Rareş Bogdan: Nu renunţăm la Florin Cîţu, e singura opțiune a PNL

de DP     HotNews.ro
Marţi, 7 septembrie 2021, 13:21 Actualitate | Politic


Rares Bogdan
Foto: Facebook
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan precizează că liberalii nu renunţă la Florin Cîţu, calificând drept false informaţiile care au apărut în spaţiul public potrivit cărora PNL se gândeşte la o altă variantă de prim-ministru.

”Nu renunţăm la Florin Cîţu! Este singura opţiune a PNL pentru funcţia de prim-ministru şi preşedinte PNL. Informaţiile care au apărut în spaţiul public potrivit cărora PNL se gândeşte la o altă variantă de prim-ministru sunt false. O intoxicare!”, a declarat Rareş Bogdan.

În spaţiul public au apărut informaţii potrivit cărora liberalii au discutat, în formulă restrânsă, posibilitatea de a renunţa la susţinerea lui Florin Cîţu pentru funcţia de premier, o decizie în acest sens urmând să fie luată după Congresul PNL din 25 septembrie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3624 vizualizari

  • +24 (28 voturi)    
    inteleg ca la Congres noul Sef la PNL (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:23)

    un domn [utilizator]

    este in persoana lui Ilie Bolojan.
    Unde Doi de Bat, Ilie Bolojan Castiga.
    Raresh Bogdan va ajunge Portar la Modrogan.
    • +17 (21 voturi)    
      Hmmm (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:39)

      costicatrombon [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Eu m-as gandi de doua ori sa-l las pe asta portar la partid, ar fi in stare sa vanda bilete psd
    • +4 (6 voturi)    
      PNL nu renunta la Citu (Marţi, 7 septembrie 2021, 15:46)

      PuieMonta007 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Asa cum RBogdan nu renunta la ruj
      asta tre' sa intelegi
      • +3 (3 voturi)    
        Dacă batistuță colorată nu poate (Marţi, 7 septembrie 2021, 17:49)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui PuieMonta007

        renunța la Cîțul,s-ar putea să-l însoțească cu
        toată gașca de flămânzi,în Garnizoana Târgoviște,
        pentru ultimul party.
  • +16 (20 voturi)    
    nu renuntati la ciolan.. (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:25)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. nu la Hâtzu.
    • +7 (11 voturi)    
      PNL nu renunta la Ciolacu si la PSD (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:11)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Cutzu, Ciolacu, Bode si Grindeanu, Campeanu si ala de la MAPN sunt 100% GRADATI de la servicii.

      ii vor roti pe astia prin functii
  • +22 (24 voturi)    
    mda (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:27)

    sucaa [utilizator]

    astora le-a luat cineva mintile. pur si simplu o tin langa cu catu.
    asta e Rares Bogdan, sa guvernati al mana psd-ului atunci. poate aia o sa-i accepte instabilitatile desi nu cred ca accepta nici psd-ul. iar aia nu va mai dau sansa cum v-a dat usr-ul al episodul voiculescu. aia pun motiune si dau de pamant cu voi.
    distrugeti un partid istoric din cauza unui instabil psihic... pacat.
  • +25 (27 voturi)    
    Rares Bogdan... (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:28)

    minos [utilizator]

    ...esti penibil ai fostsluga lui Gusa, acum esti a lui Klaus si Citu. Nu ai coloana vertebrala, mare ardelean!
    • +10 (12 voturi)    
      l-ai descris corect (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:02)

      tropotaru [utilizator] i-a raspuns lui minos

      exact: este si a fos o sluga, pe oriunde a trecut
    • +5 (7 voturi)    
      faptul ca e ardelean, (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:10)

      zot [utilizator] i-a raspuns lui minos

      probabil ca e singura calitate a lui bogdan rares.
      ce competenta are aceasta trompeta este intrebarea;
      personal nu am identificat nici una, tot ce a reusit a
      fost sa bage intrigi pentru a se capatui, dar numai
      material.
  • +18 (22 voturi)    
    Foarte grav (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:38)

    noi2013 [utilizator]

    Daca singura optiune a PNL este Citu, un om foarte slab din toate punctele de vedere - politic, profesional, caracter
  • +17 (19 voturi)    
    daca nu renuntati la Citu (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:39)

    LL [utilizator]

    ..ce urmeaza? Ce se intampla in viitor (vorba lui Bolojan)?
    Un guvern minoritar cu sprijin PSD??? Deci va reveni din nou USL-ul???
    Daca-mi amintesc bine ...in vremea guvernarii Boc, Rares Bogdan era un infocat sustinator PNL-ist aliat cu PSD. Sa inteleg ca se prefigureaza din nou USL-ul?
    Veti vedea in 2024 rezultatul!!!! (atentie la soarta PNT cd - ului !!!) :)
    • +10 (12 voturi)    
      dacă-l aduc (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:13)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui LL

      pe Bolojan va fi vai de slugile astea ca bohgdan,țurcana,bode,tâmpeanu,etc!
      mai pune și ce va face cu trepădușii din pnl!
      îl folosesc doar ca mascotă în bihor,deși omul are realizări mari într-o țara ca asta!
      de ce nu-l vrea joianis!??
  • +20 (22 voturi)    
    Ciudat (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:41)

    Caligula [utilizator]

    Un politician cu o singura optiune e gata pentru dictatura.

    Rares Bogdan nu are ce cauta in politica. E toxic.
  • +20 (22 voturi)    
    Dacă (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:41)

    pi5 [utilizator]

    Dacă singura opțiune sta într-un om de calibrul lui Citu, sunteți vai de mama voastră.
  • +17 (19 voturi)    
    Un claxon (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:55)

    Coco Whistle [utilizator]

    Te astep iubite ca si cind, ai fi ultimul papagal pe pamint…
  • +11 (13 voturi)    
    Catre Marele Demagog National, (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:09)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Mai lasa-ne cu trompeta!
    Cine mai da doi lei pe tine?
    Livrezi petarde!
    La alegerile urmatoare veti fi sub pragul electoral!
    Demagogi ca tine distrug partidul!
  • +9 (11 voturi)    
    Ha ha ha (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:36)

    tarabost [utilizator]

    Iar a aparut sa ne amuze :) :) :)...
  • +8 (12 voturi)    
    Raresh (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:36)

    Tutuianu [utilizator]

    PNL si PSD= aceeasi mizerie! In frunte cu Raresh !
    • +6 (6 voturi)    
      rares bogdan (Marţi, 7 septembrie 2021, 19:24)

      golgotier [utilizator] i-a raspuns lui Tutuianu

      rares bogdan este un simplu latrau politic
  • +9 (9 voturi)    
    Rareș Bolovan… (Marţi, 7 septembrie 2021, 14:59)

    brifcor [utilizator]

    … are talent politic cum am eu la dialectul pachtun ;
  • +6 (6 voturi)    
    Gargara (Marţi, 7 septembrie 2021, 15:43)

    ardeleanumarin [utilizator]

    Din păcate , Rares Bogdan nu ratează nicio ocazie să arate că nu a înțeles nimic din politică. Este ridicol de fiecare dată când face câte o declaratie publică. Rareș Bougdan= UMOR INVOLUNTAR
  • +4 (4 voturi)    
    Bogdanel, vise desarte (Marţi, 7 septembrie 2021, 16:17)

    Tulai doamne [utilizator]

    ... lg Citu faceai ce vroiai. Langa unul nou, cine stie. Asa ca te inteleg, dar steaua ta a apus definitiv si irevocabil.
  • +2 (2 voturi)    
    valeleu Bogdanel (Marţi, 7 septembrie 2021, 17:12)

    Tulai doamne [utilizator]

    ... s-a stabilit ca in 25 septembrie Florinel pleaca, iar tu cu Alinuta ramaneti cu buzele umflate. Vezi, nici Florinel nu se mai grabeste sa semneze demisiile, incetul cu incetul totul reintra in normal. Ciolacu cu motiunea lui, ramane cu pofta-n cui. Jocurile de glezna avute cu Florinel nu prea au reusit, Johannis s-a trezit din timp.
  • +3 (5 voturi)    
    rares bogdan (Marţi, 7 septembrie 2021, 19:23)

    golgotier [utilizator]

    un mesaj scurt pentru rares bogdan, "marele politician latrau "

    " te-as scuipa dar mi-e rusine nu de tine ci de mine " nu meriti nici macar o flegma _

    scria cineva ca ne vom garnisi cu "piticania de boc "
    "ma de buletin " ca presedinte !!! ar fi de rasul babelor !!!