Boc: Odata suspendat Basescu, Voiculescu, sef la Senat, preia interimatul, numindu-l pe Geoana premier

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 16:59 Actualitate | Politic


Liderul PDL, Emil Boc, sustine ca alianta PSD-PC vrea sa il suspende din functie pe Traian Basescu, Dan Voiculescu sa fie presedinte al Senatului, iar din postura de presedinte interimar sa il numeasca pe Mircea Geoana premier, realizand astfel amnistia fiscala a celor care au furat bani publici, anunta Mediafax.

Presedintele PDL, Emil Boc, a declarat, sambata, la un miting electoral organizat in comuna Snagov, ca planul PSD-PC de a-i amnistia pe cei care au furat banii publici are cativa pasi strategici.

Astfel, mai intai il vor suspenda din functie pe seful statului, Traian Basescu, dupa care il vor alege pe liderul conservator, Dan Voiculescu, in functia de presedinte al Senatului. Voiculescu va ocupa automat si functia de presedinte interimar al Romaniei.

Ulterior, Dan Voiculescu, conform prerogativelor constitutionale conferite presedintelui interimar, il va desemna ca premier pe presedintele PSD, Mircea Geoana.

Conform lui Boc, Geoana va realiza, la acel moment, ceea ce a promis: amnistia fiscala a tuturor celor care au furat banii publici, scutirea de impozite a acestora.

Presedintele Traian Basescu a declarat, luni seara, la B1Tv, ca Hrebenciuc, Voiculescu, Tariceanu si Geoana pregatesc o noua "lovitura de stat" dupa alegeri, referindu-se la o eventuala noua suspendare din functie a presedintelui, daca acesta nu va desemna, dupa alegeri, premierul stabilit de ei.

Presedintele PSD, Mircea Geoana, a declarat, vineri, in cadrul unei intalniri cu studentii Universitatii Crestine Dimitrie Cantemir, ca social-democratii analizeaza posibilitatea introducerii, dupa alegeri, a unei amnistii fiscale limitate pentru cei ce-si aduc veniturile in legalitate.

Boc a declarat, sambata, ca propunerea liderului PSD Mircea Geoana privind amnistia fiscala, dupa alegeri, reprezinta doar o "invitatie la coruptie" si un mesaj catre firmele care dau bani PSD si PNL in campanie.

















3168 vizualizari

  • -19 (29 voturi)    
    Medicamenteee, medicamenteee!!! (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:18)

    Fritz [utilizator]

    Pentru d-l Boc, of course! De la Vadim!!
    • +13 (15 voturi)    
      Odata suspendat Basescu, Voiculescu,... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 18:10)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Fritz

      ..sef la Senat, preia interimatul, numindu-l pe Geoana premier -dupa care poporul revoltat incendiaza Antenele , Voiculescu este prins la Targoviste si executat pentru genocid , Geoana se refugiaza la ambasada Belarus , familia sa este masacrata de revolutionari , Nastase este impuscat pe strada , Iliescu este impaiat sa ii ia urmasii Eroilor revolutiei pensia , Basescu este eliberat de generalul Stanculescu contra gratiere , si repus sef al statului ,...mama ce film de actiune super ar iesi -deabia astept sa pun mana pe Voiculescu
      • +4 (12 voturi)    
        ...Ca in razboiul stelelor....e si o alta serie... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 20:23)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        ...Monica Macovei Ipatescu ....cu pistoalele in mana...mobilizeaza poporul forumist ...portocaliu...de la Hot News si Realitatea Catavaencu...patrund in temnita si il elibereaza pe Presedintele Legitim....Fiind toti extrem de beti...nu se prind ca de fapt ala eliberatul este Iliescu ...care ajunge astfel la al cincile mandat...Exista si un element horor...Iliescu ii cheama pe mineri...dar din greseala suna la Petrila undetocmai fuse BUM !!! ....apare o armata de scheleti cu lampase ca in filmele cu pirati din ultimii ani...In final ISARESCU ajunge si Presedinte si Premier intrucat el e STAPANUL INELELOR din tezaurul BNR....
      • +2 (6 voturi)    
        SUPER ACTIUNE !!!! (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:59)

        Cela [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Am ris cu pofta. Bravo pt comentariu . Desi sint cu PD-L - nu cred ca asemenea scenariu poate fi luat in seama >Mai sintem si noi pe aici . Chiar nu contam ??????
        • -1 (1 vot)    
          Scenariu alternativ (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 23:07)

          coins.ro [anonim] i-a raspuns lui Cela

          Exista un scenariu mult mai simpatic decat cel al lui Boc: http://www.coins.ro/politic/contributia-lui-boc-la-scenariu.html
        • +2 (4 voturi)    
          pentru Cela :Si eu cu cine crezi ca sunt ? (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 23:22)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui Cela

          Iti pot raspunde cu mesajul papal : Nu va temeti !
          Intotdeauna binele invinge,draga Cela,oricat ar parea de dificil
          O stiusi Voiculestii , o stiu si Nastasucii , o stie si Malone Geoana si disperarea lor e mare !
          toti excrocii din toate partidele trebuie sa dea coltul ,asa e scris -vei vedea la alegeri !
        • -1 (5 voturi)    
          SI VOI CONTATI, SI NOI CONTAM, toti...decontam (Duminică, 16 noiembrie 2008, 2:02)

          io insumi [anonim] i-a raspuns lui Cela

          ....(serialu continua)...
          Si uite asa apare salvatoru natiunii, calare pe bricul alb tocmai cumparat de fica-sa de la Bruxeles (varianta cu vele a Q7 si cristale Svarovschi la timona)...
          La bord, conducatoru (el lider maximo de Medgidia), are pregatita echipa de salvamar-salvanatiune : vreo 2 elene, un emil, vreo 10 buldogi si un Frankenstein revigorat. Toti-mai curatzi si mai proaspetzi, mai ceva ca Zana suprizelor...
          Numa Boboru, nesimtzitu de iel, sa aiba si stampila in mana...ca tus portocaliu avem !
          Ura si la gara !
      • -1 (1 vot)    
        realitaaaaatea.... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:51)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        eneas,
        filmul cu stolojan prim-ministru cu majoritatea psd-pnl-udmr in opozitie l-ai vazut?. nici nu ti-l recomand, e prea multa fictiune in el iar basescu tot la cotroceni ramine. asta regizat de boc este mult mai interesant....
        • 0 (2 voturi)    
          dorinteodor, iti subliniez ... (Duminică, 16 noiembrie 2008, 1:02)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

          ,,,nu stolojan va fi desemnat prim ministru ;mai mult , guvernul viitor va fi un amalgan-cuvant de origine araba -
          nu iti spun acum cine va fi prim ministru ca sa fierbeti in sucul propriu ,dar fi linistit nu va fi nici boc ,nici stolo , nici blaga ,nici vreun consilier de la Cotroceni ,majoritatea dintre ei fiind atinsa de filoxera coruptiei , iar majoritatea parlamentara pe care o afirmi tu va fi o himera
          tinem legatura ,ce mai e, 10 zile lucratoare
          iti doresc sa ai incredere in Presedinte
          • -1 (1 vot)    
            mi se rupe'n paispe (Duminică, 16 noiembrie 2008, 21:21)

            dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui Eneas

            de cine o sa fie prim-ministru. iar pe basescu l-am descalificat de mult de a fi considerat om politic european. sistemul democratic are legile lui care nu se bazeaza prea mult pe bunul simt ci pe interese economice. asta nu pricepe basescu. cei care au puterea economica vor forma guvernul chiar daca nu vom sti niciodata cine are cu adevarat puterea economica....
  • -8 (12 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:22)

    ! [anonim]

    boc?!?
  • -11 (13 voturi)    
    Titlul (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:32)

    lider de opinie [anonim]

    O , in sfirsit o veste buna.
  • +1 (15 voturi)    
    Domnu Boc, stati linistit la locurili voastre :)) (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:33)

    Sicktir [anonim]

    Hai sa fim seriosi, nenea Boc, pai matale il bagi in seama pe Geoana, standardul de stupiditate in politica romaneasca? Pe Geoana, ala cu cosmonautii pe Luna, GPS-uri pe tractoare, pe Kennedy al nostru, care era sa fie asasinat, saracu, cu sarme din pasarele? Inseamna ca esti pe acelasi nivel cu el si ar fi pacat, zau, ca esti mic dar simpatic.
    Iar amenintarile astea pentru vulg, "Ba vedeti ca-l suspenda astia pe Base, vine Voiculescu, il pune pe Geoana si ii scapa pe Adelu si Paturiciu" mi se par din ciclul "Vin Ratiu si Campeanu si va pun botnita", daca va e cunoscut mesajul.
    Base nu va mai fi suspendat si baietii din PSD o sa joace cum o sa cante el, pe hitul "Divide et impera, mai draga Stolo". Poate ca o sa castige PSD alegerile, desi am dubii, dar chiar si asa Base ii va bate cu propriile arme: cum ar reactiona tabara Geoana la numirea lui Cristian Diaconescu premier? Ha? Aud? N-o sa-l accepte! Si atunci Base vine cu tehnicianul din maneca. Nu-l accepta nici pe asta? Alegeri din nou si de asta data presimt ca PSD nu va mai castiga. Si daca o sa vina PDL singur la guvernare, in locul lui Adelu, Patriciu si altor puscariabili, eu as pleca rapid in Congo...
    • -1 (7 voturi)    
      micul boc (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:47)

      Ho si min [anonim] i-a raspuns lui Sicktir

      Domnul Geoana a fost freo 8 ani ambasador in USA. Oricum , cred ca de aici i se trage cu astronauti si GPS.Cred ca nici acum nu s-a adaptat le realitatile romanesti.

      Dar hai sa fim seriosi cu nea boc.
      Asta in afara de sa traiti sefu nu stie altceva.

      Iar la capitolul puscarii io zic doar ca la Curtea de Conturi a ajuns nea Nicu Vacaroiu.......
      Vreti sa spun cine urmeaza pe la DNA ......?

      Ce ziceti de Blaga , fost pe la vami , sau Flutur cu dosare penale , sau Videanu sau Ioan Oltean sau toata pleiada asta de sfinti PDL care nici usturoi n-au mancat nici gura nu le miroase

      Scenariul de dupa alegerile din 2004 a fost :
      1.Fortam alianta cu UDMR si PC
      2.Intre timp serviciile o pun de o rapire de ziaristi
      3.Superbase formeaza supercelula de criza
      4.Lumea urmareste cu sufletul la gura desfasurarea evenimentelor
      5.Superbase creste in sondaje
      6.Cand sa anunte recuperarea ostaticilor moare Papa si toate televiziunile uita de ostatici
      7.Actiunea cu eliberarea ostaticilor se amana pana dupa inmormantarea Papei
      8.Are loc multmediatizata eliberare de ostatici .
      9.Superbase e la 60-70% si se pregateste scenariul alegerilor anticipate
      10.Surpriza mare ......Tariceanu vineri declara ca demisioneaza si luni se razgandeste .De ce ?
      pentru ca STRATEGII de la PD l-au atacat pe Patriciu inainte ca Tariceanu sa demisioneze.

      Concluzie: Superbase vrea sa inlocuiasca niste mafioti cu mafiotii lui .Asta e marea batalie anticoruptie pe care o tot trambiteaza.........
      • -1 (3 voturi)    
        Perfect adevarat (Duminică, 16 noiembrie 2008, 0:07)

        Sicktir [anonim] i-a raspuns lui Ho si min

        Ai perfecta dreptate, filmul s-a rupt cand i-au aratat lui Patriciu celula. Pedeleii s-au grabit, ca iesea fain, dar au speriat pasarika si ea a zburat din colivie direct la Slabiceanu.
        Oricum, baietii de pe Forum mai cred in povesti cu Fat Frumos cu stele pe umeri si cozoroc de capitan. Ei sunt prea orbiti ca sa vada ca Base nu se lupta nicidecum ca sa ne fie noua bine, ci ca sa le fie bine Elenelor lor, Luxtenilor, Videnilor si altor mafioti, din gasca adversa astora de care vorbiram. Vreti sa va spun ca mi se face sila nu doar de cei care promit ci si de cei care inca mai cred ce se promite?
        • 0 (4 voturi)    
          Bravos cojones (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:30)

          Alulutza [anonim] i-a raspuns lui Sicktir

          Dom'le ai pus punctul pe "i". Oricat ar plati pdl-eii pt a fi ridicati in slavi, cu tonomatelelor cu tot, nu zic ca nu mai sunt si dobitoci care mai pun botu la vrajeala Basescului, tot nu mai pot face nimic. Deja pedeleii sunt istorie, cu toate ca la ce presedinte au, desi acelasi presedinte il avem si noi si aici ma refer la basexu, s-ar mai gasi si alti fraieri care sa vomeze cu pedeleul, in afara de faptul ca acesti pedelei ar putea foarte bine sa fucka alegerile. Cat priveste aberatiile lui Boc........ nu sunt ale lui fratzikoole, sunt ale presedintelui basexu soro... Pe boc nu-l duce capu la asa ceva sa fim seriosi. Aici e gandire de marinar bisnitar.
    • -1 (1 vot)    
      Haida de' (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:43)

      Mama lu' Pacepa [anonim] i-a raspuns lui Sicktir

      Offf mai mamica ce creduli sunt unii..... Mai mama, daca toti ar fi ca tine s-ar duce tarisoara asta de rapa. Crezi tu mai Sofocle mama ca tara asta e condusa de Baselu' asta al tau??? OFFF ce prostut poti fi. Si cand crezi tu ca Base va conduce tara??? Cand va juca PSD-ul cum va canta Basexu atunci sa stii ca luna va fi luminata pe toata suprafata de soare. Fi-ti-ar marinaru' al dreaq!!!
  • +11 (11 voturi)    
    Sper ca e se-fe (science-fiction) (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:36)

    Anonymus [anonim]

    Cam "incalzite" spiritele in politica ...

    Altfel
    ...
    Sa nu dea Dumnezeu cel Sfint,
    Sa vrem noi singe, nu pamint.
    ...
    (George Cosbuc - Noi vrem pamint)

  • +15 (17 voturi)    
    bataie de joc (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:39)

    kapa [anonim]

    cum adica amnistie fiscala ? majoritatea firmeler, in special imm-urile isi platesc datoriile din putinul obtinut, iat altele, clientii politici, se lafaie in masini de lux, cu nesimtire neplatind si acum sa fie iertate de datorii ? in ce tara traim ? adica aia care fura, mai fura inca odata bugetul statului ! ce nemerrnici psd+pnl !
    • -4 (10 voturi)    
      Despre amnistie (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 19:17)

      FLORIN [anonim] i-a raspuns lui kapa

      Din cate stiu eu amnistia fiscala nu inseamna ca le sunt iertate datoriile ci li se da o sansa sa recunoasca ca nu au platit. Dupa ce recunosc, vor PLATI datoriile dar nu li se va face dosar penal pentru evaziune fiscala.
      • -1 (5 voturi)    
        DA (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:20)

        andy [anonim] i-a raspuns lui FLORIN

        Asa este, dar baietii nu au nici cea mai mica idee de termeni.
    • -2 (2 voturi)    
      Cata neputinta mintala (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:35)

      Radu M [anonim] i-a raspuns lui kapa

      Bai k,... daca asta-i gandirea ta inseamna ca esti un dezastru. Ti-a dictat, pardon, ai dictat cuiva ce sa scrie mai incapabilule?? Pai tu crezi ca atatea minti care au gandit treaba asta nu si-ar fi dat seama ca e o greseala??? Crezi tu ca aveau ei nevoie de neuronul tau pentru a gandi aceste lucruri??? Du-te si termina gimnaziul si mai vorbim.
  • -9 (13 voturi)    
    chiar trebuie sa-l auzim ? (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 17:47)

    antiprostie [anonim]

    in fiecare zi pocitania juma de metru si capul cat o banitza spune numai si numai prostii ,in disperare de cauza : amnistie fiscala!!!!!!!!???????? ( suntem in ue mai diliule,este criza mondiala ,recesiune ,nimeni nu mai face ce vrea ).cred ca in acest caz autocenzura ar trebui aplicata .
  • -8 (12 voturi)    
    delirium tremens (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 18:07)

    cluju' [anonim]

    Ce bine ar fi!!!
  • -11 (13 voturi)    
    ce face redactia ..... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 18:57)

    Lider de opinie [anonim]

    hotnews.ro onoreaza cu ..+ plusuri pe pro base si pd-l si pe restul cu ...- minusuri la .....FREE comentarii articole...unde esti tu Vlad Tepes.
    • +5 (7 voturi)    
      NOI votam ! (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:05)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui Lider de opinie

      Bai , lider de opinie ,n-ai nume ??? Nu voteaza hotnews ca voteaza cititorii site-ului . Chiar crezi ca sintem toti prosti in tara asta sa acceptam parerile tuturor zapacitilor din tara asta ???
      • -4 (4 voturi)    
        "bai" Cela (Duminică, 16 noiembrie 2008, 7:13)

        o zapacita [anonim] i-a raspuns lui Cela

        Nu sunteti prosti, ci doar intoleranti! Vreti ca toata lumea sa gandeasca si sa scrie cum vreti voi. De libertatea de opinie ati auzit?
        Vreti partid unic? Nu imbogatitii, lor ci ai nostri? Nu ticalosii lor, ci ai nostri? Bine ganditi utilizatorilor !
        • 0 (0 voturi)    
          rotatia cadrelor (Luni, 17 noiembrie 2008, 8:52)

          Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui o zapacita

          mititeilor, linistiti-va, chiar si pe vremea comunismului pe fata se practica... si rotatia asta este buna: pana la urma incep sa se stranga reciproc de gat in goana dupa ciolaneala. incep sa mai si crape... multi d-abia asteapta sa aprinda o lumanare pt. alde Iliescu :) noi sa fim sanatosi!

          Acum, vorbind serios, parca rau ca PNL-ul n-a fost nici chiar PSD-ul. Comunistii astia aveau si oameni de calitate printre ei, nu doar fomisti incompetenti... De PD-L ramane sa ne lamurim curand si poate ca vor fi mai inteligenti ca PNT.
    • +3 (5 voturi)    
      minusuri-pe deplin meritate (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:07)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Lider de opinie

      postarile notate cu '-' sunt lipsite de logica faptelor ,care sunt fie ignorate fie necunoscute comentatorilor,despre 'suspendare' a vorbit in mod direct vacaroiu in primavara,felix acum 2 saptamani,aproape in fiecare zi 'nepotul' tamarei -cu variante 'imbunatatite'- iar mai voalat patriciu- ideologu' pnl-si tary pupila lui
      Un 'exemplu' este chiar mai jos si poarta semnatura 'andy' ,el uita sau se face ca uita ca ASTAZI sunt trimisi in judecata ministrii,parlamentari,membrii din administratia centrala sau locala-din tot spectrul politic-ceva de neconceput in legislatura trecuta

      uita ca presa a prezentat pe larg -a se vedea cazul rectorului de la Oradea ,membru psd-modalitati de fraudare a alegerilor-turism electoral,saci cu voturi 'pierdute',stampile 'ratacite',nr.mare de voturi anulate etc,dar si ong-uri si observatori internationali au sesizat aceste nereguli,
      aici am enumerat cateva din motivele acelor 'minusuri',sper ca va multumeste raspunsul
      • -1 (3 voturi)    
        ok (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 23:01)

        andy [anonim] i-a raspuns lui directia 5

        ce condamnat de coruptie ai in ultimii 4 ani? ZERO. (poate imi scapa vreunul mic, dar nu am cunostinta de nici unul mare din bucuresti) despre ce lupta anti-coruptie vorbesti? in 4 ani nu s-a gasit nici unul mare? pot sa spun ca a fost o minciune lozinca de lupta anti-coruptie acum 4 ani? DA.
        restul sunt scuze. PD(L)-PNL nu au reusit ceea ce au promis, asa ca ...
        • +2 (2 voturi)    
          scuza-ma, te faci ca nu vezi...? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 7:55)

          FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui andy

          A dat parlamentul voie sa fie trimisi in fata justitiei marii corupti, pentru ca parchetul sa prinda curaj? Pai, cine sunt cei mai mari corupti al Romaniei, daca nu Nastase si Mitrea? I -ai vazut in fata judecatorilor? Apoi, cine are bani multi are si avocati buni, iar legile strambe facute de PSD/PC sunt tocmai bune pentru apararea hotilor si coruptilor. Pana nu se schimba Constitutia si legile strambe, va fi foarte greu sa se faca dreptate in tara asta. Daca PDL/PNL nu au reusit, poate va reusi un eventual viitor guverm PSD/PC/PNL/UDMR, nu-i asa? Nu-i vezi cum cauta deja subterfugii sa-l suspende din nou pe presedinrte si sa-si impuna un premier asa cum vor, cu incalcarea legilor si constitutiei?
          • -1 (1 vot)    
            au mintit (Duminică, 16 noiembrie 2008, 12:51)

            andy [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

            au promis ceva? jos coruptia. Au reusit? nu.
            jos cu ei, intrucit ne-au mintit. da. nu stiu despre ce vorbim.
          • -1 (1 vot)    
            Haide bre.... (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:55)

            Alulutza [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

            Bai esti copil?? Pai tu crezi ca daca, prin absurd ca-mi vine sa si rad cand citesc, PSD-ul se foloseste de Constitutie, atunci PDL-ul tau o are la suflet fratele meu negru in ceru gurii care esti. Pai la cat a aberat pdlelul prin portavocea presedintelui tu crezi ca nu s-ar fi aflat cumva ca portocalii tai vor sa schimbe ceva in tara?? Hai Sikti_ cu "dreptii" tai de-aci.
            • 0 (0 voturi)    
              Ai un comportament si exprimare de... (Luni, 17 noiembrie 2008, 11:04)

              FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Alulutza

              manelist cu papion. Nu te obliga nimeni sa votezi cu PDL, stai in sucul vostru propriu cu PSD/PC/PNL/UDMR!
        • +1 (3 voturi)    
          'vinovatii' fara vina (Duminică, 16 noiembrie 2008, 8:01)

          directia 5 [anonim] i-a raspuns lui andy

          ok ,de vantu ai auzit ? este condamnat la 2 ani si 4 luni ,este drept cu suspendare dar condamnat ,si este din Bucuresti, cand nu este din Creta .Oare vina ca nu sunt dosarele judecate in instante este vina 'echipei ' conduse de Boc si Basescu ? sa luam un caz ,cazu' copos,trimis in instanta in dosarul LOTO ,si ajuns la CCR pentru ca instanta a admis motivarea avocatilor ca prejudiciul este calculat in euro iar moneda nationala este 'leul',dar in contract moneda de tranzactie este euro ,si atunci nu este normal sa te intrebi; bai frate dar CSM -ul doarme ?
          Sigur mai intervin si motivatii demne de Gaga cum ar fi:citatia a avut adresa 'gresita', a halit o cainele ,a avut timbru gresit lipit,etc,cand citatia le este inmanata in mod direct si legal in strada se plang ca sant vanati si haituiti de DNA' arma ' tiranu lui base
          Pe treptele DNA-lui se plang ca sunt victimile abuzului politic comis de 'echipa' Boc+Base,cand instantele produc 'comicarii' vina este a aceleasi ;echipe'' ,niciodata a procurorulor patati,a instantelor ingenuncheate de atata servilism sau a CSM condus si compus din niste nulitati sau a mini. justitiei incapabil sa reformeze acest sistem mafiot care poarta ilegal numele de 'justitie'-stiti dumneavoastra o propunere venita din partea acestui fante peltic care se numeste -parca predestinat-PREDOIU ?
          • 0 (2 voturi)    
            nu inteleg (Duminică, 16 noiembrie 2008, 12:53)

            andy [anonim] i-a raspuns lui directia 5

            Vantu, ce are cu coruptia? este condamnat, daca este pt alte motive, nu cu coruptia. asa cum spui, la dna au trecut toti, cine este condamnat? nimeni. despre ce vorbim?
            • +1 (1 vot)    
              ai exemplu Capone (Duminică, 16 noiembrie 2008, 16:11)

              directia 5 [anonim] i-a raspuns lui andy

              in 'afacerea' BID contabilu' lui vantu a fost marele 'economist' vacaroiu ,esti naiv daca tu crezi ca escrocheriile lui vantu nu au beneficiat de protectie politica
              Eu cred ca tu -si altii- nu intelegeti ca intr un stat de drept separatia puterilor in stat este esentiala,'echipa' ,boc-base a facut tot ce a depins de ea pentru a asigura independenta justitiei-a numit un om [Macovei] ne-implicat politic a adus un om integru la DNA [Morar] si nu a inervenit in actul de justitie,restu a depis de executiv [predoiu,qariu] legislativ -care s a dovedit a fi o frana,si CSM ,acum analizeaza te rog fara resentimente si ai sa vezi ca cei enumerati mai sus au facut totul pentru a bloca si inhiba justitia
              • -1 (1 vot)    
                !?! (Duminică, 16 noiembrie 2008, 22:40)

                andy [anonim] i-a raspuns lui directia 5

                vorbim de coruptie, nu? sunt 100% de accord cu faptul ca vantu trebuie sa plateasca pt escrocherii, dar nu are nimic de aface cu coruptia. 4 ani si Morar nu a rezolvat un caz mare. este eficient? clar ca nu. trebuie schimbat? clar ca da. si acum, daca 'echipa' boc-base a facut totul ce depinde de ea, si nu are rezultatul escontat, suntem de accord ca este incapabila in ceea ce a promis si trebuie schimbata. eu zic ca da.
                • 0 (0 voturi)    
                  ce intelegi tu prin (Luni, 17 noiembrie 2008, 7:25)

                  directia 5 [anonim] i-a raspuns lui andy

                  'Morar nu a rezolvat nici un caz de mare coruptie' ? Morar este procuror nu instanta ,si din punctul asta de vedere 'vorbesc' faptele 14 deputati si senatori trimisi in instanta si nota bene sunt din tot spectrul politic si 8 fosti ministri ,daca Morar trebuie schimbat pentru acest 'palmares' nu te mai intreb ce ar trebui sa se intample cu Amariei.
                  Cred ca ar fi inutil sa ti amintesc ca activitatea lui Morar este singura apreciata la nivelul justitiei de catre UE
          • -1 (1 vot)    
            Esti debil??? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 20:02)

            Gogu putin Martalogoo [anonim] i-a raspuns lui directia 5

            Daca tu vrei sa spui ca numai de la PSD si PC sunt oameni corupti atunci da-mi voie, nu iti cer in mod special acest lucru, sa-ti spun ca esti PROST. Pai daca numai oameni de laPSD si alte partide in afara de PDL sunt cercetate tu vrei sa spui ca acesti pedelisti sunt cei mai curati din toate partidele???? Bai esti ca noaptea!! Toate astea inseamna MANIPULARE POLITICA!!!!!!
            • +1 (1 vot)    
              bai gogule, (Duminică, 16 noiembrie 2008, 23:08)

              directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Gogu putin Martalogoo

              tu ai auzit de deputatu;pdl Stelian Dutu ?este firesc ca nu ai auzit fiind spalat pe creier si manipulat ca ori ce dobitoc -ah am uitat sa iti cer voie,dar sper sa ma ierti-eei, acest deputat este cercetat de DNA ,dar de Dorin Mucea membru pdl stii ca este trimis in judecata cu Seres ?nu stii ? ei atunci explicatia o gasesti la punctu'1
              PS inainte de a face ,prost, pe cineva uita te in oglinda sa vezi cum arata un PROST
  • -9 (13 voturi)    
    Boc (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 19:13)

    andy [anonim]

    Acum 4 ani Boc si echipa lui, condusa de Basescu ne amenintau cu lupta anti-coruptie, etc. 4 ani mai tirziu vin cu aceleasi povesti. de ce nu au demonstrat nimic pina acum? PT CA SUNT INCAPABILI! (nu raspundeti ca PD-ul nu a mai fost la putere, intrucit PNL a fost partenerul cu care a-ti 'furat' alegerile, iar faptul ca nu va asumati fosta echipa va face si mai penali). ...si cum ramine cu alegerile furate? unde sunt cei care le-au masluit acum 4 ani?
    • +4 (8 voturi)    
      ACUM 4 ani (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:09)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui andy

      PD si PNL formau D.A. si au promis ce stii. Dar......cine nu s-a tinut de cuvint ????? Vezi ca PD a fost dat afara de la guvernare si Basescu a fost suspendat si nu mai trebuia mult sa fie omorit fiindca a indraznit sa le strice planurile . Esti cam inafara adevaratelor probleme !
      • -1 (3 voturi)    
        poate (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:41)

        andy [anonim] i-a raspuns lui Cela

        nu este treaba mea cu ce s-a intimplat in interiorul DA. Cind s-au luat, s-au luat cu toate avantajele si dezavantajele lor. si asa tot nu au cistigat. au mai avut nevoie sa santajeze si PC-ul pt a alcatui guvernul. NU au reusit sa faca nimic in 4 ani. acum si PDL-ul si PNL-ul vin cu alte promisiuni. de unde stiu eu ca n-o sa gaseasca alte motive pt care nu o sa realizeze ce promit.
  • +9 (11 voturi)    
    Relax! (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 19:18)

    FSHO/YFS [anonim]

    Mai intai sa vedem daca vor intra Voiculescu si celelalte lichele in parlament?!
  • -2 (4 voturi)    
    Toate tunurile pe Basescu (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 19:34)

    gorcea [anonim]

    Va convine sau nu toate tunurile vor fi pe marinar,MOTANUL va sarea disperat la ghearele MArinarului sustinut frenetic de Marele Inteligentul Prostanac.
    BOC asta ,lingaul lui Basescu cam are dreptate.
    • -6 (6 voturi)    
      Basescu (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:26)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui gorcea

      ...trebuie sa cada in max 12 luni.
      • +1 (1 vot)    
        RE: Basescu (Duminică, 16 noiembrie 2008, 18:09)

        soferul [utilizator] i-a raspuns lui daniel

        Pai nu vin alegerile prezidentiale la anu? Atunci se va vedea ce parere are lumea despre el. Oricum, decat Felix...
  • -6 (8 voturi)    
    Boc... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 19:41)

    Bogdan [anonim]

    Boc nu sustine nimic, pt ca nu e in stare. El doar repeta ca un papagal ce lanseaza seful lui, Basescu.
  • +5 (5 voturi)    
    daca Emil comenteaza ce spun PSD+PNL+PC (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 20:13)

    mir [anonim]

    atunci (aplicand aceeasi logica), "inteligentii" de la PSD+PNL+PC care comenteaza ce spune Emil sunt trompetele PDL

    PSD nu s-a ocupat timp de 4 ani decat cu suspendarea lui Traian basescu.
    a inceput cu amenintarile inca de pe 17 ianuarie, adica de pe cand Basescu nu apucase nici macar sa deschida bine toate usile la Cotroceni
  • -4 (6 voturi)    
    Amnistiere,amnistie,iertare (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 20:31)

    Pantera Roz [anonim]

    Potoliti-va fraierilor.Voi nu stiti inca dar cu adevarat tara e condusa de "Noua Securitate" asa ca se va face doar ce vor ei indiferent cit taraboi va face Piticul atomic de la, Cluj.
  • +4 (4 voturi)    
    Gasca e disperata,nu Boc ! (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 20:34)

    martin [anonim]

    Incercati sa ganditi singuri. Ce s-ar face Voiculescu, Patriciu,Geoana, Nastase,Tariceanu etc, daca scenariul apocaliptic imaginat de Boc, cel atat de hulit, nu se realizeaza, daca ei ajung pe mana unei justitii libere sa vada probele clare existente impotriva lor, ei fiind lipsiti de protectia guvernului si parlamentului.
    Dovada faptului ca scenariul hulitului Boc ar putea exista, este chiar episodul suspendarii presedintelui si scorul de la referendumul de respingere a demiterii lui Basescu.
    In ce colt al lumii civilizate autorii unei astfel de conspiratii,care nu a reusit, ar mai fi in viata publica?
    Doar in Romania democratica !
  • +5 (7 voturi)    
    Alfabetizarea... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 20:42)

    IoanB [utilizator]

    Comentariile de mai sus te pot duce la gandul ca cei 322 au invatat sa posteze comentarii pe net. Eu nu cred. Se pare ca au gasit cateva javre alfabetizate pe care le asmut cu cativa banuti.
    • +1 (1 vot)    
      coect' (Duminică, 16 noiembrie 2008, 12:42)

      manfred [anonim] i-a raspuns lui IoanB

      Corect ioane- si astia lucreaza si in week-end. Cred ca ii verifica baietii lu' patriciu la nr. de postari pe articol...cind vezi ca de-abia apare un articol contra lor si instant apar postari de-astea isterico-smechere, iti dai seama ce pot face un pumn de arginti...
      • 0 (0 voturi)    
        au rarit-o insa in timpul saptamanii (Luni, 17 noiembrie 2008, 8:59)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui manfred

        se pare ca au sters-o de pe la institutiile de stat pe unde sunt angajati (invoiti pe motive de sanatate, ca si-au mancat deja concediile legale cu localele) si umbla la lins afise electorale pe strazi, asa ca nu-i mai vedem postand decat in gasca, seara :)
  • +3 (5 voturi)    
    17 ianuarie 2005:PSD vrea sa-l suspende pe Basescu (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:13)

    - [anonim]

    PSD vrea sa-l suspende pe Basescu daca nu se cuminteste

    17 ianuarie 2005

    PSD a inceput sa supravegheze toate miscarile presedintelui Basescu, considerand ca acesta a avut in ultima perioada o serie de demersuri neconstitutionale. Intr-un comunicat de presa, fostul partid de guvernamant enumera acele gesturi pe care le apreciaza in afara legii, cum ar fi "deturnarea vointei populare exprimate la 28 noiembrie", "amestecul nepermis in viata partidelor politice", "amestecul in activitatea si competentele Legislativului si dirijarea actiunii parlamentare pentru revocarea presedintilor celor doua Camere", "amestecul in activitatea magistratilor", "hartuirea permanenta a opozitiei si a liderilor ei".

    PSD afirma ca, daca Traian Basescu va continua astfel, va declansa procedura de suspendare a presedintelui Romaniei. Comunicatul PSD se inscrie in seria reactiilor rapide pe care acest partid are de gand sa le promoveze in lunile ce urmeaza.

    Astazi, liderii sai vor discuta despre aceste actiuni, ca si despre organizarea grupurilor de monitorizare si reactie rapida./17
  • +3 (5 voturi)    
    10 Ianuarie Nastase cere suspendarea Presedintelui (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:27)

    mir [anonim]

    Argumentele a ceea ce pare sa fie prima incercare de suspendare a presedintelui Traian Basescu au fost dezvaluite ieri, intr-un comunicat remis de Serviciul de presa al Camerei Deputatilor. In document, Nastase invoca un articol nou introdus in Legea Suprema, o data cu reviziuirea Constitutiei in noiembrie 2003.

    Este vorba de articolul 146, alineatul e), referitor la solutionarea conflictelor juridice dintre autoritatile publice. Cu toate acestea, este greu de precizat insa daca ceea ce reclama presedintele Camerei Deputatilor este conflict juridic sau nu. Reactia lui Nastase survine afirmatiilor pe care presedintele Traian Basescu le-a facut saptamana trecuta intr-un cotidian central. Reamintim ca in articolul aparut in respectiva publicatie, Basescu se declara in favoarea unor alegeri anticipate, "pentru a scapa de aceasta solutie imorala care se numeste PUR" si, de asemenea, solicita schimbarea liderilor celor doua Camere ale Parlamentului.

    Totodata, seful statului facea aprecieri in legatura cu principalul partid de Opozitie, PSD, sugerand social-democratilor o reforma adevarata in interior. Contactati telefonic, mai multi reprezentanti ai partidelor politice, afiliati Puterii, specialisti in probleme de drept constitutional, ne-au declarat ca cererea lui Nastase nu are temei deoarece afirmatiile lui Basescu au caracter politic si nu juridic.
    De remarcat ca este pentru prima data cand Curtea Constitutionala primeste o astfel de sesizare.

    (va urma)
    • -1 (1 vot)    
      Corect era CU TOATE ACESTEA, DAR, INSA, TOTUSI... (Duminică, 16 noiembrie 2008, 8:12)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui mir

      ...MIR, analist plin de har ...nu lasa teama de pleonasme ....sa-ti incetineasca avantul demascator ....ma refer la fraza care incepe asa : .....CU TOATE ACESTEA, este greu de precizat INSA daca ........etc...
  • +3 (3 voturi)    
    10 Ianuarie Nastase cere suspendarea Presedintelui (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 21:43)

    mir [anonim]

    Un precedent asemanator, intr-o oarecare masura, este cel din 1994, atunci cand Opozitia de la acea vreme a initiat procedurile de suspendare a presedintelui Ion Iliescu . Si aceasta dupa ce Iliescu recomandase judecatorilor, intr-o vizita la Satu Mare, sa protejeze interesele chiriasilor in procesele privind restituirea caselor nationalizate. Initiativa Opozitiei de atunci a fost respinsa. Pe de alta parte, cererea lui Nastase, adresata Curtiii Constitutionale, poate fi privita si dintr-o alta perspectiva. In urma cu trei zile, atunci cand liderul PSD l-a vizitat pe Iliescu la Scrovistea, cei doi au ajuns la concluzia ca ar fi oportuna atacarea sistematica a lui Traian Basescu pe toate caile. Iliescu si Nastase, alaturi de Octav Cozmanca si Nicolae Vacaroiu, vorbeau mai ales de ideea ca Basescu sa fie parat la parlamentarii europeni si catalogat ca un generator de crize politice care nu sustine Guvernul pe care singur l-a promis. Ca atare, actiunea lui Nastase, chiar daca cel mai probabil nu va avea sorti de izbanda, poate fi privita ca o punere in practica a celor discutate departe de ochii lumii, cu Iliescu.
  • +2 (2 voturi)    
    Cat de I-RESPONSABIL trebuie sa fii sa suspenzi (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:36)

    mir [anonim]

    un Presedinte la doar 10 ZILE de la instalarea sa in functie?

    Cat de JALNIC poti sa fii daca crezi ca poti sa te joci astfel cu destinele unei tari ?

    Cat DISPRET si FRICA de VOTUL oamenilor poti sa ai ?

    Ce poate sa mai insemne INTERESUL NATIONAL cand la 10 zile de la instalare vrei sa suspenzi un Presedinte care a integrat Romania in UE, a numit primii si singurii ministri laudati vreodata de Comisia Europeana, a purtat lupta pentru DNA PANA LA CAPAT pentru ca astazi pana si adeversarii politici ai DNA sa ceara ajutor tot la DNA cand au probleme PUBLICE - pt. ca DNA e singura instanta publica independenta si credibila in Romania ?

    ***

    Cat dispret, mizerie si nesimtire au putut sa aduca acesti oameni in 18 ani peste Romania ?
  • +2 (4 voturi)    
    La cat de lashi suntem.... (Sâmbătă, 15 noiembrie 2008, 22:48)

    deh [anonim]

    Ce sa zic... la cata lashitate e in randul populatiei acuma... poate veni Presedinte Raul Castro si premier Osama, ca poporului acestuia putin ii pasa de soarta sa... daca are ce pune in pahar si pe masa... il doare'n cot de cine e la cotroceni sau la casa popoului
  • -1 (3 voturi)    
    Mi-e scarba (Duminică, 16 noiembrie 2008, 0:31)

    Ovid [anonim]

    Astia de la PDL nu pot sa faca campanie pana nu se victimizeaza sau pana nu e victimizat Basescu. Chiar asa de prosti de ne cred?! Adica astia din fosta coalitie anti-Basescu nu s-au invatat minte prima data si vor sa mai incerce o data ca sa confirme ca nimic nu s-a schimbat la ei deci vor s-o ia in freza mai rau ca la referendum?
    Mie mi se pare ca lui Basescu ii convine toata scenarita asta. Pai asta tocmai asta vrea bai capete seci, sa se victimizeze din nou ca vin alegerile prezidentiale si n-are pe ce sa bata toba. Asta stie, asta face...
  • +2 (2 voturi)    
    bolsevicii (Duminică, 16 noiembrie 2008, 9:06)

    Petrovici [anonim]

    Tare mi-e teama ca Felix Voiculescu, cu averile lui obtinute prin jefuirea natiei, a pus mana pe Geoala si pe PSD. Geoala e multumit ca e ridicat in fata pe paralele si media securistului iar Felix se ridica si se ridica si mai si dicteaza. Mintea sa diabolica tot aduce diversiuni si stratageme pornind de la trecuta suspendare, sustinerea lui Iuda Tariceanu, blocarea PDL si a presedintelui. In spatele la toate aceste masinatiuni se afla Felix care, spun unii, ajunge in Parlament, ajunge seful camerei senatului, al doilea om in Stat, produce suspendarea si ajunge el Presedintele Romaniei. Prin 1945-47 bolsevicii au tot invartit masele, le-au tot sucit pana l-au gonit pe rege, i-au inchis pe politicienii contra, a mai si omorat pe cativa (vezi Patrascanu) si ne-a pus tucalul in cap vreme de 45 de ani. Nu suntem in stare de nimic daca nemernicul asta ajunge in Parlament si cu o majoritate dupa el.
  • +1 (3 voturi)    
    alegeri (Duminică, 16 noiembrie 2008, 10:54)

    roli [anonim]

    PDL si PSD NE INTOXICA CU SCENARII STIINTIFICO FANTASTICE.KOVESI SI MORAR FACETI CURATENIE IN CELE DOUA PARTIDE ,E SINGURA SOLUTIE
  • +2 (2 voturi)    
    Mafia (Duminică, 16 noiembrie 2008, 11:22)

    Sandu [anonim]

    Dupa ce l-a supt bine pe Iuda Tariceanu (marire pensii, salarii, bani in colegiile PSD, la primarii PSD, tot felul de legi si inlesniri dictate pentru cresterea in sondaje), Geoala s-a urcat in bratele lui Felix Voiculescu (bani pentru campanie, iesiri la televiziune). Numai ca aici treaba s-a inversat. Felix dicteaza si prostanacul govoreste (amnistie fiscala pentru mafioti, includerea oamenilor PC pe liste, planuri de suspendare, numiri de prim ministru, etc). Precum ne-au supt noua sudoarea pentru bogatiile lor, oligarhia mafiota planuieste diabolic sa ne sugrume, sa ne tina ca pe niste clone, fara gandire, fara glas, slugi ingenunchiate la cheremul lor. Totul e sa nu acceada in Parlament intr-un numar care sa le permita sa dicteze (daca s-ar putea deloc). Trebuie luminata lumea ca trebuie sa voteze schimbarea mafiotilor pentru a ne fi mai bine. Puterea actuala PC (PSD), PNL trebuie schimbata. Ei sunt priceputi, destepti dar numai pentru ei. Pentru noi nu au nici un pic de mila. Ne-ar tine ca pe catei.
  • -1 (3 voturi)    
    Ei cu ei,noi cu scenariile,victimizarile si fuga d (Duminică, 16 noiembrie 2008, 11:32)

    oschy [anonim]

    Boc este derutat dupa ce a ramas fara motiune si Basescu i-a bulversat strategia de campanie cu lovitura de stat.
    Calculul lui Base:
    -luni la Nasul declar lovitura de stat care se pregateste si care este iminenta
    -este si greu de aflat daca se pregateste una la modul declarativ mare merit in aceasta actiune ii revine lui Codlea
    -Romania se muta in America de Sud,Basescu este Chavez al Europei de Est dar are alt dusman Rusia-Gazprom
    -marti si miercuri ne bate la cap expiratul Talpes si un Morar care isi calculeaza prin mirari succesive
    extraordinare ratingul minor- tinta este Nasty si Tary
    - se uita ca Talpes este marioneta lui Tendar,Iancu si si a lotului RAFO
    - cine a tradat o data va trada si a 7 oara(iubesc tradarea dar urasc pe tradator)
    Circ de doi bani facut din lipsa procentelor in sondaje. In astfel de cazuri se apeleaza la solutii de avarie.
    Datele si Ordonantele respective au fost studiate si dezbatute de presa intens, cea a lui Nasy si in campania din 2004.
    Alta chestie APADOR-CH cere si obtine desecretizarea punctului 9 al Sed. de guvern din 29.12 2004 in care nu s-au stres datoriile Rafo.
    Ce cauta acest ONG in acest scandal cine sunt papusarii si ce vor ei.
    Radu Morar sa faca intr-o emisiune si schema de iertare de datorii a RAFO.
  • 0 (2 voturi)    
    pe scurt (Duminică, 16 noiembrie 2008, 12:25)

    comentator [anonim]

    intr-adevar, micul Boc a dat semnalul marii victimizari nationale, singura si cea mai eficienta arma de campanie electorala a gastii orange (cu exceptia crosetatului, datului cu mopul, impartitul sarmalelor etc)...

    de fapt PD-L incearca sa acrediteze ideea ca presedintele poate pune PM pe cine vrea el indiferent de cine castiga alegerile. ceea ce este fals, cel putin la nivel moral. altfel, ce sens mai au alegerile?!?!?! de fapt, acum 4 ani s-au folosit de aceeasi mizerie de interpretare si ce s-a intamplat ulterior stim cu totii: scandaluri, scandaluri, scandaluri...

    disperarea lor provine din cauza ca "sponsorii" politici au inceput sa migreze in masa catre alianta PSD-PC, care cel mai probabil va castiga alegerile. de aceea, basescu da pe toate canalele media mesajul ca nu conteaza cine castiga alegerile, ca el pune pe cine vrea PM, sperand astfel ca-i va calma pe "finantatori". dar nu va reusi, inertia este prea mare...

    in aceste conditii, suspendarea acestui individ care a ajuns dintr-o MARE eroare presedinte, mi se pare o solutie eleganta de a readuce lucrurile pe fagasul normal. dar o sa vedeti ca pana la urma marinaru' se va conforma si nu va mai fi nevoie de suspendare...e prea bolnav de putere si vrea sa beneficieze de ea cat de mult se poate...

    si la final, baieti gen PSD-PNL TV, YFS, judex, mir, -, FHSO, Sic si alte combinatii nereusite intre nick-urile de mai sus, va rog sa nu veniti cu comentarii kilometrice cu citate din baza de date orange, ca nu le mai citeste nimeni. voi sunteti in mod evident profesionisti (a se citi platiti) in diversiuni si propaganda si s-au cam prins toti de acest lucru. lasati-i pe ceilalti (gen martin, directia 5 etc), care au OPINIIILE LOR PRO SI CONTRA sa-si exprime punctul de vedere.

    si nu mai fiti tristi, e clar ca veti pierde big time...
    • +1 (1 vot)    
      vad ca ai memoria cam scurta..... (Duminică, 16 noiembrie 2008, 16:07)

      FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui comentator

      REMEMBER:
      PSD este un partid nereformat, plin de hoti, tradatori si corupti, flamanzi si pusi in permanenta pe ciordeala, mincinosi si demagogi, dornici sa ajunga iar la ciolanul cel mare, inhaitat cu alti ticalosi, demagogii si pungasii de la PC, in frunte cu cel mai „morali” indivizi din Romania, Voiculescu si Andon. Incearca acum sa ne pacaleasca din nou; indiferent cine va fi plasat in fata, sforile vor fi trase tot de Iliescu, Hrebenciuc, Nastase si Mitrea. Daca au asa de multi profesionisti, iubesc asa de mult pe romani si le vor binele, cum se explica faptul ca, dupa 18 ani de dominare a Romaniei, direct si prin guverne impotente sau tradatoare, tara se afla intr-o jalnica stare de inapoiere si saracire? PNL este marea dezamagire, partidul liberal al Bratienilor facut cadou de o gasca tradatoare, vremelnic la conducere, lui Iliescu, Hrebenciuc, Nastase si Geoana, un partid al demagogiei, furtului si coruptiei dezmatate, dominat de personaje lipsite de caracter si elementarul bun simt, niste ageamii si amatori, reprezentanti nerusinati ai ciocoilor vechi si noi. Au intrecut in hotii chiar si pe mentorul lor, PSD.
      UDMR a ajuns port-drapelul demagogiei, hotiei si coruptiei din maghiarime. Vrea autonomie pentru ca pretind ca sunt discriminati. De multa vreme, au primari maghiari si nu au facut nimic pentru etnicii lor amarati. Fura tot, de la paduri, bani pentru scoli si drumuri, pana la bunul simt, care a inceput sa lipseasca si acolo cu desavarsire. Mai nou, isi reactualizeaza criminalii de razboi.
      Ce mai ramane? PDL are si idei bune si profesionisti. Au cel mai bun candidat pentru postule de premier. Nu au avut niciodata puterea de decizie, au fost mereu obligati sa suporte impotenta si tradarea. Cred ca merita sa le dam o sansa, poate ultima pe care o mai are Romania sa iasa din marasmul celor 18 ani de hotii si tradare.
      • -1 (1 vot)    
        Manastirea PDL (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:31)

        Ho si min [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

        Pai vedati mah , aici gresiti......
        Toti sunt hoti , numai PD-L -istii sunt cinstiti...
        Dar sunteti chiar penibili......
        Si chiar asa n-aveti pic de diplomatie in voi....
        Daca toti sunt hoti cu cine va aliati la guvernare ?
        Ca nu luati 50+1 % ........

        Stolojan este cel mai bun candidat ce premier ?
        Ma faceti sa rad.
        Sunt perfect de acord cu dumneavoastra dintr-un punct de vedere : Este boc 2
        • +1 (1 vot)    
          Manastirea de taici PSD+clonele (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:45)

          - [anonim] i-a raspuns lui Ho si min

          Nu exista comparatie intre cele doua partide PSD+PNL+PC si PDL

          PSD+PNL+PC sunt din nou UNITI pentru prima oara de la revolutie, dar fata de 1990, astazi, dupa 18 ani sunt :

          *** CEI MAI MULTI
          *** CEI MAI BOGATI
          *** CEI MAI BINE APARATI (de parlament)

          Si astfel, din nou UNITI
          Vor fura IMPREUNA mai mult decat au furat fiecare in parte pana acum timp de 18 ani

          O parte din solutie (solutia crizei ec.) este deci SCHIMBAREA lor

          Pentru ca in criza economica banul de furat va fi tot mai putzin, in timp ce ei sunt MAI MULTI si MAI BOGATZI - si nu au facut vreodata in 18 ani sacrificiul de a renunta la CIOLAN pentru reforme ca PDL -


          ● PSD si PNL au CELE MAI MULTE dosare penale
          “Topul dosarelor penale, pe partide"
          Costel Oprea
          Romania Libera Joi, 26 Iulie 2007
          http://www.romanialibera.ro/a102036/topul-dosarelor-penale-pe-partide.html

          ● PSD+PC+PNL ***CEI MAI MULŢI hiperbogati ai Romaniei
          “Cei mai multi "hiperbogati" ai Romaniei se află in curtea PSD"
          Cotidianul, 30 Sep 2008
          http://www.cotidianul.ro/cei_mai_multi_hiperbogati_ai_romaniei_se_afla_in_curtea_psd-59707.html

          ● PSD+PNL+PC ***CEI MAI MULTI lustrabili, salvati toti de Bogdan Olteanu
          Primii 100 de lustrabili
          EVZ, 27 Aprilie 2006
          Mihail Bumbes, Mihai Burcea
          http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/614999/Primii-100-de-lustrabili/
        • +1 (1 vot)    
          Te deranjeaza adevarul...? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:53)

          FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Ho si min

          Altceva mai inteligent nu ai de spus?
        • +1 (1 vot)    
          Ai si tu niste comentarii mai inteligente? (Duminică, 16 noiembrie 2008, 20:23)

          FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Ho si min

          Poate si mintea ra sa dea mai mult, sau voi ciocoii aveti mintea setata numai pe ciordeli si coruptie?
        • +1 (1 vot)    
          mafia (Duminică, 16 noiembrie 2008, 21:52)

          Sandu [anonim] i-a raspuns lui Ho si min

          E pacat sa dezarmam in fata mafiei oligarhice. O fi asta realitatea dar nu asta ne poate bucura. E cinic sa razi pe seama unei natii cazute la ananghie. Tamara Nastase, Hrebenciuc si Geoala fac campanie in colegii : au facut asfalt, au adus alimente, i-au impanat cu minciuni. Le pot face orisice pe banii guvernului numai sa fie alesi. Numai pentru salarii nu sunt bani, e criza mare economica si ne ducem la fund. Auzi banditii care arunca cu bani in colegiile lor. Cum nu vii tu Becali Doamne sa-i belesti pe cei misei ! Si pe cei care-i sustin si-si bat joc de cei necajiti.
    • 0 (0 voturi)    
      campanie (Duminică, 16 noiembrie 2008, 18:35)

      Sandu [anonim] i-a raspuns lui comentator

      Intr-adevar, PDL nu aplica mijloacele de campanie ale bolsevicilor de la PC (fost PSD) si PNL : antenele lui Felix Voiculescu cu diversiuni marsave, bani cu ghiotura de la guvern la primarii PC, PNL, bani cu ghiotura in colegiile mafiotilor, minciuni si faradelegi. Pe cand ii va inghiti PC-ul pe elefantii de la PSD ? In fata banilor suntem pierduti.
      CFR Cluj a dat gol. In concluzie jos oligarhia mafiota cu tolomacii si tonomatii care o sustin.
    • -1 (1 vot)    
      corect (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:25)

      Ho si min [anonim] i-a raspuns lui comentator

      Astea le spuneam si eu : Sa-si ia bilete pentru Congo si repede ca sa prinda cu locuri ......
      • +1 (1 vot)    
        Stimate manelist,... (Duminică, 16 noiembrie 2008, 19:54)

        FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Ho si min

        Sa stii ca porcul, chiar daca are papion, tot porc ramane!
  • 0 (2 voturi)    
    O problema NOUA care schimba complet (Duminică, 16 noiembrie 2008, 12:29)

    Ephraim [anonim]

    paradigma in care am evoluat in ultimii 18 ani

    PSD+PNL+PC sunt Uniti din nou pentru prima oara de la revolutie, dar fata de 1990 astazi dupa 18 ani sunt :

    *** CEI MAI MULTI
    *** CEI MAI BOGATI
    *** CEI MAI BINE APARATI (de parlament)

    Si astfel, din nou UNITI
    Vor fura IMPREUNA mai mult decat au furat fiecare in parte pana acum timp de 18 ani

    O parte din solutie (solutia crizei ec.) este deci SCHIMBAREA lor

    Pentru ca in criza economica banul de furat va fi tot mai putzin, in timp ce ei sunt MAI MULTI si MAI BOGATZI - si nu au facut vreodata in 18 ani sacrificiul de a renunta la CIOLAN pentru reforme ca PDL -
  • 0 (0 voturi)    
    Catre PDSR-isti ! (Luni, 17 noiembrie 2008, 11:34)

    martin [anonim]

    Evident ca exista un electorat PDSR-ist , care desigur se simte incurajat de reintoarcerea figurilor istorice Iliescu,Nastase, Mitrea si care nu prea e capabil sa inteleaga, ca fuga continua de justitie, nu inseamna deloc nevinovatie.
    Ca urmare astfel de PDSR-isti, au dreptul sa-si sustina parerile si pe acest site. Cand insa in loc de pareri decente, improasta cu venin spre PD-L si Basescu, nimic nu ma va opri sa-i numesc cu numele odios de clone mercenare, cum sunt " Ho si min, andy, nelipsitul Oschy, etc !
    • 0 (0 voturi)    
      chiar asa (Luni, 17 noiembrie 2008, 15:02)

      andy [anonim] i-a raspuns lui martin

      daca esti tare combate. nu ai scos nimic bun pina acum! clishee si numai clishee! esti meseriash!
  • 0 (0 voturi)    
    A lansat sefu' sloganu' si astia il repeta la infi (Luni, 17 noiembrie 2008, 13:52)

    Simona [anonim]

    Basescu a iesit cu ideea ca daca nu se voteaza PDL va cistiga PSD+PC. Este de fapt cosmarul lui :)

    A lansat sefu' sloganu' si astia il vor repeta la infinit pina la alegeri.

    Din pacate mesaje de genul asta functioneaza :( Stiti citi au votat contra suspendarii lui Basescu pentru ca el repeta ca daca il vor suspenda va ramine Vacaroiu presedinte??