Tribunul isi simte amenintata intimitatea

Corneliu Vadim Tudor a reclamat la Politie doi paparazzi

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 12:10 Actualitate | Politic


Vadim, vanat de paparazzi
Foto: Rompres
Liderii PRM, in frunte cu Vadim Tudor si Lucian Bolcas, au luat aseara masa la un restaurant din Capitala. Pana aici, nimic deosebit. Numai ca masa mai-marilor de la Romania Mare s-a terminat la Politie. Motivul - ei au intrat in conflict cu fotografii ziarului Click, staff-ul presedintelui PRM smulgandu-le acestora aparatele de fotografiat. In timp ce Corneliu Vadim Tudor sustine ca niciun fotograf nu a fost agresat, angajatii ziarului afirma ca masina lor a fost zgariata, iar liderul PRM le-ar fi spart un telefon mobil.

Potrivit Realitatea Tv, incidentul s-ar fi petrecut aseara, in jurul orei 22,30, cand liderii PRM tocmai ieseau din restaurantul la care cinasera.

Politia a deschis o ancheta in acest caz.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1479 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Nu cred (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 12:46)

    Eu [anonim]

    Nu cred ca erau paparazzi. Erau unii care voiau sa-i dea medicamentele pe care uitase sa le ia.
    • +1 (1 vot)    
      dupa comportamentul sau... (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 13:06)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Eu

      se pare ca tot nu le-a luat. Isi face rau singur.
  • 0 (0 voturi)    
    trinebunul (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 12:56)

    "parerea mea" [anonim]

    Nu-i char asa nebun.Intrebuinteaza retetele profesioniste ale Securitatii sa fie bagat in seama.
  • +2 (2 voturi)    
    prea il bagati in seama ! (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 13:02)

    Kiss [anonim]

    ia nu mai faceti un eveniment di fiecare vorba sau gest al lui Vadim sau al celor de aceeas teapa ! Ii dati prea mare importanta si de-aia se si impauneaza. Nu merita.
  • +1 (1 vot)    
    paparazzi (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 13:28)

    dan zot [anonim]

    nu am nici un fel de simpatie pentru vadim.mi se pare perimat.asta nu inseamna ca sunt de acord cu metodele josnice pe care le practica ziaristii care incalca drepturile oamenilor la intimitate.imi amintesc de cazul acela in care o femeie si a dat foc si,in acelasi timp,era filmata cu cadre profesioniste de catre cameramanii presei.
  • +2 (2 voturi)    
    La misto, (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 13:56)

    De la zoaie [anonim]

    nu ne intrece nimeni.Adevarul este ca acesti kk-ati pe post de paparazzi,sacali,hiene,uneori incalca cele mai elementare reguli(nu vorbim de buna cuviinta,ca n-au auzit de ea-darami-te sa o si aiba).Cred ca scursura din presa s-a aciuiat la acesti papa lu razzii.
    • +2 (2 voturi)    
      Parol mon cher (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:20)

      Guguianu [anonim] i-a raspuns lui De la zoaie

      Care presa frate? Erau unii cu camasa de forta si fugeau dupa el sa-l prinda. Stiu sigur ca mi-a zis Bolcas.
    • +1 (1 vot)    
      apropo de bun simt... (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 16:34)

      judex [anonim] i-a raspuns lui De la zoaie

      lipseste cu desavarsire la toti PRM-istii, fara exceptie. Niste zoaie !!!
  • +2 (2 voturi)    
    paparazzii (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 15:20)

    gabi [anonim]

    poate erau angajatii de la spitalu 9
  • +2 (2 voturi)    
    Medicamente (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 15:26)

    Transilvanian man [anonim]

    Medicamente la domnul vacccin ...medicamnte la vandalul vaccin tudorel lingaul ceausestilor!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Despre CVT (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 23:43)

    Lucius [anonim]

    Nu s neam peremist dar:
    Odata e ca Click minte de stinge, dupa buna traditie a tabloidelor.
    Doi e ca Vadim pina una alta nu este un aurolac sau Niculae Guta, ci este vicepresedinte al Senatului Romaniei.
    Trei, nu din cauza lui CVT si a pamfletelor sale uneori exagerate a ajuns RO un fel de Uganda 2 pe care se caca toti.
    Patru, au mai incercat sal scoata pe CVT zoofil, necrofil sau bennyhill, cum glumea el, dar nu le a iesit.
    Cinci, Vadim are un diabet f. grav.
    • 0 (0 voturi)    
      intrebare (Duminică, 13 aprilie 2008, 0:42)

      zaharina [anonim] i-a raspuns lui Lucius

      diabet la cap ?
    • 0 (0 voturi)    
      acest Vadim.... (Duminică, 13 aprilie 2008, 7:53)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Lucius

      omul lui Iliescu si al PSD, prin tot ceea ce a facut si face, a blocat calea Romaniei catre civilizatie si prosperitate, a facut circ in parlament, minte in permanenta, prejudiciaza politica externa a Romaniei si a facut numai rau tarii sale, pentru care il numesc chiar - tradator de tara si tradator al intereselor romanilor.
  • 0 (0 voturi)    
    CAMPANIE ELETORALA :-)) (Duminică, 13 aprilie 2008, 8:49)

    florin [anonim]

    speram ca i se va face dosar penal pentru huliganism si vatamare corporala.
    E clar ca asta e principul lui de asi face reclama electorala, dara uita ca suntem in romania si nu Zimbabue.
    Sper sa scapam in curand de un asemenea lichea cumunista, e rusinea tari.
  • 0 (0 voturi)    
    si pe asta cine-l reclama? (Vineri, 18 aprilie 2008, 8:55)

    eeeuuuu [utilizator]

    in primul rand pentru ca exista in libertate si se plimba nesedat si nelegat pe strazi. in al doilea rand pentru scandal in locuri publice dupa betia cu "apa minerala" generos "imbunatatita" cu felurite vinatzuri. in al treilea rand, pentru agresarea si amenintarea unor jurnalisti care isi faceau meseria intr-un loc public, deci accesibil oricui. ziarul click ar trebui sa-l dea in judecata pe tembelul asta si sa-i ceara serioase despagubiri. pana nu vom avea o lege care sa le interzica persoanelor bolnave psihic ORICE manifestare publica, tot de politruci din astia o sa avem parte. ba nu, gresesc, o sa mai avem parte si de tarlele de securisti si de vatafi pcristi, de toate tinichelele considerate de altii avortoni politici. o lege a lustratiei e absolut necesara.