Elena Udrea: Nu ma vad in viitorul Executiv

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 5 decembrie 2008, 14:51 Actualitate | Politic


Elena Udrea
Foto: AGERPRES
Secretarul executiv al PD-L, Elena Udrea, a declarat vineri ca nu se vede in viitorul Executiv si ca efectele crizei mondiale vor ajunge in Romania, ceea ce inseamna ca va fi nevoie de un Guvern puternic, dar rezultatul alegerilor arata ca primele doua partide sunt aproape la egalitate.

"Ne asteptam ca efectele crizei mondiale sa ajunga in Romania. Am avut un Guvern cu o sustinere de 20%. Acum e firesc sa incercam sa avem un guvern puternic, care sa isi treaca programul economic solid in Parlament. Dar rezultatul alegerilor a scos doua partide aproape la egalitate", a spus Elena Udrea, potrivit Mediafax.

Intrebata daca se vede intr-un viitor Executiv, ea a raspuns scurt: "Nu".

Udrea a evitat sa precizeze daca are vreo preferinta de guvernare, cu PNL sau cu PSD, sustinand doar ca viitorul guvern trebuie sa fie "puternic".

Era sa ramana fara actul doveditor ce atesta castigarea mandatului de parlamentar, deoarece a sosit dupa incheierea ceremoniei.

La festivitatea inmanarii certificatelor constatatoare, care atesta calitatea de deputat sau senator, care s-a desfasurat vineri dimineata, in sala de sedinte a Consiliului General al Municipiului Bucuresti, Elena Udrea, imbracata intr-o tinuta roz, a fost ultima sosita, chiar inainte ca functionarii municipali CGMB sa incuie sala de sedinta.

Incercarile initiale ale acesteia de a obtine actul respectiv s-au soldat cu un esec. Democrat-liberala a fost nevoita sa urce pentru a doua oara scarile institutiei Primariei Generale a Capitalei, pentru a se reintoarce la cel de-al treilea etaj, unde reprezentantul PDL in BEM, Marian Zlotea, i-a inmanat certificatul.

Si deputatii PNL Ludovic Orban si Bogdan Olteanu au ajuns la sediul BEM tarziu, imediat dupa incheierea festivitatii, dar si-au recuperat certificatele de la colegii de partid.

Mai mult, festivitatea de inmanare a mandatelor nu a fost lipsita de incidente, noul deputat PNL Daniel Budurescu s-a impiedicat pe scena si era sa cada peste invitatii din primul rand. Dupa incheierea festivitatii, Daniel Budurescu a declarat ca prin acest incident spera sa iasa din anonimat. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2085 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    nici noi (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:03)

    comentator [anonim]

    stai linistita...apropos, ce-i cu tine la negocieri, ca nu erai anuntata in echipa? sau ai venit just in case, daca e base prea stresat?
    • +3 (3 voturi)    
      exact (Vineri, 5 decembrie 2008, 16:45)

      Papillon [anonim] i-a raspuns lui comentator

      asta vroiam sa spun si eu. nici noi nu te vedem, sau poate la protocol ptr primirea delegatiilor straine cu un zambet si un decolteu largi
  • +6 (8 voturi)    
    Ce intrebare e asta? (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:07)

    Adrian [anonim]

    Cine i-a pus intreabare? Oricat de prost si submediocru ar fi un guvern chiar nu vad ce ar putea sa faca femeia asta in afara de a aduce cafeau de dimineata si a sterge birourile de praf. Pur si simplu nu inteleg ce stie sa faca femeia asta (ma refer strict la abilitati de parlamentar sau functionar public... ;-) ).
    • +5 (7 voturi)    
      Ce intrebare e asta? (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:19)

      aaris2008 [utilizator] i-a raspuns lui Adrian

      Chiar nu stii ce ar mai putea sa faca? Asa presedinte, asa premier. pentru a exista o uniformitate si buna intelegere.
  • +8 (8 voturi)    
    Elena, prima femeie premier (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:10)

    casa cu nebuni [anonim]

    Cum ma, Elena, noi te vedeam deja prim ministru.
    Adevarul e ca ori tu ori Johana tot dracu ala...
    Macar tu, arati mai bine,..cit de cit..
    • +1 (1 vot)    
      Chiar ca cat de cat... (Vineri, 5 decembrie 2008, 16:14)

      Marcel [anonim] i-a raspuns lui casa cu nebuni

      Ca e ditamai grasana.
    • +1 (1 vot)    
      Era azi imbracata ca o partizanca de a lui Mahdi ! (Vineri, 5 decembrie 2008, 19:26)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui casa cu nebuni

      numai aia umblau ca niste sorcove ,in petice multicolore -dar daca a putut sa fie un papagal ca Tariceanu prim ministru -chiar nu vad de ce nu poate fi si Udrea ceva pe undeva !
  • +3 (3 voturi)    
    nici eu (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:20)

    Stapanu [utilizator]

    of Doamne, stigmatul mancurtului, nu stie ca e mancurt;
    stai linistita elena, nimeni nu te vede in executiv, desi, dupa cazul Corina Cretu, ajunsa la Imparatul Japoniei cu ratatul Vacaroiu, pe post de consoarta a acestuia, conform protocolului, incep si eu sa cred in imposibilitati ...
  • +7 (7 voturi)    
    eventual portofoliul externelor:)) (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:23)

    seba [anonim]

    culmea, nici noi nu te vedem:) poate dupa ce vei obtine titlul de doctor in stiinte si esti acceptata in Academia Romana sau in Academia Republicana a Norvegiei (asta daca Base va mai obtine un mandat:))) )
    • +2 (2 voturi)    
      :)) (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:47)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui seba

      Gura pacatosului... aia, cu "doctoratul", nici nu e asa departe, nu stiti ca Doamna preda la o Universitate? >:)
  • +1 (5 voturi)    
    PUPILA REGELUI (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:27)

    acidutzu [anonim]

    Succesuri madame, Imposibil sa nu va ofere BASEL ,vre-o dregatorie ,altceva decit pres .la Constanta( a se citi presedintela organizatia C_ta)Nu cred ca nu astepti ofranda Apropo ce s-a mai intimplat cu autistul de serviciu.Daca esti o mare doamna cata-l rezolva-i problema si discutam dupa.BAFTA sau cum e mai bine vant an pupa
  • +1 (5 voturi)    
    Biata tara romaneasca! (Vineri, 5 decembrie 2008, 15:57)

    Norman [anonim]

    Rau ai mai ajuns daca Udrea-Cocos si Pinalti fac si desfac guverne...
  • +4 (4 voturi)    
    Nici eu nu te vaz ministreasa! (Vineri, 5 decembrie 2008, 16:30)

    Larry Flynt [anonim]

    Relax, mai sunt si alte oportunitati :))))
  • +2 (2 voturi)    
    asta-i senatoare? (Vineri, 5 decembrie 2008, 17:07)

    io [anonim]

    senatoarea melcilor!
  • +3 (3 voturi)    
    Iti uram Succesuri! (Vineri, 5 decembrie 2008, 17:13)

    Piciu' [anonim]

    Draga Elena, postul de ministru e pentru papagali. Tu esti menita pentru cel de sfatuitor de taina, ce duce plicurile in miez de noapte de la Cotroceni la Victoria si invers, cele cu mentiunea: "rog rezolvare legala...hahahah" Parca te vad in ceatza noptii, cu o pelerina misterioasa, mergand la pas grabit pe strazile pustii ale Bucurestilor. Ahh, ce vremuri ne asteapta.
  • +1 (1 vot)    
    vai de capu nostru (Vineri, 5 decembrie 2008, 17:47)

    consternare [anonim]

    sunt consternat! fufa asta este la fel de penibila, inculta si agramata ca si simona senzual sau orice alta panarama. nu imi pot imagina cine mama naibii a fost in stare sa voteze cu cocosul femela, asa cum ne-a spus noua o data doamna de biologie la scoala generala
  • +1 (1 vot)    
    ura... (Vineri, 5 decembrie 2008, 17:49)

    dali [anonim]

    a pus-o....om s-a facut Udrea la cate parcari sunt de taxat la palatul parlamentului....
  • +1 (1 vot)    
    penibil! (Vineri, 5 decembrie 2008, 20:57)

    gavry [utilizator]

    toti stiu ca ai face ORICE pt a ajunge la osul cel mare. declaratia asta dovedeste inca o data, daca mai era nevoie, cat de ipocrita esti! ramaii la c(h)anelele si luis vuitoanele tale!
  • +1 (1 vot)    
    Elena, te iubim, ca ca tine nu gasim (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 5:30)

    Cocos [anonim]

    Elena, nu asculta la raii astia, esti foarte buna pentru mai multe ministere, mai ales la Agricultura.
    Noi, cetatenii din Drumul Taberei, desi stim ca ai sanse foarte mari sa formezi chiar tu guvernul, speram sa ramai totusi reprezentantul nostru in parlament, sa ne faci si noua niste parcari si eventual sa dai nitel cu mop-ul prin sector, ca s-a prafuit de la atatea Q7.

    Si cum era draga sa ramai fara actul doveditor ca ai intrat in parlament? Asa cum ai ramas fara dosarul copilului autist?
  • 0 (0 voturi)    
    O sorcova... (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 9:10)

    Cony [anonim]

    Vai doamna, cum nu va vedeti in guvern? si eu care credeam ca o asa capacitate nu are cum sa nu puna umarul la ridicarea Romaniei...bla, bla, bla.
    Parca erai o sorcova ...
  • 0 (0 voturi)    
    asta ... (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 11:11)

    sven [anonim]

    ... e echivalenta cu acea dulce vorba romaneasca : s-a suit scroafa-n copac
  • +1 (1 vot)    
    De la sezatoare (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 11:39)

    Una de la sezatoare [anonim]

    Elena, vi si tu pe la noi sa tricotam impreuna?
  • 0 (0 voturi)    
    tiiiii (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 17:03)

    ha [anonim]

    hai .tu,da; esti sigura?elenuco...ziiiinooo