VIDEO Violeta Alexandru, discurs dur împotriva foștilor săi colegi din PNL: Aţi minţit și ați trădat electoratul / Florin Roman este lângă Gabriela Firea, care îi spunea lui Iohannis că nu are o familie normală pentru că nu are copii

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 25 noiembrie 2021, 12:11 Actualitate | Politic


Violeta Alexandru
Foto: Facebook
Deputatul Violeta Alexandru, care în această săptămână a demisionat din PNL alături de Ludovic Orban și de alți 15 parlamentari liberali, a avut un discurs dur împotriva foștilor săi colegi de partid, pe care i-a acuzat că au mințit și și-au trădat electoratul prin alianța de guvernare făcută acum cu PSD. "Florin Roman este lângă Gabriela Firea, cea care îi spunea lui Iohannis că nu are o familie normală pentru că nu are copii", a spus Violeta Alexandru, în ședința Parlamentului în care va fi votat noul guvern PNL-PSD-UDMR.
  • "Vreau să le spun foştilor mei colegi că politica este despre onoare şi despre cuvânt. Când îi spui omului că PSD este <<ciuma roşie>> şi este cel care a distrus România şi ai sperat ca omul şi unii ţi-au dat votul pentru acest lucru, ceea ce faci acum este minciună, iar eu nu sunt parte din această minciună.
  • La fel a făcut şi PSD - a înjurat PNL, a vorbit urât despre PNL a spus că a vândut ţara şi toţi ce vă puteţi imagina. Aţi minţit electoratul atunci când le-aţi cerut votul. Este o trădare a încrederii oamenilor în noi, în liberali, în PSD - pentru electoratul lor.
  • Să ştiţi că nu suntem toţi la fel. Nu este totul despre bani şi despre aruncat cu banii publici în stânga şi în dreapta sub stindardul de investiţii. Acei bani nu sunt ai PSD şi nici ai PNL, sunt banii oamenilor care muncesc în această ţară, iar electoratul liberal ştie cel mai bine că, dincolo de aruncat cu banii în stânga şi în dreapta, contează cuvântul, contează ceea ce îi spui omului când te uiţi în ochii lui şi îi ceri votul şi încrederea pentru a putea face ceva în această ţară.
  • Aţi minţit, stimaţi colegi de la PNL, i-aţi minţit pe români şi acest lucru ne va costa, pentru că şi-au pierdut încrederea în guvernarea de dreapta şi aceasta este exact ceea ce aţi făcut astăzi, trădându-i pe români”, a afirmat Violeta Alexandru.
Ea a mai spus că va rămâne multă vreme cu imaginea liberalului Florin Roman care aplaudă acum discursurile celor din PSD.
  • "Nu suntem toţi la fel, stimaţi români, chiar nu suntem toţi la fel. Există ceva ce banii publici nu vor putea cumpăra niciodată: coloană vertebrală, onoare şi respectul pentru cuvântul dat.
  • Sunt om care a stat în piaţă pe frig împotriva domnului Grindeanu, pe care PNL l-a acceptat în guvern. Lucian Bode aplauda când PSD susţinea discurs, Florin Roman, care este lângă Gabriela Firea, cea care îi spunea preşedintelui Iohannis că nu are o familie normală pentru că nu are copii, primeşte acum portofoliu - ce credeţi? - Ministerul Familiei. Incredibil! Sunt om care a stat în piaţă în frig alături de bucureşteni şi de români", a adăugat Violeta Alexandru.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6291 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:12)

    [anonim]

    • +4 (6 voturi)    
      marea majoritate... (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:30)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui

      Pentru ca exista o minoritate care este inca in PNL, are functii importante in partid si au fost contra acetei uniuni impotriva naturii - era sa scriu impotriva Firei - cu #ciumarosie

      sanatate!
    • -6 (10 voturi)    
      Nu ai rușine. (Joi, 25 noiembrie 2021, 14:56)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui

      Violeta Alexandru este PNL. În nesimțirea și aroganța lor, USR batjocoresc și oamenii care vor să-i ajute.
  • +20 (24 voturi)    
    PNL a ajuns un bordel (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:20)

    gic [utilizator]

    Nu credeam ca sunt chiar mai neobrazati decat pesedistii.

    Catu sper sa infunde puscaria pentru cum a gestionat pandemia, precupat fiind numai de ciolan.
    • +6 (8 voturi)    
      Catu a primit aproape ceea ce isi dorea (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:20)

      D.M.A.Gogu [utilizator] i-a raspuns lui gic

      A vrut ciolanu' si s-a ales cu Ciolacu... diferenta doar de o litera :)

      De fapt, nu e de ras, scuze
  • +19 (21 voturi)    
    Tot... (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:24)

    ElDiablo [utilizator]

    ...respectul pentru doamna Violeta Alexandru!
  • +18 (22 voturi)    
    . (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:24)

    Sarmat [utilizator]

    Aceasta doamna are un caracter cu adevarat puternic.
  • -7 (17 voturi)    
    a stat in frig (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:03)

    freestyle [utilizator]

    si ce a rezolvat? useristii cand au trebuit sa faca ceva, adica sa guverneze, au fugit ca niste iepuri speriati de poavara responsabilitatii. de ce acuza acum pe altii? sa vorbeasca despre faptele ei si ale colegilor ei. ce au facut? nimic! au dat bir cu fugitii. si-au respectat cuvantul si promisiunile electorale? nu! dar este mai usor cu datul din gura. acum sa stea la peluza si sa injure jucatorii. ii invata prietenul simion cum se tine cornetul de seminte.
    • +7 (13 voturi)    
      Minți cu nerușinare, troll cîțist (Joi, 25 noiembrie 2021, 14:03)

      Kap [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

      Useriștii au încercat să-și țină cuvântul dat alegătorilor.
      Vede toată lumea câte proiecte a deblocat Drulă, Năsui a tăiat risipirea banului public pe abonații la huzur din bani publici, și s-au opus PNDL3, plan de mituire a primarilor și de furt din buget.
      Iar când Stelian Ion a organizat transparent numirea șefilor de parchete, josnicul Dulap de la Cotroceni i-a ordonat Câțului să strice coaliția și să refacă U$L 2, visul umed al lui Joianis de a călări ciolanul și după eject-ul de la Cotroceni.
    • +7 (13 voturi)    
      Bati campii, tovarasul pesedist! (Joi, 25 noiembrie 2021, 14:10)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

      Ai un freestyle de a te da de gol. Termina cu prostia asta rostogolita ca USR a plecat singuri de la guvernare, cand de fapt au fost pur si simplu dati afara unul cate unul de Citu si Iohannis. Canta la alta masa, bolsevicule!
    • +4 (4 voturi)    
      “Useristi (Vineri, 26 noiembrie 2021, 0:51)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

      cand au trebuit”….
      freestyle, go back to school dude, lasa dreacu politica, ca va sar semintele din buletin.
      • -1 (1 vot)    
        esti sigur? (Vineri, 26 noiembrie 2021, 8:09)

        freestyle [utilizator] i-a raspuns lui yol

        http://ebooks.unibuc.ro/filologie/NForascu-DGLR/maina.htm
        Ei au trebuit să plătească o despăgubire...
        acum lasa putin politica si fa observatiile de rigoare. nu ma deranjeaza cand sunt pus la punct. omul cat traieste invata.
  • +1 (3 voturi)    
    un prim pas la facut dna Alexandru (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:26)

    ..13 [utilizator]

    Mai trebuie un pas facut de FC care sa organizeze o dezbatere cu liderii PNL si sa invite si votantii PNL-ul


    sa il invite si pe tov Ciuca care spunea ca nu e nevoie de discutii despre doctrima La special guest insusi Presedintele JK - mare amator de #ciumarosie

    Doctrina LIberala este despre liberalism sau despre #ciumarosie si daca este o suprapunere cu $ciumarosie atunci de urgenta sa accepte fuziunea prin absorbtie a PNL de catre #ciumarosie .

    Atunci stabilite acestea in toata regula si nimeni nu o sa mai fie suparat pe nimeni - nici Bruxelles si nici USA pe romanii furaciosi din RO.
    • +1 (1 vot)    
      scuze ptr greseala (Vineri, 26 noiembrie 2021, 6:26)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      un pas l-a facut dna Alexandru
  • +4 (4 voturi)    
    Sa-si faca partid (Joi, 25 noiembrie 2021, 14:59)

    Marsellus [utilizator]

    Dar nu cu Orban, ca si ala e dubios.
    Eventual sa o ia si pe M Macovei, caci si domnia sa si-a pierdut partidul pe undeva. Parca M5 se chema. Trist.
  • +1 (1 vot)    
    nu pot sa crd (Vineri, 26 noiembrie 2021, 6:39)

    ..13 [utilizator]

    Prima fraza rostita in Parlament ori a fost spusa de un prost ori de un mincinos.

    Care stabilitate??? vezi matale de indata ca te-ai inselat in asteptari pentru ca nu te-ai documentat suficient asupra #ciumeiriosii.

    Care asteptare a romanilor??? Conashe romanii din afara au stat in frig ore intrebi ca sa voteze USR si PNL si nu #ciumarosie - cred ca e clar. romanii matale, adica militarii din teatrele de lupta este drept ca au votat cu #ciumarosie dar s-a vazut cum se fura combustibilul de la americani de catre tovarasii matale...

    Asadar si prin urmare cei care muncesc cinstit si sunt plecati in afara tarii nu au votat #ciumarosie, deci nu vor coalitia asta.

    Pe cine sa cred io? pe militarii care fura si mint sau pe romanii care trudesc intr-o tara straina, trimit acasa bani sa isi intretina copiii si batranii???

    Valorile sunt diferite.
    Pe care le sustin??? Pe cele declarate la intrarea in UE si NATO sau cele care opereaza pe sest in Romanica???

    To be or not to be?
  • +1 (1 vot)    
    Ciolacu (Vineri, 26 noiembrie 2021, 6:48)

    ..13 [utilizator]

    cel mai iresponsabil partid, populist dar de aceea il voteaza alti iresponsabili din RO - si un Presedinte de tara ii aduce la gubernare...
  • 0 (0 voturi)    
    ptr Barna (Vineri, 26 noiembrie 2021, 6:56)

    ..13 [utilizator]

    PNl silit de Presedintel Johannis -

    mare placere sa fii membru de partid si sa nu il trimit dupa seminte pe Presedintele Johannis care de altfel nu trebuia sa puna presiune pe PNL si pe echipa castigatoare.

    de aceea FC a facut un pas in spate, de aceea a aparut din nou ALinutza spaima pnlistii cu traditie dar pasiunea vietii lui JK

    In fapt victoria #ciumeirosii de astazi se datoreaza lui JK, care nu avea ce cauta in jocul negocierilor dintre partide ci numai in nominalizarea unei persoane ptr pozitia de PM, si unor membrii din PNL care vor fi judecati de istorie pentru ceea ce au facut ei adtai multor romani care au votat pnl.