Oana Zavoranu si Aurelian Temisan nu mai candideaza la Parlament

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Marţi, 21 octombrie 2008, 10:37 Actualitate | Politic


Zavoranu si Vadim
Foto: Rompres
Oana Zavoranu si Aurelian Temisan au renuntat sa mai candideze din partea Partidului Romania Mare la alegerile generale din toamna acestui an, unde isi anuntasera candidatura pentru Camera Deputatilor.

Oana Zavoran a declarat, la Realitatea TV, ca a ales o cariera artistica, iar Aurelian Temisan a comunicat la partid ca a decis sa renunte deoarece a obtinut un contract important cu TVR1.

Presedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor, anuntase, saptamana trecuta, ca forul de conducere al partidului a validat candidaturile vedetelor Aurelian Temisan si Oana Zavoranu.

Tot atunci, Vadim Tudor a declarat ca il primeste inapoi pe seful Ligii Profesioniste de Fotbal, Mitica Dragomir, care parasise partidul in urma cu o luna si jumatate.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2900 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Veste buna pt. Romania :)) (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:01)

    Pilula roz [anonim]

    Excelent, prin efect mecanic va creste automat nivelul IQ la clasa politica. Evident, cu conditia ca Mitica Dragomir sa nu fie repus in "drepturi".
  • +2 (2 voturi)    
    ... nu mai candideaza ??? (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:08)

    Laurro [anonim]

    Vai ce pierdere imensa pt. lumea politica si mai ales pt tara... !!!!
    Vadim a luat-o razna de tot, iar prm, a ajuns un partid de mascarici. Vai tie Romanie, pe mainile cui ai ajuns !
  • +2 (2 voturi)    
    evident (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:09)

    gigi [anonim]

    pt ca a refuzat sa isi scoata silicoanele probabil :)
    • 0 (0 voturi)    
      temi (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:34)

      ispy [anonim] i-a raspuns lui gigi

      cine, temisan?
  • 0 (0 voturi)    
    cetateanul turmentat (Marţi, 21 octombrie 2008, 11:26)

    un roman [anonim]

    da' eu, eu cu cine mai votez? ... :-))
  • -1 (3 voturi)    
    penibil (Marţi, 21 octombrie 2008, 12:15)

    cristus [anonim]

    absolut jalnic modul in care partidele incearca sa fie reprezentate in parlament ! sunt curios ce initiative legislative va avea, de exemplu, catalin smarandescu. legea pumnului sau legea smardoiului ? penibil. nu o sa merg la vot !!! va iesi o babilonie in parlament !!!
    • +1 (1 vot)    
      ha ha (Marţi, 21 octombrie 2008, 13:05)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui cristus

      ..mda... fi sigur ca pritenii lui smarandescu se duc la vot.
  • -1 (1 vot)    
    pacat de ei (Marţi, 21 octombrie 2008, 12:15)

    saracii circari [anonim]

    tocmai p'astia voiam sa-i votez
  • 0 (0 voturi)    
    Ce bine! (Marţi, 21 octombrie 2008, 12:45)

    Liviu Belega [anonim]

    Bine ca am scapat! Decit toate //toante sa ajunga sa conduca tara, mai bine la tv sa radem de ele dupa o zi de munca foarte obositoare.
  • 0 (0 voturi)    
    Pana maine, probabil (Marţi, 21 octombrie 2008, 12:54)

    teose [utilizator]

    Dupa ce, duminica, si-a scos tatuajele la rampa, pentru "a infirma zvonurile privind retragerea", Mahaloana trece iar pe dreapta. Pana, cel tarziu, duminica viitoare, ca doar asa mai poate fi bagata in seama.
  • 0 (0 voturi)    
    Doua vesti bune (Marţi, 21 octombrie 2008, 13:59)

    Marcel [anonim]

    Astea da vesti bune! Asteptam sa primim si alta veste buna dinspre PRM, cea cu privire la candidatura "lu' mitica".
  • +2 (2 voturi)    
    Eu cu cine votez? (Marţi, 21 octombrie 2008, 14:33)

    A_Buritu [anonim]

    Vai de mine. Acum sunt complet derutat. Nu mai am nici un candidat pe care l-aş putea vota. Singurii în care mi-am pus încrederea că ne vor scoate din mocirlă erau Cherizda şi pElvis. Ce ne facem noi fără ei, pentru că sunt de neînlocuit.

    Dle. Vadim, vă rugăm insistaţi, poate reuşiţi să revină asupra deciziei şi totuşi vor candida.
  • 0 (0 voturi)    
    PACAT CA.... (Marţi, 21 octombrie 2008, 22:51)

    RAFAELA [anonim]

    cu parere de rau vreau sa va spun ca n-ati facut bine nici unul ditre voi, aurelian temisan respectiv oana zavoranu, ca v- ati retras entuziasmul de a candida. sunt intelectuala si daca ar fi mai multi tineri ca voi in parlament sunt convinsa ca s-ar schimba ceva in tara, cel putin de acum incolo. oana spunea ca nu ar avea experienta , insa totul se invata, mai ales ca sustinatorul ei este vadim si o poate initia in ale politicii. daca am inteles bine si luminita anghel candideaza. ma bucur mult ca tinerii, generatia '89 ca sa zic asa ia atitudine. sincer, este necesar sa se faca in sfarsit ceva si daca nu noi tinerii atunci cine???????????????
    va rog sa cititi mesajul, expre l-am scris cu majuscule.
    multumesc! petronela
    • 0 (0 voturi)    
      Intelectuala (Miercuri, 22 octombrie 2008, 21:56)

      michelangela [anonim] i-a raspuns lui RAFAELA

      Evident, "sunt intelectuala si daca ar fi mai multi tineri..." e o fraza foarte naturala si demna de o inteligenta remarcabila. Mda, "noi tinerii" ne-am cam saturat de acolitii care nu fac decat ca Romanica sa devina din ce in ce mai infloritoare! Viitorul zace in capacitatile intelectuale ale domnisoare Zavoranu. Cum a zis Mihai Viteazu':"Inainte! Inainte! ...si la dreapta."