Ioan Talpes candideaza la alegerile prezidentiale

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 13 aprilie 2009, 15:24 Actualitate | Politic


Presedintele Uniunii Populare Social Crestine, Ioan Talpes, candideaza pentru functia de presedinte al Romaniei, a anuntat luni Claudiu Cucu, presedintele (UPSC) Dolj, informeaza NewsIn.

Decizia a fost luata in cadrul Consiliului Organizatiei Nationale a UPSC de saptamana trecuta. „S-a hotarat sapamana trecuta la Consiliul National al UPSC. Excelenta Sa a acceptat aceasta candidatura din partea UPSC. Ne bucuram ca suntem prima organizatie care anunta candidatura oficiala a domnului Talpes”, a mai spus Claudiu Cucu.

Acesta sustine ca presedintele UPSC, Ioan Talpes, nu se va baza numai pe structurile de partid. ”Exista si in Dolj, dar si in alte judete, acele grupuri care se regasesc in mediile universitare care vor contribui la campania domnului Talpes. Domnul Talpes este o personalitate care poate sa aduca schimbari in aceasta tara, schimbari majore, in primul rand de imagine si sa aseze Romania in locul bine meritat al UE, nu numai ca numar de populatie ci si ca repezentare”, a precizat presedintele UPSC Dolj.

Intrebat de catre jurnalistii prezenti la conferinta de presa daca Ioan Talpes mai are vreo legatura cu PDL, fiind ales anul trecut parlamentar din partea PDL, presedintele UPSC Dolj, Claudiu Cucu a declarat ca Ioan Talpes “a rupt legatura” cu PDL odata cu terminarea alegerilor parlamentare.

Acesta a mai spus ca Traian Basescu si Ioan Talpes “nu vor face un joc” la alegerile prezidentiale, explicand relatia dintre actualul sef de stat si presedintele UPSC.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1110 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    NICIUN candidat nu va veni cu un program POLITIC (Luni, 13 aprilie 2009, 15:45)

    Andra [anonim]

    de europenizare a presei din romania

    tuturor partidelor - si celor mari si celor mici - le convine o presa care sa tampeasca romanii ca sa-i tina departe de politica

    primul candidat care vine cu un program impotriva lui voiculescu-patriciu-vantu - punctual - si impotriva presei lor, acela va fi adevaratul candidat anti-sistem
    • 0 (4 voturi)    
      Tara e in buda ... (Luni, 13 aprilie 2009, 16:19)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui Andra

      ... si tu tot problemele presei le vezi ? Dupa '89, presa asta jigarita a noastra e cam singurul castig.
      • -2 (2 voturi)    
        PRESA castiga pt. POLITICIENI - nu pt. TINE (Luni, 13 aprilie 2009, 16:41)

        ask the shit-press [anonim] i-a raspuns lui kinn

        Fara aceasta PRESA astazi stateai cu fundul pe un lac de petrol si in timpul crizei fluierai sub palmieri la Eforie ca arabii din Qatar

        Numai cu PRESA de scandal se poate fura astazi in liniste: Insula Serpilor, banii tai pentru voturile PSD si PNL, Mina de la Budureasa, unica in Europa pentru Vantu, ASK THE SHIT-PRESS -

        De-aia n-o sa vezi NICIUN politician schimband ceva in PRESA
    • +1 (1 vot)    
      Hehe... unde dai, si unde crapa... (Luni, 13 aprilie 2009, 20:11)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Andra

      Draga Andra, nu cumva tu esti sora geamana cu eba? Nu de alta, dar mimati gandirea cam in acelasi fel.
      Deci Romanica o duce naspa pt ca e rea presa, nu pt ca e condusa de prosti! Stai jos, nota 2!
  • -1 (3 voturi)    
    Talpes aka Iliescu (Luni, 13 aprilie 2009, 16:04)

    Ghita [anonim]

    ie` situatie. Mai tre sa candideze si columbeanca cu hotii de masini ai lui becali si intra circul de stat in faliment.
  • +1 (3 voturi)    
    ha ha ha ha ha .... (Luni, 13 aprilie 2009, 16:10)

    oh [utilizator]

    ...nea talpasitza... sa mor de nu iti dadeam votul daca mai adaugai in denumirea UPSC si " liberalo-democrat taraniste" . Macar sa fie clara treaba ca avem de-a face numai cu cameleoni de profesie patriotz' de serviciu.

    Huo! Mi-e sila de toti oportunistii care se cred providentiali. Talpes ia-tzi talpasitza si dispari de pe scena. Nu avem timp de alte experimente securisto-comunisto-cretinoid delirante.
  • +2 (2 voturi)    
    Cameleonul (Luni, 13 aprilie 2009, 19:30)

    A. Bologa [anonim]

    Mr. Talpesh, nu ma asteptam sa cobori atat de mult in acest oportunism de proasta calitate care napadeste Romania de 20 de ani. Dumneata ca general al armatei, istoric de profesie scolit pe langa Ion Ceausescu, fratele lui Nicolae Ceausescu, trebuia sa te abtii de a intra in aceasta cloaca primitiva a oportunistilor jegosi din aceasta tara, in care faradelegea este un principiu de viata.
    Personal cred ca ai facut o mare greseala pentru ca infrangerea dumitale in alegeri este de pe acum vizibila. Cum sa te bati si mai ales cu ce argumente cu gasca de hoti care condus Romania de 20 de ani. Era mai bine sa ramai ceeea ce esti. Un general al armatei romane.
  • +2 (2 voturi)    
    Ce gluma buna... (Luni, 13 aprilie 2009, 20:07)

    mircea [anonim]

    Cameleonul de Talpes "El Presidente"!
    Hahahaha.... Chiar ca intra Circul de stat in faliment.
  • +2 (2 voturi)    
    a mai fost unu' (Luni, 13 aprilie 2009, 20:20)

    eeeuuuu [utilizator]

    ii zicea iosipescu-zambra.
    • 0 (2 voturi)    
      Adevarul e ca Zambra Iosipescu... (Marţi, 14 aprilie 2009, 10:19)

      Ion [anonim] i-a raspuns lui eeeuuuu

      ... semana la gesticulatie si privire cu Crin Antonescu. La idei fixe, cu Geoana. La instincte criminale, cu Becali. La sanatate mintala, cu Vadim. Iar la titlu princiar, cu Duda...