Bula a intrat in Parlament

de George Florea     HotNews.ro
Miercuri, 3 decembrie 2008, 16:26 Actualitate | Politic


Nicolae Stan, candidat PD-L pentru un post de deputat in Olt, a intrat in Parlament. Pina aici, nimic ciudat, numai ca porecla primarulului comunei Colonesti este "Bula", porecla pe care si-a asumat-o in campania electorala, trecind-o chiar si pe afise.

Nicolae Stan "Bula" s-a clasat pe prima pozitie in colegiul 2 Scornicesti, anunta Agerpres. Stan a povestit pentru Agerpres cum chiar si fostul dictator Nicolae Ceausescu l-a cunoscut si a auzit de porecla sa: 'Eram presedinte la CAP si un coleg, dupa ce luasem eu cuvantul, a spus ca 'iata, printre noi avem si un adevarat Bula' si de atunci asa mi-a ramas porecla'.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2823 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Bula galului (Miercuri, 3 decembrie 2008, 16:51)

    Abibula [anonim]

    Cum ar veni, ne-am bagat Bula-n el de parlament.
    • 0 (0 voturi)    
      cu mana (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:11)

      . [anonim] i-a raspuns lui Abibula

      nu cu capul

      adica avem ce-au votat absentii
  • 0 (0 voturi)    
    Bula de uninominal (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:28)

    F [anonim]

    Exemplu de uninominal in varianta dura si de potentiale efecte ale unui asemenea sistem...
  • +1 (1 vot)    
    restul de reteta a succesului? (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:30)

    Iustin [anonim]

    Vreun Malaimare nu avem? Macar s-o punem de mamaliga klumea...
  • -1 (1 vot)    
    a nu merge la vot este un drept castigat (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:40)

    io [anonim]

    faptul ca altii au mers si candidatii lor nu au iesit-desii aveau un numar mare de voturi - este un efect al democratiei cu care ne mandrim doar atunci cand castigam .Nu am votat pentru ca nu sunt de acord sa aleg din tomberonul de gunoi un chistoc din care sa trag doua fumuri inainte sa ma ard si sa simt gustul de gunoi.
    Succese invingatorilor!
  • 0 (0 voturi)    
    Comunistu' (Miercuri, 3 decembrie 2008, 18:38)

    dsfasf [anonim]

    SI ce mindru tre' sa fie Bula , cind isi aduce aminte ca si tatuca Ceasca l-a chemat Bula .
    Alt imputit de comunist .
  • -1 (1 vot)    
    tare de tot !!!!!!! (Miercuri, 3 decembrie 2008, 19:29)

    nufarul alb [anonim]

    super stire ! observati in ce partid este acest ... bULA ?? !!

    mai ales pentru. cei care chiar au crezut ca votand PD-L voteaza impotriva ... comunistilor ? !

    aiurea dragutilor ! dar socul cel mare urmeaza sa vina, si anume :

    GUVERNARE PD-L cu PSD !

    hai mai, ca doar au fost frati odinioara , NU ???