VIDEO Cioloș: Iohannis este nașul monstruoasei coaliții PNL-PSD-UDMR / USR nu va merge la consultări

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 22 noiembrie 2021, 11:09 Actualitate | Politic


Dacian Ciolos
Foto: AGERPRES
​​USR nu va vota noul guvern PNL-PSD-UDMR, a anunțat luni Dacian Cioloș, acuzându-l pe președintele Klaus Iohannis că este „nașul monstruoasei Coaliții”. El a precizat că USR nu va merge la consultările cu șeful statului.

„Iohannis este nașul monstruoasei coaliții PNL-PSD-UDMR. USR nu poate să gireze noul FSN. (...) USR va conduce opoziția la acest bloc antireformator. USR nu va vota un guvern capturat de PSD”, a declarat liderul USR.




PNL, PSD și UDMR s-au înțeles pentru formarea noii Coaliții de guvernare. Președintele Klaus Iohannis a convocat pentru luni consultări cu partidele pentru desemnarea premierului, Nicolae Ciucă fiind validat inclusiv de PSD.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3424 vizualizari

  • +14 (22 voturi)    
    Bravo! (Luni, 22 noiembrie 2021, 11:16)

    Andreas1256 [utilizator]

    Buna decizie!
  • -13 (31 voturi)    
    Coaliție monstruoasa ca nu e și USR-ul în ea! (Luni, 22 noiembrie 2021, 11:20)

    Rower [utilizator]

    Daca USR-ul era băgat într-o coaliție, indiferent de componenta sa, atunci aceasta nu mai era monstruoasa.

    Citat:
    "Cioloș: Iohannis este nașul monstruoasei coaliții PNL-PSD-UDMR / USR nu va merge la consultări"
  • -6 (24 voturi)    
    pai ce sa cautati la consultari? (Luni, 22 noiembrie 2021, 11:26)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    #statiacasa
  • +10 (32 voturi)    
    PNL = hartia igienica a PSD (Luni, 22 noiembrie 2021, 11:46)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    dictatura hotilor...
  • 0 (10 voturi)    
    O hotarare logica si inteleapta totodata ! (Luni, 22 noiembrie 2021, 12:07)

    Susufler0 [utilizator]

    Cu nesimtirea lui majestuoasa Iohannis le-ar fi cerut useristilor sa voteze guvernul si sa-l sprijine "punctual" pt realizarea reformelor liberale, dorite si de USR ! :))
    Nasul mare de la Cotroceni sa faca bine si daruiasca masa cum se cuvine ca-i nunta mare : doar odata ia PeeSeeDeee de fata in casa pe PeeNeeLee !

    PS. Ma rog, pt exactitate trebuie spus ca l-a mai luat o data, pe vremea lui Cacarau de la Isaccea si a Iresponsabilului Vesel ! :)))
  • +1 (9 voturi)    
    A năşit Monstruoasa Coalitie! (Luni, 22 noiembrie 2021, 13:32)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Dar a scapat de suspendare.
    Sacrificand PNL!

    De acum concedii, plimbări si lăutari!
    Uitasem:
    "România educată" ramâne needucată?
  • +1 (7 voturi)    
    USR sunt nesimțiți. (Luni, 22 noiembrie 2021, 15:07)

    asavreau [utilizator]

    După ce sau făcut de rușine la guvernare, USR, votând în unanimitate că sunt incapabili și proști, că asta spunea în moțiunea PSD, acum dau vina pe Johannis că nu ia băgat iarăși la guvernare. Mai aveați ceva de distrus, bă neghiobilor? Cu impertinența și nesimțirea voastră, mai bine vă desființați, că nu mai intrați în Parlament la viitoarele alegeri.
    • +1 (1 vot)    
      Liberalii nu au greturi ca au devenit servitorii (Luni, 22 noiembrie 2021, 18:50)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      PSD in Guvern, adica al celor care au facut motiunea de cenzura care i-a dat jos ! Si nici nu sunt suparati pe Iohannis care le-a pus in fruntea guvernului un fost militar penelist cu vechime de vreo douasprezece luni in Partid !

      PS. Iti stau in gat useristii ? De ce nu ai rabdare pana in 2024 ca sa te bucuri atunci de faptul ca n-au intrat in Parlament ? :)))

      PPS. Esti prea patimas ca sa fii postac penelist ! Dar mai bine erai ! Avea cel putin o logica alegerea ta de a fi impotriva USR !