fost rostit in cadrul Conferintei PNL sector 1, fiind urmat de citirea rezolutiei de sustinere a candidaturii lui Crin Antonescu la alegerile prezidentiale, care a fost adoptata cu unanimitate de voturi de liberalii din filiala. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















640 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Luati-l putin pe capota ! (Vineri, 24 aprilie 2009, 22:30)

    Badea Ioan [anonim]

    Asta??????? Vai doamne !????
    Un "suribel" in mecanismul:
    NASTASE-PATRICIU-VOICULESCU -ETC. !
    De-a Domnul "sa va i-a putin pe capota " !
    Asa sa ne ajute D-zeu !

    "suribel=Un surub cu filetul compromis" !
  • +2 (4 voturi)    
    Dle. Orban... (Vineri, 24 aprilie 2009, 22:31)

    MirceaA [anonim]

    Dle. Orban, mai bine va cautati un nou coafor, ca asta v-a gresit culoarea de vopsea.
  • +3 (5 voturi)    
    poate-l puneti pe CPT ca si contracandidat (Vineri, 24 aprilie 2009, 22:32)

    aa [anonim]

    poate-l puneti pe tariceanu ca si contracandidat, ca sa aiba succesuri si antonescu, ca l-a-nvins deja odata la partid....
    cine va mai crede si va voteaza????
  • +1 (3 voturi)    
    merita (Vineri, 24 aprilie 2009, 22:37)

    cocosila [utilizator]

    sa fie omorat ca o soacra: cu racheta sol-sol.
  • +3 (5 voturi)    
    Oh ludo (Vineri, 24 aprilie 2009, 22:42)

    Menestrel [anonim]

    Iar te-ai imbatat aseara si spui tampenii, sau nici macar nu te-ai imbatat?!?!
  • -1 (3 voturi)    
    genial.... (Vineri, 24 aprilie 2009, 22:54)

    sorin [anonim]

    geniala remarca, maestre Orban...exceptional....
    • -1 (1 vot)    
      o mica greseala (Sâmbătă, 25 aprilie 2009, 10:24)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui sorin

      in loc de genial, cred ca voiai sa scrii genital
  • -1 (3 voturi)    
    mda (Vineri, 24 aprilie 2009, 23:06)

    coolest [anonim]

    macar se pricepe la calambururi; daca si el ar behai, ar hahai si si-ar face poze cu toti cocalarii, ar fi jalnic...
  • +2 (4 voturi)    
    Ce a facut Basescu iarasi? (Vineri, 24 aprilie 2009, 23:44)

    Razvan007 [utilizator]

    Comentarii anti-Nastase, Iliescu & Vadim sunt de inteles, dar Basescu nu intra in aceeasi categorie. Cel putin nu pentru mine.
  • +2 (4 voturi)    
    sa curga... (Vineri, 24 aprilie 2009, 23:57)

    Dan D. [utilizator]

    Sa curga Shirazu, valuri, valuri...

    "Avem nevoie de Crin Antonescu in fruntea Romaniei"

    Domnu Orban, oi fi malate sincer, nu stiu ce aveti nevoie voi pe'acolo prin PNL, dar eu prea simt nevoia de un Crin Antonescu...
  • -3 (5 voturi)    
    scanati netul dupa stiri (Sâmbătă, 25 aprilie 2009, 0:00)

    ionut [anonim]

    nici bine n-a fost postat articolul ca au si sarit aplaudacii pro-base (sa nu fiu rau, nu toti de mai sus intra la categoria asta)
  • +3 (5 voturi)    
    Daca taceai filozof ramaneai (Sâmbătă, 25 aprilie 2009, 0:04)

    mucenicul [anonim]

    Se pare ca dl.Orban are probleme cu pluralurile limbii romane.Desi vrea sa para doct el "bubuie".
    Almanah=sg; almanahuri=pl.; ipochimen=sg;
    ipochimeni=pl. Cuvantul almanahe a fost inventat de Vanghelie cu care se poate lua de mana si merge la scoala,in clasele primare. Ce aveti "domnilor" politicieni cu limba romana. Va rog n-o mai chinuiti ca n-a gresit cu nimic saraca. Folositi cuvinte pe care le stiti si nu incercati sa inventati, ca va da cu virgula.Nu chiar toti care citesc ziarele sunt agramati.Vreti sa conduceti destinele tarii dar nu stiti sa vorbiti corect romaneste.Cum e omul si partidul sau vice versa.
    • +1 (1 vot)    
      esti prost sau te prefaci? (Sâmbătă, 25 aprilie 2009, 11:36)

      coolest [anonim] i-a raspuns lui mucenicul

      eu cred ca esti, altfel ti-ai fi dat seama ca Orban a combinat, intr-o singura expresie, tampenii lingvistice semnate EBA&Vanghelie! nu din nestiinta, bade, ci pt.a ne reaminti ce japitze ne calca pe capete!
  • -1 (1 vot)    
    mai bun (Sâmbătă, 25 aprilie 2009, 12:43)

    Codruta N [anonim]

    Orice guvern este mai bun decat cel de talhari al lui Iuda Finkelstein Tariceanu. In an de crestere economica el a topit tot in pomeni catre slujitorii sai si ne lasa cu deficit, cu datorii de 7 miliarde euro. Curat talhar moncher. Si nu mai vine odata DNA sa-i puna la punct.
    In 4 ani Paturiciu a devenit cel mai bogat roman cu mari pretentii de a conduce Romania. Iar noi dormim in papuci.
  • 0 (0 voturi)    
    aere (Duminică, 26 aprilie 2009, 9:36)

    mistocar si alcoolic [anonim]

    pnl=formatiune pe cale de disparitie,credeti ca papagalul pe care l-ati bagat la inaintare reprezinta ceva pentru romania,filfizonul asta joaca altceva,el inca are in cap pamflete,mistouri se crede deja prea sus,mai intii sa se casatoreascasi daca v-a constata ca poate sa conduca o familie,dupa aceea sa se gindeasca la altceva,este prea minor pentru alte atributii ,sa-l citeasca in cotinuare pe I.L. CARAGIALE