George Simion: Cei de la PNL au încercat să ne cumpere la bucată/ Avem înregistrări audio-video

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 4 octombrie 2021, 14:55 Actualitate | Politic


George Simion
Foto: Hotnews
Preşedintele AUR, George Simion, a afirmat, luni, că parlamentari ai PNL au încercat să-i "mituiască" pe reprezentanţii AUR pentru a nu participa la moţiunea de cenzură împotriva Guvernului Cîţu, oferindu-le funcţii în deconcentrate şi a anunţat că formaţiunea sa va face plângere la DNA pentru corupţie, transmite Agerpres.

Simion a afirmat că are probe audio-video în acest sens.

"Cei de la PNL au încercat să ne cumpere la bucată, au încercat să ne mituiască şi am făcut un drum până la DNA. Prima chestiune pe care o avem de făcut este să anunţăm organele competente şi vreau să facem cunoscut românilor toată schema prin care Florin Cîţu şi-a pus parlamentarii să ne ofere mită: funcţii în deconcentrate pentru apropiaţi.

Au încercat, practic, să ne cumpere ca parlamentarii AUR să nu fie prezenţi la votarea moţiunii. Parlamentarii AUR vor fi prezenţi cu toţii la votarea moţiunii. Nu suntem de vânzare, nu trădăm şi nu doar atât, nu facem afirmaţii", a declarat Simion, la Parlament.

Simion a precizat că va face publice toate detaliile, menţionând că acestea nu sunt "afirmaţii populiste".

"Parlamentari ai PNL ne invitau să vorbim personal cu Florin Cîţu. O să facem cunoscut poziţiile, o să facem cunoscut totul, pentru că nu e posibil, corupţie la înalt nivel. Să vedem ce fac procurorii. Avem înregistrări audio-video", a adăugat George Simion.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12458 vizualizari

  • +23 (39 voturi)    
    daca au dovezi... (Luni, 4 octombrie 2021, 14:58)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    e nasol momentul pentru PNL, partiodul cu ”principii!.
    • -10 (22 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 4 octombrie 2021, 15:43)

      [anonim] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      • -2 (12 voturi)    
        Pai nu (Luni, 4 octombrie 2021, 17:16)

        Vaka [utilizator] i-a raspuns lui

        deunazi noul presedinte al USR+ indulcea usor tonul aratand ca pot sa existe negocieri?

        Asta-i politica o iei peste tot si la un moment dat incepe sa iti si placa...
      • +1 (9 voturi)    
        Sunt socat, dar... (Luni, 4 octombrie 2021, 17:50)

        index [utilizator] i-a raspuns lui

        ...nu de "negocierile" pentru vanzarea de functii ci pentru ca AUR le-a demascat. Poate, in felul asta se deschide o noua poarta publicului, aceea de a vedea clar mizeria parlamentarilor romani. Sper ca, macar si de frica, aceste metehne orientale sa fie eliminate.
      • 0 (2 voturi)    
        Mda, mai ales postacii PSD-ului au descoperit (Luni, 4 octombrie 2021, 19:08)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui

        mersul pe jos si apa calda!
        Adica aia care l-au dat politicii romanesti pe guzganul rozaliu se plang acum ca PNL-ul incearca sa negocieze functii publice!
    • +6 (12 voturi)    
      am mai auzit 100 din acestea (Luni, 4 octombrie 2021, 15:51)

      djbobo [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      pai sa le dea pe RTV ce mai asteapta ? sa creasca miza?
    • +2 (2 voturi)    
      Hotnews de ce nu publicati inregistrarea? (Luni, 4 octombrie 2021, 23:03)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Trebuie sa ma duc pe adevarul sa o vad?

      https://adevarul.ro/news/politica/Inregistrare-difuzata-aur-deputat-pnl-acuzat-negocia-absenta-votul-motiunea-cenzura-audio-1_615b41c15163ec4271fab206/index.html
      • +1 (3 voturi)    
        Trebuie sa-i intelegi, au si ei ordine (Marţi, 5 octombrie 2021, 9:23)

        salvatore [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        ..., au si ei sensibilitati. Sunt la ordin baietii, plus ca cenzureaza la greu.
    • -1 (1 vot)    
      Ce, sunteți porci, să fiți cumpărați la bucată? (Marţi, 5 octombrie 2021, 9:04)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Dacă spune Simion, așa o fi. El se comportă ca atare, și știe cum sunt și ceilalți. La cât kilu Simioane?
  • 0 (34 voturi)    
    Interesant Mercurial (Luni, 4 octombrie 2021, 15:03)

    un domn [utilizator]

    PNL are mai multi bani de cumparat la bucata, capita de aurist in comoaratie cu Kremlinul ? De unde are PNL acesti bani ?
    • +7 (15 voturi)    
      cum de unde?! (Luni, 4 octombrie 2021, 15:47)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nu sunt cu mana in visterie?!
    • +3 (11 voturi)    
      Pai pentru (Luni, 4 octombrie 2021, 16:01)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Valceanu sau aia 40 de primari psd n-a fost nevoie de niciun ban?? au venit din principiu?!?:)))
      Sau psd-istii nu se pun, ca sunt baieti buni….:)))
    • +5 (9 voturi)    
      ai uitat (Luni, 4 octombrie 2021, 16:05)

      mache [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ... de PNDL3?
    • 0 (4 voturi)    
      De unde are PNL bani pentru cumpărăturile (Luni, 4 octombrie 2021, 18:18)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      de toamnă!? Desigur că din noptiera lui Cîțu! Cine
      ia pus acolo!? Cred că numitul KWI a venit cu ei din
      Germania.PM Super-Cîțul,mai deține sume mari în
      moneda Statului Botswana(a speculat împotriva
      acestei monede) rezervate pentru coteria lui Marcelus
      Ciolacus.
  • +4 (10 voturi)    
    :O (Luni, 4 octombrie 2021, 15:25)

    dac_liber [utilizator]

    hopaaaaa
  • +5 (19 voturi)    
    la USR nu au avut curajul (Luni, 4 octombrie 2021, 15:29)

    programatoru [utilizator]

    stiau PeNaLii unde sa atace

    nu se mai poate face o treaba in tara asta, ca esti inregistrat si dat la presa, asa vremuri am ajuns.

    La PeeeeSeeeeDeeeee sunt "convins" ca nu a intervernit nimeni :)) ,acolo nu le functioneaza microfoanele

    abia astept inregistrarile, asta daca nu sunt pastrate pentru un santaj ceva , pentru zile ploioase
    • +4 (12 voturi)    
      S-au lamurit dupa episodul Drula (Luni, 4 octombrie 2021, 17:10)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      Cand au incercat sa negocieze cu Drula sa-si bage si ei oamenii lor si Drula a chemat DNA si i-a dat pe aia in gat s-a cam lamurit PNL cum sta treaba si cu USR si ca nu merge cu spaga.

      Acum au inca un soc ca nu merge nici cu AUR.

      Da-o-ncolo de treaba, incepe PNL sa-si faca probleme ca ei nu stiu cum sa faca politica altfel decat prin mituire, abuz sau santaj. La fel ca si PSD, evident.

      Acum incep si ei sa vada ca partidele noi chiar inteleg altceva prin "politica".

      Da, nu am icnredere in SImion si ideologia lor mi se pare dubioasa precum si faptul ca sunt multi anti-vaccin sau nu cred in dovezi stiintifice, dar macar pentru cateva faze cum e faptul ca au coloana vertebrala, ma bucur sa vad ca USL primeste palme.
    • 0 (2 voturi)    
      La useristi cred ca le-au mers cumparaturile (Marţi, 5 octombrie 2021, 9:26)

      salvatore [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      Daca azi vezi ca nu stiu cati useristi lipsesc de la vot, sa stii ca au fost "atinsi" de ingerasul liberal de la casierie care le-a indeplinit trei dorinte.
  • -1 (15 voturi)    
    . (Luni, 4 octombrie 2021, 15:32)

    v.dela [utilizator]

    Dna ca ce? Politic se aleg oamenii din anumite functii, deci care e mita?
  • -2 (16 voturi)    
    . (Luni, 4 octombrie 2021, 15:50)

    v.dela [utilizator]

    Ce nu stiau romanii inainte cum functioneaza o institutie publica sau un guvern, mai vine si Simion cu fitilele lui pt capital. Asa oricine poate face plangere la dna, asta nu inseamna nimic. Si stie si el asta..
  • -5 (21 voturi)    
    Populism pe paine (Luni, 4 octombrie 2021, 16:19)

    FanelJr [utilizator]

    Urmasii lui Vadim x 1000
  • +3 (9 voturi)    
    Simion, hai cu protestele! (Luni, 4 octombrie 2021, 18:52)

    Altiro [utilizator]

    Digi24: Dorel Săndesc:" În ATI e iadul, suntem Arca lui Noe de care se agață cu disperare oamenii. Înainte să moară, regretă că nu s-au vaccinat ."
    • +2 (6 voturi)    
      PreaFericitule esti Fatzarnic (Luni, 4 octombrie 2021, 20:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Uitzi ca CEO ul ( tau drag ) al BOR srl, numitul HolinesDeniel este ahtiat dupa Ochiul Satanei ? Argintzii ? Sa nu uitzi !
  • 0 (2 voturi)    
    Deci, pana la urma AUR (Marţi, 5 octombrie 2021, 8:10)

    John M. [utilizator]

    s-a dovedit sa fie inca o tinichea legata de coada unui popor cu o clasa politica mare si inepta.
    • +3 (3 voturi)    
      Apropo de ineptie politica (Marţi, 5 octombrie 2021, 10:31)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Usr s-a aliat cu Aur sa darame coalitia din care facea parte.