UPDATE Prim-vicepreşedinte PNL: Mergem la Cotroceni cu propunerea Florin Cîţu prim-ministru / Apropiații premierului demis fac scut în jurul lui

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:20 Actualitate | Politic


Florin Citu, ales presedinte PNL 4
Foto: Facebook PNL
Prim-vicepreşedintele PNL Iulian Dumitrescu a anunţat, miercuri, că liberalii vor merge la a doua rundă de consultări cu președintele Iohannis, pentru formarea Guvernului, cu Florin Cîţu propunere pentru funcţia de premier. Și secretarul general al PNL, Dan Vîlceanu, un alt apropiat al premierului demis, a susținut că PNL va merge la Cotroceni cu propunerea Cîțu prim-ministru.
  • "Decizia BEx al PNL, luată în unanimitate, e una clară: propunerea PNL pentru funcția de prim-ministru este președintele partidului, Florin Cîțu.
  • Aceasta este propunerea cu care vom merge la consultări, la Cotroceni. Avem convingerea că vom genera o majoritate în jurul PNL", a scris pe Facebook Iulian Dumitrescu.
Și secretarul general al PNL, Dan Vîlceanu, un alt apropiat al premierului demis, a susținut că PNL va merge la Cotroceni cu propunerea Cîțu prim-ministru:
  • "Am observat un val de fake news în ultimele zile, inițiat de adversarii Partidului Național Liberal şi aş vrea să reamintesc un lucru.
  • Există o decizie asumată și votată în Partidul Național Liberal: propunerea de premier este președintele PNL. România are nevoie urgentă de un guvern cu puteri depline, iar soluția este un nou guvern format în jurul Partidului Național Liberal, condus de Florin Cîţu. Cred că și unii, și alții, trebuie să fim echilibrați, să dăm dovadă de responsabilitate. Responsabilitatea despre care a vorbit toată lumea, astăzi, la tribuna Parlamentului”.
Până la acestă oră, nu fusese convocată o ședință a conducerii PNL, după ce Guvernul Cioloș a picat la votul în Parlament.

Președintele Klaus Iohannis a chemat partidele la consultări joi începând cu ora 11.00, după ce Parlamentul a respins miercuri varianta unui guvern exclusiv USR, condus de Dacian Cioloș.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9450 vizualizari

  • +75 (85 voturi)    
    Astia... (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:22)

    RobertRO [utilizator]

    ...chiar nu au inteles nimic.
    • +26 (42 voturi)    
      Cine-l susține pe Cîțu? (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:36)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui RobertRO

      Și de ce e așa de important Cîțu?

      Cineva vrea neapărat ca acest Cîțu să fie șeful PNL, prim-ministru și viitor președinte de țară cu orice cost.
      • +8 (24 voturi)    
        Raspunsuri: Secu (SRI); Pt ca e santajabil si pros (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:19)

        PlanetaVerde [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        - Cine-l susține pe Cîțu?

        - Și de ce e așa de important Cîțu?
        ----------------------------------
        Raspunsuri:
        - Secu (SRI);
        - Pt ca e santajabil si prost, adica perfect ca PM marioneta al statului paralel
      • -3 (9 voturi)    
        jos constitutia! (Joi, 21 octombrie 2021, 0:01)

        numaiamnume [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Cum adica sa nu poata Iohannis sa-l propuna pe premierul demis? Asta e abuz al constitutiei. Un atac al constitutiei la adresa statului de drept!
      • +4 (4 voturi)    
        Nimuriciul oltean de pe Valea Lotrului (Joi, 21 octombrie 2021, 8:19)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        este susținut până în pânzele albe de cercuri obscure din străinătate și din țară,cercuri care vor sărăcirea extremă a românilor și prăbușirea
        economică,financiară și morală a României.Dacă
        KWI dă curs propunerii găștii trădătoare din PNL
        înseamnă că este parte la COMPLOT!
      • -1 (1 vot)    
        In psihologie (Joi, 21 octombrie 2021, 10:04)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        se spune ca atunci cand ii iei copilului o jucarie din mana cu care s-ar putea rani, trebuie sa-i dai alta in loc pentru a evita o criza de furie.
        Tu pe cine propui in locul lui Citu?! Hai, vreau sa vad si eu unde te duce mintea...
    • +17 (23 voturi)    
      Mda (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:01)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui RobertRO

      Confunda perseverenta+ambitie+determinare cu prostie+inconstienta+delir.

      Pana la urma vad ca mai vor un record: acelasi PM demis prin motiune de 2 ori in mai putin de 2 luni.
    • +7 (19 voturi)    
      Un circ s-a terminat, altul incepe. O tara vesela! (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:14)

      PlanetaVerde [utilizator] i-a raspuns lui RobertRO

      Un circ s-a terminat, altul incepe. O tara vesela!
    • +10 (16 voturi)    
      Asa e (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:16)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui RobertRO

      Urmeaza anticipatele.
    • +16 (20 voturi)    
      Hmm (Miercuri, 20 octombrie 2021, 22:48)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui RobertRO

      Am asa o impresie ca totul pleaca de la Johannis. Prea s-a speriat ca USR vrea sa faca reforme in justitie. El vrea sa puna oamenii lui in justitie si am impresia ca ii e frica de niste dosare. Parca prea bate la ochi incapatanarea astora. Doar o parere.
    • +3 (3 voturi)    
      Cele patru gunoaie sunt zero fara Citu. (Joi, 21 octombrie 2021, 8:05)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui RobertRO

      Asta-i marea lor problema. Romanii pot sa moara, pot umple cimitirele, cei patru golani trebuie sa ramana la butoane, ca sa poata sa fure. Pentru asta trebuie sa-l impaieze pe Citu si sa mearga cu el in frunte.
  • +60 (72 voturi)    
    ce retardati sunteti... (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:26)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ce retardati sunteti... a fost dat jos pe motiune de cenzura, idiotilor.
    • +21 (27 voturi)    
      Romania e pusa in genunchi... (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:56)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Cine i-la impus pe catzu asta papagalului de iohanis, este ori un mare hot si nemernic, ORI UN DUSMAN AL ROMANIEI.

      Si ceausescu a crezut ca poporul e prost si s-a fript...sau nu mai are cine?!?!
      • +1 (1 vot)    
        Cei doi KWI și Super -Cîțul lucrează (Joi, 21 octombrie 2021, 9:45)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui rov

        de zor la distrugerea României!
  • +64 (72 voturi)    
    E clar (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:28)

    aladdin [utilizator]

    Ori guverneaza USL, ori anticipate si guverneaza PSD.
    Un lucru e aproape sigur insa, la urmatoarele alegeri PNL va avea emotii daca va face 5% ca sa intre in parlament.Si totul pentru orgoliul unui golan... Bravo, baieti!
    • -32 (46 voturi)    
      Și USR crezi că mai intră în Parlament? (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:26)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      PNL poate pierde procente importante, dar și USR vor pierde la fel.
      • +36 (50 voturi)    
        Votantii USR-ului sunt inteligenti (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:01)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        nu pot fi pacaliti de toate petardele voastre de hoti si infractori
        Eu cred ca USR-ul va avea procente care vor reflecta nivelul de oameni ok din tara asta.
      • +8 (14 voturi)    
        USR poate pierde procente (Miercuri, 20 octombrie 2021, 23:17)

        bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Dar și la ultimele alegeri a fost sub potențial. Poate fi furat mai concertat, dar nici la alegerile precedente nu au fost lăsați să sufle,

        Important este altceva. În aceste săptămîni, USR își consolidează și își motivează electoratul dur, cel care lipește afișe, donează și vine cu idei proaspete. Chiar dacă pierde pe termen scurt din nehotărîți, pe termen lung au prima șansă de a fi partidul anti-clientelar din România. PNL a ratat șansa de a dislocui USR cînd s-au poziționat ca înlocuitor, civilizat și frecventabil, al PSD. Doar atitudinea căldicică, nici ferm anti nici ferm pentru măsuri de combatere a epidemiei și a efectelor ei economice și sociale, i-a decredibilizat și în raport cu PSD, care punctează din opoziție mai puțin, dar mai temeinic decît AUR. Din nou, PSD sînt hoți mai proști decît PSD și refomiști mai găunoși decît USR.
      • +12 (16 voturi)    
        Da, eu cred ca USR intra in parlament (Miercuri, 20 octombrie 2021, 23:38)

        sile_v [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Ne vedem la anticipate?

        Hai sa vedem cat curaj are gaina fara cap numita PNL.
  • +45 (61 voturi)    
    Ce duhoare de USL2 vine dinspre gasca vesela PNL (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:28)

    UnOarecare [utilizator]

    Papusarul de la Grivco`si freaca manutele cu care a cumparat cele 6 case....
  • +40 (58 voturi)    
    Ilie Bolojan (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:38)

    cnr [utilizator]

    Sunteti stupizi! Nimeni nu-l mai vrea pe dl Cîţu trebuie sa-l propuneti pe dl. Ilie Bolojan!
    • +17 (25 voturi)    
      Bolojan nu e prost, nu se sacrifica aiurea (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:44)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui cnr

      Sunt destui...:)))
    • +1 (7 voturi)    
      Nu vrea (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:40)

      DFA1 [utilizator] i-a raspuns lui cnr

      Bolojan ar fi zis că nu vrea.
      • 0 (0 voturi)    
        Bolojan, prim ministru. (Joi, 21 octombrie 2021, 20:43)

        mihai53 [utilizator] i-a raspuns lui DFA1

        Depinde cum i s-a facut propunerea. Daca a fosi o propunere intr-o doara, fara asigurari de sprijin, sigur ca nu a acceptat. Pacat, asemenea oameni sunt tot mai rari si Johanis nu vrea sa-i foloseasca. El vrea slugi, Orbani, citi, raluce, alinute .
    • +10 (16 voturi)    
      Bolojan (Miercuri, 20 octombrie 2021, 21:19)

      mihai53 [utilizator] i-a raspuns lui cnr

      Singurul din sefii PNL care a demonstrat ca stie si poate face reforma in adevaratul sens al cuvantului. La Bihor a inceput din prima luna dupa alegeri. Problema este ca nu vrea Johanis un prim ministru cu personalitate, care nu poate fi papusat. Ca Romania trage ponoasele, este o problema minora. Sefii PNL de la Bucuresti sunt o gasca de habarnisti, care se tin bine de mana sa ramana in fata. Nu-i inteleg pe membrii PNL din teritoriu, de unde atata lasitate sa se lase manipulati de clica echipei castigatoare.
    • +7 (11 voturi)    
      Mda (Miercuri, 20 octombrie 2021, 22:50)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui cnr

      Nu inteleg de ce mai sta Bolojan in partidul ala. Cred ca ar trebui sa mearga in USR. Ar aduce multe voturi.
  • +57 (67 voturi)    
    Cutzu a fost DEMIS de parlament cu 281 de voturi (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:39)

    Gryphus [utilizator]

    De ce nu a mers PNL cu o propunere prima data?

    Pt ca totul e un joc politic, conform deciziei CCR Iohannis NU avea dreptul sa-l numeasca atunci pe Cutzu din nou


    Un om DEMIS de parlamenrt cu 281 de voturi, record, insista ca el sa fie prim ministru. E un abuz in functie, nerusinare, tupeu si prostie
  • +36 (46 voturi)    
    Florin Cîţu forever (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:40)

    vlad_ti [utilizator]

    Cred ca PNL nu intelege ca nimeni nu-l mai vrea pe Cîţu.

    Un incompetent care e vinovat pentru pentru ce se intampla.

    Singura lui sansa e ca PSD-ul sa-l sustina.
    • +1 (1 vot)    
      Dacă PSD-ul îl susține pe Super-Cîțul (Joi, 21 octombrie 2021, 9:49)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui vlad_ti

      se sinucide politic,iar Don Marcelus Ciolacus va cere
      azil politic în Belarus.
  • +33 (41 voturi)    
    Sunt doar doua optiuni - cu USR sau in opozitie (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:40)

    ciprian_ [utilizator]

    Indiferent ce va negocia inainte PSD, in momentul votului de investire va vota impotriva oricarui guvern propus.

    In acel moment daca PNL nu-si va avea asigurata sustinerea USR - se va ajunge la anticipate si PNL va pierde totul.
    • +6 (10 voturi)    
      anticipatele sunt optionale (Miercuri, 20 octombrie 2021, 23:25)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui ciprian_

      Daca citim fix ce scrie in Constitutie, Iohannis nu este obligat sa declanseze anticipatele nici dupa ce au fost respinsi 10 prim-ministri..
      Desigur, e scrisa prost si interpretata si mai prost, dar asta e Constitutia Romaniei.
  • +10 (32 voturi)    
    Penibili pana la capat (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:41)

    PrivireCritica [utilizator]

    Nu mai exista altii? Va e frica sa ii promovati pe Boc, Bolojan?!?
    • +19 (27 voturi)    
      Lasa-l (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:17)

      plictisitu [utilizator] i-a raspuns lui PrivireCritica

      ..pe piticu' atomic jos ca macane! Face parte din falanga Bogdan-Boc-Tise de sustinere a lui Matzu pana in panzele albe.
    • +18 (26 voturi)    
      Da, penibili, (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:34)

      Hypatia1 [utilizator] i-a raspuns lui PrivireCritica

      cinici si iresponsabili. Dar Boc e sustinator al lui Citu. O alte dezamagire.
  • +31 (41 voturi)    
    cum au acaparat impostorii PNL? (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:43)

    gic [utilizator]

    este incredibil ce specimene au ajuns la putere

    insa si mai important:

    Cand intra Citu la puscarie???
    • +12 (16 voturi)    
      E jocul presedintelui aceasta mascarada cinica (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:38)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui gic

      Dar am impresia ca a fost Ucenicul vrajitor si i-a scapat situatia din mana...
  • +31 (41 voturi)    
    Unde-i logica? (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:45)

    eugeniusd [utilizator]

    Chiar nu inteleg logica, dupa ce a fost demis prin motiune de cenzura de o majoritate covarsitoare, sa ai tupeul sa vii din nou cu aceeasi candidatura si sa te mai si astepti ca vei gasi o majoritate care sa te sustina de aceasta data? Din pacate, cred ca oricum va trece Cutzu, fiindca intelegerile s-au facut pe la spate si in numele salvarii Romaniei din criza (dar si cu promisiunea de a finanta in continuare baronii pnl / psd si cei care il vor mai sustine) va fi votat.
    Si uite asa vom fi nevoiti sa-l rabdam inca 3 ani (sper sa gresesc, totusi) ...
    • +9 (15 voturi)    
      PNL_ude mereu_PSD=LOVE(ele) (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:40)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui eugeniusd

      O logica tipica pt politicienii care distrug linistiti Romania de 31 de ani pt.ca prostii, incompetentii si corupti ii voteaza inainte...probabil sunt imaginea lor?
  • +21 (29 voturi)    
    Despre Dumitrescu (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:46)

    oxbridge [utilizator]

    Dintr-un articol hn din 24.09:

    Iulian Dumitrescu este în prezent prim-vicepreședinte PNL și lider PNL Prahova. Dumitrescu este un lider influent în interiorul PNL. Potrivit unei anchete făcute de PRO TV, Dumitrescu a făcut afaceri în Călărași din 2007 până în 2009, alături de asociatul său semnând contracte în valoare de aproximativ 5 milioane de euro. În 2008, Dumitrescu și-a cesionat acțiunile către asociatul său, dar a continuat să semneze contracte cu Consiliul Județean în calitate de director, inclusiv în 2009. În 2012, a candidat pentru funcția de senator de Călărași, iar susținătorul său a fost chiar semnatarul contractelor pentru asfaltări, Răducu Filipescu, președintele Consiliului Județean. Totodată, de numele lui Dumitrescu este legat recentul scandal al stenogramelor DNA în care acesta îi cerea favoruri ministrului Transporturilor Cătălin Drulă.
  • +24 (32 voturi)    
    Daaa (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:47)

    costicatrombon [utilizator]

    Astia sunt ca fidelii fuhrerului in mai 1945 "Inca putin si vom invinge armatele aliate si le vom alunga pana la Londra. Trebuie doar sa luptam uniti"
    • +5 (9 voturi)    
      Cine isi mai aduce aminte (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:21)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui costicatrombon

      de Comical Ali?
  • +2 (20 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:50)

    [anonim]

    • +17 (23 voturi)    
      Riscul de anticipate nu exista daca Oha (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:45)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

      nu tine cont de propunerea tembela a PNL si desemneaza un alt liberal, dar nu din gasca lui Catu. Instant 90 % din yesmenii care il inconjoara acum il vor lasa din brate !

      PS. De altfel o parte dintre acestia (exemplul cel mai "stralucitor" e Rares Bogdan !) s-au retras deja in umbra, singurii vocali fiind si cei mai disperati ca vor pierde cele promise de Superman in mizerie Catu : sotia bancherului Isar, coleg de nebunii financiare cu Florin pe vremuri, pre numele ei Gorghiu, Dumitrescu sef de judet la limita penalului si nulitatea patentata Dan Valceanu amic cu premierul interimar si posesor a doi neuroni in plus fata de Bode !

      PPS. Curaj d-le Premier de la Grivco, desemnati pe altul in locul lui Catu si rezolvati instant criza !
      • +1 (1 vot)    
        Comentariu sters de utilizator (Joi, 21 octombrie 2021, 11:03)

        [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

        • +1 (1 vot)    
          Se pare ca ai mei useristi nu au facut armata (Joi, 21 octombrie 2021, 21:31)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

          deci nu sunt pe gustul generalului Ma Ciuca ! :))

          PS. Acesta desi "rezervat ' va lipi calcaiele in fata comandantului suprem, deci va urma o nenorocire de guvernare pe gustul lui Oha, Premierul de la Grivco !
  • +19 (29 voturi)    
    da, daaa, daaaaa (Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:57)

    revo [utilizator]

    asa sa faceti!

    placuta suedeza daca va lasati!

    CaCazzo TREBUIE sa fie premier!!!

    NU VA LASATI! PNT va asteapta!
    • -4 (20 voturi)    
      oricum (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:10)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui revo

      cine are greata si jena de USR, sa voteze AUR mai bine decat hotii astia ordinari pezede&penele.
      Nemernicului de ioganis sper sa-i iese pe nas.
  • +19 (27 voturi)    
    cazuti (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:05)

    codrean [utilizator]

    in cap !
    Totusi, cine trage sforile astea si ce interese ni se ascund ?
    Bataie de joc ! De romani, desigur...
  • +14 (18 voturi)    
    Cred ca si ei (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:08)

    yol [utilizator]

    stiu ca daca lasa puterea din mana risca sa se duca la puscarie unii dintre ei. Doar isi prelungesc agonia acum….
  • +9 (17 voturi)    
    ... (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:11)

    a.nonim [utilizator]

    Ca sa vezi ce surpriza. Cei pe care i-am votat lasa tara fara guven cu puteri depline in plina criza, propunand un guvern fara sanse de a trece, doar pentru putea veni la a doua propunere cu cine trebuie. Adica jocuri politice (sa nu zicem jocuri de putere) ca sa iasa bine pentru ei. Ce conteaza ca in saptamanile pierdute mor mii de oameni pentru ca guvernul demis n-are posibilitatea de a impune restrictii?
  • +11 (15 voturi)    
    Vesnica pomenire ... (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:37)

    feroviarul123 [utilizator]

    Cat mai e kilu de coliva cu fondante ca sa știu sa ma pregătesc pentru tristul eveniment.
  • +8 (14 voturi)    
    Susțin alegerile anticipate deci (Miercuri, 20 octombrie 2021, 18:45)

    Nyk1 [utilizator]

    Foarte bine, ne vedem atunci la vot!
  • +10 (10 voturi)    
    *** (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:08)

    jeanp [utilizator]

    Sa-i scoata careva bateriile astuia pana nu face tara praf.
  • +6 (8 voturi)    
    Ce surpriză! (Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:15)

    ploiesteanu [utilizator]

    Nimeni nu se aștepta ca PNL să-l propună pe Câțu la a doua strigare! Ce va urma? Nimic. Același joc de glezne. Frica parlamentarilor de anticipate va fi mai mare decât ordinele de partid?
  • +11 (13 voturi)    
    Daca Iohannis ii da mandatul (Miercuri, 20 octombrie 2021, 20:28)

    Luk [utilizator]

    Inseamna ca traim intr-o tara de nebuni.
    • +4 (6 voturi)    
      I-l dă. Și ce dacă i-l dă? (Miercuri, 20 octombrie 2021, 22:20)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      PSD, Aur și USR nu vor vota cu Cîțu. Cred că și câțiva PNL-iști simpatizanți Orban o să uite să voteze. Anticipate? Sau trag la pace cu un guvern minoritar Cîțu? PSD zice că nu vrea guvern minoritar, USR guvern Cîțu? Nici atât. AUR? nu se pune problema. Și atunci ce facem? Ne pregătim de vot pe pandemia asta? Durere!
  • +2 (4 voturi)    
    Psd va vota (Miercuri, 20 octombrie 2021, 22:09)

    yol [utilizator]

    cu pnl, dar cu un alt premier decat catu!
  • +5 (7 voturi)    
    Penelii chiar nu inteleg nimic (Miercuri, 20 octombrie 2021, 22:27)

    galeo [utilizator]

    Din nimic.
    Dar au pretentia sa ne conduca destinele in pandemie.
  • +2 (4 voturi)    
    USR voteaza pro si mai primeste 3 ministere (Miercuri, 20 octombrie 2021, 22:47)

    averageJoe [utilizator]

    sau se reface USL.
  • +3 (5 voturi)    
    Da, da... (Miercuri, 20 octombrie 2021, 23:25)

    Lionheart [utilizator]

    O să vă mai voteze mâțu!
  • +4 (6 voturi)    
    PNLeii, ca si PSDeii, UDMReii si alti 2 lei (Miercuri, 20 octombrie 2021, 23:41)

    ingretzosat [utilizator]

    Inteleg foarte bine numerele (a se citi mormanul de bani de sifonat). Ii doare in pix direct de crizele actuale si viitoare, important e sa ramana mufati la banii care stau sa vina si sa se asigure ca nu are cine sa-i traga la raspundere. Am serioase dubii ca PSD nu-l va vota acum pe cutzu-cutzu. Cred ca singura lor retinere este caracterul mizerabil al personajului, teamam ca le da si lor teapa ca si celorlalti. Pe de alta parte, supermanul de Dambovita este atat de slab si santajabil incat se gandesc PSDeii ca pot risca sa-l voteze, ca-l pot inghesui ulterior. De aici posibilitatea ca un nou guvern cutzu sa treaca, ajutat de PSD. Sigur ca PSDeii nu au emotii in privinta anticipatelor, dar sunt lacomi, asa cum ii stim, si si-ar dori un procent si mai mare la viitoarele alegeri, eventual sa poata avea o majoritate confortabile doar cu UDMR. Nu vor intinde coarda cu anticipatele acum (nici ficisul nu cred ca va merge pana acolo), fiindca da prost la imagine in conjuncura data.
    Oricum, se lasa noaptea peste Romania. Cel mai probabil vom avea USL2 pana la alegeri, apoi 4 ani de de PSD. Ce sa-ti doresti mai mult?
  • +4 (4 voturi)    
    Catzu, Pavianul PNL (Joi, 21 octombrie 2021, 3:28)

    Fu Leng [utilizator]

    Mor astia de gat cu el!!! Va tine niste anticipate, baietzi?
  • +3 (3 voturi)    
    Catu este extrem de important (Joi, 21 octombrie 2021, 5:08)

    Amariei [utilizator]

    Daca tin cu dintii de el. Probabil vin vremuri foarte tulburi daca este impins in fata cu pretul distrugerii partidului.
  • +1 (1 vot)    
    Tara arde (Joi, 21 octombrie 2021, 7:31)

    Costi888 [utilizator]

    Si baba vrea sa fie in continuare PM dupa ce a dinamitat coalitia. Asta inseamna iresponsabilitate. Nu ca a venit ciolos ieri si a prezentat un guvern care nu avea sanse sa fie votat. Ci tot acest circ cu desemnarea lui ciolos, nevotarea guvernului sau, si propunerea aceluiasi maimutoi. Luati cu lamaie!
  • +1 (1 vot)    
    Aduceti va (Joi, 21 octombrie 2021, 7:35)

    Costi888 [utilizator]

    Aminte ce a zis PSD cand a fost vorba ca USR ul sa faca guvernul. “Nu vom vota acel guvern, aduceti va aminte ca motiunea depusa de noi era si impotriva guvernarii USR (atunci cand a cazut guvernul).
    Sa vedem ce va vota PSD cand va aparea Cutu cu noul Guvern. Ca doar Catu a cazut si datorita PSD ului.
  • +2 (2 voturi)    
    Verificati va rog (Joi, 21 octombrie 2021, 8:33)

    galeo [utilizator]

    Daca nu cumva exista droguri la peneteu, caci liderii sunt total rupti de realitate.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa nu uitati (Joi, 21 octombrie 2021, 10:27)

    Ibit [utilizator]

    Pana la Cotroceni cu ce propunere ati plecat de acasa !