VIDEO Ludovic Orban si-a anuntat candidatura la sefia PNL, Crin Antonescu spune ca se mai gandeste

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 12 ianuarie 2009, 19:25 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: AGERPRES
Vicepresedintele liberal Ludovic Orban a anuntat, luni, ca va candida la presedintia partidului la urmatorul congres.

"Sigur ca voi candida, am anuntat acest lucru fiind intrebat de mai multi jurnalisti, sunt un om onest care intotdeauna mi-am prezentat intentiile public, iar intentia mea este de a candida, de a participa in aceasta competitie pentru conducerea PNL", a afirmat fostul ministru al transporturilor, citat de NewsIn.



Orban a adaugat ca se impune organizarea unui congres al partidului in cel mai scurt timp posibil, iar data urmeaza sa fie stabilita de Delegatia Permanenta a partidului.

De aceeasi parere este si vicepresedintele liberal Crin Antonescu, care a adaugat, insa, ca nu s-a decis deocamdata daca va candida la presedintia partidului. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















754 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca Orban este o sansa pentru PNL ! (Luni, 12 ianuarie 2009, 19:50)

    Rollo [anonim]

    PNL ul este condamnat istoric la pieire ;dupa PNT va fi urmatorul la cosul istoriei !In lume sunt doar doua mari tendinte :stanga si dreapta ;restul centru-stanga ,centru -deapta ,extrema stanga ,extrema dreapta sunt doar ambulacre ale tendintelor principale !Cu Orban si cu putin noroc PNL poate deveni un centru de idei pentru PSD sau PD ,depinde ce alege pentru incorporare !
    • 0 (0 voturi)    
      nu Orban (Luni, 12 ianuarie 2009, 20:18)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Rollo

      PNL-ul are si alti oameni, care merita incercati! echipa care si-a facut plinul in anii din urma chiar ca ar trebui sa stea la relas o vreme
    • 0 (0 voturi)    
      orban (Luni, 12 ianuarie 2009, 20:54)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui Rollo

      e bun sa cante la chitara intr-o bodega de mana a saptea. atat.
    • 0 (0 voturi)    
      de unde nu-i... (Marţi, 13 ianuarie 2009, 10:36)

      oschy [anonim] i-a raspuns lui Rollo

      PNL a fost ridicat de bietul Stolojan de la 8 la 20 %. Apoi printr-o conjuctura au ajuns intamplator la guvernare. N-au stiut sa profite sa ramana agatati de cei care i-au propulsat spre inaltimi si acum trag ponoasele. S-au agatat insa de PSD care i-a folosit ca pe o carpa de sters pardoselile cu tot Patriciu cu tot. Se pare ca PSD are banii lui Felix Voiculescu si nu mai atarna de Patriciu.
      Prostu daca nu-i fudul parca nu e prost destul. Au ajuns o gasca de mediocritati mult prea fudule.
  • 0 (2 voturi)    
    Crin Antonescu e solutia! (Luni, 12 ianuarie 2009, 20:22)

    CosminG [utilizator]

    PNL are nevoie de schimbarea liderului si Crin Antonescu cred ca e cel mai potrivit pt ca nu are imaginea sifonata de accidente si autostazi
    • 0 (2 voturi)    
      crin (Luni, 12 ianuarie 2009, 20:52)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui CosminG

      are imaginea celui care nu face nimic. si chiar nu face...
    • -1 (1 vot)    
      Crin Antonexu (Luni, 12 ianuarie 2009, 21:21)

      GROSFAZ [anonim] i-a raspuns lui CosminG

      Liderul Crin Antonescu are o fata de fetita plangacioasa, in plus, nu stie sa faca NIMIC, nu are nici o pregatire, il scoti de acolo (din conducerea PNL-ului si moare...de foame). Daca aceasta fetita ajunge intaiul statator al Partidului Labaralilor, Romania este PIERDUTA.
    • 0 (0 voturi)    
      nu e solutia (Marţi, 13 ianuarie 2009, 7:44)

      penelist [anonim] i-a raspuns lui CosminG

      Are imaginea unui obraznic, cel mai chiulangiu din Parlament.Tot inainte!
  • -3 (3 voturi)    
    pnl (Luni, 12 ianuarie 2009, 20:41)

    gigi vrej [anonim]

    pnl nu trebuie sa existe in romania
    avem nevoie numai de doua partide: pdl si psd
    • +2 (2 voturi)    
      avem nevoie de dreapta (Luni, 12 ianuarie 2009, 21:07)

      CosminG [utilizator] i-a raspuns lui gigi vrej

      avem nevoie de dreapta; pd-l e un partid de oportunisti
  • 0 (2 voturi)    
    PNL (Luni, 12 ianuarie 2009, 21:17)

    gabi [anonim]

    Orban este un politician onest si un liberal autentic,insa ,pentru functia suprema in partid ,mai potrivit mi se pare......Crin Antonescu
    • 0 (0 voturi)    
      !!!! (Luni, 12 ianuarie 2009, 22:53)

      bozo [anonim] i-a raspuns lui gabi

      daca in tara asta orban e masura onestitatii, nu ma mai mira nimic din tot ce se intimpla
  • 0 (0 voturi)    
    peşte fugu... (Luni, 12 ianuarie 2009, 22:20)

    Alx MAX [anonim]

    Lui i-aş da nişte peşte fugu! Că tot s-a redeschis piaţa de peşte din Tokyo.
  • 0 (0 voturi)    
    NU HOTARIT LUI ORBAN! (Luni, 12 ianuarie 2009, 23:30)

    Dandy [anonim]

    Unul dintre cei care s-a infruptat cel mai mult in ultima guvernare fara sa faca ABSOLUT NIMIC in sectorul sau de activitate este acest ORBAN.Cum mai indrazneste acest impostor sa candizeze la sefia PNL?Oameni ca acest mare NIMIC ORBAN risca sa arunce PNL-ul in afara guvernarilor viitoare.Trebuie barata calea cu orice pret ca acest individ de doi bani ,lautar si chitarist,sa mai candideze. Sunt oameni mult mai capabili in PNL care pot candida si care chiar au ceva de spus in politica romaneasca.Ei trebuie incurajati sa candideze.Chiar si Crin ntonescu este o varianta mult mai buna decit acest lautar bun de NIMIC!
    • 0 (0 voturi)    
      nici, nici (Marţi, 13 ianuarie 2009, 21:24)

      Kitaro [anonim] i-a raspuns lui Dandy

      Sa recapitulam : Calin Popescu "Motocicleta"-Tariceanu: un impostor, cat pe-aici sa nu mai prinda Parlamentul, aproape invins de un tanar necunoscut,
      L. Orban: diletant de notorietate, 5 km de autostrada desi avea fonduri serioase la dispozitie. Ii sta mai bine cu chitara in mana decat aplecat asupra problemelor la birou.
      Crin Antonescu: papagal etern, a prins Parlamentul tot pe baza minusurilor legii votului uninominal.Nu prea se pricepe la nimic, a ocupat locul I sau II la absente in precedentul mandat.
      Restul ciurdei- gospodina Norica,Ghise,Fenechiu etc, sunt buni doar la emisiunile de talk-show.
  • 0 (0 voturi)    
    sunteti paralel cu realitatea... (Marţi, 13 ianuarie 2009, 7:43)

    cetatean cu drept de vot [anonim]

    Cu C.Antonescu in frunte, care a inregistrat un esec rasunator la uninominale, veti avea un succes rasunator dragi liberali!Tot inainte, paralel cu realitatea!