Cristina Prună, USR Plus: Ședința din seara asta tocmai s-a încheiat fără cvorum - PNL și PSD au jucat la offsaid

de I.B.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 0:11 Actualitate | Politic


Cristina Pruna
Foto: Facebook
Mâine la ora 11:00 va avea loc o nouă convocare a Birourilor Permanente Reunite pentru a decide calendarul de vot al moțiunii de cenzură împotriva lui Cîțu. ”Ședința din seara asta tocmai s-a încheiat fără cvorum - PNL și PSD au jucat la offsaid”, scrie pe Facebook deputatul USR Plus Cristina Prună.

”Domnul Ciolacu a afirmat clar că va susține moțiunea de demitere a lui Cîțu. Opoziția nu înseamnă blaturi. Așteptăm toate forțele care au declarat că vor debarcarea lui Cîțu să nu tergiverseze procedurile parlamentare.”, a adăugat Prună.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5670 vizualizari

  • -5 (13 voturi)    
    Draga Cristina, fiecare sa sunati un prieten (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 0:18)

    tahomir [utilizator]

    de la PSD, sa vina sa va faca cvorum. Inteleg ca partenerii de la AUR au fost, oameni seriosi, pe care te poti baza.
  • +11 (11 voturi)    
    Oare? (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 0:22)

    CptPopa [utilizator]

    Cîțu ii cere pe sestache lui Ciolacu sa-l sustina la motiune, nu pe fata, ci prin lipsa, dezinteres, ca vezi doamne nu e treaba lor, o criza guvernamentala nu ajuta romania etc... contra bani din pndl. Ciolacu nu poate sa nu accepte gandindu-se la cate sute de bancnote ar putea sa-si indese in sacou.

    Cativa de la PSD voteaza de ochii lumii, dar nu suficient, Ciolacu zice ca PSD e un partid democratic si fiecare voteaza cum vrea, motiunea pica, Citu iese invingator, PSD sustine PNL in parlament pe viitor pentru binele romaniei ca altfel sunt "dusmani", USR intra in opozitie si pierd tot.
    • -1 (5 voturi)    
      USEREU... (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 3:54)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui CptPopa

      ..nu pierde chiar tot, au castigat un aliat de nadejde. HAURU lu Simion.
  • +6 (12 voturi)    
    sa tragem concluzii (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 2:00)

    Coco Whistle [utilizator]

    romania nu se poate guverna decit prin partidul unic. toti stiu ca daca sint mai multi apare fenomenul miorita din care doar oaia e privata si f.t.t. de aceea romania ori scapa de partide ori ne trebuie dictatura. pina cind romanul munctor nu va deveni bogat tara nu se va ridica din acel tipar in care avem: tradatori, smecheri, hoti, betivi, mitocani, lepre, cei cu nota 4, cei condamnati, cei vesnic obraznici si neiubitori de nimic.final: va zbateti dar daca nu asigurati flow-ul necesar de resurse ca pina la urma sa nu mai poate nimeni lupta cu voi...tara asta nu va reusi sa devina performanta.
  • -2 (4 voturi)    
    normal.. (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 3:52)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. iar USEREU jucat in atac cu HAUR :)))
  • -3 (3 voturi)    
    Cața ipocrizie!!! Sau prostie ? (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 6:54)

    gmb72 [utilizator]

    Dacă sunteți atât de grăbiți sa-l demiteti pe Cîtu, de ce nu demisionează toți membrii USR ai guvernului ?
    Sau, în mintea hrebenciucului care va conduce, căderea prin moțiune e mai dura, mai de sus, mail altfel, decât căderea prin demisia membrilor USR din guvern ?....
    Oricum, poate hrebenciucul Barna, o pune de-o combinație de guvern minoritar USR-AUR cu sprijijn PSD, la care sigur s-ar alătura (ca de obicei) UDMR, guvern care ar putea fi sprijinit de PSD.
    Nu de alta, dar dacă te uiți pe pagina de net partidulaur.ro , vezi în ei salvatorii României, păcat ca-s prea duși cu capul, analfabeți și implicit incapabili sa și facă ce spun. Iar USR, Uniunea, ghici, tot asa se numește, Salvați Romania....
  • +2 (2 voturi)    
    USL-ul nu a disparut niciodata (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 8:39)

    neagoe [utilizator]

    Iohannis este din totdeauna elementul de legatura intre PNL si PSD. Sa nu uitam ca in 2009 Iohannis a fost propunerea PSD+PNL+UDMR pentru functia de premier...

    USL-ul a fost pus doar pe pauza cand la putere in PSD a venit gasca PRM a lui Dragnea.
  • +3 (3 voturi)    
    USL (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 8:49)

    PeterBadesco [utilizator]

    Politicienii 'damboviteni' (din PNL, PSD, UDMR ) se 'inteleg' strict numai in a face "aranjamente" pentru a pune umarul sa scape de USRPlus ,...! Asta este adevarata miza aici,..
    USRPlus reprezinta un pericol real pentru ei si pozitiile pe care le au in Administratie.
    Nu au nici o alta pricepere si nu sunt pregatiti sa intre in 'viata reala'.