Vadim Tudor, tribunul cainilor si pisicilor l-a luat pe lista eurocandidatilor PRM pe Becali, maimuta curentata

de Attila Biro     HotNews.ro
Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:30 Actualitate | Politic


Becali maimuta curentata si Tribunul pisicilor
Foto: HotNews.ro
Ani de zile Vadim Tudor, presedintele PRM si Gigi Becali presedintele PNG s-au insultat si jignit reciproc cu cele mai exotice apelative. Vadim a spus despre Becali ca este: bolnav psihic, drogat, maimuta curentata, maimuta beata si evident, rahat cu ochi. Nici miliardarul din Pipera n-a ramas dator si a spus despre Vadim Tudor ca este: posedat de diavol, cancer veninos si tribun al cainilor si pisicilor. La depunearea listei cu candidati Vadim Tudor l-a caracterizat Gigi Becali ca pe un om bun, un confrate, un simbol al romanilor, un om cu suflet de aur.

Dupa valurile de injurii la adresa lui Gigi Becali, presedintele PRM pare sa fi uitat dialogurile purtate prin presa ori la diferite emisiuni televizate. Vadim l-a pus pe Gigi Becali pe pozitia a doua pe lista candidatilor pentru euroalegeri. La depunerea listei cu candidatii PRM, Vadim Tudor a mentionat ca Gigi Becali a fost inregimentat in PRM. Prin intermediul publicatiilor Romania Mare si Tricolorul, presedintele PRM a demarat o campanie de sustinere a lui Gigi Becali.

Ce spunea Vadim despre eurocandidatul PRM Gigi Becali

  • “N-am ce vorbi cu derbedeul asta. Acest Gigi Becali pentru mine este un paduche, un pigmeu. Vagabondul dracului! E bolnav psihic”, Gindul, septembrie 2008.
  • “Handicapatul asta care are doua clase mai mult ca trenul care paste oile pe tapsan se viseaza Razboinicul Luminii, Principele lui Machiavelii, Pazvante Chioru, Mihai Viteazu calare pe breazu”, conferinata de presa, Paste 2008. 
  • “Medicii au analizat, nu bag mana in foc dar cred ca se drogheaza".
  • “Acest vinzator de iaurt a pus mina pe cel mai mare club de fotbal din tara, dar eu il voi face sa plece de la aceasta echipa. E timpul ca Becali sa dispara.”
  • “Becali nu e, de fapt, decit o maimuta curentata. O maimuta beata, asta e Becali”.
  • Nu ma las pana nu il vad intrat la Jilava. Acest Gigi tintarul trebuie sa ajunga la puşcarie. Venea descult in Bucureşti cu oile, iar acum se compara cu Mihai Viteazul”,  GSP, 2007.
  • "E bolnav psihic si noi nu putem lasa tara pe mana unui bolnav psihic".
  • "Mi-e mila de baiatul asta. Omu turbeaza. E bun de dus acum intr-o camasuta de forta. Esti un rahat cu ochi. Vagabondule! transcript emisiune OTV, ianuarie 2006.

Becali despre colegul de campanie Vadim Tudor

  • “E posedat de diavol. O sa incerc sa scap Romania de acest cancer veninos, care se numeste Vadim”, Gandul, 2008 
  • “Vreau sa-i spun nenorocitului astuia de om sa nu-mi apara in fata ca, altfel, am sa-i rup botul."
  • "Asta e irecuperabil, omul este bolnav. Ce sa fac eu cu asta? Daca ar fi tara toata ca el, intr-adevar am fi o tara de handicapati. El nu e sanatos mintal. Ce sa-mi faca mie papagalul asta?”
  • “Omul asta fabuleaza, nu e sanatos. Daca el traieste cu cainii in casa si cu pisicile si vorbeste cu ei, are 25 de caini in apartament.”
  • “Daca e idiot si prost, o sa ne luptam intre noi si o sa castige altii. Ii dau o palma si il bag sub masa, ii dau o palma da mi-e frica ca moare. E tribunul cainilor si al pisicilor. Are vrajeala”, transcript emisiune OTV, ianuarie 2006

La depunerea listei cu candidatii PRM pentru alegerile europene Vadim a declarat: “Un om care a facut numai bine. Tanarul meu confrate sta acuma la inchisoare. Sa mi se spuna ce a gresit omul asta. Nu a gresit nimic. Cauza lui Gigi Becali e cauza tuturor romanilor drepti. Gigi Becali este un simbol. Are un suflet de aur, are un caracter mare. Cum sa fie inchis omul asta.”








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4150 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    si uite asa (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:37)

    Ghita [anonim]

    se salta Vadim :) si din pacate nu de la suturile in fund ale alegatorilor.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu le da nimeni 5%, doar vreo farmacie poate.. (Miercuri, 8 aprilie 2009, 16:14)

      Psihiatrul lui Vadim [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      Romanii l-au dat afara din parlament pe Vadim si l-au tinut la usa pe Becali.
      Prin asta au dovedit maturitate politica si bun simt civic.
      Faptul ca Rudotel va avea pe lista si o "maimuta curentata" nu-l transforma in altceva, ramane ce a fost, un obiect de studiu pentru OTV, pentru psihiatri, pentru babele senile si bigote, etc.
      Umilinta lor cea mai mare va fi sa ia mai putine voturi ei impreuna decat Elena Basescu :))
      Dupa asta se vor certa din nou, scuipa, ma rog, tot circul "normal" pentru doi oameni bolnavi psihic !

      Feleicit romanii pentru reactiile de pe forumuri, o imensa majoritate rad si fac bashcalie de "pigmeu" si de "prostul drogat" !
      • 0 (0 voturi)    
        hmm (Miercuri, 8 aprilie 2009, 23:54)

        horatiu [anonim] i-a raspuns lui Psihiatrul lui Vadim

        da si ia bagat pe toti mafiotii astia nebuni dupa putere mai bine oameni ca becali si vadim sa ne conduca si asta chiar daca sunt putin aventurieri decat tot hoti astia de 20 de ani.vor trece pragul de 5 % vor face o figura frumoasa o surpriza ptr toti
    • +1 (1 vot)    
      Cum sa-l puna pe lista? (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:45)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      A facut Becali cerere de inscriere in PRM?
      Asta e "sechestrare" de nume.
      Poate-l aresteaza si pe Vadim.
  • +8 (10 voturi)    
    Nu ne interesează (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:37)

    Razvanel [utilizator]

    Puneţi ştirile din Moldova la loc, pe poziţia de sus a site-ului.
  • +4 (4 voturi)    
    Dar Zmarandescu de ce nu e pe lista? (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:39)

    Domnugadea si domnustan [anonim]

    Tantalaul si gogomanul ne vor face de ras in Parlamentul European.Televiziunile mogulilor i-au promovat si acum nu mai scapam de ei.Mai lipseau Zmarandescu si Bolcas si Parlamentul European devine Circul De Stat.
    • -2 (4 voturi)    
      S-O CREADA EI CA II VOTAM ! (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:21)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Domnugadea si domnustan

      Noi vom da voturile cuiva care sa
      reprezinte cu demnitate si inteligenta
      Romania.
      EBA ! EBA ! EBA !
  • +10 (10 voturi)    
    are dreptate Razvanel (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:40)

    oana [anonim]

    Hai sa nu mai ocupam pozitia de sus cu tampenii de-astea.
    Nu acum, cand in Moldova se petrece un lucru atat de important.
  • -5 (7 voturi)    
    Vadim Tudor, tribunul cainilor si pisicilor l-a lu (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:42)

    claudiu_cristea [anonim]

    Buna ziua! Vadim nu a spus niciodata ca nu a zis despre Becali cele declarate.Sunteti plin de rautate d-le.Este vb. de felul cum a fost luat de mascatii politiei, Gigi Becali.E democratic felul cum au procedat reprezentantii legii?
    • +1 (1 vot)    
      buna ziua mea! (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:59)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui claudiu_cristea

      daca politia il ridica fara mascati era "un paduche" si "un pigmeu", dar daca l-a ridicat cu mascati el devine "un simbol" cu "un suflet de aur" si "un caracter mare"?
      esti cam intr-o ureche, amice :D
  • +1 (3 voturi)    
    f reusit articolul:))) (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:44)

    bbb345 [anonim]

    asta da articol, va dati seama ce colaborare va fi intre acesti 2 reprezentanti ai Romaniei in parlamentul european, nu inteleg de ce nu baga pe lista si o maimuta sau vreun puscarias ceva.... :))))) Tara de tot r......ul
  • +4 (4 voturi)    
    atractie (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:44)

    alpha [utilizator]

    gunoiul la gunoi trage.
  • +5 (5 voturi)    
    CINISMUL CIOBANESC al Presei (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:48)

    victoria Presei [anonim]

    se recunoaste-n ei ca-ntr-o oglinda:
    Gadea, Ciutacu, Stan laptop, CTP, Dinescu, dan Diaconescu, Elodia, OTV, Liviu Mihaiu (inventatorul marlaniei "intelectuale" si epigonii lui), toti istericii, agresivii si nesimtitii din presa sunt toti "tata lor" : EI I-AU CREAT PE AMANDOI
    • -1 (1 vot)    
      buna gluma (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:25)

      Ady [anonim] i-a raspuns lui victoria Presei

      Ciutacu si cu Gadea l-au creat pe Vadim? Fugi bre cu cercul. Asta sterge pe jos cu toti de prin 90. Cu ce se ocupau cei pe care-i amintesti in 90?
      • +3 (3 voturi)    
        fara CIOBANII DE PRESA vadim n-ar mai fi existat (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:40)

        romani spalati pe creier de MAFIOTI cu televiziuni [anonim] i-a raspuns lui Ady

        *astazi*

        dupa ce a pierdut toate alegerile din 2007 si pana azi

        ciobania presei trebuie sa becalizeze romanii pe banda rulanta pentru ca niciun om decent sa nu mai razbata la suprafata, daca nu e controlat de mafie

        mafioti cu televiziuni becalizeaza romanii pt. ca apoi, romanii sa-i voteze pe vadim si gb

        tine minte:

        *prostia e mai rezistenta decat glontzul*
  • -6 (6 voturi)    
    rade ciob de oala sparta (Miercuri, 8 aprilie 2009, 14:53)

    kapa [anonim]

    dar leana basescu cu "peujeu" , "modeling", "succesuri" e buna pt europa ?
    • +2 (2 voturi)    
      corect! (Miercuri, 8 aprilie 2009, 16:01)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui kapa

      ma miram cum de inca nu s-a legat nimeni de basescu. in scurt timp veti aparea cu saliva pe barbie sa injurati basescul si tagma lui si pe forumurile de retete culinare si starea vremii.
  • 0 (0 voturi)    
    martalogi (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:11)

    vsp1500 [anonim]

    astia sunt amandoi niste martalogi
  • +1 (1 vot)    
    maimuta curentata...!? (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:13)

    MG [utilizator]

    maimuta curentata...!?
    Gigi nu e crescator de orhidee sau trandafiri, este un patron de ciobani din tata-n fiu, cu carte mai putina si bani f multi, dar maimuta curentata... nu este.
  • -1 (1 vot)    
    Mrrrrrrr & Miau! (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:14)

    lupu' singuratic [anonim]

    E tare! Mai tanarul meu confrate! Sincer de mult nu am mai ras asa cu pofta! Politica la romani. Te spurci, iti dai pantalonii in vine si apoi te giugiulesti.
  • -1 (3 voturi)    
    HA,HA,HA (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:19)

    Corso [anonim]

    ....Crapa fierea-n voi!!!!
  • -1 (1 vot)    
    Pentru astia care fac pe superiorii... (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:27)

    corso [anonim]

    ...dom'soara elena basescu ce ar cauta in parlamentul european?
    • 0 (0 voturi)    
      si eu, si eu (Miercuri, 8 aprilie 2009, 16:04)

      Godacu` [anonim] i-a raspuns lui corso

      Moare fraierii de necaz, numai la asta nu se astepta ei. Si nu e multi, mama lor de parveniti...
    • +1 (1 vot)    
      unpic de atentie (Miercuri, 8 aprilie 2009, 16:05)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui corso

      la materialul despre microsoft si spam-uri inca n-ai postat anti basescu...deci, te rog frumos...bag-o ca suntem curiosi :))
  • -2 (2 voturi)    
    daca scria un roman ...mai ziceam (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:27)

    babuinu [anonim]

    dar cand vad ca scrie unul care imi aduce aminte de cele mai urate chestii din istorie...adica tatal hunilor si taxele....mai ca-mi vine sa te trimit la campus mauriacus!
  • 0 (0 voturi)    
    campusmauriacus anul 451 (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:34)

    flavius aetius [anonim]

    fara comentarii.
  • 0 (0 voturi)    
    haha (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:36)

    mishu [anonim]

    deci cum sa votezi asa ceva? :)) fuge tushu de pe stampila
  • -1 (3 voturi)    
    peueju e mai breaza ? (Miercuri, 8 aprilie 2009, 15:47)

    osce [anonim]

    sa ne reamintim de leana (era sa zic LENEA) basecu, ce e ? ce simbolizeaza ? parvenitism, nesimtire, incultura, fitze, bamboo si ...multe "succesuri"
  • +1 (1 vot)    
    ipocriti (Miercuri, 8 aprilie 2009, 16:06)

    anonim [anonim]

    Sper sa nu ii voteze nimeni
    • 0 (0 voturi)    
      ba dimpotriva (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:14)

      ion [anonim] i-a raspuns lui anonim

      o sa te miri cat de mare va fi scorul prm-ului. vadim, dincolo de nebunie, stie sa speculeze!
  • 0 (0 voturi)    
    Asa-i politica (Miercuri, 8 aprilie 2009, 16:19)

    toma [anonim]

    Dl Vadim nu a gresit nici atunci,nici acum...
    A raspuns cam cu aceeasi moneda la violentele
    verbale si atacuri ale d-lui Becali,insa in spiritul jocului politic,al imaginii...
    Acum la fel ,e corecta actiunea politica...de imagine si de pastrare a liniei nationalist,patriotice...Suuces
  • 0 (0 voturi)    
    Turcu' si pistolu' (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:14)

    Dr Marutza [anonim]

    Doua caricaturi, doi bolnavi mintal care se cred Mesia! Se vede de la o posta ca le fileaza nu doar o lampa, ci toate lampile!!
    Nu le mai dati nici cea mai mica atentie; fara presa si iesiri penibile la Tv, ei nu exista, sunt niste nimicuri.
  • 0 (0 voturi)    
    Dan ClaudiTanasescu ai face pantofii lui Vadim (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:25)

    Peni Emil [anonim]

    Dan Claudiu Tanasescu , presedintele Partidului Popular si al Protectiei Sociale pleaca tiptil iar la PRM ca vrea si el Parlament de Europa , poate tine .
    Nu isi da demisia onorabil , ci pleaca asa incet si daca nu merge se intoarce acolo unde este presedinte .De la PPPS nu stiu decat cativa apropiati ca DTC va pleca , restul au strans semnaturi ca disperatii sa aibe si ei candidati , sa trimita dintre membri , la sectiile de votare si azi apare la Tv cu Vadim . Deci toate semnaturile PPPS au fost transcrise pt PRM , ca Vadim nu il primea cu mana goala , plus ceva sute de mii de euro si lustru la pantofi pana la alegerile prezidentiale .
  • 0 (0 voturi)    
    Vadim, Becali si nu numai... (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:39)

    Iarul [anonim]

    Vadim urmareste sa ajunga in parlamet (de fapt nu prea conteaza care ar fi "tribuna"), doar pentru continua sa faca ceea ce face de cand se stie: sa arunce invective la adresa oricui, dupa cum bate vantul... Se foloseste de Becali pt a atrage voturi.
    Gigi Becali, nu cred ca s-ar simti bine la Strasbourg, nu ar fi locul lui, sa zicem. Poate se gandeste ca asta i-ar aduce imunitate (nu e primul caz).
    Mai imoral mi se pare sa-ti bagi in fata odrasla, nevasta, amanta, fratele, mizand pe naivitatea (prostia) romanului.
  • 0 (0 voturi)    
    Tampiti (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:18)

    jiji [anonim]

    Doi nenorociti,ce sa caute astia la parlamentul european?
    Nu-i votati nici in ruptul capului
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:19)

    fredy lorentz [anonim]

    ce se aseamana se aduna....hotu la hot trage;

    sincer, sa le spuna astora cineva ca romanii sau mai despteptat, nu is chiar asa de usor de dus de nas...


    in veci pomenirea lor!
  • 0 (0 voturi)    
    Vadim si Becali (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:25)

    mmj [anonim]

    Si uite ca a si ajuns unde a vrut VT, Oare nu este mina lui in toata mizeria asta. L-as vedea in stare. Asa se proceda pe vremuri si domnul VT nu pare sa -si fi lasat obiceiurile. De obicei cine striga hotul pare sa fie chiar el. Si cei mai place lui sa dea vina pt. orice pe Basescu. Nu ca-l apar pe Basescu dar e prea de tot, domnul asta nu stie alt nume numai Basescu. De parca numai ei doi(adica VTsi B) in lume.
  • 0 (0 voturi)    
    Becali e un imbecil (Miercuri, 8 aprilie 2009, 23:08)

    same.dan [utilizator]

    De ce nu candideaza Becali de pe lista propriului partid este peste puterea mea de intelegere. Toti oamenii aia care s-au straduit pentru partidul lui (unii au luat chiar pumni de la PNL-isti) sunt aruncati la gunoi pentru a-i creste sansele lui Vadim. De ce ar vota un om impresionat de arestarea lui Becali PRM?

    De ce? Cu ce-l ajuta sa-l salte pe Vadim? Cred ca explicatia este ca omului nu prea ii merg neuronii de la mana pan' la gura si nici macar nu a realizat ca mai are un partid de lingai care ar fi avut de castigat in momentul de fata.
  • 0 (0 voturi)    
    am impresia (Joi, 9 aprilie 2009, 0:21)

    carcotasu [anonim]

    ca becali are pregatita o valiza pentru Vadim!


    dar o sa i-o dea cand se vor intalni la jilava.
  • 0 (0 voturi)    
    S-a asociat mutu cu surdu' (Joi, 9 aprilie 2009, 13:37)

    Dan [anonim]

    O sa fim penibili in ochii europei daca astia doi ajung la Bruxelles.

    http://porcusorulradioactiv.blogspot.com/
  • 0 (0 voturi)    
    Vadim Becali (Duminică, 12 aprilie 2009, 0:28)

    anonim [anonim]

    Vadim si Becali nu au furat niciodata nimic de la poporul roman, dar politica este murdara, ei nu fac altceva decit profita pe cale legala de sistemul putred democratic infintat de bancheri, deci daca ei ajung in parlamentul european, in ochii unor oameni normali vor fi vazuti ca doi oameni care vor sa dea ceva romanilor si nu sa fure de la romani asa cum fac nenorocitii astea de astazi care si-au facut vile si averi colosale prin activitatea lor politica, iar romanii de rind fac foamea ca-n turnu Babel. Daca Vadim o sa ajunga presedinte, asa nebun cum i-l vedeti, sa nu va mirati daca romanii o sa traiasca mai bine, este un calcul simplu, asta nu vine la putere cu gindu sa-si faca vila si vine cu gindu ca romanu sa traiasca mai bine, (nu stiu daca nu e prea tirziu).