VIDEO Presedintele Traian Basescu petrece sarbatorile de Paste impreuna cu familia sa in Bucovina

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 10:17 Actualitate | Politic


Traian Basescu si sotia sa, Maria
Foto: AGERPRES
Presedintele Traian Basescu a ajuns vineri dupa-amiaza la Gura Humorului, impreuna cu sotia sa, Maria. Dupa ce a fost cazat la  la Hotelul "Best Western" din Gura Humorului, seful statului a vizitat manastirile Voronet, Slatina si Rasca. Sambata ar urma sa ajunga in judetul Suceava si fiica cea mica a presedintelui, Elena Basescu, relateaza Mediafax.

Potrivit unor surse locale, Basescu va lua parte, sambata dupa-amiaza, la un spectacol care va fi organizat in centrul orasului Gura Humorului, intitulat "Hristos a Inviat" si sustinut de Grupul "Balada", iar in cursul serii va asista la Slujba de Inviere de la Manastirea Humorului.

De asemenea, in cursul zilei de sambata va vizita mai multe manastiri, iar duminica este asteptat sa participe la sfintirea oului gigant amplasat in centrul municipiului Suceava, dupa care va pleca la Constanta, unde va asista la concertul lui Goran Bregovic.

Seful statului a ajuns la Voronet vineri, in jurul orei 15.00, cu un elicopter care a aterizat pe heliportul de langa manastire, iar la sosire sotia presedintelui a impartit flori jurnalistelor.

Intrebat cat va ramane in Bucovina, presedintele a spus ca va sta in zona pana duminica, iar pana atunci va merge in vizita la socrii sai, in municipiul Suceava, precum si la manastiri.

Presedintele a mai spus ca in noaptea de Inviere va merge la o manastire, fara a preciza care va fi aceasta.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















972 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    Si Nutzi ? (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 13:29)

    Anonim [anonim]

    Nutzi nu face parte din familie?
    • -2 (6 voturi)    
      lista este mai lunga ... (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 15:19)

      nufarul alb [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      ... Mioara Mantale, Anca Boagiu, Elena Udrea, Monica Iacob Ridzi etc. etc.

      Toate promovate si sustinute de domn' mariner !

      cred ca doar Simona Marinescu a scapat de farmecele lui ... ZEUS ?!!? si de ... intepatura ... ...
  • -3 (3 voturi)    
    Pascală (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 16:30)

    Petardă [anonim]

    La masa Pascală de la socrii, TB remarcă absenţa
    ouălor vopsite în culoarea Alianţei :
    - Băi dar portocalii nu aţi văcsât ?
    - Erau clocite maică (răspunde soacra)...
    - Cine mai face mofturi acum, pe criza asta
    politică ce se apropie ?
    - !!!
  • 0 (4 voturi)    
    Masonii frate (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 17:34)

    Lol [anonim]

    Base' s-a dus acolo sa comploteze la vinderea Romaniei catre Timorul de Est. E o conspiratie franco-iudeico-masonica asezonata cu ceva iluminsm si implicare a americanilor si Majestic 12 Trust no one, the truth is out there!!!!!111 Chupacabra exista, extraterestrii controleaza Las Vegasul.Run for the hills. Becali for prezident. :)
    • -3 (3 voturi)    
      Jos nasonii! (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 19:14)

      8-} [anonim] i-a raspuns lui Lol

      Haha... esti tare nostim si destept! Ti-au facut aia de la partidul portocaliu lobotomie de curand, sau ai baut apa dupa Chupacabra?
      Becali for emperor! :)
      • 0 (2 voturi)    
        Do you want cake (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 21:40)

        Lol [anonim] i-a raspuns lui 8-}

        Merci de aprecieri. Stiam eu ca mai sunt si oameni cu bun simt pe aici care stiu sa aprecieze inteligenta adevarata si geniul pur. Ne gasim la o bere sa discutam urmatoru cincinal si sa vedem daca mai gasim niste petrol sa il vindem Ugandei?
  • -3 (3 voturi)    
    haha (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 19:24)

    Maxmind [utilizator]

    mefisto insusi face turul manastirilor :))