Miron Mitrea despre nominalizarea lui Stolojan ca posibil premier: "Solutie mai tampita nu puteau gasi"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 16:33 Actualitate | Politic


Miron Mitrea
Foto: AGERPRES
Fostul deputat PSD Miron Mitrea a caracterizat desemnarea lui Theodor Stolojan de catre PD-L ca posibil premier drept "cea mai tampita solutie", sustinand in acelasi timp ca acesta a realizat cea mai de succes privatizare, cumparand, pe vremea cand era premier, un hotel pe care l-a vandut apoi mai scump, anunta NewsIn.

Mitrea a mai declarat in cadrul discursului sustinut la scoala de vara a TSD ca PSD are "ceva noroc" daca Stolojan a fost desemnat sa ocupe prima functie din Guvern.

Miron Mitrea a mai spus despre Teodor Stolojan ca a realizat cea mai de succes privatizare, cumparand pe cand era premier un hotel (hotelul "Premier" din Predeal) pe care l-a vandut mai scump cativa ani mai tarziu. "Romania a avut un premier care s-a privatizat in functie. A cumparat hotelul ala si acum il vinde cu nu stiu cate milioane", a sustinut Mitrea, adaugand ca acea tranzactie a fost un "act de coruptie politica" pe care unii il taxeaza drept "un act de inteligenta politica".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1918 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    hmmmmmm (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 16:41)

    ai mila [anonim]

    Chiar tu vorbesti !!!!!!!!!!
    • +2 (6 voturi)    
      Pai, ce a-ti fi vrut sa spuna? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 18:04)

      tar [anonim] i-a raspuns lui ai mila

      Daca Solojan ar fi persoana optima pt postul de premier si nimeni de pe planeta asta nu s-ar descurca mai bine tot la fel zicea asta.
  • -3 (7 voturi)    
    De acord (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 16:46)

    666 [utilizator]

    cu Mitrea.
    • 0 (0 voturi)    
      solutiile tale? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:49)

      Cetatean [anonim] i-a raspuns lui 666

      A reaparut Mirko pe hotnews. Bine ai venit, Mirko.
      Hai sa discutam de data asta serios.

      Permite-mi sa te intreb: ce solutii vezi tu pentru Romania?
      1. Care ar fi nominalizarea ta pentru premier?
      2. Ce fel de republica crezi ca e mai potrivita pentru Romania?
      3. Ce ai modifica la aceasta Constitutie?
      4. Esti de acord cu imunitatea parlamentara, asa cum este ea acum?
      5. Consideri ca Justitia din Romania este independenta de politic?
      6. Care este parerea ta despre Monica Macovei?
      7. Dar despre Ion Iliescu?

      Te rog, raspunde punctual, ca sa putem discuta civilizat. Altmiteri, voi deduce ca de fapt nu prea ai alt plan decit de a fi mereu Gica contra, in sensul rau.
      Acum sa vedem: astept SOLUTILE tale.
    • 0 (0 voturi)    
      solutiile tale? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:50)

      Cetatean [anonim] i-a raspuns lui 666

      A reaparut Mirko pe hotnews. Bine ai venit, Mirko.
      Hai sa discutam de data asta serios.

      Permite-mi sa te intreb: ce solutii vezi tu pentru Romania?
      1. Care ar fi nominalizarea ta pentru premier?
      2. Ce fel de republica crezi ca e mai potrivita pentru Romania?
      3. Ce ai modifica la aceasta Constitutie?
      4. Esti de acord cu imunitatea parlamentara, asa cum este ea acum?
      5. Consideri ca Justitia din Romania este independenta de politic?
      6. Care este parerea ta despre Monica Macovei?
      7. Dar despre Ion Iliescu?

      Te rog, raspunde punctual, ca sa putem discuta civilizat. Altmiteri, voi deduce ca de fapt nu prea ai alt plan decit de a fi mereu Gica contra, in sensul rau.
      Acum sa vedem: astept SOLUTILE tale.
    • 0 (0 voturi)    
      solutiile tale? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:09)

      Cetatean [anonim] i-a raspuns lui 666

      A reaparut Mirko pe hotnews. Bine ai venit, Mirko.
      Hai sa discutam de data asta serios.

      Permite-mi sa te intreb: ce solutii vezi tu pentru Romania?
      1. Care ar fi nominalizarea ta pentru premier?
      2. Ce fel de republica crezi ca e mai potrivita pentru Romania?
      3. Ce ai modifica la aceasta Constitutie?
      4. Esti de acord cu imunitatea parlamentara, asa cum este ea acum?
      5. Consideri ca Justitia din Romania este independenta de politic?
      6. Care este parerea ta despre Monica Macovei?
      7. Dar despre Ion Iliescu?

      Te rog, raspunde punctual, ca sa putem discuta civilizat. Altmiteri, voi deduce ca de fapt nu prea ai alt plan decit de a fi mereu Gica contra, in sensul rau.
      Acum sa vedem: astept SOLUTILE tale.
    • 0 (0 voturi)    
      varza mirko comunist imputit (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 22:17)

      make21 [anonim] i-a raspuns lui 666

      mirko esti varza
    • 0 (0 voturi)    
      Sigur (Duminică, 14 septembrie 2008, 0:09)

      Barengott [anonim] i-a raspuns lui 666

      De acrod cu sefu, vrei sa zici
  • +4 (10 voturi)    
    mare panica in tabara PSD/PNL... (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 16:47)

    SIC [anonim]

    Stolojan, si in chiloti, ii va invinge pe Geoana si Tariceanu. Stolojan a avut multe realizari in cariera sa nationala si internationala, pe cand Geoana si Tariceanu - NIMIC.
    • -2 (6 voturi)    
      Realizarile lui Stolojan (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:42)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui SIC

      Cea mai mare inflatie a Romaniei si confiscarea valutei sint marile realizari ale lui Stolojan.

      Stolojan este numit pentru sacrificiu.

      Stolojan a avut cariera internationala ? Unde ? Cind ? Asta ca sa se mai lumineze electoratul.

      Sa-ti explic ce a facut Tariceanu pentru si tine: la aceeasi cantitate de munca, datorita lui ti-au crescut veniturile. Ca sa intelegi mai usor, cresterea veniturilor tale nu s-a realizat prin aportul tau. Sa nu crezi ca Tariceanu este vreun inteligent - singurul lui merit este ca isi vede de treaba.

      Apropo, PD-ul are vreo treaba cu ceva ? In afara de treaba cu aliatii traditionali si de acelasi calibru, PNG si PRM. Si bineinteles cu hotia la care sint maestrii.
      Vad ca in 2008 PD-ul vrea sa faca treaba cu aceleasi hoaste batrine, care sug din 1990 la singele nostru. Chiar nimeni nu mai vrea sa intre in acel partid ?
      • +1 (1 vot)    
        iar minti si bati campii.... (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:01)

        SIC [anonim] i-a raspuns lui Alex

        vii cu lucruri fumate, iar Tariceanu nu mi-a crescut mie salariul ci voua, tie si latratorilor lui de serviciu, clentela politica.
      • 0 (0 voturi)    
        si sa-ti mai spun ceva foarte important... (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:05)

        SIC [anonim] i-a raspuns lui Alex

        abia astept sa-i vad intr-o confruntare directa pe Stolojan, Geoana si Tariceanu. Sunt convins ca asta va sperie cel mai mult si aici este inteligenta PDL de a-l nominaliza pe Stolojan. Va spulbera candidatii la postul de prim ministru, pentru ca Stolojan are zece capte deasupra lui Geoana si Tariceanu, doi guristi.
      • 0 (0 voturi)    
        UN PESEDIST PE NET (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:27)

        Impartialul [anonim] i-a raspuns lui Alex

        TU DE UNDE SUGIII DIN CE PARTE A TARII ITI SUGIII EXISTENTA . DESEU GENETIC CE ESTI. NUMAI VOI SA TRAITI PE CILALTI DA-I IN MASAA NU?
      • 0 (0 voturi)    
        astept.... (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:30)

        SIC [anonim] i-a raspuns lui Alex

        prima confruntare directa, la o ora de maxima audienta a lui Stolojan, Geoana si Tariceanu. Si...mai termina cu chestiile rasuflate si cu omisiunile voite. De Banca Mondiala ai auzit? Ai debitat numai ineptii, ca de obicei.
      • 0 (0 voturi)    
        confiscarea valutei cui? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:33)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Alex

        plingi dupa valuta aia,de parca ar fi fost a familiei tale...cine avea valuta atunci?securistii,nomenclatura comunista,si intreprinderile de comert exterior ale securitatii.........n-ai cum intelege pt ca esti sopirla pnlista,pusa la munca pe forumuri sau esti ghise -securistul din pnl.......tare explicatia cu "ce-a facut tariceanu pt. tine".......esti varza........petre roman,care candideaza din partea pnl.,la ce categorie de hoasca fesenista,din "90,intra?
        p.s.stolojan a lucrat la Banca Mondiala........ca sa stii altadata.......
      • 0 (0 voturi)    
        uite aici cariera lui Stolojan (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 21:54)

        Razvanb [anonim] i-a raspuns lui Alex

        economist - Departamentul Bugetului Statului (1972-1977)
        - sef divizie - Contabilitatea Bugetului Statului (1978-1982)
        - director adjunct, director al Departamentului Relatii Valutare si Financiare Internationale; Inspector General in Departamentul Venituri de Stat si Consultant in Ministerul de Finante (1988-1989)
        - ministru adjunct al Finantelor (1989-1990)
        - ministru al Finantelor (1990-1991)
        - presedinte - Agentia Nationala de Privatizare (1991)
        - economist, senior economist - Banca Mondiala - World Bank (1992-1999)
        - presedinte - Strategic Consulting SRL si Tofan Corporate Finance (1999-2000)
        - profesor universitar - Universitatea Transilvania Brasov (2000-prezent)
        - Consilier pe probleme economice al Presedintelui Romaniei (2004-2007)

        Deci omul o lucrat 8 (opt ) ani in cadrul World Bank!!!! Da si tu un search
      • 0 (0 voturi)    
        ai auzit de BM (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 22:45)

        dan63 [anonim] i-a raspuns lui Alex

        adica Banca Mondiala, iar de negocerile cu sindicatii, sa nu mai vorbim
        Faza cu valuta a fost strict necesara, altfel RO intra in incapacitate de plata sau faliment! a ... si mai este ceva ... scoate carnetul de psd si bagati-l in found al tau sau al lui mtm
    • 0 (0 voturi)    
      Draga Stolo (Luni, 15 septembrie 2008, 15:32)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui SIC

      In afara de ALRO Slatina, Megapower, Rafo Onesti si alte smecherii cu un Robert Deutsch sau prietenul Gheorghe Hogas (ghici cine este) alte realizari nu mai stiu. Ah, ba da, incercarea de a omori capitalismul din fasa, prin confiscarea valutei (reflex bolsevic), ca prea incercau unii sa se faca capitalisti, fara voie de la Voda (Ilici)
  • +5 (7 voturi)    
    ride ciob de oala sparta (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:19)

    cristi [anonim]

    si PD-L are ceva noroc ca toti borfasii psd il injura pe Stolojan. ca in algebra nimus cu minus da plus.
  • +5 (7 voturi)    
    Tu-ti vinzi afacerile la pretul cumpararii ?? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:24)

    Victor [anonim]

    Scuza-ma Mitrea,dar pe acele vremuri,s-au vandut sute de hoteluri in Ro.ptr.niste peanuts,iar astazi se vand la preturi exorbitante(mai clar:s-au cumparat la max.400000 DM si se vand la 7-15 milioane!).De ce trebuie sa fie Stolojan prostul natiunii?Nu sunt avocatul nimanui,dar sunt adeptul decentei!Se poate cauta nod in papura,dar nu cu inocente de genul:vinde hotelul ala!Bine face!Tu cu cat iti vinzi afacerile ce ti le-ai construit pe baza spagilor incasate?Vedeti-va de curatenea din curtile voastre si dupa acea legati-va de altii!
    Orice diamant de acest gen, iesit din gurile voastre aurite,dovedesc o saracie mentala de nedescris.Cred ca-l jignesc pe nea Gheorghe,daca spun ca pana si el este mai capabil sa aprecieze situatia si valorile!
  • +4 (8 voturi)    
    Mitrea Demisionarul Corupt! (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:25)

    Urmaritorul [anonim]

    Uite cine vorbeste despre coruptie. Cand l-am prins cu 'ea'-n gura.
    Probabil ca Mitrea s-a adunat cu TSD (tineretul social democrat) pentru a le da lectii, de cum se fura inteligent si cum vor fi ei protejati atunci cand vor fi parlamentari (vezi cazul Nastase, albit de 'instanta' suprastatala a parlamentarilor care fac parte din aceeasi gasca de parveniti comunisti)

    Stolojan este de departe unul dintre cei mai buni politicieni pe care-i are Romania. Faptul ca este atacat mizerabil de adversarii politici, ne arata ca, le este frica de el.

    Unde sunt programele lor politice si dece presa le promoveaza doar atacurile? PSD = PCR
  • +4 (8 voturi)    
    'sa vorbeasca si Ion ca si el e om "! (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:32)

    adelita [anonim]

    Mitrea Sindicalistul ridicat de masele largi ,populare ,omul securitatii dedicate camionagiilor, vrea sa para si el interesant printre atati interesanti din PSD si il ataca pe omul care are o cariera onesta chiar si in vremea comunismului ,nu ca Mitrea care era un smecher invartitor -lider de sindicat cum ar veni , adica un fel de gunoi prin autobaza de calatori !
  • +5 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:43)

    [anonim]

  • +2 (6 voturi)    
    Trebuia sa invete de la Mitrea cum se fura (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 17:43)

    Primul [anonim]

    Mitreo, bai soferule, ia explica-ne tu cum ai jefuit CFR-ul si Transporturile cu golanii tai de directori din minister. Sau cum ai jegmanit cu Nastase bugetul statului cu firmele de constructii. Esti un nelegiuit, ba!
  • +3 (7 voturi)    
    miron motoriceanu (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 18:00)

    moi raul [anonim]

    Solutia inteligenta o stie numai el: Miron Mitrea P.M., ca inca ii miros pantalonii a motorina, abia s-a dat jos din tractor, insa s-a apucat de politica, D-lor, si improasca cu noroi. Auzi la el 'solutie tampita'.. poate pentru situatia PSD, cred ca asta vroia sa zica.
  • +2 (6 voturi)    
    asha... >: (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 18:28)

    codrutza [utilizator]

    si individ (sau partid) mai putin potrivit sa vorbeasca despre coruptie, mai greu era de gasit decat asta, din titlu >:)
  • 0 (6 voturi)    
    de la ce sa te astepti de la un tractorist? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 18:51)

    turistul [anonim]

    mai bine si-ar vedea de procesele lui
  • +3 (5 voturi)    
    bucura-te, mitreo (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:50)

    gurka [anonim]

    daca stolo e solutia tampita. asa ca ajunge pm solutia prostanaca. mitreo, mitreo, paguba de miliarde de euro ai adus cu bechtel-ul tau. zeci de mii de ani vei plati pentru pagubele aduse de tine.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai gresit (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:54)

      Ale [anonim] i-a raspuns lui gurka

      De platit vom plati doar noi, votantii, el / ei nu o sa plateasca niciodata.
  • +3 (5 voturi)    
    Ai dreptate Mitreo,..... (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 19:59)

    Costello [anonim]

    ......la fel de tampita ca si cu alegera ta ca sef de campanie electorala la PCR(pardon, PSD!)...
  • 0 (0 voturi)    
    CUM SE VOTEAZA ???? (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:03)

    CELA [anonim]

    Stie cineva cum se voteaza comentariile ca nu mai sint cele doua minute cu sus si jos .
    • 0 (0 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 20:55)

      Sakura [utilizator] i-a raspuns lui CELA

      Am sesizat si eu ca au o neregula cei de la hotnews, la unele articole uneori nu mai apare posibilitatea de a vota, nici dupa repetate reincarcari ale paginii... Mie la un alt articol mi s-a intamplat, la acesta am putut vota.

      Asteptam un raspuns de la ei...
  • +2 (4 voturi)    
    Miron Mitrea (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 21:35)

    Adriana [anonim]

    Daca dumneata, D-nule Mitrea, ai fi curat ca lacrima aproape ca as fi de acord. Dumneata esti insa persoana care nu vrea sa ajunga in justitie ca sa arate ca este nevinovata . De ce !?
  • +1 (3 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 22:16)

    sadwank [anonim]

    • 0 (0 voturi)    
      pasarea malai viseaza (Luni, 15 septembrie 2008, 15:37)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui sadwank

      malai din greu, in valuta forte
  • -1 (3 voturi)    
    Domnul Mitrea cel Cinstit ! (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 23:02)

    martin [anonim]

    Domnule Mitrea, eu va consider un destul de bun activist de PDSR, in orice caz comparativ cu avortoni ca Geoana, Ponta,Corlatean etc.
    Apar insa 2 probleme cam grave:
    -Daca sunteti atat de nevinovat,de ce ati facut ani de zile cativa pasi buni inapoi si numai cardasia cu PNL-Tradiceanu ,v-a readus in carti.
    - E adevarat ca v-ati dat demisia, nu ca amicul Nastase,dar cred ca un pic cam tarziu,deoarece minunata camera a deputatilor ,a respins continuarea anchetei, asa ca DNA e totusi cam blocat si dvs. un fals om cinstit.
    Asa ca lasati-l pe Stolojan si sa va ocupati de murdarele probleme proprii si penale !
  • 0 (4 voturi)    
    la gara (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 23:04)

    psd [anonim]

    la gara cu PSD.....
    oameni bun treziti.va, cum e posibil sa mai votati cu PSD, cu Nastase, Mitrea Iliescu cel "mirific"...
    Gata cu comunismul........
    • 0 (0 voturi)    
      comunistii (Luni, 15 septembrie 2008, 15:41)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui psd

      Ai dreptate! Gata cu comunismul dar si cu comunistii. Ce zicea Base la alegerile trecute. Bietul votant trebuia sa aleaga intre doi comunisti : Basescu sau Nastse. Acum trebuie sa alegem intre Geoana si Stolo ? Tot intre doi comunisti ? AJUNGE !
  • +1 (3 voturi)    
    mai bin tacea (Duminică, 14 septembrie 2008, 5:35)

    Craioveanul [anonim]

    Mai grav era daca Mitrea il lauda pe Stolojan.
    Chiar in tara asta am pierdut orice decenta, cineva daca ajunge pe un post putin mai mare chiar crede ca stie tot.
    Asa si Mitrea subinginerul crede, probabil sincer, ca este mai bun si in teoriile economice decat cineva care a obtinut in domeniu o licenta si mai are si experienta.
    Dar ce conteaza, Mitrea are si activitate sindicala si a fost si ministru!
    Nu conteaza ca practic n u a inteles nimic din ministeriatul lui, normal poate, pentru ca nu il interesa decat posibiliatatea de-a face bani pentru el si familia lui.
    De aceea la minister putea fi gasit numai martea, restul timpului......
    Asa se si explica de ce n-a semnat nimic.
    Asta este un ministru de succes.
  • +1 (3 voturi)    
    LASATI ZIGANII SA VINA LA MINE! (Duminică, 14 septembrie 2008, 5:56)

    ORANJADA DA, MENSTRUAZIE BA! [anonim]

    AOLEU, MANCA-V-AS, VA SPARG PE TOTI. DACA VA DAU UNA VA INDOI! PAI PE BULIBASHA NOASTRA MITREA IL PONEGRITI VOI. CE ALTI RROMI NU ATI MAI GASIT PRECUM PATRICIIU, TIRIAC, VANGHELIE, GEOANA...? AOLEU CA MA NAPUSTESC PE VOI ACU! PAI CE ZICE IMPARATUL NOSTRU IULIAN DE LA CASA SA REGALA?
  • +3 (3 voturi)    
    o singura rugaminte.....mai am, (Duminică, 14 septembrie 2008, 7:54)

    SIC [anonim]

    desi am constat si eu ca nu mi-au mai aparut niste raspunsuri corecte si decente date lui Alex. Ceva se intampla cu site-ul si vom vedea ce anume.
    Rugamintea mea este sa vad in confruntare directa, cu un moderator corect si profesionist, pe Geona, Tariceanu si Stolojan. Dupa acea confruntare, mai discutam !?
  • +1 (1 vot)    
    Despre Mitrea... (Duminică, 14 septembrie 2008, 16:50)

    doi si-un sfert [anonim]

    Ce vreti fratilor, neamul lu' manivela nu ?
  • +1 (1 vot)    
    manivela (Duminică, 14 septembrie 2008, 20:09)

    catalin [anonim]

    la ce ne putem astepta din partea unui sofer sindicalist adus de PDSR-PSD in parlament in schimbul voturilor soferilor? sa faca diferenta intre afaceri private istorice si politica? politicienii si familiile lor nu au voie sa castige bani din afaceri, doar din salariu si spagi?
  • +1 (1 vot)    
    vai de voi (Duminică, 14 septembrie 2008, 22:31)

    vali [anonim]

    ziceam sa nu ma mai deranjez la vot ca nu merita, tocmai comentariille astea ma intarata sa ma duc si sa votez cu STOLOJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN
    • -1 (1 vot)    
      Chiar Vai de voi (Luni, 15 septembrie 2008, 15:56)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui vali

      Ai dreptate - VAI DE VOI ! Minte maniheista - cine nu e cu voi, e cu PSD-ul. Uite, nu sunt cu nici o aripa a FSN-ului , ca prea put ambele a activisti PCR sau a securisti !
  • +1 (1 vot)    
    Mitrea (Marţi, 16 septembrie 2008, 6:09)

    Dedalus [anonim]

    În ziua în care d-nul (ca să mă exprim elegant) Mitrea a hotărât că amărâții de sindicaliști nu-s de nasul dumnealui, s-a dus orice urmă de atenție/respect pe care oamenii cu mintea la cap ar fi putut să i-o acorde. „Ciolanul ” PSD-ist s-a dovedit mai tare. Ca atare demisia dumnealui nu prea impresionează pe nimeni iar „cugetările” nu prea sunt de pus în site-ul cu citate. Ca urmare nici referirile la ce face și drege PDL și implicit Stolojan. A cincea roată la căruță n-a avut nimic de spus niciodată. Și sper că știe cum l-au numit toți cei care s-au simțit atunci, n-aș vrea să spun un cuvânt mare dar nu am altul, trădați. Semnatarul......fără stimă.
  • +1 (1 vot)    
    rusine (Joi, 18 septembrie 2008, 15:29)

    teosica [anonim]

    Bai Mitrica, va arde fundu daca vine Stolojan! Voi realizati ce inseamna Stolo premier si Base prezident ? Toate gratiile vor fi ale voastre asa cum si meritati!