Cîțu, un nou atac: USR are șansa să arate românilor că flexibilizează mandatul, votează astăzi un guvern minoritar și apoi vedem cum refacem coaliția

de L.P.     HotNews.ro
Luni, 25 octombrie 2021, 16:41 Actualitate | Politic


Florin Cîțu
Foto: Facebook/ Florin Citu
Președintele PNL, Florin Cîțu a făcut luni, o nouă declarație de presă în care atacă USR apoi îi cere să voteze un guvern minoritar și să aștepte refacerea Coaliției. Cîțu a făcut declarația pe treptele din Modrogan, însoțit de liderii PNL ca Iulian Dumitrescu, Rareș Bogdan, Lucian Bode și Gheorghe Flutur.

Președintele PNL spune că soluția responsabilă este să se voteze un guvern minoritar și din partea celor de la USR și de la PSD, în caz contrar "PNL merge înainte cu toate opțiunile pe masă, inclusiv alegeri anticipate".

"USR are șansa să arate românilor că flexibilizează mandatul, votează astăzi un guvern minoritar, repede rezolvăm această criză și apoi vedem mai departe cum refacem coaliția. Avem câteva luni de discutat, sunt multe lucruri și să le faci așa peste noapte doar cum vrea USR. Eu cred că USR ar trebui să se gândească în primul rând la români și ar trebui să facă acest lucru nu pentru Coaliție, nu pentru a-și lua funcții înapoi de prefecți, subprefecti, pentru că știu că despre asta este vorba, să arate că nu sunt interesați de funcții", a declarat președintele Florin Cîțu.

Liderul PNL a amintit că partidul are o decizie în BEx prin care nu poate guverna cu USR dacă votează o moţiune de cenzură.

"Am făcut o concesie - am schimbat candidatul pentru premier. USR are şansa să arate românilor că flexibilizează mandatul, votează un Guvern minoritar astăzi, repede rezolvăm această criză şi apoi vedem mai departe ce se întâmplă, cum refacem coaliţia. Avem câteva luni de discutat. Sunt multe lucruri de discutat. Se reface aşa, peste noapte, doar cum vrea USR... Este imposibil", a declarat Cîţu, precizând că există un dialog cu şeful statului.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6408 vizualizari

  • +54 (58 voturi)    
    lmao (Luni, 25 octombrie 2021, 16:57)

    pehash [utilizator]

    Veorica 2.0
    • +39 (43 voturi)    
      asta nu pricepe (Luni, 25 octombrie 2021, 17:50)

      Neutral01 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      ca USR-ul NU E DE ACORD cu toti pungasii pe care PNL-ul ii vrea in functiile cu acces la cascaval!!
      Altfel spus, nu va mai saturati de furat!
    • +32 (36 voturi)    
      A luat o maaaare placuta suedeza ! :) (Luni, 25 octombrie 2021, 18:10)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      S'a imaginat imparat cand a vazut ca'i iese manareala cu debarcarea lui Orban.

      Acum se smiorcaie ca o baba descreierata ca vede cum ii aluneca tot printre degete :)

      Bah loosere, ai pierdut si ce n'aveai mah ! Esti deja un stigoi pe care tremura chilotii de frica.
      • +2 (6 voturi)    
        o si mai maaaare placuta.. (Luni, 25 octombrie 2021, 20:04)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

        ia poporul ala , el insusi , de peste 30 ( ca inainte nici nu se mai pune problema )...si "placuta" nu este sudeza ci...romaneasca....
    • +18 (20 voturi)    
      Noi suntem inflexibili (Luni, 25 octombrie 2021, 18:53)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      Dar ceilalti de ce nu-s mai flexibili? Cetateanul asta e deja istorie in politica.
    • +10 (16 voturi)    
      cîțu (Luni, 25 octombrie 2021, 19:18)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      crede în continuare că s-a întâlnit hoțul (el) cu prostul (USR).
  • +35 (43 voturi)    
    ocupa-te, bre de alianta usl si de hotia pndl3! (Luni, 25 octombrie 2021, 17:01)

    Antenistontel [utilizator]

    de usr lasa-i pe cei de la usr sa se ocupe, nu esti tu in masura sa dai indicatii pretioase!
    • +21 (23 voturi)    
      Si-o suspendare? (Luni, 25 octombrie 2021, 17:46)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      Daca e sa schimbam scena politica, pai s-o schimbam toata: incepem cu suspendarea presedintelui sa le facem romanilor si o bucurie de Craciun. Iar mai la primavara alegerile. Daca e sa se aleaga praful barem sa-i stricam si lui Klaus sezonul de schi ca de asta ii pasa mai mult ca de Romania!
  • +41 (45 voturi)    
    du-te ma.... (Luni, 25 octombrie 2021, 17:05)

    2304 [utilizator]

    ...cu optiunile tale pe masa cu tot, asta nu se lasa pana nu duce la sapa de lemn toata tara asta, si pnl-ul in cap de tot. Ausi la el ce-i trebe - alegeri anticipate. Chiar vrea sa vada cum ia mai putin de 10%
    • +19 (19 voturi)    
      Si crezi.. (Luni, 25 octombrie 2021, 17:52)

      Ben-Zen [utilizator] i-a raspuns lui 2304

      ca nu gaseste o explicatie ridicola ?... ori emisiile de carbon, ori circulatia apei in natura, truisme din astea care-i lasa masca pe aia care au vazut scoala numai in filme.
      • +7 (11 voturi)    
        glumesti (Luni, 25 octombrie 2021, 19:49)

        ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Ben-Zen

        usr a fost, este si va fi principalul vinovat pentru toate relele din romania, europa, de pe planeta si de fapt, tot universul.
  • +13 (21 voturi)    
    ??? (Luni, 25 octombrie 2021, 17:05)

    falcoind [utilizator]

    nu mai bine anticipate , PNL ia un 10% maxim USR cam tot pe acolo in acest moment , UDMR șansa sa nu intre in parlament tura asta , HAur ia 20% și PSD 60% și știm in ce KK suntem . ori cum după PNL dispare la groapa de gunoi a istoriei unde e și PNTCD -ul . Traiască USL altfel. Apropo PSD-ul nu zice da ii convine ideea cu anticipatele acum.
    • +16 (18 voturi)    
      Asta numai datorită ambițiilor lui Câțu (Luni, 25 octombrie 2021, 18:20)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

      Câțu și Iohannis au intrat cu PNL-ul în gard.
  • +40 (44 voturi)    
    :) :) :) (Luni, 25 octombrie 2021, 17:05)

    Paul_ [utilizator]

    Nu stiu cum o fi cu Ciolos, dar daca se ajunge la alegeri anticipate PNL-ul il scalpeaza pe Citu.

    Poate sa isi cumpere de pe acum o bucata de pamant in Iowa si sa se apuce de cultivat porumb.
    • +26 (28 voturi)    
      Mi-a placut asta! (Luni, 25 octombrie 2021, 17:49)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Paul_

      Dar in SUA nu se intoarce catzul nostru ca are inca datorii neplatite pe acolo si nu se gasesc fraieri sa-l finanteze.
    • 0 (0 voturi)    
      Iowa e luxul imposibil, dar în Congo (Luni, 25 octombrie 2021, 22:10)

      vax_XXL [utilizator] i-a raspuns lui Paul_

      ar fi mult mai nimerit - ar avea o întreagă populație de userei - negri de oftică pe succesul lui, creduli și vorbitori de franceză pe care să-i aburească cu accentul lui de Illinois.
  • +21 (27 voturi)    
    Catu asta (Luni, 25 octombrie 2021, 17:07)

    Stef_and [utilizator]

    Mai bine si-ar da foc la valiza!
  • +42 (46 voturi)    
    Citu habar nu are sa negocieze. (Luni, 25 octombrie 2021, 17:15)

    Mihnea_V [utilizator]

    Deci ai demis ministrii USR, i-ai adus in pragul in care sa depuna motiune, ai refuzat sa votezi guvernul minoritar USR, dar vrei sa iti voteze guvernul fara sa oferi nimic (dupa ce i-am mintit atunci cand erau in guvern ca "o sa" faci tu ce ai acceptat). Citzule, bai, esti ca un copil mic care vrea sa manance prajitura si nu intelege ce inseamna nu. Mai ai putin si plangi, ca din picior ai batut pana acum.
    Citu nu stie sa negocieze, pentru ca jobul lui a fost intotdeauna bazat pe noroc/risc. Si cand era bancher (de fapt jucator la bursa) la ING si cand atata leul, si cand a luat din mainile armatei sau ministerului sanatatii deciziile privind vaccinarea. Totul la el se bazeaza pe noroc.
    • +8 (8 voturi)    
      Parca-i mai cinstit acum (Luni, 25 octombrie 2021, 19:35)

      Denulu [utilizator] i-a raspuns lui Mihnea_V

      Fata de precedentele negocieri cu USR, cand Citu a semnat niste hartii numai ca sa se stearga cu ele la fund, macar acum le zice cinstit USR-ului ca vrea votul lor, si nu are de gand sa le dea nimic in schimb.
  • +28 (36 voturi)    
    Da, da (Luni, 25 octombrie 2021, 17:16)

    Soljenitin [utilizator]

    USR a propus un guvern de coalitie la care USL a spus pas, acum USL vrea guvern minoritar. Nu, Cutule, nu asa merge. Nu esti de capul tau.
  • +27 (33 voturi)    
    Catu, (Luni, 25 octombrie 2021, 17:17)

    Ben-Zen [utilizator]

    Exact personajul politic care ne lipsea. Se poarta ca si cum PNL a castigat 49.9999 % din voturi si ceilalti trebuie sa-i dea ascultare orbeste. Bine, vina nu-i a lui - e acelor care propulseaza astfel de personaje stridente.
    Daca se ajunge la anticipate cred ca o sa-i piara apetitul de a juca la offside. Good luck Mr. Gambler!
  • -16 (18 voturi)    
    ... (Luni, 25 octombrie 2021, 17:19)

    Adr1@n [utilizator]

    interesanta idee considerand ca nu mai este Citu premier, ar putea fi acceptabila. conditionata de votarea in parlament a masurilor deja agreate la formarea coalitiei, desigur - chestiune care nu poate fi amanata sau tegiversata. la fel trebuie sa dispara si orice fel de menajamente in declaratiile publice cand apar derapaje, din moment ce nu mai sunt impreuna la guvernare.
    • +10 (14 voturi)    
      Bullshit (Luni, 25 octombrie 2021, 17:35)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Adr1@n

      .
    • +16 (18 voturi)    
      Si cum se pun in practica acele masuri?.. (Luni, 25 octombrie 2021, 17:47)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Adr1@n

      Cine garanteaza ca vor fi luate acele masuri si ce se intampla daca nu?..
      • -6 (6 voturi)    
        simplu (Luni, 25 octombrie 2021, 19:51)

        Adr1@n [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        dat jos guvernul cand n-o mai fi situatia covid asa de grava.

        daca au nevoie de voturile, trebuie sa dea ceva la schimb.
    • +12 (14 voturi)    
      Nu poți gira ceea ce nu controlezi (Luni, 25 octombrie 2021, 17:50)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui Adr1@n

      ai un partener care și-a încălcat angajamentele asumate cu tine de față. Nu îi mai poți da un cec în alb, nu îi poți da credit, dacă nu mai ai nici un cuvînt de spus în modul în care decurg lucrurile.

      Nu așa se fac înțelegerile cinstite. Socotelile care fac prietenii buni, cum spun francezii.
      • -2 (2 voturi)    
        inacceptabil (Luni, 25 octombrie 2021, 19:50)

        Adr1@n [utilizator] i-a raspuns lui bilbofil

        legea ar trebui sa fie lege, unu la mana.

        cat despre cuvantul de spus, pai votarea guvernului contra votarea legilor este cuvantul pe care il au de spus. si daca nu se conformeaza, il pot da jos si pe ciuca, desi mi se pare genul de om de care avem nevoie acum acolo. dar votarea legilor respective nu ar trebui sa fie optionala.
  • +26 (32 voturi)    
    Ha, ha! (Luni, 25 octombrie 2021, 17:20)

    ploiesteanu [utilizator]

    Cîțu face o mare greșeală, își bate joc pe față de inteligența USR-iștilor și le dă apă la moară PSD-ului care și-au pus de mult problema refacerii coaliției ca cea mai nedorită variantă pentru sociali democrați.
  • +16 (20 voturi)    
    coalitia (Luni, 25 octombrie 2021, 17:25)

    ic.ram1945 [utilizator]

    Fii un oltean destept, refa coaltia , care s-a destremat in principiu din vina ta, guvernati numain in interesul general a Romaniei, iar dupa vreun an poti redeveni prim ministru a tarii. Numai ca mie frica ca ai lipsit, cand s-a impartit mintea...
  • +16 (24 voturi)    
    bine zis!!! (Luni, 25 octombrie 2021, 17:28)

    exilatul [utilizator]

    "USR are șansa să arate românilor că flexibilizează mandatul, votează astăzi un guvern minoritar, repede rezolvîm această criză și apoi vedem mai departe cum refacem coaliția.""....mi se pare mie ( de aici peste ocean , unde asta a dat teapa la banca ) sau chiar acest specimen este poate cea mai mare ja-ra dintre cei care au fost PM al ro...si ma mir pt ca de obicei aia care te "formeaza" ( "baietii destepti" stiu despre cine e vorba ) doresc sa fi mai ...placut publicului larg...
  • +14 (20 voturi)    
    Dar (Luni, 25 octombrie 2021, 17:29)

    UpNext [utilizator]

    cine (mai) e Catzu???
  • +31 (37 voturi)    
    Chiparosul (Luni, 25 octombrie 2021, 17:30)

    gt86 [utilizator]

    Da-mi tu 100 de lei si vedem noi la urmatorul salariu cum facem.
    cam asa suna propunberea chiparosului. Si frumos dar si destept :))
    Mai multa incompetenta nu am crezut ca am sa mai vad din vremurile lui Daea si Dancila & co. Dar uite ca se poate
    • +26 (30 voturi)    
      Cam asa (Luni, 25 octombrie 2021, 17:37)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui gt86

      Mai da-mi 300 sa iti datorez 500 si vedem noi cum si cand ii primesti inapoi.
  • +26 (30 voturi)    
    Declaratie de tepar (Luni, 25 octombrie 2021, 17:30)

    Caligula [utilizator]

    Am vazut cum se poarta cu USR-ul in afara coalitiei actuale PNL-UDMR.
  • +25 (29 voturi)    
    Dle Catu (Luni, 25 octombrie 2021, 17:30)

    soringusar [utilizator]

    Nu sunt persoana publica , astfel incat imi permit sa va spun sincer : Plimba ursu !
  • +20 (26 voturi)    
    Metoda “Accidentul” (Luni, 25 octombrie 2021, 17:32)

    fdaniel [utilizator]

    După declarația asta sunt convins că dl.PM demis (FC) are talent pentru telefoane gen “accidentul”:
    - dați-ne banii acum și vedem noi cum facem …
    • 0 (0 voturi)    
      "accidentul" cu imprumutul (Marţi, 26 octombrie 2021, 10:49)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      baiatul are experienta americana, acolo i-a mers: dati-mi bani cu imprumut, ca pe urma mai vedem noi... daca ma mai gasiti sa va recuperati banii.
  • +24 (28 voturi)    
    anticipate? (Luni, 25 octombrie 2021, 17:34)

    gt86 [utilizator]

    Imi place totusi ca a ajuns Catu si PNL sa ameninte cu alegeri anticipate cand fix ei vor fi cei ce vor lua cel mai mic procent - mai mic decat AUR pentru buna lor prestatie din acest an
    Alegerile anticipate vor rezulta in marii perdanti - PNL si marii castigatori - PSD care vor castiga alegerile galopand
  • -13 (15 voturi)    
    Peste tot (Luni, 25 octombrie 2021, 17:41)

    moima [utilizator]

    Unde au castigat impreuna cu USR, s-au aliat imediat cu PSD.

    Nu ai cum sa rezolvi ceva intr-o tara cu 70% analfabeti si toleranti cu hotia.

    Hai sa fim seriosi si sa ne vedem fiecare de treaba lui.

    Rominia e o cauza pierduta. Noile generatii sunt mai nasoale decat alea vechi. Prosti si lenesi.

    Nu are cum sa vina un guvern de bun simt pentru ca nu exista oamenii aia care sa-l faca.

    O sa fiti surprinsi si USR ce "calitate" umana prezinta. Sunt tot o mana de oprtunisti securistoizi.
    • +3 (7 voturi)    
      analfabet (Luni, 25 octombrie 2021, 19:24)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui moima

      cu siguranță ești tu.
      Se scrie România.
      • 0 (0 voturi)    
        România ... ai vrea tu (Marţi, 26 octombrie 2021, 10:04)

        moima [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        asta in care traim noi e rominia. o bataie de joc asimilata de minoritati cu cultura tribala antisociala.

        suntem in regres si chiar meritam mocirla

        asa ca minte-te in continuare frumos dar ai grija ca 80% din pib reprezinta banii pe care-i misca strainii pe la noi. o sa rad de o sa ma sparg cand o sa inceapa astia sa-si scoata banii.
  • +14 (18 voturi)    
    Crizatii si neimportantii... (Luni, 25 octombrie 2021, 17:43)

    Alius [utilizator]

    ..sunt somati sa voteze guvernul PNL...
  • +12 (14 voturi)    
    . (Luni, 25 octombrie 2021, 17:52)

    Simbad [utilizator]

    Ipochimenul ăsta e în toate mințile? Măcar își dă seama ce vorbește?
    • +5 (9 voturi)    
      nu ! :) (Luni, 25 octombrie 2021, 18:33)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui Simbad

      El inca este ferm convins ca ce'i canta mascaricii astia 67 e pe bune ! :))

      "Avem in fruntea noastra un fiu al tarii
      Cel mai iubit si cel mai ascultat
      Ce'n lume, pana'n departarea zarii
      E pretuit de oameni si stimat"

      Va suna familiar ? :)
  • +16 (18 voturi)    
    Atat... (Luni, 25 octombrie 2021, 17:52)

    Nonidem [utilizator]

    Atat tupeu si atata neobrazare incat ma intreb: omul asta e sanatos?
  • +9 (11 voturi)    
    iar vorbește cîțu (Luni, 25 octombrie 2021, 17:58)

    minodues [utilizator]

    păi nu aveți tot ce vă treubuie, adica PSD?
    nici la UDMR nu ați mers să negociați până nu s-a șucărit Kelemen
  • +14 (16 voturi)    
    Florinel , baiat , asa , la fo 50 de ani ... (Luni, 25 octombrie 2021, 18:03)

    Dartanian , Dacu' Liber [utilizator]

    Acest F Citu , om la 50 de ani, intelege sa faca o intelegere , la un nivel asa de inalt , cu ,, vedem dupa aia ,, - mai , Florinel , nu poti cumpara / vinde 1 gasca in iarmaroc , folosind termenii astia ! Cum oare se descurca omul asta , in viata de toate zilele ? I se sparge o teava , i se strica auto , etc - ii spune mesterului ,, repara teava / auto, etc ,, si mai vedem noi ... Cred ca omul asta , are probleme de identitate , nu se descurca in angrenajul social elementar . Am ajuns sa o regret pe Veoryka ...
  • +10 (12 voturi)    
    Mai lasati-ne la butoane cateva luni (Luni, 25 octombrie 2021, 18:23)

    gemart [utilizator]

    Ca avem multe miliarde de impartit, plus multe contracte cu dedicatie si sute de sinecuri. Voi USR ne incurcati, sunteti prea intransigenti, intrati si voi in guvern eventual dar dupa ce terminam marile tunuri, acum doar demonstrati responsabilitate sprijinind un guvern minoritar "de criza".
  • +11 (13 voturi)    
    Intrebare (Luni, 25 octombrie 2021, 18:26)

    _eu_ [utilizator]

    Cand USR a propus un guvern minoritar, de ce nu l-ati votat? Ca si ei vroiau sa scoata Romania din criza.
    Cat de ipocrit poti sa fii (da, tu, Catule) sa ceri altora ceea ce tu nu ai vrut sa faci.

    Am fost un constant votant PNL, insa nu cred ca in anii care vin or sa mai vada ei votul meu. Dupa guvernarea PNL tara arata mai jalnic decat dupa guvernarea PSD!
  • +4 (8 voturi)    
    USR nu e un partid urât de PNL (Luni, 25 octombrie 2021, 18:26)

    ploiesteanu [utilizator]

    marii dușmani ai USR-ului se numesc Câțu și Iohannis. Nici măcar apropiații lui Câțu în partid nu sunt împotriva unei coaliții, dar din păcate partidul e condus de ăștia doi.
  • +7 (9 voturi)    
    Dacă USR va face acest compromis (Luni, 25 octombrie 2021, 18:38)

    poxim [utilizator]

    și va vota acest guvern, fără a intra la guvernare, sunt șanse minime să mai intre în parlament la următoarele alegeri.
    Deja au făcut compromisul de a-și îmbia votanții să-l aleagă pe Iohannis în turul 2 din 2019 în condițiile în care fuseseră victimele blatului dintre PNL și PSD la turul 1.
    Nu uităm campania lor comună de denigrare a USR-ului și a lui Barna înainte de alegerile din 2019! Era evident că dacă Barna intra în turul 2, câștiga cu voturile obținute de la marele perdant (reprezentantul PSD sau PNL).
  • +5 (7 voturi)    
    Pe repede inainte (Luni, 25 octombrie 2021, 18:51)

    rockdani [utilizator]

    Cum adica "repede rezolvăm această criză și apoi vedem mai departe"? Are o solutie minune acest personaj de trista amintire al politicii de varf romanesti? Mai are el vreun cuvant de spus, dupa ce a bulversat toata tara, timp de luni de zile, cu alegerile din PNL, alegeri care sa-i asigure nu doar presedintia partidului, ci si un viitor adecvat pretentiilor sale de Superman, scaldat o vreme in visul american al succesului rapid?

    Tupeu, ipocrizie, superficialitate si cinism par a fi noile calitati ale politicianului agreat in Romania. Sau nu?
  • +6 (8 voturi)    
    Omul asta... (Luni, 25 octombrie 2021, 18:54)

    Olyx [utilizator]

    e din alt "film"...
  • +4 (8 voturi)    
    Ciolos de ce n-o fi zis asa? (Luni, 25 octombrie 2021, 19:10)

    luciannn [utilizator]

    Mai PNL, votati guvernul USR minoritar, si o sa facem noi coalitia candva...

    Poate ca ar fi raspuns afirmativ Catu...

    O sa vina jucatorii de alba-neagra si barbut sa ceara drepturi de autor la smecheriile astea folosite la cel mai inalt nivel de un prim-ministru al Romaniei...

    Jenant cand de jos am ajuns noi romanii...
  • +3 (5 voturi)    
    Obscurantism nereligios (Luni, 25 octombrie 2021, 19:18)

    nicpqrs [utilizator]

    In ultimul timp soarele rasare din Modrogan si PNL a inceput sa aduca lumina in sufletele noastre bantuite de buruienile democratiei romanesti.Altfel nu se poate explica nivelul aceste de pretentii.Cred ca de fapt e vorba de niste lumanari aprinse pentru morti pe undeva care lumineaza doar interiorul unei biserici.Citule,poti sa-l iei pe generalul ala obscur si sa plecati dracu' din viatza noastra!
  • +1 (3 voturi)    
    Citu (Luni, 25 octombrie 2021, 19:39)

    Observtot [utilizator]

    Omul a avut o copilarie nefericita, a fost ignorat prea mult timp, pana a devenit el insusi un ignorant, a se vedea capacitatea de asi definitiva studiile, pe buneee. Cineva trebuie sa-si dea seama si sa-l excluda din viata politica pana nu exclude el PNL-ul de pe scena politica.
    Dl. presedinte, ca orice ardelean, se prinde prea greu, si cred ca v-a fi prea tarziu.
  • +3 (5 voturi)    
    Duceti... (Luni, 25 octombrie 2021, 19:51)

    mihaivls [utilizator]

    nebunul unde-i e locul! Luati-l de-aici pe superman!
  • +2 (4 voturi)    
    jalnica fiinta (Luni, 25 octombrie 2021, 20:52)

    revo [utilizator]

    Incearca sa-i duca cu zaharelul, parca ar fi copii.

    Bai tembelut, copiii aia, pe care incerci sa-i fraieresti copilareste, te-au ejectat de la Palatul Victoria si te vor da afara si din PNL. Numai sezi bland si urmareste procesul, pas cu pas.
  • +3 (3 voturi)    
    asta (Marţi, 26 octombrie 2021, 8:48)

    codrean [utilizator]

    chiar a inebunit ! O tine"langa" pe-a lui !
    Chiar ma intreb, oare cine-l sustine/incurajeaza ? Da, pana la un punct Iohannis dar eu cred ca si punctul acela a fost depasit.
    In principiu nu sunt "conspirationist" dar, cel putin in acest caz, in afara nebuniei si a unui sprijin de undeva nu gasesc nici o explicatie.
    Sigur ca Rares Bogdan, violent si peste masura adept fanatic Citu ne-ar putea spune. Poate candva, vreodata.
    "Post festum", desigur ...