Rareș Bogdan, ironii în serie la adresa lui Ludovic Orban: „Mă voi ocupa personal pentru a-i pune tabloul pe perete”

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 27 septembrie 2021, 12:06 Actualitate | Politic


Rares Bogdan si Ludovic Orban
Foto: Facebook
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan îl ironizează la RFI pe fostul lider al formaţiunii, Ludovic Orban, după ce acesta a spus că parteneriatul său cu Klaus Iohannis s-a încheiat. "Nu ştiam că au o legătură personală atât de puternică", afirmă Rareş Bogdan.

Ludovic Orban a declarat după ce a pierdut alegerile în faţa lui Florin Cîţu, la Congresul PNL, că parteneriatul său cu Klaus Iohannis s-a încheiat.

Rareş Bogdan spune că fostul lider al partidului nu va fi sancţionat: "L-a sancţionat Partidul Naţional Liberal, noi nu mai avem ce sancţiuni să-i aplicăm domnului Orban. Îl lăsăm să-şi revină. Îl asigur că-i vom aşeza tabloul pe peretele din sediul central al PNL, alături de ceilalţi, mă voi ocupa personal pentru a-i pune tabloul pe perete, alături de ceilalţi preşedinţi post-decembrişti, dar în rest, domnia sa este un membru al Partidului Naţional Liberal şi atât, din acest moment. Faptul că domnia sa consideră că nu mai are o relaţie, n-am ştiut că a avut o relaţie personală, noi ştiam că PNL are o relaţie instituţională cu preşedintele României şi domnia sa, în calitate de preşedinte ales, are o relaţie cu preşedintele. Acum, dacă domnia sa personal consideră că a rupt orice legătură, nu ştiam că au o legătură personală atât de puternică".

Liberalul subliniază că PNL va continua parteneriatul cu preşedintele Klaus Iohannis.

"Noi, vă asigur şi sigur, preşedintele ales al partidului, Florin Cîţu, a afirmat extrem de clar că îi cere nişte lămuriri, să ştim şi noi în ce calitate a spus asta. Am înţeles că a avut loc o discuţie ieri, legată de acest aspect. Dacă vor continua aceste declaraţii la adresa preşedintelui României, noi vom veni şi vom explica extrem de clar că noi continuăm parteneriatul cu domnia sa, care nu ne-a adus decât plusuri în relaţia aceasta, timp de şase ani şi jumătate", precizează Rareş Bogdan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6118 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Rares Bogdan .... (Luni, 27 septembrie 2021, 12:18)

    bubalacap [utilizator]

    ,,, se transformă in Codrin Stefanescu, dar el este mai periculos, avand in vedere activitatea lui de ziarist - om de televiziune.
    A-propos de televiziune si de dl. Ioan-Bogdan R,, a mai platit RealitateaTV banii datorati statului român?
  • +14 (14 voturi)    
    ce logica de papagal (Luni, 27 septembrie 2021, 12:19)

    Nevermind [utilizator]

    Deci face misto de parteneriatul incheiat al lui orban, spunand ca exista doar relatii institutionale, dupa care vine, tot el, si spune ca el cu citu vor continua parteneriatul lor...
  • +11 (11 voturi)    
    Nu e nimic de explicat ! (Luni, 27 septembrie 2021, 12:22)

    Rahan5 [utilizator]

    Parteneriatul cu persoana Presedintelui Romanaiei priveste Partidul si nu membrii individuali !.
    Sa recurgem la ,,Teoria Reducerii la Absurd'': Daca un membru PNL se intalneste intr-o carciuma cu Iohannis si se cearta (chiar si pe motive politice) si se iau la bataie (chiar si din motive politice), si mai ales in situatia cand membrul PNL a primit primul un pumn de la Iohannis (adica sunt dovezi ca Iohannis a inceput primul bataia) nu poti sa-i mai ceri acelui membru PNL sa declare apoi in fata jurnalistilor ca, el personal, mai e partener cu Iohannis !!!.
    Partidul PNL in acest timp poate sa NU renunte la ,,Parteneriatul Politic cu Iohannis" dar, desigur, ca orice membru PNL nu e obligat (el personal) sa-l mai considere pe Iohannis partener (politic etc). Q.E.D.
  • +9 (9 voturi)    
    Rares Bogdan - aparut din senin la TV apoi in PNL (Luni, 27 septembrie 2021, 12:32)

    Gryphus [utilizator]

    Rares Bogdan a apaur din senin la Realitatea TV pe vremea cand PSD era la putere, si se dadea JURNALIST

    dupa aceea subit a plecat de la GUSHA TV si s-a inscris in PNL ca ...vicepresedinte. Azi e jurnalist peste noapte maine sef de partid politic, in functie de ordin
    • +2 (2 voturi)    
      îți dai seama (Luni, 27 septembrie 2021, 15:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      cât de prost stau ăștia din servicii la calitatea personalului dacă pupinul ăsta fără pic de inteligență a fost propulsat în politică?
  • +7 (7 voturi)    
    Misto-ul la romani (Luni, 27 septembrie 2021, 12:36)

    MyselfMe [utilizator]

    La misto nu ne intrece nimeni, suntem campioni mondiali pe sate, la partea de caracter avem insa mari lacune, atat noi ca natie, dar mai ales "exponentii de frunte" ai acestui popor. Avand in vedere ca avem misto-ul in sange, foarte probabil si noi alegatorii, vom face "caterinca" de ei la urmatoarele alegeri...
  • +13 (13 voturi)    
    La ce sa te astepti (Luni, 27 septembrie 2021, 12:39)

    Gib [utilizator]

    de la un fripturist ca Rares Bogdan, un neica nimeni pana cand l-a saltat de par Orban si l-a firitisit si cu functie de primvicepresedinte dar si cu post de europarlamentar.
    Recunostinta este lucru rar la astfel de lichele (idem Citu&co) toti facuti mari de Orban.
    Despre parteneriate nu are cui sa dea socotela Orban vreunuia dintre acesti politicieni de duzina. Ceea ce a avut Orban cu iohannis Rares Bogdan nu avea vreodata. El poate ii va tine doar paltonul (dacas il lasa ficusul).
  • +12 (12 voturi)    
    :) (Luni, 27 septembrie 2021, 13:07)

    rei [utilizator]

    practic, de acum, daca vrei sa spui: "ai muscat mana care te-a hranit" mai pe scurt...poti spune Rares Bogdan
  • +9 (9 voturi)    
    clovnache (Luni, 27 septembrie 2021, 13:08)

    FA [utilizator]

    Un mascarici "de valoare" Rares asta
  • +8 (8 voturi)    
    clovnache (Luni, 27 septembrie 2021, 13:09)

    FA [utilizator]

    Un mascarici "de valoare" Rares asta
  • +12 (12 voturi)    
    jalnic.... (Luni, 27 septembrie 2021, 13:11)

    mamenervat [utilizator]

    Nu ca m-ar interesa PNL-ul si alegerile lor interne, dar tipul asta este jalnic, total lipsit de caracter, ca si alti colegi de partid de-ai lui, dar asta simte nevoia sa se "dea in stamba" cu orice ocazie! In urma "parteneriatului" lui Ludovic Orban cu Johannis a ajuns gunoiul asta in PNL si in Parlamentul European, iar acu' scuipa unde a pupat, vai mama lui si cine l-a educat/format!
  • +14 (14 voturi)    
    Cred ca problema ar trebui privita diferit: (Luni, 27 septembrie 2021, 13:31)

    Harald2 [utilizator]

    Domnii Iohannis, Citu si banda celor 67 au rupt orice legatura cu romanii.

    Urmeaza o hotie accelerata pentru perioada urmatoare (speram cat mai scurta) cat sunt la conducere.
  • +14 (14 voturi)    
    Grotesc individ! (Luni, 27 septembrie 2021, 13:44)

    Titulescu11 [utilizator]

    Acest personaj, prin deciziile pe care le ia, are putere atat asupra vietii mele, cat si asupra vietii urmasilor mei.
    Asta este cel mai trist!
  • +14 (14 voturi)    
    pacaliciul asta de Rares Bogdan (Luni, 27 septembrie 2021, 13:51)

    fghr [utilizator]

    sa elimine pensiile speciale ca a zis ca o face in 30 de zile si a trecut un an. Mai zice ceva ? nu...

    cand orban facea sedinte prin pnl , pacaliciul se incalta cu fesul, putina decenta n ar strica
  • +2 (2 voturi)    
    eroare! (Luni, 27 septembrie 2021, 17:23)

    srpc [utilizator]

    ironia e specifica oamenilor de spirit; ceea ce debiteaza rujroz e doar o serie de platitudini obraznice
  • +2 (2 voturi)    
    Astia, pe caldarimul lasat de fsn (Luni, 27 septembrie 2021, 18:26)

    Coco Whistle [utilizator]

    Au cladit ceea ce se cheama mafia perfecta a sistemului care a acaparat romania. Nu are legatura cu cetateanul, cu viitorul acestei tari, doar cu un sistem format din complici la furtul romaniei. Nu-i lasa pe altii sa se dezvolte si jici sa cunoasca bogatia pe bune ptr a nu pune sistem in pericol. Folosec banii tarii ptr a corupe si a inchide ochii unora care gindesc mai mult decit noi toti ca nu avem decit o viata…e dureros, ptr ca noi ceilalti nu ne unim, ptr ca potrivit cartilor de specialitate, intii le tai capul…fara lideri, gloata e doar o gloata. Acum comparati-va cu alte natiuni, noi ar trebui sa disparem ca popor…
  • +3 (3 voturi)    
    De acord (Luni, 27 septembrie 2021, 18:43)

    Pele [utilizator]