Hrebenciuc: Miron Mitrea se ascunde dupa fustele distinsei sale sotii

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 27 ianuarie 2009, 16:07 Actualitate | Politic


Liderul deputatilor PSD, Viorel Hrebenciuc, a declarat, marti, ca "este lamentabil faptul ca Miron Mitrea se ascunde dupa fustele distinsei sale sotii", dupa ce Mitrea a spus ca "numai un magar este un barbat care se leaga de sotia altuia cand are probleme", se arata intr-un comunicat.

Intr-un interviu acordat cotidianului "Gandul", Mitrea a spus ca "numai un magar este un barbat care se leaga de sotia altuia cand are probleme", el raspunzad astfel unei intrebari referitoare la faptul ca Hrebenciuc ar fi spus ca a cedat, la negocieri, presedintia Comisiei pentru egalitate de sanse din Camera Deputatilor, pe care Mitrea ar fi dorit-o pentru sotia lui.

"Doresc pe aceasta cale sa-i transmit domnului Miron Mitrea ca o respect prea mult pe sotia sa, doamna Manuela Mitrea, pentru a-mi permite sa fac asemenea aprecieri la adresa dansei."

Este lamentabil faptul ca domnul Miron Mitrea se ascunde dupa "fustele" distinsei sale sotii intr-o chestiune care nu are nici o legatura cu dansa. In schimb, cred ca are legatura cu esecul proiectului Mitrea-Cotroceni. La initierea acestui proiect nu am contribuit, dar la esecul lui, da", a mai precizat Viorel Hrebenciu in comunicat.

Hrebenciuc mai arata ca, desi vacanta parlamentara este la final, Miron Mitrea functioneaza inca pe "pilot automat": "Acolo, departe, in munti, inca nu s-a aflat faptul ca aici, la Bucuresti, razboiul s-a terminat".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2059 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Un magar sau un barbat? (Marţi, 27 ianuarie 2009, 16:36)

    Scientician [anonim]

    Un magar poate sa fie mascul sau barbat (curajos) si un barbat poate fi magar (nepoliticos), dar 1 magar nu poate fi 1 barbat ca daca impartim la 1 rezulta magar=barbat. Ma rog, gramatica si logica nu sunt punctele tari ale lui Mitrea.
  • 0 (0 voturi)    
    Sforarul Hrebe tot sforar ramane (Marţi, 27 ianuarie 2009, 17:07)

    uluit [utilizator]

    Oare cand vom reusi ca natiune sa scapam de asemenea politicieni, ca tov Hrebenciuc?

    Trebuie sa recunosc c-a spuso foarte deschis! Hrebenciuc nu se pricepe sa construiasca, el se pricepe sa distruga! (a contribuit la esecul unui proiect)
    Se pricepe, ca mai toata clasa politica romaneasca, sa ne distruga sperantele. De cel putin 20 de ani incoace o tot face. Valorile grupulului PSD din care face parte Hrebenciuc (Nastase, Iliescu, Vaca-roiu) sunt cele pe care le-au invatat la scoala de partid comunista. Ei nu se pot detasa de acele valori, fiindca ar insemna sa se dezica de "Lupta de Clasa" aplicata in stil Mafiot.

    Citat:
    "...are legatura cu esecul proiectului Mitrea-Cotroceni. La initierea acestui proiect nu am contribuit, dar la esecul lui, da", a mai precizat Viorel Hrebenciu in comunicat.

    PS - Mi-as dori ca, macar presa sa nu mai relateze nimic din partea unor asemenea indivizi. ignoratii!
    • -1 (1 vot)    
      C'asa-i romanu', tare la politica si... (Marţi, 27 ianuarie 2009, 18:47)

      ioan [anonim] i-a raspuns lui uluit

      ... prost la gramatica limbii romane:
      - c-a spus-O;
      - ignorati-i ...
      Incepeti cu inceputul (citeste : pune mana pe carte!) si apoi va mai dati cu parerea!
      • 0 (0 voturi)    
        raspuns la raspuns (Marţi, 27 ianuarie 2009, 20:04)

        uluit [utilizator] i-a raspuns lui ioan

        tovarasu... "profesor" ioan, iti inteleg indignarea de-a fi deranjat de forma mesajului meu. Dar mai important e continutul! Ca anonim, nu am pretentia de a scrie articole in presa, ci doar comentarii. Aici nu suntem la ora de limba romana.
        Este o practica prea veche, sa corectezi ce au scris altii, pentru a distrage atentia. Din pacate pentru tine, asta nu-mi distruge mesajul!

        Sa-ti atrag si eu atentia la greselile tale? pierdere de timp... (C'asa-i romanu' ...apoi va mai dati).
  • 0 (0 voturi)    
    despre gura pacatosilor (Marţi, 27 ianuarie 2009, 17:14)

    Geoana [anonim]

    Guzganul Rozaliu a prins glas! Si vorbeste! Ceea ce este remarcabil ! Keep going ...
  • 0 (0 voturi)    
    PSD (Marţi, 27 ianuarie 2009, 19:10)

    j [anonim]

    Daca a iesit HREBE la inaintare si cauta sa-i dea la gioale lui Mitrea ,e ceva putred in PSD.Statul pe tusa timp de 4 ani nu le-a priit de loc si acum sunt cat mai vocalizi incercand sa puna mana cat mai mult din impartirea tortului puterii.
  • +1 (1 vot)    
    vrajeala (Marţi, 27 ianuarie 2009, 19:16)

    bombo [anonim]

    nu-l ducea mintea pe hrebenciuc sa scrie un asemenea comunicat, se vede de la o posta ca e scris de adrian nastase-bombonel si doar semnat de guzganul rozaliu ! mistocareala de 2 bani e marca inregistrata adrian nastase ! apoi el stie cel mai bine cum e cu fustele nevestei, doar e maritat cu coana dana...ca sa-si ia identitatea care trebuia pe timpul regimului comunist, motivul ? tata socru nomenclaturistul !
  • 0 (0 voturi)    
    la Bucuresti, razboiul s-a terminat? (Marţi, 27 ianuarie 2009, 21:00)

    navi [anonim]

    Nici nu a inceput razboiul , mai draga, Hrebe...
    Stai sa vezi ce v-a urma.
  • 0 (0 voturi)    
    pai da... (Miercuri, 28 ianuarie 2009, 4:44)

    dr pepper [anonim]

    ...pana acum se ascundea dupa fustele lui nastase!!!