VIDEO Festival de huiduieli în timpul discursului lui Florin Cîțu: „Fără PSD” și „Demisia” / Reacția premierului

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 12:47 Actualitate | Politic


Sustinatori Orban
Foto: Hotnews
​​Susținătorii lui Ludovic Orban l-au huiduit puternic pe premierul Florin Cîțu în timp ce acesta își prezenta moțiunea cu care candidează pentru șefia PNL.

„Demisia” și „Fără PSD” au fost principalele scandări însoțite de fluierături prelungi.

„Cei care strigați demisia înseamnă să vă dați jos propriul guvern, da? Numai Dragnea făcea asta”, a comentat Cîțu.

Ludovic Orban a intervenit și și-a rugat susținătorii să-l lase pe Cîțu să-și prezinte moțiunea.

Aceștia au venit în fața scenei cu pancarte pe care scria „Alegeri libere”, „Fără USL 2.0” sau „Adevăratul supererou al PNL este Ludovic Orban”.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6689 vizualizari

  • +15 (21 voturi)    
    Vaai, ce prestatie! (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 12:54)

    fat.cat [utilizator]

    Sufocat, cu vocea sparta, eu sunt Florin, haideti in gasca mea, ca eu sunt meserias, am facut tot ce am promis; serios? Mai bine nu spunea nimic. Atata disperare intr-un discurs public n-am mai vazut demult. Acum desigur, nu se pune problema de vot corect, asta stim. Dar in rest, trist spectacol.
  • +13 (19 voturi)    
    Citu (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 13:04)

    Laic [utilizator]

    este umerasul din Dulapul de la Cotroceni. Sta agatat, altfel cade si este aruncat la gunoi.
  • +8 (12 voturi)    
    Jalnic (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 13:14)

    holinessdani [utilizator]

    Parca era ceasca la balconul cc-ului in 21 decembrie!
  • +13 (15 voturi)    
    Avum urla Rares Bogdan (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 13:17)

    fat.cat [utilizator]

    Ii tot pomeneste pe unii care ii sustin, de parca ar fi morti. M-am inselat. Nu Citu a avut discursul cel mai ridicol. Trebuie sa-l vedeti. Acum. E in plina faza maniacala.
  • +12 (14 voturi)    
    Vai, cum cerseste sustinere pt. Citu (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 13:20)

    fat.cat [utilizator]

    Wtf? Nu se stie rezultatul deja? Face spume la gura, efectiv. Trebuie sa-l vedeti cu cata disperare urla.
  • +13 (15 voturi)    
    Rares Bogdan : "Alegeti-l pe Florin Catu, (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 14:08)

    Susufler0 [utilizator]

    a lucrat la Banca Noii Zelande" !

    PS. Raresel, pana cand nu fac aia un audit al activitatii sale de acolo, nu m-as hazarda sa aduc ca argument ca a lucrat acolo, stiindu-l cat de tepar este !! :)))
  • +2 (4 voturi)    
    Festivalul democratiei (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 17:22)

    galeo [utilizator]

    Asa spun ei
  • +3 (3 voturi)    
    sa vedem partea plina a paharului (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 18:34)

    ras-putin [utilizator]

    KiWI nu mai trebui sa-si arunce paltonul la suparare, are umeras acum...
  • -2 (2 voturi)    
    Un spectacol grotesc, PNL va disparea cu Citu (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:15)

    Rezistam [utilizator]

    Iohannis reface USL-ul iar asta va insemna disparitia PNL. Dupa ce PSD a dat OUG 13 si a distrus justitia, PNL a fost ales pentru a reforma justitia si a restabili increderea in instituiile statului, faptul ca ei fac exact invers va insemna ca vor disparea ca partid politic.
  • 0 (0 voturi)    
    cei care urlau de la balcoane (Luni, 27 septembrie 2021, 9:23)

    ..13 [utilizator]

    nu erau decat membrii #ciumeirosii deghizati in penelisti ocazionali.

    stilul este inconfundabil.