Emil Boc si-a angajat soferul in postul de consilier personal. Premierul spune ca acesta e licentiat in Ingineria Produselor Alimentare

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Joi, 26 februarie 2009, 17:12 Actualitate | Politic


Premierul Emil Boc si-a angajat soferul de la Partidul Democrat Liberal, Marius Buzea, in postul de consilier personal in cadrul Cancelariei, la Cabinetul primului-ministru, decizia de incadrare fiind semnata in urma cu aproximativ o luna, anunta Mediafax.

Anterior numirii lui Emil Boc in functia de premier, Buzea era salariat al PD-L, in atributiile sale de serviciu figurand si conducerea autovehiculului presedintelui partidului.

In declaratia de avere, Marius Buzea precizeaza ca a lucrat in ultimul an la Partidul Democrat, de unde a incasat un venit anual de 9.750 lei.

Premierul Emil Boc a decis recent ca numarul de posturi al Cancelariei sa fie diminuat de la 304 la 167 locuri, in contextul reducerii cheltuielilor de personal.

Seful Cancelariei premierului a inceput, marti, discutiile cu reprezentantii angajatilor privind procedura de reorganizare a institutiei, proces care va impune concedierea unora dintre salariati si detasarea altor persoane pe posturi vacante din institutii publice.

Buzea nu a putut fi contactat pana la ora transmiterii acestei stiri.

Reactie Emil Boc: Consilierul personal este licentiat in Ingineria Produselor Alimentare si se ocupa cu pregatirea administrativa a evenimentelor

Intr-un comunicat al executivului se arata: "In legatura cu afirmatiile aparute in presa cu privire la domnul Marius Buzea si la domnul Pal Peter, consilier personal, respectiv secretar personal al primului-ministru, Biroul de Presa al Guvernului este abilitat sa faca urmatoarele precizari:

„Consilierii personali, secretarii personali si curierii personali fac parte din aparatul de lucru al Cabinetului Primului-ministru.

Domnul Marius Buzea, licentiat in Ingineria Produselor Alimentare, are statutul de consilier personal, iar domnul Peter Pal, student la facultatea de Stiinte politice si administrative din cadrul UBB Cluj-Napoca, are statutul de secretar personal al primului-ministru.

Cei doi au ca atributii de serviciu pregatirea, din punct de vedere administrativ, a evenimentelor la care participa primul-ministru, organizarea, din punct de vedere administrativ, a deplasarilor si a programului in teritoriu al premierului, precum si componenta administrativa si logistica a pregatirii, pentru primul-ministru, a sedintelor de Guvern.

Mentionam ca atat domnul Marius Buzea, cat si domnul Peter Pal au relatii directe de munca cu primul – ministru de peste cinci ani.

Avand in vedere ca domnii Buzea si Peter sunt incadrati la cabinetul demnitarului, respectiv la cabinetul primului-ministru, acestia au contract de munca pe perioada mandatului premierului.”








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4457 vizualizari

  • +10 (20 voturi)    
    Deja se cam exagereaza (Joi, 26 februarie 2009, 17:15)

    Razvan007 [utilizator]

    Nepoate poate era calificata, dar soferul ?!? Cum poti sa angajezi un sofer pe post de consilier? Pe ce domeniu poate un sofer sa consilieze primul ministru?
    • +5 (9 voturi)    
      ne ghideaza tara (Joi, 26 februarie 2009, 17:43)

      FFF T [utilizator] i-a raspuns lui Razvan007

      Ca un bun conducator de masina ce a fost, acum omul a evoluat la sofatul unui guvern si al unei tari intregi.
      Ce nu intelegi? Ah? N-are logica? Ei poftim, ce va legati de maruntisuri din astea!
    • +5 (9 voturi)    
      :D (Joi, 26 februarie 2009, 18:12)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      poate vrea boc sa isi ia carnet de conducere :D
      • +3 (3 voturi)    
        la cum sofeaza rata "romania"... (Vineri, 27 februarie 2009, 1:31)

        eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui ion

        sigur da cu masina-n sant!
    • +2 (4 voturi)    
      Interesant (Joi, 26 februarie 2009, 20:12)

      Razvan007 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan007

      Am luat la voturi negative de zici ca am injurat pe cineva.

      Daca tot nu sunteti de acord, puneti si in scris, ca sa inteleg si eu si altii ce vreti sa spuneti.
      • -3 (3 voturi)    
        esti trist (Joi, 26 februarie 2009, 21:12)

        hcd [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

        E trist ca esti atat de neocupat de tot dai refresh sa vezi cine si cum te-a votat
    • +1 (3 voturi)    
      face shaorme (Joi, 26 februarie 2009, 20:39)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      Pai daca e licentiat in Ingineria Produselor Alimentare e clar: ii proiecteaza lu' sefu' o shaorma mare si frumoasa la evenimentele pe care le organizeaza
    • -3 (5 voturi)    
      claca (Joi, 26 februarie 2009, 21:04)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      Vorbe de claca nea Boc. Nu te uita in gura la toti cacaciosii. Da-i inainte, incet si bine. Incetul cu incetul se face otetul.
      Ai grija de mafioti. Aduna-ti oameni de nadejde in preajma si nu te uita la sparcaielele talharilor care-si pazesc furaciunile si care te-ar vrea numai cu banditi in jur, sa te casapeasca cumva daca nu le ostoiesti poftele nemasurate.
    • -4 (4 voturi)    
      mafiot (Joi, 26 februarie 2009, 23:59)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      Intr-adevar trebuia sa ia in guvern oameni mai stilati decat un sofer : Un Miki Spaga, Vanghelie gramaticul, Chiuariu gaozarul, Bogdan Gisella Vass, Norica Ana Pauker, vreun politai disponibilizat cu stranse legaturi in lumea interlopa, un ceva mai stilat din trupa lui Patriciu mafiotul sau a lui Iuda Finkelstein Tariceanu.
      Nu va plac muncitorii, mai miros a benzina sau ulei si n-au sufletul asa de ticalosit ca sa faca fata politicienilor titrati.
      Nene Boc tine bine si nu te uita in gura mafiotilor morti de invidie ca nu le ies matrapazlacurile.
  • +3 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 26 februarie 2009, 17:16)

    [anonim]

  • -3 (11 voturi)    
    ... (Joi, 26 februarie 2009, 17:18)

    pamfletaru [utilizator]

    Tara de derbedei...

    http://www.youtube.com/watch?v=OVSC4-pdsJg

    Ascultati versurile... Se potrivesc?!
  • +2 (14 voturi)    
    mda ... (Joi, 26 februarie 2009, 17:19)

    yo [anonim]

    Astia vor sa aduca nepotismul la rang de arta ...
    Asa ne trebuie !!!
  • -6 (12 voturi)    
    so what? (Joi, 26 februarie 2009, 17:22)

    claudiopolis [utilizator]

    E normal sa-si aleaga soferul. Daca e multumit de talentul acelui sofer foarte bine ca l-a pastrat
  • +2 (6 voturi)    
    sa fim rai pana la capat (Joi, 26 februarie 2009, 17:22)

    eugen [anonim]

    Ce sa-i faci?!, e capabil omu', ....
    Dati si voi pregatirea respectivului, ca soferi poate fi oricine cu permis.
  • +2 (10 voturi)    
    Domnul Sbock (Joi, 26 februarie 2009, 17:22)

    G [anonim]

    Are cu siguranta pregatirea necesara. Nu pun la indoiala impartialitatea angajatilor domnului Poc care l-au angajat pe sofer. Iar domnul Poc cu siguranta ca nu a avut nici o implicare.

    E clar doar ca e cel mai bun si cinstit prim ministru post-decembrist.
  • 0 (10 voturi)    
    normal... (Joi, 26 februarie 2009, 17:22)

    kosmik [anonim]

    mi se pare normala aceasta angajare ... are nevoie omul de sfaturi pe probleme de schimbare a rotii de rezerva la masina, ca dor nu poate la "rangul" sau ( a se citi inaltimea sa ..:) ), sa o faca singur... asteptam si noi consilieri in echipa.... gen "cel ce ii duce scaunelul pentru a ajunge la microfon", sau, de ce nu, consilierul de nepotisme ... posturi sa fie.. ca bani de la buget pentru ele... aproba "Inaltimea sa"...
  • -1 (9 voturi)    
    Ha ha ha (Joi, 26 februarie 2009, 17:22)

    Thorgrim [utilizator]

    Cred ca trebuia pus Ministru al Transporturilor. Femeia de serviciu a PD-L trebuia pusa cel putin secretar de stat in Ministerul Administratiei si Internelor iar secretara sefa la SRI sau ministru la MCTI
  • -1 (9 voturi)    
    din sofer consilier (Joi, 26 februarie 2009, 17:23)

    SATISFACUT [anonim]

    Chiar nu vad nimic anormal : 1) stie cum poate sa se asigure coborarea primului mini(stru) din masina ; 2) stie cum poate fi vazut de popor primul mini(stru) cand se afla in masina ; 3) precis este expert carburanti, alimentare si ... portbagaj :).
  • +3 (13 voturi)    
    nU ARE NICI O CONTRIBUTIE IN ANGAJAREA LUI ! (Joi, 26 februarie 2009, 17:25)

    MIRAUTA [anonim]

    L-a angajat nepoata lui, care a fost angajata la randul ei fara nici o contributie din partea lui Boc !
  • +3 (9 voturi)    
    .... (Joi, 26 februarie 2009, 17:26)

    Vladutz [anonim]

    mda, dupa nepoata, acum soferul...maine femeia de servici, poimaine... ??? ce??? vom vedea :)
  • +3 (9 voturi)    
    nu se mai termina (Joi, 26 februarie 2009, 17:27)

    iul_autentic [utilizator]

    E aiurea ca l-a pus pe sofer consilier. Dar e dreptul lui Boc sa-si aleaga echipa. Totusi, parca nu se mai termina prostiile pe care le face guvernul asta. ma consolez doar cu faptul ca mai bine face din astea decat sa devalizeze economia.
    • -1 (3 voturi)    
      Ar fi bine (Joi, 26 februarie 2009, 17:39)

      G [anonim] i-a raspuns lui iul_autentic

      Aici ai dreptate. Macar daca s-ar abtine de la devalizat si si-ar angaja tot clujul la pta victoriei.
    • 0 (4 voturi)    
      CE MA? (Joi, 26 februarie 2009, 17:55)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui iul_autentic

      Te consolezi?
      Adrianeeeee, unde esti tata, tu macar nu-ti puneai soferul consiler.
      Adi, Ilici, venitit si scapati-ne de astia!
  • +5 (9 voturi)    
    face si el ... (Joi, 26 februarie 2009, 17:31)

    nufarul alb [anonim]

    ... ce-a vazut la ZEUS , care si-a pus ministru la turism o ... pipita ! si care , acus acus , o trimite si pe fiica-sa la Bruxelles , sa manance si ea o varza mai spalata ...

    asta micu , BOC-ul , ce si-a spus el : este voie de la seful ...

    si uite asa o platim pe-o ruda de-a dumnealui de gradul 5 (ruda colaterala , dupa cum s-a exprimat mister BOC !) , iar acum , mai nou , si pe soferul de la partid !
  • -3 (9 voturi)    
    Goana dupa senzational si impilat oameni (Joi, 26 februarie 2009, 17:37)

    mi [anonim]

    Dezinformare pe fata.
    in acest articol exista elementele care sa il combata si sa il arate drept dezinformare si incrcare de a obtine articol cu multe vizualizari.

    Titlu gresit. Dl. Buzea nu era "sofer" ci era angajat PDL care printre altele mai si conducea din cand in cand masina. acum a-ti investigat si spunea ca printre atributii (obligatii) de serviciu era conducerea masinii de serviciu - sau avea trecut numele pe o lista care tinea evidenta celor care au acces la acea masina???
    ca si io la firma am drept de a conduce masina de firma da asta nu ma face sofer.
    mai departe - nu cred ca un simplu sofer in romania are salariu de 9000 de ron. cu siguranta este valabila ipoteza cum ca sl. buzea a fost si innainte persoana importanta in partid - probabil tot consilier - care acum si-a pastrat functia pe langa prin ministru.


    altfel nu pot decat sa cataloghez articolul ca nefondat si creat in incercarea de a gasi senzationalul....

    hot-news mi se care ca se cam OTV-izeaza....
    • +2 (2 voturi)    
      9000 Ron (Joi, 26 februarie 2009, 18:59)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui mi

      9000 Ron/an inseamna 750 Ron lunar.... si daca tu ai impresia ca asta este un salariu mare... te anunt ca o femeie de servici castiga mai mult.
    • -1 (3 voturi)    
      Lipsa de cadre (Joi, 26 februarie 2009, 22:54)

      dsffg [anonim] i-a raspuns lui mi

      Cum naiba se face că toţi oamenii şi susţinătorii pdl-iştilor sunt agramaţi?
      A-ţi investigat aspectul acesta?
      • 0 (0 voturi)    
        :) (Vineri, 27 februarie 2009, 8:18)

        Cosmin1970 [utilizator] i-a raspuns lui dsffg

        Nu a-m investigat, acum investiga-m :)
      • -1 (1 vot)    
        Care cadre??? (Vineri, 27 februarie 2009, 8:53)

        Rali [utilizator] i-a raspuns lui dsffg

        Basescu e singurul din partid, restu' umplutura!
  • +4 (6 voturi)    
    ai de capu nostu... (Joi, 26 februarie 2009, 17:53)

    liviu_ [utilizator]

    cred ca pentru noi nu o sa conteze criza financiara... pentru ca cu sau fara ea... o sa se duca de rapa tara asta in urmatorii 1-3 ani...

    bine acum e posibil ca, la ce consilieri au astia, soferu sa fie mai destept decat consilierii lor...
  • -1 (9 voturi)    
    intoxicare de presa (Joi, 26 februarie 2009, 18:03)

    livius [anonim]

    il cunosc pe marius buzea ,numai ca omul a terminat o facultate,a lucrat pe post de consilier la cancelaria pdl,este membru pdl.,este un tip bine crescut etc..in rest numai minciuni si intoxicari de presa sau mizeriile specifice luptei politice!! sa auzim de bine!!
  • +1 (1 vot)    
    e normal (Joi, 26 februarie 2009, 18:22)

    bilic [anonim]

    "Cel mai bun argument împotriva democraţiei este o discuţie de 5 minute cu un votant obişnuit" - Winston Churchill
  • -1 (5 voturi)    
    despre fapte cand vorbim? (Joi, 26 februarie 2009, 18:24)

    chriss [anonim]

    este de asteptat ca aceia care nu au nimic util de facut ori un dialog decent despre decizii luate pentr tara asta sa atace persoane, sa se lege de orice.
  • -1 (7 voturi)    
    bai voi nu sunteti normali? (Joi, 26 februarie 2009, 18:27)

    alexutzu [anonim]

    astea sunt probleme cu care va ocupati voi? e important cine face treaba in guvern sau daca treaba e facuta?

    numa` de carcoteli sunteti buni.

    i`ati ales (care ati facut`o) acum lasati`i sa`si faca treaba asa cum stiu ei (ca oricum si`o fac chiar daca va aberati voi pe un site de stiri sau nu).

    iar daca nu i`ati ales... poate pana la urmatoarele alegeri faceti ceva constructiv ca sa`i treziti si pe ceilalti sa aleaga pe cine trebuie (daca au de unde).

    asadar... important e daca isi fac treaba sau nu. daca vedem rezultate ec mai conteaza cine le face?

    daca nu le vedem alegem pe altcineva. asta e sistemul. ca e bun ca e rau... justitia are un cuvant de spus aici, nu voi care carcotiti in gol in loc sa faceti ceva constructiv

    numa` de bine sa auzim... ca de rele oricum ne umple presa :)
  • +3 (3 voturi)    
    Tot e bine: nu s-a angajat pe el insusi. (Joi, 26 februarie 2009, 18:28)

    Vlad [anonim]

    .
  • +6 (8 voturi)    
    normal (Joi, 26 februarie 2009, 18:30)

    bilic [anonim]

    “Mii de tineri competenţi nu mai au speranţa ca ţara lor mai are nevoie de ei, în timp ce odraslele nomenclaturii PSD se bucură de cele mai bune case si de cele mai importante functii. Nepotismul practicat de Guvernul Adrian Nastase a depăsit orice masură” (Emil Boc, 2004,)
    “Numele Boc e foarte romanesc, e ca Ionescu si Popescu, apare peste tot. Nu pot sa cred ca sunt rude” (Relu Fenechiu,)
  • +3 (5 voturi)    
    Veac de veac (Joi, 26 februarie 2009, 18:36)

    marcus [anonim]

    Din antichitate stim, cum Caligula imperator,
    Fiind atins de nebunie, isi facu calul senator.
    Mai apoi si mai aproape, Petru Groza cel "frontistu'
    Pus pe glume si harjoana, unse vizitiu ministru.

    Ceausescu'n vremea lui numi'n Cabinetul doi
    Soata buna dar cam tampa, cunoscuta drept codoi.
    Zeusul din capul tarii, pe model d'ispravniceasa
    Amanta'si facu ministru, blonda ot Plescoa focoasa.

    Iar pe tuta cu "succesuri" si cu "fraze editate"
    Tineretul sa conduca, din buze siliconate.
    Nepotism avand exemplu, Bocul mic, de buzunar
    Consilier unse nepoata si soferul demnitar.

    Falnic pom genealogic Romania guverneaza
    Tot romanu' azi asteapta, dup'alegeri ce urmeaza?
    Vom avea ca Prim Ministru, Leana ot Plescoa numita
    Sau Elena, dar mai mica, pentru gafe renumita?
  • 0 (8 voturi)    
    toti la fel (Joi, 26 februarie 2009, 18:36)

    de la cluj [anonim]

    si soferul fostului presedinte cj cluj, liberalul nicoara, a ajuns consilier judetean pnl, si nimeni nu zice nimic. o fi calificat, de la condusul masinii la consilier judetean. mizerie si incompetenta peste tot. si la putere si la opozitie. aceeasi oameni, aceleasi caractere de nimic.
    • +1 (3 voturi)    
      Ales (Joi, 26 februarie 2009, 19:40)

      Combo [anonim] i-a raspuns lui de la cluj

      Consilierul judetean este ales neica. Adica ceva oameni l-au votat, nu l-a numit Tariceanu.
    • 0 (2 voturi)    
      Bai clujene (Joi, 26 februarie 2009, 20:51)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui de la cluj

      Tu faci Ardealul de ras.
    • -1 (1 vot)    
      cauta alta dezinformare (Joi, 26 februarie 2009, 22:25)

      clujean sadea [anonim] i-a raspuns lui de la cluj

      Nicoara, fiu de doctor renumit in Cluj, e pasionat de masini, a fost si instructor auto, dar nu soferul cuiva in afara de el insusi !
  • 0 (6 voturi)    
    aceeasi intoxicare (Joi, 26 februarie 2009, 18:59)

    leon [anonim]

    mizerie si intoxicare fara sfarsit,informati-va omul a terminat o facultate....este membru pdl,doar nu voiati sa fie membru pnl??? oameni buni vorbim de cancelaria primului ministru ,in care increderea si loialitatea sunt de baza
    tradarea din pacate este peste tot...
  • 0 (4 voturi)    
    tot despre intoxicare (Joi, 26 februarie 2009, 19:28)

    livius [anonim]

    dragi domni asa cum v-am spus si s-a si dovedit o intoxicare demascata ,mai verificati si alte surse...maine poimaine aparati si voi pe diverse site-uri cu oarece acuze care mai de care mai fantasmagorice...
    cateodata ai senzatia ca asta se vrea...si din pacate asta se vinde!!!dumnezeu sa ne ajute!!
  • +1 (3 voturi)    
    soferii (Joi, 26 februarie 2009, 19:40)

    ilva [anonim]

    la slatina soferul primarului pd.-l, este si patron de firma si director in cadrul primariei, sa te tii vere si teaba merge ca unsa.
    • 0 (2 voturi)    
      Despre Primarul vostru pesedist... (Joi, 26 februarie 2009, 20:20)

      Wanda [anonim] i-a raspuns lui ilva

      Acum doua saptamani am luat masa in Poiana Brasov cu niste amici. La masa vecina erau cca 5-6 interlopi (cum le-am recunoscut profesia: masivi, bronzati, lanturi de aur, Armani ostentativ, zeci de milioane aruncate la lautari)
      Dupa ce s-au "afumat" bine au inceput sa se laude zgomotos cu afacerile si femeile lor.
      Unul care parea un fel de lider (toti ceilalti radeau vadit slugarnic la poantele lui deocheate)
      se lauda printre altele cu ce afaceri face el cu primarul din Slatina, ceva legat de termopane.
  • +2 (6 voturi)    
    delir (Joi, 26 februarie 2009, 19:48)

    bombonel [anonim]

    In vreme ce Nastase vorbeste despre "pulime" (vezi excelentul articol al lui Tapalaga), voi va pierdeti vremea cu niste intoxicari penibile. Si ce daca e sofer, sint o multime de profesori care acum sint soferi de taxi. In plus, sint o multime de doctori, economisti si ingineri care sint incapabili sa organizeze ceva - de ce ar fi un "sofer" mai putin bun asistent sau organizator? Tradati cu totii succesul trist al erei Nastase: aparenta e mai importanta decit rezultatul. Sa va fie de bine!
  • -2 (4 voturi)    
    Stire (Joi, 26 februarie 2009, 20:00)

    englezu [utilizator]

    Boc a pus un pieton consilier.
  • -2 (2 voturi)    
    MINCIUNI (Joi, 26 februarie 2009, 20:38)

    vasilica [anonim]

    de aceste lucruri se ocupa SPP si nu niste consilieri personali
  • 0 (2 voturi)    
    si ce conteaza daca. . . (Joi, 26 februarie 2009, 21:02)

    ciampas [anonim]

    Ce conteaza daca la Ministerul Educatiei Cercetarii si Inovatiei este un secretar de stat care in 1990 era muncitor necalificat la SMT Magurele si acum este conferentiar universitar la Universitatea Petrol Gaze Ploiesti.
    Deci se poate orice in Romania.
  • 0 (2 voturi)    
    Iar nepotism (Joi, 26 februarie 2009, 23:25)

    geo [anonim]

    M-am plictisit de nepotisme in tara lu` papura-voda
    • 0 (2 voturi)    
      De asta nu reusesc multi in viata.... (Vineri, 27 februarie 2009, 0:28)

      Nicu [anonim] i-a raspuns lui geo

      ..... Pentru ca ii doare de grija altuia. De unde pana unde soferul este un terchea berchea? De ce aveti o parere atat de proasta despre soferi? Multi ingineri s-au angajat soferi pentru ca nu au mai avut unde sa lucreze. Altii, cu diplome, cand au plecat in strainatate, au facut de toate, pana au ajuns sa poata trai mai bine. A munci nu este o rusine.Rusine sa va fie voua, celor care blamati ca un sofer poate deveni consilier. Intai documentati-va si apoi vorbiti (scrieti).Pentru cei ce se intreaba deja, raspunsul meu este: nu, nu sunt sofer angajat ca atare, sunt soferul meu si al familiei mele.
  • -2 (2 voturi)    
    Genial! (Joi, 26 februarie 2009, 23:54)

    adriana [anonim]

    Probabil soferul e om de incredere. Asta conteaza cel mai mult daca vrei sa ceri parerea cuiva.
    Si oricum, BOC tre sa fie capabil sa acorde o pondere unei pareri.
    Poti sa ceri o parere tehnica : "Care avion e mai bun?"
    sau o opinie 'Ce parere ai de treaba asta? Nu mirosi ceva?'
  • 0 (2 voturi)    
    Nu am cuvinte... (Vineri, 27 februarie 2009, 1:17)

    Costin [anonim]

    ...nu credeam ca va fi bine, vazand noua structura a guvernului, dar nu credeam ca va fi atat de rau! Nu mi-am facut niciodata iluzii, nu sunt un om naiv, dar totusi speranta "zace" in fiecare dintre noi. Totusi, niciodata nu m-am asteptat la un asemenea diletantism, la o asemenea lupta intre non-valori , la o asemenea cultivare a lipsei de inteligenta si calitate, la o asemenea coruptie pe fata, la un asemenea nepotism evident. Boc+Basescu "au reusit"!. Imi pare rau pentru mine, pentru noi! Este pentru prima oara (am 34 ani) cand imi pare rau ca nu am plecat atunci cand eram "pusti" din tara. Sunt DEAZAMAGIT! Poate nu e suficient de dur relativ la ceea ce simt dar e mai putin decat as vrea sa rostesc...
  • 0 (2 voturi)    
    nepoata promovata... (Vineri, 27 februarie 2009, 1:29)

    eeeuuuu [utilizator]

    soferul - consilier... ce mai urmeaza? nevasta numita prim-vice-prim-ministru? soacra "aranjata" pe undeva? apropo, portocale-dumneavoastra, nepotismul nu este coruptie?
    • -1 (1 vot)    
      grija (Vineri, 27 februarie 2009, 22:55)

      Scaraotchi [anonim] i-a raspuns lui eeeuuuu

      Si ce te f... reaca pe tine grija !? Cu ce deranjeaza activitatea guvernului soferul sau nepoata domnului Boc ? Numai asa cu rolul de a baga zazanie in populatie ? N-ai si tu o preocupare mai intelectuala decat sa tatai ca niste tate de la mahala ?
  • 0 (2 voturi)    
    Cum adica licentiat? (Vineri, 27 februarie 2009, 1:51)

    licurici [anonim]

    Ce inseamna sa fii licentiat? Asa se face in RO, la fel ca si cu legile, se dau legi care nu sint foarte clare si lasa loc de interpretari. E inginer? A terminat o facultate?
    Eu credeam ca sa fii consilier prezidential sau al primului ministru iti trebuie scoala nu gluma, nu oricine termina facultatea poate fi consilier. Dar poate gresesc eu.
    • +1 (1 vot)    
      ia spune, stimabile: (Sâmbătă, 28 februarie 2009, 11:44)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui licurici

      impozite nu platesti? poate ai chef sa stii pe ce ti se duc banii, mai ales in vremuri de criza. daca da, atunci iti pasa si cu sarar'urile cui ii cheltuie domnul... traian boc! zic "iti pasa", nu termenut tau favorit, ca nu suntem la ciurda, mai ales ca te lauzi cu "preocupari intelectuale"! daca nu le ai insa si ti-ai facut educatia la coada vacii, cauta un site de zoo...tehnie!
  • 0 (2 voturi)    
    Portarul de la PDL ? (Vineri, 27 februarie 2009, 5:17)

    Capsunarul [anonim]

    Daca soferul licentiat a fost avansat ce face-ti cu portarul ? I-l trimitem la Bruxelles , la NATO, la ONU ?
  • 0 (0 voturi)    
    deputat PD-L OLT (Vineri, 27 februarie 2009, 8:42)

    alegatorul [anonim]

    ieri, dimineata in jurul orelor 09.00,la intrarea in com.colonesti,dep pdlnicolaie stan zis bula, a avariat masina parlamentului,politia locala .a sosit prompt la fata locului,nu a facut ce se face de obicei in asemenea situatii---vezi presa din olt,eveniment de olt.
  • +1 (1 vot)    
    Scretara (Vineri, 27 februarie 2009, 10:10)

    b09d4n [utilizator]

    La emisiunea Vorbe Grele a lui Ciutacu, Boc a explicat ca acest sofer este un fel de secretara. Tind sa-l cred, pentru ca probabil doamna Boc este destul de geloasa avand in vedere ca sotul este mai mult plecat.
  • +1 (1 vot)    
    licentiatul (Vineri, 27 februarie 2009, 12:09)

    Luca [anonim]

    Este licentiat in "produse alimentare" dar nu a fost in stare sa ajunga decat sofer. Probabil produsele alea le linge si isi da cu parerea.

    Iar boc l-a luat consilier pt. ca a vazut ca omul acela linge stiintific si cu zel :D
  • -1 (1 vot)    
    Este o sansa (Vineri, 27 februarie 2009, 17:21)

    tamasz [anonim]

    ca soferul sa aduca mult mai mult bine tarii decat un
    Tariceanu sau Patriciu, sau amandoi la un loc.