Gigi Becali: Daca ma retrag, va urma o spovedanie publica

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:03 Actualitate | Politic


"Politica, pentru mine, e ceva care nu mi-am dat seama ca e prea mult", a declarat presedintele PNG-CD, Gigi Becali, dupa aflarea rezultatelor la alegerile parlamentare de duminica. "Voi vedea care sunt rezultatele si voi lua o hotarare", a precizat Becali. Conform exit poll-urilor, partidul lui Gigi Becali nu a intrat in Parlament.

Iata cateva dintre cele mai importante declaratii facute de presedintele PNG la Realitatea TV:
  • politica, pentru mine, e ceva care nu mi-am dat seama ca e prea mult
  • voi vedea care sunt rezultatele si voi lua o hotarare
  • orice s-ar intampla, ma voi retrage o perioada, poate pentru totdeauna
  • e clar ca politica este pentru mine o necunoscuta
  • nu cunosc Romania, nu cunosc romanii
  • daca ma retrag, va urma o spovedanie publica
  • o sa cer scuze de la liderii politici pe care i-am jignit si cu care m-am luptat de-a lungul vremurilor

Potrivit exit poll-ului INSOMAR, PNG a obtinut la Senat 2,1%, acelasi rezultat fiind obtinut si la Camera Deputatilor. Conform CCSB, PNG a obtinut 1,7% la Camera Deputatilor si 1,9% la Senat.

















2427 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    La revedere! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:09)

    Octavian Ion [utilizator]

    la redeveeeereeee, la revedeeeereee
    sau mai bine:
    adio si n-am cuvinte!

    despre vadim nici o veste?
  • +3 (3 voturi)    
    da (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:09)

    Da [anonim]

    daca vinde steaua o sa fiu foarte fericit sa nu-i mai vad mutra pe tv
    • +2 (2 voturi)    
      Doamne-ajuta! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:20)

      un elector [anonim] i-a raspuns lui Da

      Sa te auda cel de sus! Poate se supara ciobanul si vinde si Steaua si poate se si retrage din politica si scapam in sfarsit, incet-incet, de patura aceasta de analfabeti imbogatiti.
      Auzi, spovedanie politica! E de rasul curcilor.
      • 0 (0 voturi)    
        Asta chiar e o problema... (Luni, 1 decembrie 2008, 6:31)

        Cristian [anonim] i-a raspuns lui un elector

        Asta nu intelege ca a te retrage de undeva inseamna sa fii fost vreodata pe acolo.
        Nu imi amintesc sa il fi vazut.
        Nu intelege ca epoca analfabetilor a apus.
        Grohaitul grobian nu se mai cauta.
        Nu intelege ca 'sfetnicii' lui de taina doar i-au papat banii.
        Si ca papa Hrebe l-a folosit ca sa ii rupa gatul si lu'Vadim.
        Poate reuseste sa ia laba si de pe Steaua.
        Si sa dispara de tot impreuna cu multiplii veri penali...
        Adio ciobane.
        Ramai la facut branza,iaurt si miei.
  • +3 (3 voturi)    
    lasa-ne (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:16)

    jj [anonim]

    bravo! iesiti afara si tu si vadim!
    iar tu nu uita sa pleci si de la steaua, ca ne-am saturat!
    afara!
  • +1 (1 vot)    
    Pussy (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:18)

    FLORIN [anonim]

    "o sa cer scuze de la liderii politici pe care i-am jignit si cu care m-am luptat de-a lungul vremurilor" pussy ce esti, acu ti-e frica... :))
  • 0 (0 voturi)    
    uraaa (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:18)

    cristi [anonim]

    zmarandescu chiar a candidat pentru deputatie...
  • +1 (1 vot)    
    Si fotbalu' e o necunoscuta ptr tine!!! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:31)

    Piciu' [anonim]

    Hai bei ciobane! Nu vinzi Steaua! Poate ne lasi draq ca ne-am saturat de tine
  • +1 (1 vot)    
    Retrage-te! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:32)

    Marcel [anonim]

    Atat am avut de spus...
  • +2 (2 voturi)    
    URAAAAA (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:34)

    M [anonim]

    In sfarsit am scapat de analfabetul asta imbecil !!!
  • 0 (0 voturi)    
    dincolo de aparente (Duminică, 30 noiembrie 2008, 22:54)

    andrei [anonim]

    Imi place ce vad: o masa manipulata. Becali a fost un exemplu al manipularii. Prima data, manipularea s-a facut chiar prin el - daramarea PRM si alte interese politice obscure ( Gigi fraierit)si, pe urma, manipularea se face prin electorat - demonizarea si creearea unei isterii la adresa lui Becali (Gigi fraierit din nou, deoarece incepuse sa "creasca" in sondaje in 2007). Pentru a incerca sa fiu obiectiv trebuie sa recunosc si o alta categorie de "fraieriti" - oamenii. Daca nu intelegeti, va rog cititi-l pe Sartori. Pentru a fi mai clar va mai dau un exemplu - Vadim Tudor. Si Vadim a inteles asta mai bine decat Gigi. Mainile din spatele manusilor? E o discutie foarte interesanta.
    • 0 (0 voturi)    
      de parca ar fi fost obligat :-p (Duminică, 30 noiembrie 2008, 23:52)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui andrei

      sau de parca l-am fi rugat NOI sa se lase fraierit, ca sa faca "manipularea" sa mearga!

      Ok, ne-am lamurit, s-au lamurit si "alegatorii" lui - duca-seeeeeeeeeeee!!!

      Si poate invata si ca NU e de ajuns sa arunci in oameni cu canciocul cu bani! :-p
  • +1 (1 vot)    
    daca vinzi si steaua vin si iti pup mana !!! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 23:15)

    antonescu [anonim]

    daca vinzi si steaua...chiar si lu' taher, vin si iti pup mana si picioarele !!!!
  • +1 (1 vot)    
    Oleee, Oleee, Oleee ... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 23:30)

    Ion [anonim]

    ...Becali nu mai 'e!!!
    Meee, Meee, Meee
  • 0 (0 voturi)    
    CE sa-i faci Becali... (Luni, 1 decembrie 2008, 0:31)

    ardelean [anonim]

    Romania si romanii nu te inteleg si nu te merita...Sau poate ca (o, minune cereasca)nu te vor!
    Acum ceva timp,la o emisiune la Realitatea ,Turcescu l-a intrebat ce face daca se intoarce roata norocului? In stilul deja cunoscut Becali excludea posibilitatea asta. Uneori este bine sa ramai modest mai Becali,prea multa bravada fara merite reale prabuseste chiar si mituri cu "victus de conducator". Cam multe esecuri in ultima vreme. Mie mi-ar da de gandit...Daca mai scad mult terenurile si imobiliarele incepe deranjul si la Steaua...