VIDEO Nicolae Ciucă, în Parlament: Am văzut multe persoane surprinse de această coaliție PNL-PSD. Au fost mai preocupate să vadă motivele care ne despart decât cele care ne apropie

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 25 noiembrie 2021, 10:22 Actualitate | Politic


Nicolae Ciuca in Parlament
Foto: Facebook Gabriela Firea
Premierul desemnat Nicolae Ciucă a susținut, joi, în plenul Parlamentului, la votul de învestire a Guvernului PNL-PSD-UDMR, că aceia care au criticat noua alianță PNL-PSD au fost mai preocupați să vadă motivele care despart aceste partide, decât cele care le unesc.
  • "Am văzut multe persoane surprinse de această coaliție PNL-PSD. Au fost mai preocupate să vadă motivele care ne despart decât cele care ne apropie.
  • Noi, cei care suntem astăzi în fața dumneavoastră, am trecut peste acele lucruri care ne separă și am găsit acele lucruri care ne unesc.
  • Am înțeles că, mai presus de orice orgoliu și orice adversitate politică, se află interesul românilor.
  • Suntem determinați să punem capăt situației tensionate pe care o parcurgem (...)
  • Pandemia ne-a învățat un lucru: că timpul este prețios. Suntem determinați să punem capăt situației tensionate pe care țara noastră o traversează zi de zi.
  • Am înțeles să venim cu un program de guvernare sustenabil", a susținut Ciucă.

La această oră are loc ședința de plen a Parlamentului în care Guvernul PNL-PSD-UDMR urmează să primească votul de învestire, după o criză politică declanșată în 1 septembrie și care, la final, i-a adus alături de liberali și de președintele Klaus Iohannis pe cei despre care susțineau în trecut că sunt marii lor inamici politici: pesediștii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2238 vizualizari

  • +37 (37 voturi)    
    Motivele care va apropie sunt clare pentru (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:25)

    cartofil [utilizator]

    toata lumea: aceea de a fura cat mai mult Romania si romanii. De ce sa preocupe cineva de motivele care va apropie cand acestea sunt binecunoscute de absolut toti ?????
    • -7 (9 voturi)    
      Lanțul slăbiciunilor (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:40)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      este cel care ne ține legați într-o societate, cei suficienți de tari să renunțe la propriile slăbiciuni trăiesc în afara societății. Cu alta cuvinte slăbiciunile oamenilor constituie esența, baza unei societăți, hoția ocupând chiar primul loc. Prin muncă nu schimbi lumea dar prin hoție da, orice om reacționează puternic pus în fața unei hoții.
      • +2 (4 voturi)    
        furtul nepedepsit (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:47)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        luat din truda celui care este declarat egal aparat in justitiedar este parasit - poate sa fie statul RO, poate sa fie un cetatean simplu care nu se poate apara in fata unei avalanse de prejudicii produse de o gasca.

        In fata unei gasti flamande te unesti cu cel asemenea tie, da ca exista, si incerci sa le tii piept hotilor si cand nu mai poti pleci mancand zarile.
        • 0 (0 voturi)    
          Hoția este catalizatorul social ideal, (Joi, 25 noiembrie 2021, 21:10)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ..13

          determină oamenii să se organizeze din ce în ce mai bine, cum ai recunoscut și tu. Munca nu are această putere, mai degrabă separă decât să unească.
  • +32 (32 voturi)    
    Ati venit cu un eseu nu cu un program de guvernare (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:29)

    Vreau sa fiu furat deci votez PSD PNL UDMR [utilizator]

    Program de guvernare inseamna tinte clare cu termene si finantari clare.
  • +29 (31 voturi)    
    Lol (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:32)

    HP [utilizator]

    Vomit
  • +29 (31 voturi)    
    stai calm (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:34)

    maferescdeciuma [utilizator]

    ca stim motivele care va apropie. Chiar pe motivele care va unesc s-a discutat cel mai mult.
  • +30 (32 voturi)    
    Mda (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:39)

    Tony_K [utilizator]

    Nu credeam ca un fost sef de stat major care a jurat sa apere tara il uneste aceleasi interese comune cu ale unui partid de hoti!
    • +13 (15 voturi)    
      de ce? (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:17)

      Cata_ [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

      pai ciuca a fost subalternul generalului voicu , acum e subalternul lui iohannis, de ce ati crede ca ciuca e ceva om de onoare?
    • +11 (11 voturi)    
      corect (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:48)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

      va dati seama ce mod de gandire are?si mai ales cecoruptie si mizerii de oameni conduc armata?
      ma intreb,cine numara seara banii,el sau nevasta?
  • +31 (31 voturi)    
    ... (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:40)

    mihai_mi [utilizator]

    Mai Ciuca, defapt motivele care va apropie ne ingrijoreaza! Iar ai inteles pe dos...
  • +25 (25 voturi)    
    'preocupate să vadă motivele care ne despart decâ' (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:41)

    nikita11 [utilizator]

    Sa le multumiti alora. Caci motivele care va aproprie sunt sfidatoare chiar si in fatza lui sf Petru.
  • +27 (29 voturi)    
    stai linistit Ciuca tata (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:43)

    GigiKent_ro [utilizator]

    asemanarile se vedeau din avion de ani de zile... toata lumea le-a vazut
  • +22 (22 voturi)    
    sunt miliarde de motive care ii unesc (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:44)

    georgebb [utilizator]

    .
  • +24 (26 voturi)    
    Motivele care ne despart.... (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:47)

    Unul_din_Astia [utilizator]

    ... adica ideologia (cel putin pe hartie).

    Alea care va unesc este unul singur: ciolanul si ochii care va sclipesc la speranta PNNR-ului, cele 80 de miliarde.
  • +21 (23 voturi)    
    Pai (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:57)

    JustinCase [utilizator]

    Pai de hotie ne-am tot saturat sa vorbim, iar acesta este singurul motiv care va apropie.
    Noi speram sa rezolvam cu hotia cumva, dar observam cum ati rezolvat voi justitia intre timp, cu aceasta manevra a la "23 august".
    Sa vina voucherele si discounturile la masini cu 7 locuri la baietii!
  • +24 (24 voturi)    
    Motivele care vă (Joi, 25 noiembrie 2021, 10:58)

    nghe [utilizator]

    apropie. Nu sunt mai multe. Vă apropie un singur motiv. Jaful organizat al bugetului.
  • +21 (23 voturi)    
    Boss (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:06)

    WonderLady [utilizator]

    Nu a fost nimeni surprins,știm cu toții că nu va desparte absolut nimic de ciuma roșie. Sunteți din același aluat. Putregai și atât.
    Lumea nu a fost surprinsă de mișcarea voastră ci dezgustată de cum v-ați 3,14&3,14 pe votul tuturor!
    In ianuarie cel târziu veți sări unul la beregata celuilalt.
    Și mai devreme sau mai târziu,va vor matura poporul.
  • +20 (22 voturi)    
    Stiam demult motivul care va uneste: (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:07)

    Emma12 [utilizator]

    CIOLANUL !
  • +19 (21 voturi)    
    m-a incercat o lacrima (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:13)

    Dan112 [utilizator]

    ...ce discurs emotionant. M-a convins, aceasta uniune este intradevar pentru binele romanilor... dar doar pentru cei valorosi si care merita!
  • +27 (29 voturi)    
    Adevărul este (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:23)

    fdaniel [utilizator]

    Adevărul este că tocmai ceea ce vă unește ne sperie:
    jefuirea PNRR și a țării în deplin acord !
  • +16 (18 voturi)    
    motivele care va aproprie (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:32)

    revo [utilizator]

    Jaf generalizat, salvarea PSD, distrugerea PNL, distrugerea iremediabila a Justitiei, pastrarea mumiei convenabile Iohannis la Cotroceni, distrugerea din temelii, pe orice cale, a increderii in sistemul democratic, indatorarea Romaniei pe sute de ani, alungarea romanilor, uciderea prin infometare, boli si disperare a populatiei care inca mai exista aici si eliberarea teritoriului pentru unguri, rusi, evrei, turci.

    Instaurarea Epocii Marelui Jaf pentru cel putin 5 generatii de acum inainte.

    Da, aveti fooaaarte multe in comun. Bineinteles, primul este JAFUL fara oprelisti.
    • +6 (6 voturi)    
      m-ai luminat, multam (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:08)

      fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui revo

      abia acum mi-e clar de ce nu se putea fara un general in fruntea guvernului. pt. jaful generalizat. :))
  • +23 (23 voturi)    
    Marea pb e ca nu va mai desparte nimic (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:33)

    PuieMonta007 [utilizator]

    Marea pb e ca nu va mai desparte nimic, punct. sunteti toti niste borfasi
  • +11 (11 voturi)    
    de paza la hotare (Joi, 25 noiembrie 2021, 11:55)

    Gandila [utilizator]

    sunteti atat de apropiati incat nu mai stim cine sta de paza in timp ce ceilalti fura ...Am eu asa o certitudine ca de fapt o sa furati toti gramada de teama sa nu fure ceilalti mai mult... oare ce mai face echipa castigatoare ..?
  • +13 (15 voturi)    
    Te-nseli generale "rotativ"! (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:28)

    Contributors [utilizator]

    Te-nseli generale! Nici nu-ti dai seama cat uraste acest popor alianta toxica "rotativa", nasita de iohanis si girata de tine.Prin ceea ce ati facut voi, ne-am intors cu 30 de ani in urma, la FSN. Ce va uneste pe voi? MINCIUNA! HOTIA! NESIMTIREA! IPOCRIZIA! SLABA EDUCATIE! etc.
  • +13 (15 voturi)    
    Ciuchannis si Ciolannis (Joi, 25 noiembrie 2021, 12:30)

    Remarque [utilizator]

    Ati vazut persoane surprinse, serios? Cred ca vorbiti de persoane pline de dezgust, din cauza faptului ca le-ati tradat votul.
    Nu cred ca treceti de iarna asta impreuna. Tocmai din cauza a ceea ce va apropie - banii si puterea.
  • +4 (6 voturi)    
    Marioneta Presedintelui (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:07)

    Tulai doamne [utilizator]

    ... ce va desparte, ideologii si concepte total diferite. Ce va uneste, dragostea fata de putere si ciolan. Ciuca esti alaturi de Ciolannis, Florinel, Raluca, Alinuta, Rares, Fenechiu, Flutur etc, adica echipa castigatoare, groparii. PNL. ui. RUSINE SA VA FIE!
  • +7 (7 voturi)    
    Așa e, nimic surprinzător (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:07)

    mr_mojo [utilizator]

    Dacă a reușit ceva acum e că s-au separat apele. Măcar acum știm cine e cine și nu se mai mimează opoziția.
    E de fapt o reflecție fidelă a electoratului: puțini interesați și corecți, grosul la pomeni și șmechereală.
    Problema e ca cei putini îi țin in spate pe ceilalți care sunt ocupați doar sa fure căciula cuiva in timp ce le furată propria căciulă.
  • +2 (4 voturi)    
    Nenea Ciuca sa nu uite (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:38)

    ..13 [utilizator]

    ce a spus ca de amu o sa isi aduca mai repede decat crede domnia sa ca exista cu multe mai multe argumente pentru despartire decat pentru unirea cu #ciumarosie.

    Nu uita coane Ciuca si daca uiti matale sigur ca o ne aducem noi aminte si pentru matale.

    VIse umede diseara la intalnirea cu JK - maretzul Presedinte ca pana ieri condamna #ciumariosie si alerga, e drept in canadiana rosie, sa scoata elefantii din incapere si iote; sunt iarasi acolo si JK este relaxat ba ne mai spune ca SIJJ se va desfiinta pentru a se reinfiinta in alta nota...
  • +2 (4 voturi)    
    Da (Joi, 25 noiembrie 2021, 13:49)

    Un_individ [utilizator]

    Da, va uneste hotia.

    Si Da, timpul este pretios, nu vreau sa-l mai pierd in tara asta.
  • +4 (4 voturi)    
    Motivul furtului (Joi, 25 noiembrie 2021, 14:25)

    FloriGel [utilizator]

    Este evident pentru toata lumea. Se vrea ca PSD sa ghideze pasi PNL in a fura legal.
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Joi, 25 noiembrie 2021, 14:26)

    a.nonim [utilizator]

    Spre linistea dumneavoastra, stim foarte bine ce ba apropie: banii. Cum sa stai pe un munte de bani cu hispterii aia pe cap? Ciolanul e prea mare, e nevoie de un partener cu experienta.