Mircea Geoana: Sunt viitorul presedinte al Romaniei

de L. Parvu, A. Neagu     HotNews.ro
Joi, 2 aprilie 2009, 16:22 Actualitate | Politic


Mircea Geoana
Foto: AGERPRES
Liderul social-democrat Mircea Geoana a declarat, joi, dupa ce a prezentat lista candidatilor PSD la alegerile europarlamentare, ca el este "viitorul presedinte al Romaniei".Comitetul Executiv al PSD a votat in unanimitate candidatura lui Geoana pentru alegerile prezidentiale.

Desi, conform statutului PSD, candidatul pentru alegerile prezidentiale este nominalizat in cadrul unui congres de catre delegatii social-democrati din toata tara, la insistentele si propunerile apropiatilor lui Geoana, membrii CEX au sarit peste etapa procedurala si au votat candidatura acestuia o data cu lista pentru europalamentare.  

"Imi face extrem de multa placere si sunt onorat ca exista astazi, prin votul CEX, recomandarea ca presedintele partidului sa candideze pentru aceasta functie importanta la conducerea Romaniei.  Acest vot a fost dat in unanimitate de catre CEX."

"Ma pregatesc sa candidez si sunt convins ca, cu sanse bune si cu multa munca si cu putin noroc de la Dumneazeu si de la romani, voi fi viitorul presedinte al Romaniei", a declarat Geoana dupa sedinta CEX.

Comitetul Executiv al PSD a votat in unanimitate candidatul partidului pentru alegerile prezidentiale, in persoana lui Mircea Geoana. Conform surselor social-democrate, in sedinta, liderul PSD Dambovita, Ioan Stan, a propus nominalizarea lui Geoana pentru alegerile prezidentiale si anuntarea candidaturii acestuia o data cu oficilizarea listei pentru alegerile europarlamentare. Propunerea lui Stan a fost sustinuta si de organizatiile Cluj, Vrancea si Buzau.

Conform statutului PSD, nominalizarea candidatului pentru prezidentiale se face in congres cu votul delgatiilor din toata tara. Social democratii au sarit etapa procedurala pe motiv ca celalate partide si-au anuntat deja candidatii la alegerile prezidentiale.

Referitor la un eventual congres al PSD in cadrul caruia sa fie nominalizat oficial drept candidat al partidului, Mircea Geoana este de parere ca acesta ar fi o simpla formalitate: "Singura problema este pe cine voi lasa sef la partid, dupa ce voi deveni presedintele Romaniei", a declarat increzator presedintele Senatului.

Geoana a explicat ca in urmatoarea perioada, conducerea PSD va convoca un Consiliu National care are sarcina sa stabileasca data congresului. Potrivit presedintelui PSD, cel mai probabil acest Consiliu va fi convocat inaintea lansarii campaniei pentru europarlamentare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3921 vizualizari

  • +30 (30 voturi)    
    ... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:25)

    Emma Heart [utilizator]

    Da, bine.
    • +14 (14 voturi)    
      .... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:43)

      cvm [utilizator] i-a raspuns lui Emma Heart

      Au as scrie asa:
      DA??? Bine...!
    • +17 (17 voturi)    
      Sunt mai tare ca el, care am tot respectu (Joi, 2 aprilie 2009, 16:47)

      Marean Vanghele for PreshDinte [anonim] i-a raspuns lui Emma Heart

      Am vorbit si cu domnu primar Mazare de Constanta, sa puna un vapor cu banner sa treaca cu ralanti prin fata la plajisti sa vada la vara toti turistii ca cine trebuie votat la toamna.
      Normal ca va castiga, numai io ii dau 350.000 de voturi, ca am 300.000 alegatori la mine in sector.

      Pai cum de cel ajut sa iasa la Cotroceni?
      Pai a zis ca trebuie un om sa ramana la sefia de partid si io zic sa fie unu din Bucuresti ca e capitala si sa semene cu Obama ca asa vrea si domnu Iliescu. Vatz prins cinei omu?
    • +14 (14 voturi)    
      hei, mirciulica... (Joi, 2 aprilie 2009, 17:22)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Emma Heart

      ...1 aprilie a fost ieri, nu azi !! :)))
    • +1 (1 vot)    
      Da, Are Dreptate !!! Dupa 2015 !!!! (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:42)

      Nostradamus [anonim] i-a raspuns lui Emma Heart

      Da, Are Dreptate !!!

      Dupa 2015 va fi presedintele Romaniei !!!!

      Credeti-ma pe mine, Nostradamus !!!
  • +24 (24 voturi)    
    pasărea... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:28)

    ion [anonim]

    ...mălai visează.
    • +8 (8 voturi)    
      vrabia, nu pasarea (Joi, 2 aprilie 2009, 16:35)

      Cell_61 [utilizator] i-a raspuns lui ion

      vrabia malai viseaza...
      ...sau mai poate fi si vrabia mihai viteazu.
    • +11 (15 voturi)    
      Domnu Mitrea, ce facem domnu, bagam sau nu? (Joi, 2 aprilie 2009, 16:52)

      Celula-tonomat PSD [anonim] i-a raspuns lui ion

      Iar nu stim ce sa scriem!
      Daca zicem de bine de Geoana, se supara Nastase, Mitrea si inca vreo doi care ne dau bani sa postam aici pe forum.
      Daca scriem de rau de Geoana, ni se ia aparatura si camera de la sediu si ne bat badigarzii lu Vanghele.
      Cel mai bine e sa il injuram pe Basescu, asa ne prefacem ca nu se vede bataia de la noi din partid.
  • +16 (16 voturi)    
    sigurrrr (Joi, 2 aprilie 2009, 16:28)

    marius [anonim]

    s-o crezi tu!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Corect ar fi... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:29)

    G [anonim]

    The next pitziponk al romaniei! Felicitari
  • +10 (10 voturi)    
    pai da (Joi, 2 aprilie 2009, 16:30)

    AlexA [anonim]

    Asa i-a soptit lui poporul. De rasul lumii....

    Alex
  • +10 (10 voturi)    
    Prostanacu' Presedinte! (Joi, 2 aprilie 2009, 16:30)

    Cell_61 [utilizator]

    Doamne, de cand asteptam stirea asta!
    Prostanacu' Presedinte!
    Vot de la mine! De-ala cu degetu'n jos.
  • +9 (9 voturi)    
    asa (Joi, 2 aprilie 2009, 16:30)

    Cetatean [anonim]

    Taci, Mirciulica, si ai grija cum iti iei somniferele!
  • +11 (11 voturi)    
    Rupt de realitate (Joi, 2 aprilie 2009, 16:31)

    Martens [utilizator]

    Pana acum mai aveam o speranta privind sanatatea mintala a lui Geoana. Acum s-a risipit. Tipul o ia pe urmele lui Vadim Tudor.
  • +9 (9 voturi)    
    La asa tara asa presedinte (Joi, 2 aprilie 2009, 16:31)

    perfect [anonim]

    Sa traiasca presedintele "prostanac" !!
  • +10 (10 voturi)    
    Ahahahahah (Joi, 2 aprilie 2009, 16:32)

    Ghita [anonim]

    Viitorul rege rosu.
    Cand o deveni OTV televiziune publica!
    • +1 (1 vot)    
      parca (Vineri, 3 aprilie 2009, 13:51)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      La cererea oamenilor muncii, a fost propus "cineva" la conducerea tarii. Parca am mai auzit candva astfel de vorbe. Nu vi se pare?
      Pe primul care a vrut mai mult, si care a trait in epoca cincinalului in patru ani si jumatate,a avut parte de doua mandate si jumatate (zice ca numai doua au fost constitutionale; ala de jumatate am votat ca prostii).
      In noua epoca in care traim, o tara condusa de mafioti, care si-au aservit justitia si politia (adica organele de represiune), vedem ce se intampla. Nu conteaza culoarea politica deoarece oricum isi dau mana la nevoie. Nu ma mai mira ninic. Se pare ca si metodele sunt aceleasi, numai ca sunt facute cu zgomot cu mult mai mare, >; doar ne cere UE sa luptam cu coruptia < In rest "sa auzim numai de bine". Nu mai detailez ca s-ar putea sa gresesc si sa ma caute la I.P..
      P.S. Nu sunt fan Gigi, nici nu-l agreez, dar parca prea multa galagie Le are si el pe ale lui.
  • +8 (8 voturi)    
    si pe mine ionesciu daca pe tine scrie presedinte (Joi, 2 aprilie 2009, 16:33)

    JE [anonim]

    problema cea mare e alta, pe mine ma cheama jenel??? :))
  • +8 (10 voturi)    
    asta ne mai lipsea (Joi, 2 aprilie 2009, 16:33)

    Romanul [anonim]

    dupa ilici comunistul, constantinescu impotentul si base gura bogata un prostanac ne mai lipsea sa ne conduca. Cum naiba din 20 de milioane gasim numai figurile astea triste. Ne eritam din plin soarta
  • -10 (22 voturi)    
    Crin presedinte! (Joi, 2 aprilie 2009, 16:34)

    Vlad [anonim]

    Daca nu intra Crin in turul doi, cred ca ar fi intelept sa o votam chiar si pe Elena basescu presedinte.
    "EBA printesa de Dorobanti Presedinte"... suna hazliu dar e mai bine decat Geoana la Cotroceni. Si uite asa am ajuns iar sa alegem raul cel mai mic.
  • +9 (9 voturi)    
    geoana (Joi, 2 aprilie 2009, 16:34)

    gabi [anonim]

    a visat urat azi-noapte???
  • +11 (11 voturi)    
    Sunt Geoana Presedintele Romaniei (Joi, 2 aprilie 2009, 16:35)

    Geoana [anonim]

    Ma joc si eu ca prostanacul ..ma visez presedinte..
    dar soldatii de plumb unde imi sunt?
  • +10 (10 voturi)    
    Congo scrie pe noi... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:36)

    Alex [anonim]

    ...daca acest specimen ne va reprezenta in lume.
  • +11 (11 voturi)    
    in timp ce dormea..... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:37)

    wasabi [anonim]

    .....geoana a fost auzit spunand "vreau sa fiu presedinte"...dorminand in continuare..spre stupefactia colegilor, dar mai ales a tov iliescu care a tinut pe aceasta cale sa ii reaminteasca alintul parintesc al tovarasului
  • +10 (10 voturi)    
    ...In Second Life (Joi, 2 aprilie 2009, 16:37)

    io [anonim]

    Geoana presedinte, poate in Second Life.(jocul acela virtual in care cumperi si vinzi cu bani virtuali).
  • +8 (8 voturi)    
    Corect ar fi urmatorul presedinte (Joi, 2 aprilie 2009, 16:37)

    JPL Jaboratory [anonim]

    Corect ar fi "urmatorul presedinte dupa Basescu"...ar mai fi sanse.
  • +7 (7 voturi)    
    marmota.... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:37)

    andrei [anonim]

    hahahaha
  • +7 (7 voturi)    
    hahahahahahhaaaaaa (Joi, 2 aprilie 2009, 16:38)

    dman [anonim]

    mare prostanac
  • +9 (9 voturi)    
    Prostanacu' (Joi, 2 aprilie 2009, 16:38)

    Dan [anonim]

    Bine i-a zis Iliescu!
    Se pare ca nu-si revine. Pariez ca se crede Obama.
  • +9 (9 voturi)    
    rasouns (Joi, 2 aprilie 2009, 16:38)

    AYAN [anonim]

    vin eu sef la partid ... imi plac manelele , am 4 clase ,culoarea tenului ca barack obama, si mai presus de toate te iubesc mircica..........
  • +8 (8 voturi)    
    Ardi'te'ar focu' (Joi, 2 aprilie 2009, 16:38)

    Bunicutza [anonim]

    Dl. Geoana se crede un Che al Romaniei...
  • +10 (10 voturi)    
    ... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:39)

    Opposite [anonim]

    Hăhăhăhăhă....


    Intelegeti? ;)
  • +7 (9 voturi)    
    hehehe (Joi, 2 aprilie 2009, 16:39)

    Licurici [anonim]

    hahahaha!!!!!
  • +7 (9 voturi)    
    hahaha (Joi, 2 aprilie 2009, 16:40)

    abramburel [anonim]

    prostanca, prostanac dar amuzant
  • -9 (15 voturi)    
    Hai, repede!! (Joi, 2 aprilie 2009, 16:41)

    Mihai Dragnea [anonim]

    Geoana - tu sau Crin, scapati-ne cat mai repede de Basescu!!!
    • -7 (13 voturi)    
      Crin (Joi, 2 aprilie 2009, 16:43)

      Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Dragnea

      Mai degraba Crin, ca Geoana saracu nu prea le are...
  • +10 (10 voturi)    
    Vezi ca-ti curge saliva din gura.... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:41)

    747 [utilizator]

    Si totusi nu are capul asa mare....
  • +11 (11 voturi)    
    Nu mai visa! (Joi, 2 aprilie 2009, 16:42)

    Rhadoo [utilizator]

    Nu te voteaza nimeni, prostanacule.
    • 0 (0 voturi)    
      ai uitat (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:22)

      eugen [anonim] i-a raspuns lui Rhadoo

      ... cand l-ai votat pe iliescu ca sa nu il votezi pe vadim? viata e o curva mare ...
  • +12 (12 voturi)    
    hmm (Joi, 2 aprilie 2009, 16:42)

    io [anonim]

    Nu era ieri ziua pacalelii?
  • +9 (11 voturi)    
    Daaa (Joi, 2 aprilie 2009, 16:44)

    Archaeopteryx [anonim]

    Iar eu sunt viitorul Papă de la Roma!
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:46)

    sam [anonim]

    Am vazut odata unu care zicea ca e Napoleon, dar l-au dus la un spital pana la urma si i-au fcut injectii cu marmelada si s-a calmat....
  • +5 (5 voturi)    
    Saracu Prostanac (Joi, 2 aprilie 2009, 16:46)

    ioana duma [anonim]

    Vai de el ! Candva spunea ca el este viitorul Primar al Bucurestiului ! Acum se viseaza Presedinte ! Da domnule Geoana cel mult presedinte de PSD.Mai mult nu o sa vezi ca nu ai cu ce !
  • +6 (6 voturi)    
    :))) (Joi, 2 aprilie 2009, 16:49)

    me [anonim]

    Ai vointa frate!!!!!:)))))))) Atata prostie nu am mai vz.. Omul asta chiar nu realizeaza ca se fc de ras mai tot timpul??
  • +6 (6 voturi)    
    ...bine (Joi, 2 aprilie 2009, 16:50)

    ileana [anonim]

    Asta-i ca-n bancu'cu Gigi Becali si Pestisorul de Aur!
  • +6 (6 voturi)    
    acum nu stiu... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:50)

    egroeg [anonim]

    daca nu cumva si cand e treaz omul asta doarme si viseaza.Mai curand cred ca ,dupa alegeri ,va sta la o cafea cu tatucu Iliescu Ilici care-i va tine o prelegere de cum este sa fi prostanac rosu
  • +8 (8 voturi)    
    Confuzie (Joi, 2 aprilie 2009, 16:50)

    Me [anonim]

    Rubrica "bancul zilei" are limitare la un banc pe zi. Asa ca a trebuit creat un articol nou pt acest banc.
    Aaa, oricum e incompleta declaratia ... probabil ca se gindeste si pe cine sa lase presedinte al tarii in locul sau dupa ce i se termina mandatul, ca doar e tarlaua lui.
  • -8 (10 voturi)    
    :) (Joi, 2 aprilie 2009, 16:51)

    anonim [anonim]

    o fi Geoana un prostanac, dar decat Basescu mai bine Geoana. Raul mai mic e de ales.
    • +2 (4 voturi)    
      Ai dreptate. Votai raul cel mai mic! (Vineri, 3 aprilie 2009, 8:05)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Votai Basecu. Nu vrem un prostanac presedinte! Si ne-am saturat si de prietenul lui cancerul sectorului 5 Vanghelie. Vrem un primar adevarat la sectorul 5.
  • +9 (9 voturi)    
    (In)Cultura (Joi, 2 aprilie 2009, 16:52)

    x [anonim]

    Am citit cele 35 de comentarii existente la ora 16:48.
    Cred ca, tinind seama de procentele pro-PSD de la ultimele alegeri, MAJORITATEA acestora nu prea are acces la net (sau nu vrea sa aiba acces, sau nu citeste).
    Morala?
    Pentru o constiinta civica tot mai crescuta in Romania, trebuie introdusa noua-civilizare comunicationala prin:
    - tehnica de calcul si accesorii ieftine,
    - acces la net gratuit,
    - articole(informatii) de calitate).
    • +5 (5 voturi)    
      !sau (Joi, 2 aprilie 2009, 17:18)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui x

      Sau vot prin posta...si poate scapam de PSD!
  • +6 (6 voturi)    
    hahahaha (Joi, 2 aprilie 2009, 16:53)

    codrea [anonim]

    Bine, mah, bate cuba aici. Give me five.
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:55)

    Romio [anonim]

    Mai acum vre-un an credea ca-i o formalitate sa fie prim ministru. Acuma-i presedinte... si daca-i cuminte ii pune Ilici si apa
  • +3 (3 voturi)    
    N-ati inteles! (Joi, 2 aprilie 2009, 16:56)

    tb [anonim]

    oate deveni presedinte daca Basescu nu-isi poate exercita functia in actualul mandat. probabil ca a aflat ca Base se va mai opera o data!
    • +1 (1 vot)    
      si sa inteleg ca sugerezi... (Joi, 2 aprilie 2009, 21:15)

      egroeg [anonim] i-a raspuns lui tb

      ca fiind partener de coalitie...a pus o vorba buna pe langa doctori?
  • +7 (7 voturi)    
    HAHAHAHA (Joi, 2 aprilie 2009, 16:56)

    TopCat [utilizator]

    Hai ca m-ai distrat =))
    Mascariciul asta tine sa-si intareasca porecla la orice aparitie.
  • +7 (7 voturi)    
    in tema (Joi, 2 aprilie 2009, 17:01)

    Porki [anonim]

    ba eu sint presedintele Romaniei.
  • +7 (7 voturi)    
    asa cum a fost premier :) (Joi, 2 aprilie 2009, 17:06)

    dadan [anonim]

    Asa o sa fie si presedinte.....cum a fost si premier .
    Asta nu prea are simtul realitatii si crede ca poate trai cu sugestii pozitive si auto pacaleala - nu e de ajuns sa afirmi cu tarie o chestie care oricum nici tu nu o crezi..trebe in primul rand sa fii votat...
  • +4 (4 voturi)    
    Mare atentie! (Joi, 2 aprilie 2009, 17:15)

    ScorpionX [anonim]

    Cineva sa-l opreasca, deja postul lui Obama este in pericol!
    Serios acum, sa-l trezeasca cineva si pe Mirciulica, iar a luat-o pe aratura. Tatuca Ilici sa-i predea o lectie sa nu mai vorbeasca iar aiurea.
    Macar e bun si prostanacul de ceva, reuseste sa ne binedispuna cu fiecare declaratie, asta da mascarici.
  • +4 (4 voturi)    
    nu mai exagerati si voi... (Joi, 2 aprilie 2009, 17:19)

    Stoewer [anonim]

    Ei si voi acum....A zis doar ca va fi Presedinte "cu sanse bune si cu putin noroc". Aceleasi sanse si noroc ca la calificarea Romaniei la CM de Fotbal.
  • +6 (6 voturi)    
    Curat pusca si vorbesc prostii ! (Joi, 2 aprilie 2009, 17:21)

    Dan1492 [utilizator]

    Iepurasul curata pusca.Trece vulpea:
    -Ce faci iepurasule?
    -Curat pusca sa-l impusc pe lup! Vulpea:- Hm !
    Trece ursul.-Ce faci iepurasule?
    -Curat pusca sa-l impusc pe lup! Ursul: -Hmm !!
    Trece lupul; -Ce faci iepurasule?
    -Curat pusca si vorbesc prostii !
  • +5 (7 voturi)    
    Al naibii tu de simpatic (Joi, 2 aprilie 2009, 17:30)

    Blue [anonim]

    Hai ca ai reusit sa ma faci sa rad cu lacrimi. Trebuie sa-l rugam pe Iantu sa faca o editie speciala "Mirciulica spune lucruri traznite!" Cred ca ar fi audienta maxima si voie buna, sa mai uite si romanu de criza.
  • +1 (3 voturi)    
    wow... (Joi, 2 aprilie 2009, 17:32)

    liviu_ [utilizator]

    stie ceva ce noi nu stim???
    parca alegerile nu s-au ttinut inca...
  • +3 (5 voturi)    
    Presedinte unde (Joi, 2 aprilie 2009, 17:54)

    A Dandanache [utilizator]

    Nu va ambalati. Geoana a incurcat borcanele. A vrut sa spuna: sint viitorul presedinte al asociatiei de locatari, strada Romaniei, bloc 5B, scara III.
  • -5 (5 voturi)    
    asa sa fie (Joi, 2 aprilie 2009, 17:54)

    CaddY [anonim]

    Doamne ajuta
    • +1 (3 voturi)    
      Chiar Doamne ajuta (Vineri, 3 aprilie 2009, 8:09)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui CaddY

      Sa te ajute Dumnezeu si sa-ti dea mintea care lui ii lipseste sa nu mai scrii prosti pe net!
  • +4 (4 voturi)    
    Si eu (Joi, 2 aprilie 2009, 18:09)

    interlagos [anonim]

    o sa joc in echipa nationala!! Da stai ma ca asta chiar e posibil.
  • +2 (2 voturi)    
    munca (Joi, 2 aprilie 2009, 18:24)

    Alex [anonim]

    Ma ingrijoreaza proclamatia asta cu munca multa in aceste vremuri de criza, cica. Ce ne asteapta oare !? Baluri peste baluri, emisiuni peste emisiuni, afise, carti, manipulare, propaganda bolsevica pe toate gardurile. Cine plateste mai frate-miu, tot noi fraierii !? Baronii trebuie sa scoata bani de pe fundul nostru. Pregatiti-va fraierilor !
  • +2 (2 voturi)    
    Sunt viitorul presedinte al Romaniei... (Joi, 2 aprilie 2009, 18:24)

    Vorbe goale [anonim]

    ... care va finaliza amanetarea acestei tari.
  • +6 (6 voturi)    
    vrajeala (Joi, 2 aprilie 2009, 19:06)

    sandica [anonim]

    o sa il votez pe base numai asa de al dracu sa nu iasa gioana (nu ca ar conta votul meu cu ceva, dar zic si eu asa)
  • +2 (2 voturi)    
    Eu sunt viitorul presedinte al Romaniei! (Joi, 2 aprilie 2009, 20:13)

    anasicaiafa [anonim]

    Nu, nu, nu, nu, nu...sa restabilim adevarul...ba eu sunt viitorul presedinte al Romaniei!
  • +2 (2 voturi)    
    Cand nu va mai fi Base.... (Joi, 2 aprilie 2009, 20:21)

    judex1 [anonim]

    se va termina si cu lupta impotriva hotiei si coruptiei, spre marea desfatare a jefuitorilor nationali, tradatorilor, manelistilor, antenistilotor, vanturistilor si patricionistilor si, mai ales, a kgb-istilor.
    • +2 (2 voturi)    
      Din 2015, adică. (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:50)

      Alex2009 [utilizator] i-a raspuns lui judex1

      Dar până, atunci, poate mai apare încă cineva împotriva caruia Mafia să se teamă aşa de tare ca de Băsescu.
      • 0 (0 voturi)    
        Cum apare... (Vineri, 3 aprilie 2009, 16:20)

        judex1 [anonim] i-a raspuns lui Alex2009

        il si votez! Din pacate, insa, nu prea vad cine. Constat asa, in ultima vreme, pe la TVR, ca il tot invita pe Radu Duda. Ca, deh. avem un rege - Cioaba - de ce sa nu avem si un print?
  • +2 (2 voturi)    
    Obama e pe-aproape! (Joi, 2 aprilie 2009, 21:08)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Vestea proasta pentru d-l Geoana e ca s-ar putea sa fie pe aproape si Obama, cel anuntat de Iliescu!

    Dovada? I-am gasit pantofii, puteti sa vedeti poza la

    http://www.filedropper.com/pantofiiluiobama
  • +1 (1 vot)    
    salut (Joi, 2 aprilie 2009, 21:35)

    ha [anonim]

    mda,incintat de cunostinta, eu sint viitorul papa
  • +2 (2 voturi)    
    Geonacule! (Joi, 2 aprilie 2009, 21:50)

    Gore [anonim]

    Te-ai ajuns! La mai mare! Oare la ce-ti foloseste?
  • +4 (4 voturi)    
    Mircea Geoana: Sunt viitorul presedinte al Romanie (Joi, 2 aprilie 2009, 22:06)

    cititor [anonim]

    Sa speram ca Dumnezeu ne va ferii de un asa blestem.
  • +4 (4 voturi)    
    Prostanacul (Joi, 2 aprilie 2009, 22:26)

    iancu jianu [anonim]

    Dati-i un bip, careva din voi care-i stie numarul de mobil, poate se trezeste din somn prostanacul asta. Nu de alta dar mai spune apoi si alte lucruri timpite si cine stie ce ziarist le mai aude si intra la idei toata media . Mai avem unul ca ăsta pe aici prin Constanta, care promite sa nu aranjeze parcurile (care "nu mai este"), parcarile etajate,etc, ca sa+si poata izola cetaţenii (blocurili) şi jmekerii vilele.
  • +3 (3 voturi)    
    Unanimitate! (Joi, 2 aprilie 2009, 23:52)

    Vival [utilizator]

    Rar mi-a fost dat sa vad o asemenea unanimitate in aprecierea unui personaj politic. Asta spune multe....
  • +4 (4 voturi)    
    vise taica .... (Vineri, 3 aprilie 2009, 1:10)

    iceman [anonim]

    Asta iar are vise erotice ?
  • +3 (3 voturi)    
    Trezeste-te omule! (Vineri, 3 aprilie 2009, 6:08)

    Gigel [anonim]

    Omul asta chiar nu realizeaza ca-i penibil?Mai bine decit l-au descris baietii la "Animat Planet" cred ca nu-l descrie nimeni.
    Recomandare:d-le Geoana, urmareste d-le episoadele din Animat Planet si trezeste-te la realitate.
    Visezi cai verzi pe pereti! Vai de capul nostru cu asa oameni!
  • +4 (4 voturi)    
    Ha ha ha... saracul.... (Vineri, 3 aprilie 2009, 7:18)

    Ulpius [anonim]

    Mircea, ia-ti jucariile si treci la groapa cu nisip... de cand vrei tu sa ajungi presedintele Gradinitei cu orar normal nr 10???
  • +2 (2 voturi)    
    Daaaa? (Vineri, 3 aprilie 2009, 8:01)

    Vali Cel batran [anonim]

    Pai atunci si eu voi fi Thutankamon al II-lea! Ce bine!
  • +3 (3 voturi)    
    Prostanacul nostru ! (Vineri, 3 aprilie 2009, 8:02)

    martin [anonim]

    Individul Geoana e cateodata simpatic. Exista atatia ticalosi mult mai odiosi, in frunte cu Nastase, victima hoata ,ca sa nu mai spun de moguli si tonomatii lor, Incat zisul Prostanac al lui Iliescu cel supercomplotist, devine chiar induiosator.
    Si de fapt nici nu a mentionat anul. Fiind destul de tanar poate sa mai incerce la inca vreo 4 alegeri si sa spere,caci speranta moare ultima !
  • +3 (3 voturi)    
    ha ha (Vineri, 3 aprilie 2009, 8:12)

    adrian [anonim]

    Oricate pacate ar avea Romania, nici unul nu este chiar atat de mare incat sa fie pedepsita cu un presedinte prostanac, ipocrit si arogant.
  • +3 (3 voturi)    
    Mircea Geoană (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:30)

    Alex2009 [utilizator]

    Tipul ăsta îşi lipeşte singur eticheta de prostănac pe frunte. Şi din avion se vede că nu e prea isteţ.
  • +3 (3 voturi)    
    Cabinetul din umbra (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:45)

    Dianora [utilizator]

    Gioana presedinte, Vanghelie prim ministru, Gusa cu serviciile secrete.. imi devine simpatic Iliescu care cred ca-si mai pune un stent la inimioara. Si apropo, de ce credeti ca a fost oprit Animal Planet?
  • +3 (3 voturi)    
    Somn usor! (Vineri, 3 aprilie 2009, 9:52)

    Dr Marutza [anonim]

    Asta viseza cu ochii deschisi! Asta-i "pohta ce-a pohtit" dumnealui! Sa nu-l trezim din somn, ca-i stricam visele!
  • +2 (2 voturi)    
    hahaha (Vineri, 3 aprilie 2009, 10:55)

    adi [anonim]

    si totusi eu sunt curios ce program are...si as vrea sa il vad intr-o disputa cu base la o emisiune!!! asta ar fi tare chiar m-as uita desi nu am mai vazut tv-ul de ceva timp sigur nu as rata asta :))
  • +3 (3 voturi)    
    presedinte (Vineri, 3 aprilie 2009, 11:08)

    soros [anonim]

    Da , cum s-a observat.....la unison opiniile!!
    Nu e de bine pentru un anume candidat ,dar este de foarte bine pentru altul!
    Ghici pentru cine!/
  • +2 (2 voturi)    
    PROSTANACUL (Vineri, 3 aprilie 2009, 11:08)

    Nicolae [anonim]

    Cel mai bun agent electoral ,ales si cultivat de catre Traian Basescu (fara ca prostanacul sa-si dea seama) !
  • +2 (2 voturi)    
    sarmanu' visator (Vineri, 3 aprilie 2009, 11:12)

    Adi [anonim]

    Iliescu chiar ia facut un compliment cand i-a zis prostanac. Bietul de el e sarman cu duhu!!! Nu traieste cu picioarele pe pamant.
    Oare marele partid PSD chiar gandeste numai cu creierusul lui Vanghelie?!? Nu au pe cineva mai cu prestanta care sa candideze la presedentie?! (Diaconescu?).
    Sau Geoana e un iepure pt. Basescu?
  • +2 (2 voturi)    
    Multumim Mirciulica (Vineri, 3 aprilie 2009, 12:44)

    John [anonim]

    De mult n-am mai vazut atata voie buna printre vizitatorii acestui site. Omu a reusit sa ne aduca zambetu pe buze. Geoana faca bine procentului de depresivi. Faptul ca parerea este unanima si sunt numai voturi pozitive spune ceva....
  • +1 (1 vot)    
    GREŞEDINTE (Vineri, 3 aprilie 2009, 14:45)

    NEMO [anonim]

    Îmi vine s-o iau la g(e)oană spre Congo.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo, Geoană ! (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:21)

    Alex [anonim]

    Eşti deja viitorul român în Cosmos. Cum ţi-a zis Vanghele, să-l baţi pe Băsescu foarte bine ?
    Nu mă mai pot opri din râs ! Salvaţi-mă !
  • +1 (1 vot)    
    Mircea Geoana (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:37)

    gabriela [anonim]

    Pot să râd? Dar mi-e teamă să nu-mi pleznească operaţia...
  • +1 (1 vot)    
    Fii atent, Mircică (Vineri, 3 aprilie 2009, 15:45)

    Ion [anonim]

    Acolo unde ai să ajungi, o să fie foarte mult spaţiu în jur. Vei vedea 3 cercuri luminoase, unul mic, galben şi strălucitor, cel mijlociu galbui iar
    cel mare alb-albastru. Tu să te depărtezi de ele căci îţi vor face foarte rău ! Du-te către punctele cele mici şi verzi pentru că ele vor fi bune cu tine.
  • 0 (0 voturi)    
    Geoana - viitorul presedinte al Romaniei (Vineri, 3 aprilie 2009, 17:09)

    ionel [anonim]

    E prostanaaaac! Fugiti!
  • 0 (0 voturi)    
    Generalizare pripita (Vineri, 3 aprilie 2009, 20:11)

    Dan1492 [utilizator]

    Cata falsitate la strainii astia cand spun ca romanii sunt dezbinati !
  • 0 (0 voturi)    
    Da da da... (Vineri, 3 aprilie 2009, 21:24)

    Keanutza [anonim]

    Siiiigur ca da! Tu esti viitorul Romaniei, ce sa zic, desi dupa mentalitatea romanilor, care voteaza numai anti base, nu m-ar mira sa iesi tu presedinte. Sa vezi atunci distractie. O sa si-l doreasca lumea pe Base atunci si tot asa, ca romanu-i prost, n-ai ce sa-i faci.
  • 0 (0 voturi)    
    ahahahahaha (Joi, 21 mai 2009, 12:30)

    anonim [anonim]

    PROSTANACUL PRESEDINTE AHAHAHAHAHAHAHAHA..............................................CAND O ZBURA PORCUL>> AHAHAHAHAHAHAHA <<MAI VISEAZA>>