Florin Cîțu, Superman de Instagram. Filmuletul postat chiar de premier

de DP     HotNews.ro
Joi, 9 septembrie 2021, 16:00 Actualitate | Politic


Florin Citu Superman pe Instagram
Foto: Captura Instagram
Primul ministru Florin Cîţu a postat pe contul personal de Instagram un videoclip din filmul „Superman Returns”, în care fața eroului principal (Brandon Routh) e înlocuită cu a sa. În postare, premierul a însoțit fotografia cu textul „Tehnologia asta” şi îl arată pe Superman cum zboară şi chiar opreşte un avion din cădere.

Postarea vine într-un moment extrem de dificil pentru coaliția de guvernare, care amplifică incertitudinea politică și economică.

Reamintim că, dacă decizia Curţii Constituţionale va da dreptate Guvernului, în cazul presupusului conflict instituțional cu Parlamentul pe tema moțiunii de cenzură depusă de USR-PLUS și AUR, atunci premierul Cîțu va cere demisia preşedintelui Camerei Deputaţilor, Ludovic Orban, şi a preşedintelui Senatului, Anca Dragu (USR-PLUS), a spus Florin Cîțu joi.

















Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11917 vizualizari

  • +35 (37 voturi)    
    mai corect ar fi (Joi, 9 septembrie 2021, 16:04)

    nea_caisa [utilizator]

    Grandoman sau Megaloman
    • +25 (25 voturi)    
      O idee (Joi, 9 septembrie 2021, 17:08)

      blackbeard [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      Daca tot are mansarda defecta, "fanii" ar putea sa-i trimita mesaje pana isi inchide mizeria aia de cont. :)
    • +9 (11 voturi)    
      sau Drogoman... (Joi, 9 septembrie 2021, 17:26)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      .
    • +14 (16 voturi)    
      Te provoc (Joi, 9 septembrie 2021, 17:35)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      Am una mai buna: hotoman

      Si nu, nu in sensul jucaus. Desi cu procurorii ce vor fi numiti politic, poti considera furtul PNDL3 o joaca de copil.
    • +24 (24 voturi)    
      Megalomania, semne și simptome (Joi, 9 septembrie 2021, 17:54)

      CetateanLogat [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      DEX '09 (2009):

      MEGALOMANIE 2. Stare psihică patologică întâlnită în unele boli mintale și manifestată prin delir de grandoare, asociat cu delir de persecuție.

      https://bit.ly/3E3ILGo

      «Tulburarea Narcisistă de Personalitate, sau MEGALOMANIA.

      Persoanele cu Tulburare Narcisistă de Personalitate au trăsături de personalitate caracterizate de grandoare persistentă, o nevoie excesivă de admirație și recunoaștere, precum și un dispreț personal și o lipsă de empatie față de alte persoane. Ca atare, persoana cu Tulburare Narcisistă de Personalitate manifestă, de obicei, aroganță și un sentiment distorsionat de superioritate personală și caută să stabilească o putere și un control abuziv asupra celorlalți. Încrederea în sine este o trăsătură de personalitate diferită de cea întâlnită în Tulburarea Narcisistă de Personalitate; astfel, persoanele cu Tulburare Narcisistă de Personalitate se prețuiesc de obicei pe ele însele mai presus de ceilalți, până la punctul de a ignora în mod deschis dorințele și sentimentele celorlalți și se așteaptă să fie tratate ca fiind superioare, indiferent de statutul sau realizările lor reale. Din punct de vedere social, persoana cu Tulburare Narcisistă de Personalitate prezintă, de obicei, un ego fragil, intoleranță la critică și o tendință de a-i deprecia pe ceilalți, pentru a-și valida propriile sentimente de superioritate.»

      https://bit.ly/3C0Kb2B
    • +6 (6 voturi)    
      esti as avea alt cuvant ptr Citu: (Vineri, 10 septembrie 2021, 8:37)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      MADMAN. Trebuie sa fii nebun sa pui astfel de videoclpuri pe Instagram, mai ales cand ai functia si varsta lui Citu. Inteleg sa daca asta un adolescent de 16 ani care inca nu si-a format personalitatea, dar nu ditamai omul cu functie publica cum este Florin Citu. In plus de asta, nici macar nu ii sta bine: l-au fardat asa de mult de zici ca e mortul care misca.
      • +3 (3 voturi)    
        Eroare dă greșeală, domnu! (Vineri, 10 septembrie 2021, 14:07)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Nu MADMAN, ci SUPERMADMAN!
    • +3 (3 voturi)    
      Și una, și alta (Vineri, 10 septembrie 2021, 14:05)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      Conform principiului ”ce răspunde moșul beat” la întrebarea ”ce vrei, moșule, o țuică sau un rachiu?” - Ș-o țuică, ș-un rachiu, Câțu-mâțu este grandomegaloman.
  • -16 (28 voturi)    
    of (Joi, 9 septembrie 2021, 16:05)

    cucuveauamov [utilizator]

    imi pare asa rau ca nu i-am votat, mi-am lasat bucuria de azi in mainile altora ...
  • +25 (31 voturi)    
    penibil! (Joi, 9 septembrie 2021, 16:06)

    qwerasdf [utilizator]

    absolut penibil

    dar ce asteptari sa ai de la un frustrat...
  • +31 (35 voturi)    
    ... (Joi, 9 septembrie 2021, 16:07)

    mihai_mi [utilizator]

    Omul e blonav la minte! Nu exista niciun dubiu!
  • +24 (28 voturi)    
    Asta chiar crede (Joi, 9 septembrie 2021, 16:09)

    murangura [utilizator]

    toate prostiile astea?
    • +1 (1 vot)    
      tinda sa cred ca da, (Vineri, 10 septembrie 2021, 10:26)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui murangura

      chiar le crede.
  • +27 (31 voturi)    
    Visul lui umed... (Joi, 9 septembrie 2021, 16:10)

    TheBlizzard [utilizator]

    Sa aiba iarasi par... :)
  • +31 (35 voturi)    
    probleme serioase (Joi, 9 septembrie 2021, 16:12)

    Djokovic [utilizator]

    Omul are probleme serioase. Si nu ma refer la motiunea de cenzura.

    Am crezut ca am avut toate tipologiile de premier, dar uite ca se mai putea una.
    • +17 (19 voturi)    
      de client la Obregia. (Joi, 9 septembrie 2021, 17:27)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Djokovic

      .
  • +32 (34 voturi)    
    Omuletul (Joi, 9 septembrie 2021, 16:18)

    Varvatos [utilizator]

    ….are probleme grave la mansarda….el se joaca ca in clasa a III-a
  • +13 (17 voturi)    
    a gresit (Joi, 9 septembrie 2021, 16:19)

    costinescu [utilizator]

    el nu e superman, e spider pig
  • -15 (27 voturi)    
    Cîțu ține morțiș (Joi, 9 septembrie 2021, 16:24)

    Shaolin [utilizator]

    să fie mai infantil decât USR.

    Îi merge. Spre surprinderea mea!
  • +22 (30 voturi)    
    De ce nu mi se pare amuzant (Joi, 9 septembrie 2021, 16:26)

    FanelJr [utilizator]

    Intre timp, Romania e in continuare, alaturi de Bulgaria, dupa zeci de ani de PSD si PNL, la coada Europei.
  • +32 (34 voturi)    
    toxicologic (Joi, 9 septembrie 2021, 16:39)

    rsbl [utilizator]

    sa il testeze cineva pe asta, caci se pare ca a luat-o rau pe nasoale
  • +17 (21 voturi)    
    Pazea... (Joi, 9 septembrie 2021, 16:43)

    luciannn [utilizator]

    ...ca Super-Catu ne demite si ne cere demisia la toti...

    Scapa cine poate...
  • +22 (24 voturi)    
    Cutzu e SuperSMEN adica un smenar big time (Joi, 9 septembrie 2021, 16:48)

    Gryphus [utilizator]

    va veni si momentul in care PSD il va calca in picioare si atunci va disparea din viata politica
    • +16 (16 voturi)    
      Pana la urma cred ca dupa congresele PNL (Joi, 9 septembrie 2021, 17:50)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      si USR, chiar Iohannis o sa scape de el !
      PS. Nici nu mai conteaza cu ajutorul cui : PSD, SRI...
    • +6 (6 voturi)    
      Mai degraba... (Joi, 9 septembrie 2021, 23:15)

      mihaivls [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      superSEMEN ;)
  • +29 (31 voturi)    
    Romania (Joi, 9 septembrie 2021, 16:49)

    Varvatos [utilizator]

    Atat a reușit Romania sa producă k si PM in 32 de ani de la revolutie. Cireasa de pe tort sau altfel spus moțul de pe c…..
  • +29 (33 voturi)    
    Alooo, sectia de Psihiatrie... ? (Joi, 9 septembrie 2021, 16:50)

    Susufler0 [utilizator]

    Va rog o ambulanta urgent la Palatul Victoriei...

    PS. Si aduceti va rog si niste plase mai rezistente... pentru ca nu stim ce e ! E om ... e pasare... ?!!! :))) E superman !! :))))


    PPS. Lasand gluma la o parte, am vrea sa stim in calitatea noastra de platitori de taxe si impozite, deci de contributori la salariul domnului Iohannis, ce parere are acesta despre comportamentul protejatului sau ?
  • +12 (12 voturi)    
    ruga (Joi, 9 septembrie 2021, 17:15)

    PISSIKU [utilizator]

    DOAMNE , APARA SI PAJESTE !!!!
  • +8 (12 voturi)    
    Poate avem noroc și ne scapă vreun Lex Luthor... (Joi, 9 septembrie 2021, 17:29)

    Nyk1 [utilizator]

    ...de el.
  • +19 (23 voturi)    
    infantil (Joi, 9 septembrie 2021, 17:44)

    revo [utilizator]

    omulet complexat
  • +10 (12 voturi)    
    Sondaj. (Joi, 9 septembrie 2021, 17:44)

    neagoe [utilizator]

    Hai sa-i ajutam pe consilierii de la Cotroceni.
    Ce erou i s-ar potrivi mai bine lui Iohannis?
    :-))
    • +9 (13 voturi)    
      Omul-plantă (Joi, 9 septembrie 2021, 20:11)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Evident.
  • +14 (14 voturi)    
    Acest personaj (Joi, 9 septembrie 2021, 17:48)

    gigilu [utilizator]

    este modestia intruchipata. Ce-i drept, daca nu avea aceste calitati remarcabile nu-l trimitea baza in America.Este exemplul viu pentru noile generatii ca daca ai tupeu si semnezi unde trebuie ajungi departe.
    • +11 (11 voturi)    
      yes (Joi, 9 septembrie 2021, 19:45)

      RMML [utilizator] i-a raspuns lui gigilu

      Ajungi departe dar nu pt mult timp
      Sa nu uitam cat de departe a ajuns Dragnea cu deviza "pentru ca putem" .. si unde este acum
      Partea buna la Catu este ca si dupa cadere el are resurse sa se distreze f bine, isi face singur filmuletze cu SpiderMan si se mandreste cu ele
      Dragnea chiar s-a suparat
  • +15 (15 voturi)    
    Gollum (Joi, 9 septembrie 2021, 18:30)

    bumble-bee [utilizator]

    Florine pune una şi cu Gollum, cred că se potriveşte mai bine.
  • +24 (26 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 9 septembrie 2021, 18:51)

    [anonim]

    • +1 (1 vot)    
      mai mult! (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 8:39)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui

      ...problema nasoala e ca pe inca f'o 18 mil. ne trage-n piept!
  • +5 (11 voturi)    
    mai degrabă zombie, nu Superman (Joi, 9 septembrie 2021, 19:29)

    di livio [utilizator]

    se știe, Drulă-i meserie
  • +12 (12 voturi)    
    Haide, curaj... (Joi, 9 septembrie 2021, 21:05)

    tddrg [utilizator]

    Câțule, Superman putea să zboare! Poți să zbori și tu? De exemplu, de la Guvern...
  • +10 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 9 septembrie 2021, 21:37)

    [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    Dumnezeule... (Joi, 9 septembrie 2021, 23:11)

    mihaivls [utilizator]

    ce bolnav... El se crede amuzant...
    • 0 (0 voturi)    
      Putintica rabdare! (Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 8:45)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui mihaivls

      ...si-o sa vezi pe 25 09. la alegeri cati ca Citu- superdomni si superdoamne- o sa-l gaseasca amuzant, aplaudandu-l in picioare minute in sir! abia atunci vom da din ras in plans pentru ce-a ajuns PNL-ul.