Becali va candida pentru un post de deputat intr-un colegiu din sectorul 5 

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 25 septembrie 2008, 15:53 Actualitate | Politic


Presedintele PNG-CD George Becali a anuntat joi ca va candida pentru un post de deputat intr-un colegiu din sectorul 5 al Capitalei si se va inscrie si in cursa prezidentiala din 2009, relateaza NewsIn. "Voi candida in sectorul 5 pentru un mandat de deputat. Colegiul nu vi-l spun ca sa faca sapaturi celelalte partide. Sa vedem cine are curajul sa candideze impotriva lui Gigi Becali. Nu-l sfatuiesc pentru ca-l voi spulbera", a declarat Becali, joi, intr-o conferinta de presa.

Intrebat de ce nu candideaza in Ilfov, liderul PNG-CD a afirmat ca acest judet poate fi castigat si cu alti oameni, el nedorind sa-si iroseasca potentialul electoral intr-o zona pe care e deja sigur ca o va castiga.

George Becali a mai spus ca nu-i va ajuta financiar pe candidatii partidului singura contributie a sa in conturile partidului fiind banii necesari pentru depunerea garantiei ceruta de Autoritatea Electorala Permanenta. "N-am sa mai dau bani, fiecare sa-si faca singur banii", a afirmat Becali.

De asemenea, el a precizat ca PNG-CD nu va face aliante preelectorale cu nici o alta formatiune politica, tinta fiind depasirea pragului electoral de 5% si intrarea la guvernare. "As fi vrut sa fac o alianta preelectorala, dar nu sunt genul de om care sa cerseasca. Asteptam oferte, dar nu am primit niciuna", a explicat penegistul.

Becali a anuntat totodata ca vrea sa candideze din nou la presedintie. "Va mai fi o lupta in slujba crucii si a neamului romanesc prin candidatura mea la presedintie in 2009. Nu vad in politica romaneasca o alta persoana care sa ma poata invinge pe mine. Le sunt superior din punct de vedere moral, managerial si crestin, dar si din punct de vedere al pozitiei sociale pentru ca eu stau intr-un palat, iar ei, inainte sa intre in politica, stateau la apartament. Eu deja sunt imparat, candidatura la presedintie este un pas inapoi pentru mine", a sustinut George Becali.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1737 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    bancul zilei (Joi, 25 septembrie 2008, 16:00)

    eu [anonim]

    Puneti articolul asta la bancul zilei. Mai ales ultima parte.
  • +1 (1 vot)    
    banc (Joi, 25 septembrie 2008, 16:06)

    alpha [anonim]

    ar fi de ras daca nu ar fi de plans
  • +1 (1 vot)    
    marmota... (Joi, 25 septembrie 2008, 16:07)

    gigi [anonim]

    si marmota castiga cu bayern munchen, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    ce retarzi ... (Joi, 25 septembrie 2008, 16:19)

    io [anonim]

    a vazut omu ca in sectoru 5 locuiesc numai retarzi ..

    reard la retard trage ...
    • 0 (0 voturi)    
      altii sunt retarzi si scriu tampenii (Joi, 25 septembrie 2008, 19:11)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui io

      e clar ca va candida in colegiul "ghencea" unde e stadionul si sunt multi suporteri stelisti. ca el pe asta si-a facut imaginea
      • 0 (0 voturi)    
        unde dai si unde crapa :) (Joi, 25 septembrie 2008, 21:44)

        larry [anonim] i-a raspuns lui adrian

        fraiere, ghencea e in 6.
    • 0 (0 voturi)    
      Exagerezi (Vineri, 26 septembrie 2008, 4:24)

      maxibus [anonim] i-a raspuns lui io

      Consider necesar sa nu las mesajul tau nesanctionat. Este gresit sa spui ca in sectorul 5 traiesc numai retarzi. Este necivilizat si afirmatia ta denota nesimitire, te rog sa iti ceri scuze.
  • 0 (0 voturi)    
    Medicamente (Joi, 25 septembrie 2008, 16:19)

    Psycho [anonim]

    Managerial, moral si crestin, asta e dus cu pluta.
  • +1 (1 vot)    
    ;(;( (Joi, 25 septembrie 2008, 16:20)

    starchaser [utilizator]

    Muuuuiiiiccccaaaaaaaaa, dece m-ai nascut in tara asta??.... dice??? ;(;(;(;(
  • 0 (0 voturi)    
    ursul becali (Joi, 25 septembrie 2008, 16:21)

    biju [anonim]

    in slujba neamului nea gigi v-a candida si se va invinge pe sine dar il va invinge pe sine insusi!
  • 0 (0 voturi)    
    Bre nea Gigi (Joi, 25 septembrie 2008, 16:29)

    Magaru [anonim]

    ....asa-i zice mai nou la stana....Palat !

    Hehe...
  • 0 (0 voturi)    
    Cum ba,ba JiJi ba, tu?.... tu ba? (Joi, 25 septembrie 2008, 16:32)

    Anonim [anonim]

    Parca te pastrai pentru postul de presedinte al Romaniei, acuma ce faci, deja iti intri in atribuitii -- te RAZGANDESTI?
  • 0 (0 voturi)    
    Su totusi are dreptate! (Joi, 25 septembrie 2008, 16:34)

    Gabriel [anonim]

    Intr-unfel are totusi dreptatate: multi pactizeaza si cu diavolul pentru a reusi sa se mute dintr-un apartament in palat sau macar intr-o vila, i-si vand si mama si tata, si legea si tara! Si cand ajung in parlament sau guvern nu le sta gandul decat la vila, la cum sa se ajunga mai bine si mai repede si la punerea la podea a adversarilor politici, iar de tara si de natie sa se ocupe altii ca ei n-au timp de "pierdut"!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu se cere si un examen psihiatric? (Joi, 25 septembrie 2008, 16:42)

    un monarhist [anonim]

    E nevoie in acest caz, neaparat. Paranoia este peste normal. Daca mai sunt si multi prosti sa creada ca Imparatul ciobanilor le va aduce lapte si miere, atunci ar trebui sa ne facem bagajele si sa emigram.
    Probabil ca premier il va propune pe Argaseala, ca pac, pac, asa vrea muschii lui?
  • 0 (0 voturi)    
    si cartea a doua? (Joi, 25 septembrie 2008, 16:47)

    Nicky [anonim]

    Si cartea a doua a ars fara sa apuce sa o coloreze toata! Ce trist!
  • 0 (0 voturi)    
    Poate fi mai bun decat aia care n-au facut nimic (Joi, 25 septembrie 2008, 17:31)

    NIco [anonim]

    Nu stiu care vor fi ceilalti candidati, dar i-l prefer oricarui PSD-ist. Si poate ca va termina Catedrala Mantuirii Neamului, ca lui Iliescu si PSD-ului nu le-au ajuns 14 ani, nici macar ca sa o inceapa...
    • 0 (0 voturi)    
      normal ca "i-l' preferi (Joi, 25 septembrie 2008, 19:13)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui NIco

      ca daca ai fi scris "il prefer" sdaceau dramatic sansele de a-l vota
  • 0 (0 voturi)    
    bic bic (Joi, 25 septembrie 2008, 18:04)

    bic bic [anonim]

    si zi asa nea JIJI ...
    tu ai asteptat oferte de aliante preelectorale,
    da' pent'ca n-a picat 'nica, te-ai hotarit ca nu mai faci nici o alianta ...
    uau, ce-am mai ris ...
    zi-le-o Jiji, zi-le-o, daca voi nu ma vreti iaca nici eu nu va vreu ...
    si zi asa nea Jiji ...
    te-au convins aia din sectorul 5, carora le-ai platit curentul furat , sa candidezi pentru ei ?
    ca deh, mai tre' platit curentul si data viitoare.
  • 0 (0 voturi)    
    Becali deputat (Vineri, 26 septembrie 2008, 11:54)

    sile [anonim]

    La cati pitpalaci exista prin Bucuresti sect.5 pun pariu ca Becali o sa iasa deputat.

    Ce ziceti,mergeti la pariul asta?
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Vineri, 26 septembrie 2008, 13:21)

    cosmin [anonim]

    brrr...e bine ca traiesc la cluj :))))
  • 0 (0 voturi)    
    POLITICA MORALITATII (Sâmbătă, 4 octombrie 2008, 23:15)

    NONY [anonim]

    GHEORGHE BECALI UN TURNATOR ORDINAR. "TU I-AI DAT IN GAT PE FRATII CAMATARU SI TOT DIN CAUZA TA A PLECAT SI NICU GHEARA". Aveti dovezi, intreaba moderatorul Dan Diaconescu, in direct si reluare. "Voi jura cu mina pe Biblie în fata instantei", a raspuns, sigur pe el. Corleone(Mitica Dragomir). A intervenit telefonic NICU GHEARA "Gigi, tu acum taci, vorbesc eu, s-a auzit". "Ursul", "Razboinicul luminii" se facuse mic, in scaun. "Esti machedon de-al meu, nu poti sa-mi faci rau, dar, daca vei incerca, VEI STI SA PLATESTI IN FATA MEA". "Da, Nicule", a ingaimat "cel mai puternic om din Romania" (SIFONARUL), dupa care a incasat, resemnat, urmatoarea "palma". "GIGI E PREA MIC SA-MI POATA FACE MIE RAU". Linistea din studio devenise acum apasatoare, în timp ce vocea de la telefon continua sa-l certe. Pe cine? Pe Gheorghe Becali, turnatorul(SIFONARUL). Episodul s-a petrecut în studiourile zero TV in urma cu cativa ani, si e posibil ca telefonul lui Gigi Becali sa sune zilele acestea din nou. GIGI, TU ACUM TACI, CA ALTFEL... Asa stau lucrurile în lumea lor! Cel care atunci l-a umilit, e nasul lui Adrian Mutu si poate decide sa plateasca datoria finului sau. BANII CRED CA VIN DIN SALIRIILE DE COLABORATOR AL SECURITATII. ALTFEL NU INTELEG CUM TOT SCAPA "BASMA CURATA" PENTRU DESELE FAPTE PENALE DENUMITE "OFENSA ADUSA AUTORITATII", DE EXEMPLU. De cati ani mai are nevoie Ro¬ma¬nia ca sa fie o democratie reala? Cand va fi degajata scena politica de per¬¬soane care isi datoreaza pozitia ac¬tua¬la legaturilor cu comunismul, militia sau securitatea? Se impune extinderea analizei comunis¬mu¬lui si a securitatii statului in domeniul politic si in domeniul judiciar, ca pe un element strict necesar sa¬natatii unui sistem democratic. Nu e obligatoriu să fiti de acord cu mine, dar ar fi maiRAPID aşa.