Ironii politice

Adrian Nastase: Stolojan a fost nominalizat de PD-L pentru functia de premier. Dar daca Stolo va suferi in curand o criza de sanatate...

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 12 septembrie 2008, 14:37 Actualitate | Politic


Adrian Nastase, glumet
Foto: AGERPRES
Presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase, si-a inceput, vineri, discursul sustinut in deschiderea Scolii de vara a tineretului PSD ironizandu-i pe rivalii politici de la PD-L: "Dupa cum stim, Stolojan a fost desemnat in unanimitate candidatul PD-L pentru functia de premier. Dar daca Stolo va avea in curand o criza de sanatate...", a glumit Adrian Nastase, facand aluzie la retragerea lui Stolojan din cursa prezidentiala, acum 4 ani, in favoarea lui Traian Basescu, din motive de sanatate.

Adrian Nastase a facut referire si la recentul "troc politic" PD-L - PRM, el exprimandu-si parerea ca democrat-liberalii l-au umilit pe seful statului prin discutiile cu reprezentantii Partidului Romania Mare. "Toate astea fac, insa, parte dintr-un joc", a adaugat el.

In ceea ce priveste apropiata campanie electorala, Adrian Nastase a afirmat ca el si colegii sai de partid trebuie sa mearga in teritoriu pentru a vedea care sunt problemele oamenilor. "Vom face foarte multe vizite in teritoriu in perioada urmatoare", a spus fostul prim-ministru.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1652 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    hehe (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:40)

    andy [anonim]

    ce gluma proasta Adriene... doar atata poti?... da-o p-aia cu ouale ... hehe!
    • +2 (2 voturi)    
      Cum indrazneste... (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:54)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui andy

      ...sa mai apara in public cel mai corupt si nesimtit prim-ministru care l-a avut Romania de la Revolutie?

      Cel mai bun exemplu al lipsei de proportii la romani. Mona Musca scoasa de pe scena politica cu picioare in fund in timp ce escroci ca Nastase si Vadim continua sa faca legile.

      Nu trebuie sa o iertati pe Mona Musca dar eliminati si tumorile nu doar cicatricile din sistem, fiti cat de cat consecventi cu propriile standarde morale...
    • 0 (0 voturi)    
      bufonul PSDului ! sic transit gloria mundi (Vineri, 12 septembrie 2008, 19:34)

      adelita [anonim] i-a raspuns lui andy

      dintrun prim ministru poreclit Zeus de colaboratori ,la cabinetul caruia veneau valizele cu bani ,birul lunar de la diversele secaturi de partid tinute in "fonctii" a ajuns un bufon ratat ,un ironic de doi bani , muscator de tuhas ,rau de tot la cat e de mic -cu cat e pekinezu mai minuscul cu atat face mai multa galagie -pentru impresie artistica ,echilibru si look -foarte elegant d-l ex.!
  • +1 (5 voturi)    
    Replica (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:42)

    Anonim [anonim]

    Dl Nastase sa e cam vesel pentru situatia in care se afla.Mai bine ar discuta despre alte subiecte.De exmplu vinatoarea de mistreti.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu mor caii cand vor cainii (Marţi, 16 septembrie 2008, 2:55)

      Alulutza [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      Nu-i duce tu grija lui Nastase. Se descurca el si cu si fara prostiile DNA-ului. Si pentru cultura unora, vanatoarea este un "sport" pentru oameni cu anumite pretentii nu pentru toti anonimii.
  • -1 (3 voturi)    
    Bombonel e nesuferit ... (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:46)

    Horea [anonim]

    ... dar are dreptate. Stolo e foarte vulnerabil politic acum la 4 ani dupa mascarada respectiva, si cu siguranta toti il vor ataca pentru asta.
    • +2 (4 voturi)    
      Mascarada (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:59)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui Horea

      Mascarada este modul in care a reusit "Bombonel" sa fenteze justitia scapand de toate dosarele de coruptie.
  • +4 (6 voturi)    
    crize (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:50)

    cristi [anonim]

    de ce nu poti adriane sa suferi tu o criza de imunitate si sa ajungi sa fii cercetat? macar un pic acolo. pentru mine psd este partidul in care "se numara ouale". iar criza de sanatatea lui stolo a schimbat enorm anul 2004. a castigat base si tu ai fost pus cu botul pe labe. prea multa aroganta intr-un om care "pute" a coruptie.
    • +2 (4 voturi)    
      Bine zis :) (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:59)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Daca ar fi candidat Stolo si nu Base acum era bombonel presedinte (mi se face greata numai cand ma gandesc) si eu eram emigrat :))
      Acum nu i-a mai ramas decat sa faca haz de necaz :)))
    • 0 (0 voturi)    
      Nasol ca nu doare (Marţi, 16 septembrie 2008, 3:00)

      Radu M [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Pacat ca inca mai sunt alienati care cred ca :
      1. Prin mascarada Base-Stolo s-a reusit ceva in bine pt Romania
      2. Nastase a fost pus cu botul pe labe.
      Numai un handicapat putea scrie asta. Parerea unor bolnavi ca tine nu conteaza, crede-ma.Vi s-a micsorat numarul considerabil, nu mai puteti pune probleme nimanui. Incercati o coalitie cu PRM-ul ca sa va duceti la vale ca PNTCD-ul. :-)))))) - a se citi MHA!MHA!MHAAA....
  • +2 (4 voturi)    
    Unchi (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:52)

    Eu [anonim]

    Pacat ca nu ti-e unchi, poate o puneai de o mostenire.....cameleon mic si rosu ce esti.....:))))
  • +4 (4 voturi)    
    Bombonele, vezi..... (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:19)

    SIC [anonim]

    ca iti mai trimite parchetul niste dosare in parlament! Am auzit ca vrei si la presedintie, probabil ca o sa te aleaga matusa Tamara.
  • -5 (5 voturi)    
    Stolo&bombo 2 caricaturi ale politicii romanesti (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:29)

    rik [anonim]

    Stolo are probleme cu creierasul, nu e oxigenat suficient , bombo are hemoroizi, nesimtire si tupeita in forme rarisime si ff grave, dar la romanasi le este mila de bolnaviorii astia si nu se indura sa-i lase in concedii medicale definitive Noi suntem bolnavi ca-i acceptam si nu le cerem sa plece sa ne lase.
    • +4 (4 voturi)    
      Bombonele,tu esti ? (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:56)

      costi [anonim] i-a raspuns lui rik

      Drace ,te-ai apucat sa scrii supt pseodosmin....
  • +4 (4 voturi)    
    poponel (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:43)

    v [anonim]

    ... si daca tu iesi prim ministru si faci scurt o criza de hemoroizi ce se intampla? numarati-ai ouale impreuna cu matusa-ta tamara, in iad, gay de kkt ce esti, adriene
  • +2 (2 voturi)    
    Bombo (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:53)

    costi [anonim]

    Bombo este in stare sa provoace o gaura neagra
    ptr dosarele lui .Bombo dutute la Geneva.
    Porma dute in Brazila ca nare extradare bre...
    Ca vine si mazare si stati impreuna.
  • -3 (3 voturi)    
    Realitatea (Vineri, 12 septembrie 2008, 16:27)

    Boc [anonim]

    Tariceanu si Nastase sunt solutiile adevarate la conducerea tarii. Stolo e o gluma proasta a lui "Popey marinarul". Sper totusi ca inotatorul Stolo sa nu se mai imbolnaveasca iarasi ca acum 4 ani. Ar fi pacat sa pierdem un asemenea sportiv.
  • +3 (3 voturi)    
    criza de sanatate.... (Vineri, 12 septembrie 2008, 16:51)

    egroeg [anonim]

    la cat iti tremura ouale(tie si multora din PSD) ai fi in stare sa-i provoci personal o criza de sanatate numai sa nu ajunga PM (sau PD la guvernare).
    Fac pariu ca ,daca ai pierde imunitatea, ai pleca urgent din tara chipurile sa-ti cauti de sanatate ,inainte sa apuce DNA-ul sa te vindece.
    • -3 (3 voturi)    
      da da dosar de coruptie pt. termopane :) ce gluma (Vineri, 12 septembrie 2008, 17:41)

      aa [anonim] i-a raspuns lui egroeg

      ma intreb oare Nastase nu o fi avand vreo amenda de parcare neplatita ? ca poate i se mai face un dosar politic la DNA ca sa jubileze monstrul dictator de la Cotroceni.
  • -3 (3 voturi)    
    comentariu corect de la Premierul Nastase (Vineri, 12 septembrie 2008, 17:38)

    aa [anonim]

    Un comentariu la obiect din partea celui care a condus cel mai performant guvern din 1989.
    un comentariu absolut corect din partea celui care este moral Presedintele tarii din 2004
    un comentariu absolut corect din partea celui care din 2004 pana acum e victima politiei politice indrumate de marinerul de la Cotroceni.
    un comentariu la obiect din partea unui om de nota 10 ... a se vedea si educatia marinerului ...
    • +1 (1 vot)    
      Sper ca esti un vis urat! (Vineri, 12 septembrie 2008, 18:18)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui aa

      Nu pot sa cred ca inca mai exista cineva cu aceasta perceptie. Cand va sa mai ajunga Nastase premier va asigur ca imi depun actele de Bulgaria, sa ramaneti singuri sa va iubiti.
    • 0 (0 voturi)    
      MAFIOT DE NOTA 10.......... (Vineri, 12 septembrie 2008, 19:17)

      geor [anonim] i-a raspuns lui aa

      adica bombonel ataca la persoana,la sanatatea lui stolojan,si tie,ti se pare corect.........daca ar fi un corect si un inteligent,educat,.......ar ataca la program.......dar e un impostor si un imbuibat,cu apucaturi de parvenit rosu........care dracu educatie??o spoiala............cand vorbeste te apuca voma.........mesteca vorbe si nu spune nimic.........nomenclaturist cu limbaj de lemn,si MAFIOT...........
    • 0 (0 voturi)    
      Brava!!! (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 16:43)

      georgica [anonim] i-a raspuns lui aa

      ....MAgnific comentariu!!!
      Nastase Paceeee!
      Nastase si Popoooo[r]ul!
      Uraaaa! Uraaaa! Uraaaa!
  • +3 (3 voturi)    
    Surprize (Vineri, 12 septembrie 2008, 17:46)

    Craioveanul [anonim]

    D-nule Nastase, asta ca sa fiu politicos, eu stiu sigur ca cel mai mare furt la CFR a fost facut in ministeriatul lui Mitrea, cel care declara ca nu raspunde ca s-au furat numai de la CNCFR-SA peste 2 miliarde de euro.
    Acum aceasta societate nu mai poate achita nici macar curentul electric consumat, vina este mai veche bineinteles.
    Astfel se explica cum apare o matusa care lasa mostenire o avere sau mama lui Mitrea vinde o casa in Voluntari cu 250.000 euro , cui? lui Marius Opran un apropiat al sau si al lui Adrian Nastase.
    In acest mod se spalau banii pe timpul cand prim ministru era Adrian Nastase si imediat dupa ce au pierdut alegerile.
    Asa se explica si de ce au sprijinit ,,dezinteresat,, guvernul minoritar al PNL.
    Si tot de aceea Dinu Patriciu a contribuit mai mult la campania electorala a PSD-ului decat a Aliantei DA.
  • +1 (1 vot)    
    Sper sa te nominalizeze si pe tine (Vineri, 12 septembrie 2008, 21:41)

    Claude [anonim]

    ..si sa suferi o criza de puscarie!!
  • -1 (1 vot)    
    o intrebare de bun simt (Vineri, 12 septembrie 2008, 22:20)

    Mihai [anonim]

    Daca ati avea de ales intre, sa zicem, Videanu, Poteras si Nastase, pe cine ati alege ?
    E evident ca, intr-o lume normala, doi dintre cei enumerati nu ar putea fi decat slugile celui de-al treilea. Recunoasteti ? :)
  • +1 (1 vot)    
    rade ciob de oala sparta (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 3:22)

    Codruta N [utilizator]

    S-a si gasit cine sa comenteze apropo de Stolojan - tocmai Nastase!

    In alta ordine de idei: constat, spre surprinderea mea, ca HotNews este citit si de pupincuristi PSD - crezusem, pana acum, ca nu poti fi cititor HotNews fara un anume grad de inteligenta... >:)
  • +1 (1 vot)    
    in ultimii 4 ani a tacut ca porcul in papusoi (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 7:28)

    mario [anonim]

    asta de unde a mai scos capul, ca 4 ani nu a auzit nimeni de asta decat legat de D.N.A., deci sa-si mai vada de treburile lui
  • +1 (1 vot)    
    Intrebare pentru cinstitul Nastase ! (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 12:14)

    martin [anonim]

    Este evident ca toti colegii tai PDSR-isti te iubesc acum si lupta cu ghiarele si cu dintii ,sa nu ajungi la DNA, fiind desigur cel mai nevinovat politician din Romania.
    Intrebarea este insa de ce aceeasi colegi te-au dat afara de la sefia camerei deputatilor in 2005, ca fara ei nu se putea. Poate atunci erai vinovat si te-ai vindecat acum cu interferon sau altceva. Sau atunci sa fi inceput cardasia monstruoasa cu PNL-Tradiceanu ?