Premierul Calin Popescu Tariceanu: Absenteismul ii va face pe multi romani sa fie nemultumiti de rezultatele votului pentru simplul fapt ca nu s-au dus la urne. Va rog sa mergeti la vot!

de Departamentul Politic     HotNews.ro
Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:04 Actualitate | Politic


 documente
Premierul Calin Popescu-Tariceanu a facut, duminica seara, un apel la romani sa mearga la urne, declarand ca prezenta la vot, indicata de cifrele BEC, este "foarte, foarte coborata". "Absenteismul ii va face pe foarte multi romani sa fie nemultumiti de rezultatele votului pentru simplul fapt ca au decis sa nu-si exercite acest drept fundamental", a declarat Tariceanu, intr-o declaratie de presa facuta la Palatul Victoria.

Iata cateva dintre cele mai importante declaratii facute de seful Executivului:

  • prezenta la vot a fost de 19,84% la ora 14
  • prezenta la vot indica un nivel foarte, foarte coborat
  • in 2004, ora 14, votasera 27,18%, adica cu sapte procente peste
  • fac un apel catre toti cetatenii sa inteleaga ca in acest moment in care pentru Romania a intervenit o schimbare importata, Parlamentul capata statutul de institutie cu cea mai larga reprezentativitate pentru toti romanii
  • se vor regasi doar optiunile celor care au votat
  • absenteismul ii va face pe foarte multi romani sa fie nemultumiti de rezultatele votului pentru simplul fapt ca au decis sa nu-si exercite acest drept fundamental
  • acest drept este si o obligatie civica
  • fac un apel extrem de calduros si respectuos pentru toti romanii sa inteleaga ca este importatnt sa-si exercite dreptul de vot
  • vreau pentru Romania un viitor cat mai bun si de aceea, inca o data, ii rog cu tot respectul pe romani sa faca acest gest
  • ar fi extrem de benefic in favoarea Romaniei si a cetatenilor ei ca in aceasta seara sa mearga cat mai multi romani la vot



















2165 vizualizari

  • -6 (16 voturi)    
    Nu dati legimitate acestor infractrori (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:30)

    pippolino [anonim]

    nesimtzitule, ne iei drept cretini? sa va votam. pai mata ar fi trebuit sa stai ani buni la inchisoare pt. misculatia pe piata de actiuni pe care ai facut-o acum 2 ani. de ceilalalti politicieni nu comentez.
    • -2 (2 voturi)    
      Pai... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:39)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui pippolino

      si tu consideri indiferenta si resemnarea ca armele cele mai potrivite impotriva "acestor infractori"? In fond, ei ajung in parlament si daca merg doar ei la vot asa ca indemnul tau mi se pare total lipsit de pragmatism.
      • +1 (3 voturi)    
        Adika chiar asa de penibili am ajuns? (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:49)

        pippolino [anonim] i-a raspuns lui The Wisest Fool

        Adika sa ma deplasez sa votez niste c-cati? Asta propui? Si apoi sa ma intorc acasa multumit ca mi-am exercitat dreptul democratic. Adika chiar asa de penibili am ajuns?
        • +1 (1 vot)    
          din pacate da .. (Luni, 1 decembrie 2008, 2:35)

          stoicadrian [utilizator] i-a raspuns lui pippolino

          incearca sa ne oblige unii sa-i votam pe "unii" ..si altii sa-i votam .... pe "altii". si asta pt ca sa fure ori "unii" ori "altii". la fel ca majoritatea cetatenilor nu am mers la vot pentru a nu mai fi "complice" ...inca o data ...la mizeriile pe care le vor face in urmatorii 4 ani. parca nu m-as mai simti vinovat cind ii vad in ce hal se comporta. CE tupeu pe capul lui Tariceanu ! votati-ma sa pot da legi prin care sa-mi sustin afacerile personale ! (TAxa prima imatriculare etc ...)
  • -1 (7 voturi)    
    electoral de 10(nu nota) ci RON (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:34)

    cata [anonim]

    deja ne pare rau ca sunt acolo...si au si electorat vad..... ,,10 lei,, sa te votez
    • +1 (1 vot)    
      Votati fratilor... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:23)

      Lucas [anonim] i-a raspuns lui cata

      ... ca daca iasa PSD plec din tara.
  • 0 (4 voturi)    
    Tradare tradare... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:42)

    Paul [anonim]

    Lovituri electorale in ultimele ore dinaintea inceperii votului. Vineri noaptea, pe You Tube a fost postata o inregistrare in care liberalul Bogdan Olteanu lauda PDL si pune la zid coruptia din PSD si chiar pe cea din PNL. Alaturi de Olteanu in clipul care circula pe internet apare si premierul Calin Popescu Tariceanu. Singura fraza pe care o rosteste Tariceanu la sfirsitul clipului este: "Mr. Geoana, I fuck you!"
    • +3 (3 voturi)    
      a fost o simulare de discutie (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:13)

      dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui Paul

      bogdan olteanu juca rolul lui boc (se vedea si dupa cum ii turuia gura, ne-caracteristic pentru b.o cel real), pentru o posibila discutie cu tariceanu. desi este total incorect ce s-a intimplat, este caracteristic pentru toata istoria noastra, incepind cu acel dac care a spus romanilor unde si-a ascuns decebal comoara....
  • +4 (4 voturi)    
    Asa ne trebuie... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:43)

    borbely [anonim]

    ...vor intra iarasi cei de la udmr.Iarasi trocuri cu ei.Aia nehotaratii: votati mai fratilor si pe cei care i-au tinut in frau atata timp!
    Seresz Codrut si 'prietenii" lui udmr-isti au dosare pt. tradare de tara si vad ca sunt votati la greu.
    Cei care nu iesiti, sa aveti parte in continuare de Veresztoy,tariceanu,Videanu,cocos,hrebenciuc,iliescu,nastase,VOICULESCU.
  • +2 (8 voturi)    
    D-le fost PM... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:43)

    Andrei [anonim]

    Nu tu ai hotarat data de 30 nov., cu o zi inainte de 1Dec., zi libera??? Ce culegi, aia mananci !!! Ai deturnat votul portocaliu din 2004, ai fost un excroc politic imediat dupa intrarea Romaniei in UE. Toate se platesc pe lumea asta , nu pe cealalta. Si nu mai iesi la TV, gata, ne-am saturat de tine!
  • -3 (9 voturi)    
    Mare jigodie! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:44)

    FSHO/YFS [anonim]

    Pai cine a creat toate conditiile pentru absenteism? Cine este organizatorul alegerilor? Sper sa o ia defintiv de data asta, sa se invete minte. Vorba ceea: iubesc tradarea, dar nu-i iubesc pr tradatori!
    • 0 (2 voturi)    
      calcul gresit (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:34)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

      totu'a fost calculat pentru un absenteism ridicat,incepand de la data fixarii alegerilor pana la trasarea colegilor ,dar cred ca tary iar s a trezit in ipostaza 'ucenicu' vrajitor' ,acum cand sondajele dau castigator psd+pc cu 40% si prin redistribuire aproape 50%, cu un udmr  ,cred ca a realizat ca soarta 'tov. de drum' nu este o vorba goala de continut,daca din punct de vedere justitiar psd nu este o amenintare,in schimb accesul la ciolan va fi aspru ingradit-nu cred ca dragnea,hrebe ,mazare, nu le v a da peste labe liberarilor trepadusi din linia a 2 a,probabil ca asta este si motvu' aparitiei casetei de ieri cu 'stafu' taracenist andronic,olteanu
      PS felicitari pesdeilor care au reusit sa manipuleze un partid care pt. istoria romanilor a insemnat ceva. De maine 'motocicleanu' devine 'papuseanu'
      • 0 (0 voturi)    
        corect... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:28)

        FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui directia 5

        parca il aud deja pe Geona afirmand: iubesc tradarea, dar urasc pe tradatori!
        • 0 (0 voturi)    
          prezenta la vot (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:49)

          directia 5 [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

          este similara cu prezenta la referendul pt. suspendare,atunci geoana a interpretat prezenta la vot ca pe un esec al lui base,sunt tare curios daca si acum v a aplica aceeasi scara valorica ,sincer ma indoiesc
  • -2 (8 voturi)    
    Si eu va rog d-le Tariceanu... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:44)

    Dan [anonim]

    ...sa va dati demisia si sa va retrageti din viata politica impreuna cu toti colegii dumneavoastra, indiferent de partid, care au mai avut cel putin doua mandate de deputat sau senator. Asta daca va pasa de absenteismul de azi si doriti sa-i puneti capat. Altfel discursul dumneavoastra nu e decat o maniplare lipsita de bun-simt.

    Va doresc mult succes ca dealer auto!
  • +1 (5 voturi)    
    drept fundamental?? (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:53)

    titirez [anonim]

    mai taricene, ia dreptul asta fundamental, aseaza-l frumusel pe scaunul tau de pm si sari cu fundul pe el!!!!
    dreptul meu fundamental e sa fac vreau eu nu ce imi recomanzi calduros tu si clica ta ageamii. al naibii potai, cand te arde te ignora, cand ii arde te adora. muritzi mei sa fim si noi fericiti odata ...
    • +1 (1 vot)    
      Bine Zis. (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:13)

      pippolino [anonim] i-a raspuns lui titirez

      Pacat insa ca ne ascundem pe Blog in timp ce ei stau pe banii nostri si ne dau lectii de moralitate. Mda
  • +4 (6 voturi)    
    Votul in strainatate. (Duminică, 30 noiembrie 2008, 18:53)

    Stefan [anonim]

    Sintem o familie de 3 romani cu domiciliu stabil in Italia de o multime de ani. Pentru a vota ar trebui sa facem 300 de KM dus + 300 Km intors. Obligatia civica a noastra implica si cheltuieli suplimentare personale. Cu tot ce ati alocat pentru vot , cum de nu este posibil sa votezi electronic sau prin posta cum se face in toate tarile dezvoltate ? Prin internet se transfera de ani de zile BANI cu forme sigure si noi nu sintem in stare sa votam electronic ! Pentru a vota, noi nu avem nevoie de pomeni in punga sau alte forme de cumparare a votului. Avem nevoie sa va treziti ca sintem in 2008 , secolul 21. Salutari tuturor romanilor !
    • +1 (1 vot)    
      corect (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:25)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      corect
  • 0 (6 voturi)    
    Uite, cersetorii! 1 (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:01)

    lupu' singuratic [anonim]

    Bai Tariceanule ce faci ma? Acu' vii in genunchi in fata poporului! Vezi ca nu-i frumos sa te injosesti atat.
    Hai sa o luam cu primul punct:
    1. "un apel la romani sa mearga la urne, declarand ca prezenta la vot, , este "foarte, foarte coborata"
    Dar de ce mai Taricelule? Sa stii ca nu am nici o culoare politica. Cei care-ti vor transmite sa tina minte ca nu bat numai in tine ci in toata clasa politica.

    2."Absenteismul ii va face pe foarte multi romani sa fie nemultumiti de rezultatele votului pentru simplul fapt ca au decis sa nu-si exercite acest drept fundamental"

    Nu prea cred bai Tariceanule. Si Stii de ce?
    Hai putina demnitate si numai minti. Stii ce va lipseste voua clasei politice? Simtul ridicolului.

    In al doilea rand intelege-ma ca nu am de unde sa aleg. Din ce? Realitatea Tv, obedientul no. 1 al partidului de casa, ma condamna ca nu merg la vot. Ceea ce eu nu fac, cu cei ce si-au exprimat votul.
    Pe langa asta mai imi spune ca am sute de motive pentru ca sa ma duc la vot dar, nu mi le spune. Si ii roaga in genunchi pe telespectatori sa le spuna motivele pentru care au votat. Care motive? Daca ei nu au mentionat nici unul afirmand totusi ca sunt sute de motive ca sa nu te duci.

    Nu o sa fiu dezamagit ca nu m-am dus. Si mai stii de ce? Pentru ca voi ati mimat dezbaterea publica. In mod mormal trebuiau sa se dueleze actorii principali dintr-un colegiu. Si nu sa intamplat asa. Sau duelat unul sa zicem din Iasi cu unul din Bucuresti, care nici nu aveau de ce.

    Un al treilea motiv. Ce vot uninominal? Ca tot vot de partid este. Am discutat cu un amic si a pus stampila la intamplare.
    Tu crezi ca marea majoritate alege omul? Nu partidul. Hai sa-ti spun eu cum sta treba. Nu dau nici un nume dar, sa luam niste cazuri ipotetice. In pricipiu eu tin cu partidul X. Cel din partidul X se dueleaza cu cel din partidul Y. Tu crezi ca in urma discursului celor 2, si ai avea afinitati pentru cel Y; Tu il vei alege pe Y?
  • 0 (8 voturi)    
    Romania abandonata de romani. (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:11)

    S [anonim]

    Romania a devenit o tara de bocitoare.
    Toata lumea cere, dar nimeni nu da nimic. Nici macar 10 minute pentru a participa la un scrutin. Acum 19 ani si-au dat viata mii de tineri pentru a avea astazi aceasta sansa. Dar nu, romanul prefera sa faca "opozitie" mirosindu-si sosetele in fata televizorului la un meci din campionatul italian.
    Asa popor, asa conducatori . Dar macar sa nu mai aud bocete.
    • +3 (7 voturi)    
      Adevarat (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:30)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui S

      Trist dar adevarat, romanii nu stiu sa-si apere drepturile nici macar atunci cand le dai posibilitatea sa o faca.
    • -2 (2 voturi)    
      nu votam = ne meritam (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:05)

      Allie [utilizator] i-a raspuns lui S

      de-acum inainte nu mai trebuie sa se auda o singura vaicareala impotriva guvernului

      PSD+PNL au construit: un electorat "scarbit"

      electoratul "scarbit" are pe creatorii lui: PSD+PNL
  • +1 (5 voturi)    
    IGNORANTA VOASTRA ! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:17)

    ioc [anonim]

    Domnnule Claxon Citroneanu,

    Ati fost la guvenare ... ce ati facut cu psdacii ?

    Nimic.

    Ce doriti sa faca poporul cu dvs ?

    Vox Populi - Vox Dei ... si ignoranta va domni inca 1000 de ani aici.

    Asa sa ne Ajute Cel de Sus - CA NOI SUNTEM HANDICAPATI DOMNULE CITRONEANUL.

    Politica de lucrare manuala (nu vreau sa dau detalii ca mai citesc copii)
  • +3 (5 voturi)    
    IN... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:18)

    NU CONTEAZA [anonim]

    ce calitate s-a adresat domnul tariceanu, pentru ca prim-ministru nu ii pot spune ?

    in calitate de candidat la alegeri ? nu are nici o calitate !
    in calitate de prim-ministru ? este suspendat, conform legii alagerilor parlamentare.

    in ocicare din aceste doua calitati a savirsit un abuz in functie iar institutiile statului ar trebui sa se autosesizeze.

    la fel si cu sindrofia de la snagov.
    • 0 (2 voturi)    
      In calitate de ... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:52)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui NU CONTEAZA

      ...cetatean responsabil al Romaniei?

      Pacat ca nu sunt mai multi la fel de responsabili.
      Eu nu-i vad pe PDSR-istii tai cerandu-le oamenilor sa mearga sa voteze.
  • -1 (5 voturi)    
    Uite cersetorii 2 (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:24)

    lupu' singuratic [anonim]

    Nu il alegi tot pe X, asta ar insemna, daca i-ai da votul lui Y ca tradezi partidul. S-au iti tradezi principiile, depinde din ce doctrina faci parte.
    Asa ca mai lasa-ti voi gargara si la treaba.
    “acest drept este si o obligatie civica”
    Iar incepi sa manipulezi poporul cu televizorul. Cine imi spune mie ca e obligatoriu. Tu nu intelegi ca nu am nici o obtiune. Daca aplic analiza SWOT pe fiecare candidat din colegiul meu iti garantez ca nici unul nu poate fi in functie. Asta trebuie sa intelegeti voi. Mi sa mai spus ca de asta au murit cei din ‚89 ca eu dobitocul de mine sa aleg democratic. Dar fratele meu, eu pot sa fac uz ds acest drept sau pot sa refuz sa ma folosesc de el.
    Nu pot sa-ti cumpar votul. E prea scump. Ma dorare inima ca il muncim din greu, asa ca l-a piata nu pot sa-mi permit sa arunc banii pe ferestra. Asta insemna sa fii responsabil cu votul tau, cu banii tai.
    Daca am rosii zbarcite si rosii necoapte, eu responsabil fiind, stiind cu am facut banii nu pot sa-mi permit sa ii arunc pe ferestra, si ca atare ma duc mai incolo, colind sa vad care-i oferta cea mai buna. Daca nu gasesc, nu cumpar, o las pe lefa urmatoare ca nu au intrat zilelel in sac.
    Nu-i Asa Tariceanule? Sunt un om responsabi? Sunt un om chibzuit?
    „fac un apel extrem de calduros si respectuos pentru toti romanii sa inteleaga ca este importatnt sa-si exercite dreptul de vot”
    Poti sa-l faci si sa-l faceti. Dar acu’ 4 ani, dar acu’ 8 ani, dar acu’ 12 ce a-ti facut?
    Lupta impotriva coruptiei etc
    „vreau pentru Romania un viitor cat mai bun si de aceea, inca o data, ii rog cu tot respectul pe romani sa faca acest gest”
    • 0 (2 voturi)    
      N-ai inteles nimic (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:47)

      S [anonim] i-a raspuns lui lupu' singuratic

      19 ani de democratie nu ti-au folosit la nimic...Nu cred ca ai avut ocazia sa votezi (sa fii obligat sa votezi) candidatul unic dinainte de '89.
      Absenteismul nu este o forma de protest, e o forma de lene. Votul de protest este cel nul sau cel alb.
      Du-te repede, voteaza-i pe toti in acelasi timp si o sa fii inteles.
  • 0 (4 voturi)    
    Uite cersetorii! 3 (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:25)

    lupu' singuratic [anonim]

    Poti sa-l vrei tu si ceilalti. Eu il vreau in felul meu nu in felul vostru.
    „ar fi extrem de benefic in favoarea Romaniei si a cetatenilor ei ca in aceasta seara sa mearga cat mai multi romani la vot”
    Ce sa fie benefic? Aruncati dupa gratii catva corupti si o sa vedeti can de benefic va fi pentru Romania.
    Asta o spun toti dar noi sau majoritatea traoesc intr-o tara autarhica. Cu toate ca se tipa ca e democratie. E democratie pana acolo incat ne distrugem unul cate unul pana cand ramane cel mai tare.
    Face-ti voi lucrurile astea si dupa aia mai vorbim.
    Cel putin eu voi veni c-am in 4-5 cicluri electorale. Si nu ascund ca mi-a trecut prin cap ca ar fi bine sa se arunce bomba atomica asupra a toti politicenii romani. Sa muriti voi si dupa aceia o vom luam de la capat. Ca sunteti politiceni vopsiti in toate culorile cand de fapt toti sunteti niste comunisti.
    Lupu’ isi schimba blana dar naravul ba.
    Tine-ti minte: O tara care-si uita istoria e condamnat sa o repete. Ingurcitati-o bine.
  • 0 (2 voturi)    
    absenteism=protest (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:45)

    karmaa [anonim]

    oare clasei politice romanesti nu-i da de gandit faprul ca absenteismul ar putea fi si o forma de protest?
    • 0 (0 voturi)    
      Raspuns: (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:55)

      sile [anonim] i-a raspuns lui karmaa

      Nu.
    • 0 (0 voturi)    
      Absenteism = POLITICIENI FERICITI (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:56)

      absenteism pe paine [anonim] i-a raspuns lui karmaa

      "inteligentule", absenteism = mai putini prosti de care sa le fie frica

      o sa mananci absenteism pe paine de la PSD 4 ani
  • 0 (2 voturi)    
    Adaugire (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:47)

    lupu' singuratic [anonim]

    Si inca ceva: de se trebuie sa planeze la fiecare scrutin electoral tentative de fraudare? In toate pana acum au existat. Si imi da-ti voi motive? Cand nor mai exista sa stiti ca atunci sunt motive. Atunci sa-mi spuneti ca votul meu conteaza. Pana atunci ciocu’ mic, mic.
  • -1 (3 voturi)    
    BAI PEDELEILOR, VOI NU STITI SA PIERDETI ! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:50)

    CALIN FILE DE POVESTE [anonim]

    Gata cu bordurile !!!
    Gata cu parcarile lu' udrea !

    repetati cu voce tare : nea basescu ne-a tras in jos !
    nu m-ar mira ca multi pedelei ppedelisti sa fuga inapoi la pesede, de unde au si venit.

    voi nu aveti doctrina, voi nu aveti nimic !
    voi, pedeleilor, de fapt nici nu existati !
    • +2 (2 voturi)    
      Asa e, cine n-are TELEVIZIUNI - nu exista ! (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:59)

      PSD.PNL.TV [anonim] i-a raspuns lui CALIN FILE DE POVESTE

      cine nu minte poporu cu televizoru - nu ajunge la putere !

      cei care nu mint si n-au invatat sa faca circ ca psd-ul pierd alegerile de circ

      partidul televizor castiga alegerile
  • 0 (0 voturi)    
    adaugire la adaugire (Duminică, 30 noiembrie 2008, 19:57)

    lupu' singuratic [anonim]

    In opinia mea absenteismul in masa ar trebui sa ii dea clasei politice urmatoare concluzie: in seamna ca poporul nu este de acord cu ce-i acceptati de partide si ca atare ar trebui sa scoata din joben alti posibili candidati.
    Este ca in cazul exercitiului functie presedintelui cand nu accepta candidatura unui anumit candidat pentru a fi in functie. Si obliga parlamentului sa propuna alta persoana pentru ocuparea acelei functii.
  • 0 (2 voturi)    
    lasane (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:15)

    trliescu [anonim]

    daca vreti din nou nastase si iliescu nu mergeti la vot cred ca nici in congo nu mai avem loc
  • 0 (0 voturi)    
    bottonm line (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:26)

    Speedooo [anonim]

    Pai domnu Taritczheanu, asta insemana ca sunteti cu totii o apa si un pamint - la propriu! Adica din 100 populatie doar 26 % maii crede ca este (sau poate fi) reprezentata de cneva din actuala clica politica (fie ea de stinga fie de drepta, fie de asa-numitul-centru).In Romania nu potzi avea o frima si a faci o afacere cinstita pine nu cotizezi - la cine e la "putere" sau la "baronul local" - de ex - indivizii de la mediu care pot interpreta tot ce vad dupa cum cred ei si apoi nu pleaca fara sa ceara spaga juma din amenda.
    Pai domnu Tari , daca ti duci mata pe Alexandru Cel Bun / sect 2 si vezi BMW-ul ultimul model al tziganului care sta la 37C si te miri cum il facu (ca totzi cettazenii RRomi stau acasa si le ploua cu banu in cap, NU-I asa?), ce zici? Politia nu zice nimic ca nu are cum - zic ei - la 500 m distanta - Sectia 7. Shi la ei nu vine nici "mediul" :-) Funny!!!
    SI daca indraznesti matale sa parchezi pe strada (sp public) in fata lu 37C a Tziganului mai sus pomenit, nu ti-o iei? Ba da - ca este strada lui! Masina sgiriata cap-coada, semn ca el face legea aici. De la opinca pna la "virfurile": politice si inavutzite fara merit nu e nici o diferentza - suntetzi ci u totzii le fel la nivel de comportament si "strategie".

    De aia ne-au pus rege neamtz acu 130 de ani...
    Sa va fie de bine domu Tariceanu, Base, Geoney, Voicu, et etc.

    Totzi o apa si un paminrt....
    • -1 (1 vot)    
      corect (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:37)

      bozo [anonim] i-a raspuns lui Speedooo

      aduce-ti neamtul inapoi
  • -1 (1 vot)    
    rabdati ca nu a-ti mers la vot (Duminică, 30 noiembrie 2008, 20:32)

    Lucianmotzul [anonim]

    Cind sa anuntat ca majoritatea care au mers la vot pina la ora 14 au fost pensionari si cei din rural si majoritatea cu7 clase si cu scoli profesionale , e bine lasati voi intelectuali sahotarasca cine sa va conduca ca voi nu aveti putere de discernamint, a nu merge la vot,lipsa elementara de cunostinte de democratie , pai tu alegi cine sa te conduca ,cea mai mare prostie sa nu alegi cine sa te reprezinte in parlament ,si vorbe nu am cu cine votwa sint povesti insuflate de acei care nu vreau sa mergeti la vot a-ti fost fraieriti inca odata de PSD = pC si toata masinatiunea asta cripto comunists de hoti si de banditi NU VA PICAT FISA MARE GRESALA EI SE BAZEAZA PE CEI FARA GINDIRE POLITEICA CARE PT UN PIX <UN FULAR <UN LITRU DE MAI STIU EU CE VOTEAZA CU EI <PACAT>SA VEDEM CE IESE.DAR VA FI RAU PT ROMANIA.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Duminică, 30 noiembrie 2008, 23:09)

    moa [anonim]

    sa ma duc la vot pt ce? sa aleg un incompetent? a-ti avut 19 ani la dispozitie ca unul dintre partide sa arate ceva, SA FACA ceva si pt fundul meu. in 19 ani nu a-ti facut nimic decat a-ti furat in continuare de la mine..... si acuma imbecilule ma rogi sa merg la vot? porcu draqului ce esti. CUM AI TUPEU sa-mi ceri mie ceva cand tot ce ai tu il ai din cauza oamenilor ca mine, si tot ce nu am eu este din cauza nenorocitilor ca tine.
  • 0 (0 voturi)    
    inca o data se arata ca revolutia a fost. . . (Duminică, 30 noiembrie 2008, 23:29)

    CIAMPAS [anonim]

    inca o data (daca mai trebuia) se vede ca revolutia nu a fost revolutie ci ceva pus la cale din afara. De ce? daca romanii n-au inteles ca numai printr-un vot schimba acum ceva imi dau seama CA SI ATUNCI in 89 alticineva ne-a aratat calea. adevarat spune itaienii ca cersitul face parte din cultura noastra.
    Ce pacat ca au dreptate !!