Ciolacu, la congresul UDMR: A rezistat PSD cu plăcuţa suedeză, nu văd o problemă cu plăcuţele bilingve / Rugăminte către Kelemen Hunor

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 17 septembrie 2021, 13:17 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: PSD
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a făcut o glumă, vineri, la congresul UDMR de la Sângeorgiu de Mureş, unde a fost invitat să susțină un discurs. Ciolacu a spus că a fost întrebat ce părere are despre plăcuţele bilingve şi a răspuns că PSD “a rezistat” cu plăcuţa suedeză, astfel nu vede o problemă cu plăcuţele bilingve. Liderul PSD, a avut și o rugăminte către liderul UDMR.

"Am în continuare privilegiul să mă adresez româneşte, dar cred că indiferent cum ne adresăm astăzi în faţa dumeavoastră suntem români şi creştini. În drum spre domnul primar şi să particip la Congresul UDMR am oprit la Peco şi m-a întrebat un om ce părere am de plăcuţele bilingve. A rezistat PSD cu plăcuţa suedeză, nu văd o problemă cu plăcuţele bilingve”, a declarat Ciolacu.

În discursul său, preşedintele PSD a vorbit despre necesitatea implementării programului Anghel Saligny și a ținut să și încheie intervenția tot cu o glumă.

'Domnule Hunor, o ultimă rugăminte, pentru că faceţi parte din coaliţia de guvernare: te rog mult să le traduci exact ce am vrut să spun aici colegilor tăi din coaliţie, poate şi domnului preşedinte Iohannis, ca să nu ne mai auzim vorbe că iar vindem Ardealul", a declarat liderul PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5924 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    Ciolacu a laudat iar PNDL3 ...adica alianta cu PNL (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:21)

    Gryphus [utilizator]

    PSD si PNL vor PNDL3 - USL2

    PSD si PNL vor un singur tur pt alegerile de primari

    PSD si PNL vor mentinea sectiei speciale

    PSD si PNL vor sa numeasca 3 noi mem,bri (de partid) la CCR in 2022 cand expira mandatul celor de acolo

    PSD si PNL vor multe alte lucruri pe care USR NU le vrea
  • +10 (10 voturi)    
    n-a rezistat (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:22)

    cetatean.ro [utilizator]

    N-a rezistat PSD-ul cu placuta suedeza. A facut tot posibilul sa dispara.
    • 0 (0 voturi)    
      Toate Frigiderele Fruntashilor P$D (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 11:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cetatean.ro

      Au fost Alimentate Corespunzator cu Placutza Suedeza. De altfel Ramane Valabila si in 2021 pentru P$D. Sa Nu Uiti Ciolacule !
  • +8 (10 voturi)    
    discurs de autobaza din partea ciolacului (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:24)

    qwerasdf [utilizator]

    ...
    • +8 (8 voturi)    
      omu e limitat rau ..... (Vineri, 17 septembrie 2021, 14:30)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      omu e limitat rau ..... aveti putina intelegere .... a fost haitasu lu Omar Haysam si barcagiu lu Dragnea, astea sunt cele mai mari realizari ale lui .....
  • +9 (11 voturi)    
    Lol (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:25)

    mitg [utilizator]

    Bine ca stim macar ca avem un guvern usl-udmr.
  • +3 (5 voturi)    
    Sa ne traduca si noua (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:25)

    D-or [utilizator]

    "ce-a vrut sa spuna autorul".
  • +7 (11 voturi)    
    Acest nefericit din Simileasca Buzăului, (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:28)

    Rescator [utilizator]

    pe numele lui,Marcelus Ciolacus Erectus,este din ce in
    ce mai penibil și mai pafarist.Nu prea se poate glumi
    grosolan cu integritatea și suveranitatea țării.Să ne amintim că el este autorul APROBĂRII TACITE în
    Camera Deputaților(cam leneși și trădători) a AUTONOMIEI ȚINUTULUI SECUIESC.În loc să fie la
    pușcărie vreo zece ani pentru fapta comisă ,individul a devenit președintele PSD ,aspirând la cele mai înalte
    funcții în stat.
    • +3 (3 voturi)    
      Nu e asa ! (Vineri, 17 septembrie 2021, 16:26)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      De fapt e Marcelus Ciolacus Bombayanus Cioaraiacus Zburatoris.
  • +5 (5 voturi)    
    GLUMETUL ROMAN (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:32)

    zot [utilizator]

    alege cum nu trebuie si poanta si locul si momentul,
    doar e glumet.
  • +7 (9 voturi)    
    De cand dracu' (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:48)

    Rahan5 [utilizator]

    e roman Ciolacu ?. Cica el a mai zis in primavara ca face parte dintr-o ,,fibra nationala". Zisa si ,,Fibra de la Bombay".
    • +1 (1 vot)    
      ciolac (Vineri, 17 septembrie 2021, 20:18)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Ciolac ptr. turci inseamna CIUNG...Asa ca numele ii vine manusa, el si el ciung dar de o emisfera cerebrala....
  • +1 (5 voturi)    
    Numele și prenumele. (Vineri, 17 septembrie 2021, 13:49)

    cristividican [utilizator]

    A spune „Domnule Hunor”, este ca și cum ai spune Domnule Marcel. În maghiară se scrie numele, apoi pronumele.
    • +1 (1 vot)    
      Numele și prenumele (Vineri, 17 septembrie 2021, 18:20)

      cristividican [utilizator] i-a raspuns lui cristividican

      L.E. Prenumele, nu pronumele.
  • +12 (12 voturi)    
    La placuta suedeza (Vineri, 17 septembrie 2021, 14:02)

    vladionvladion [utilizator]

    a pus politia pe respectivul. Asa o sa faca si la astea bilingve ?
  • +4 (6 voturi)    
    ce se inghesuie toti (Vineri, 17 septembrie 2021, 14:14)

    Crup [utilizator]

    Ce se inghesuie toti sa linga in fund UDMR-ul! :)))))
  • +4 (6 voturi)    
    Reptila Ciolanu catre reptila Hunor (Vineri, 17 septembrie 2021, 14:17)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Vrei sa inpartim cascavalul din nou?
    Cu PNL?
  • +6 (6 voturi)    
    gura pacatosului... (Vineri, 17 septembrie 2021, 14:24)

    Nevermind [utilizator]

    "Am în continuare privilegiul să mă adresez româneşte"

    Sa ai inca _privilegiul_ de a vorbi in romana in Romania... Mda...
    • +1 (3 voturi)    
      idiot (Vineri, 17 septembrie 2021, 20:20)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Ce va mirati ca bate campii !? Asta e "stilul" si e o vorba "stilul e omul"...
  • +4 (4 voturi)    
    precum 'damele de companie'... (Vineri, 17 septembrie 2021, 15:55)

    n_a [utilizator]

    PSD nu numai ca a rezistat cu placutele suedeze, dar se pare ca i-a si placut :)
    Asa cum in viata reala exista dame de companie, tot asa si in politica exista "partide de companie", cum ar fi, de pilda, cele care se asociaza la placutele bilingve...
    Atata timp cat raman la putere, nici nu le mai pasa cine da si cine ia !!
    Si exista un partid care rezista de la Revolutie incoace, mereu la masa puterii, pentru ca se complace in curvasareala politica. Le vine manusa, nici nu-i vad in vreun alt rol.Suedeza, sau maghiara, tot aia...
  • +3 (5 voturi)    
    Ciolacu, excrement al politicii romanesti (Vineri, 17 septembrie 2021, 18:27)

    Koczka [utilizator]

    s-a simțit in largul sau, la prietenii lui Putin din UDMR.
    La asa o mare adunătură de capete ale mafiei transpartinice ar fi trebuit sa se poarte masca obligatoriu datorita mirosului pestilential degajat.