VIDEO Cîțu, fugărit în Parlament de liderul AUR: De ce nu vă dați demisia? / Reacția premierului

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 3 septembrie 2021, 14:23 Actualitate | Politic


George Simion la PNL
Foto: Captura video
Liderul AUR, George Simion, l-a fugărit vineri pe premierul Florin Cîțu, pe holurile Parlamentului, întrebându-l insistent de ce nu demisionează. El a transmis episodul live pe Facebook.

La finalul ședinței Biroului Politic Naţional al PNL, Cîțu a făcut declarații de presă, avându-i lângă el pe o parte dintre susținători, între care Emil Boc, Rareș Bogdan, Gheorghe Flutur. Pe toată durata declarațiilor de presă susținute de Cîțu, George Simion s-a aflat lângă liberali și a transmis live pe Facebook.



După ce Cîțu a terminat declarațiile, liderul AUR a început să îl urmărească pe holurile Parlamentului, întrebându-l insistent de ce nu demisionează.

Florin Cîțu s-a arătat vizibil iritat, întrebându-l și el pe George Simion dacă a „trecut pe la casieria Ambasadei Rusiei”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10425 vizualizari

  • +9 (23 voturi)    
    care e treaba cu acest Simion? (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:32)

    licasamadau [utilizator]

    permanent este pe holurile Parlamentului filmandu-se. Este vlogger? Reporter de teren?
    • +10 (14 voturi)    
      Nu (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:48)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui licasamadau

      A speculat ruptura si vrea sa atraga capital politic pentru urmatoarele alegeri. Pe premisa "uite, suntem extremisti, dar si rationali, suntem neutri, avem interese comune si le sprijin, facem, dregem, noi putem cu altii, dar altii nu pot sau nu vor cu noi".

      Genul ala de victimziare pasivo-agresiva. Vezi inregistrarile de ieri. La USR livra una calda, una rece in vlog, dar per total a recunoscut ca se poate intelege cu Mosteanu de la USR si ca sunt si useristi cu care poti colabora, dar PSD are blat cu PNL.

      Probabil te intrebi care e faza? Iata:
      https://recorder.ro/video-portretul-votantului-aur/

      Da, multi sunt fosti votanti PSD. Dar sunt si o parte votanti USR. Dupa ruptura din USR in care cei mai de centru-stanga au plecat din USR (de ex. sustinatorii referendumului fam traditionale), electoratul care acoperea zona conservatoare nu se mai simtea reprezentata nici de PSD (evident), nici de USR. S-au dus la AUR.

      Bine asta e o analiza personala prematura, nu garantez ca e corecta 100% dar pare probabila.

      Sincer nu am incredere in ei deloc. Sunt maxim buni sa te folosesti de ei poate sa mai iei voturi pe proiecte. De ce? Stiu ca suna malefic sa zici "te folosesti de ei". Dar rolul tau ca politician e sa faci proiecte care sa fie bune pentru populatie, nu pentru tine sau partid. Asa ca nu conteaza cine le voteze. Sau nu ar trebui sa conteze.

      Doar ca politicienii uita asta. D-aia nu fac decat studii de fezabilitate sau proiecte care nu depasesc 2 ani. Ia gnadeste-te. Ce-ar fi sa incepi un pod sau spital? Ala e gata in 6-7 ani. Pai incepi tu si se termina pe mandatul opozantului tau? Si ala culege laurii pe munca ta? Asa gandesc politicienii. Nu sa faca ceva ca sa fie bine la popor. Sa fie un fel de mostenire, sa lasi ceva in urma, sa te stie lumea ca ai incercat. Nu. Trebuie public "inceput de basescu, terminat de oprescu". Sau cum isi punea Firea peste tot prin STB sau la luminite sa scrie clar ca de la primaria capitalei e X chestie.
      • -3 (13 voturi)    
        Diferenta intre Simion si Citu este (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:51)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Ca acest Citu si-a demonstrat deja ticalosia ajungand la ciolan, Simion nu a fost pe nicio functie in guvern pentru a-i putea pune o eticheta.
        • +4 (6 voturi)    
          Sincer (Vineri, 3 septembrie 2021, 17:19)

          imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          In acest moment pana si Ponta arata mai cizelat (da, nu cu mult) decat ratatul asta de Citu. Si asta zice multe...
          • -1 (1 vot)    
            este o diferenta de la cer pana la pamant (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 8:42)

            ..13 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

            Unul nu si-a luat doctoratul dar si-a facut masterul pe bune cu profesori de mare prestigiu si nu a trecut ca gasca prin apa.

            Altul este doar un politruc imbecil alimentat de servicii care nu numai ca nu si-a doctoratul facut pe bune dar nici master nu are.

            Sunteti intr-o mare eroare de apreciere si asta arata ca partidul lui Monta inca are mari sustinatori.

            Pe scurt diferenta dintre FC si Monta este ca unul este profesional si altul o saiba la o bijie dar amandoi au probleme de caracter, unul pentru ca are un exces de competitivitate si cu putin efort se poate depasi daca se controleaza si altul pentru ca nu poate depasi statul de saiba pusa pe bujie.

            de astazi numai minus o sa va dau dvs.
    • 0 (0 voturi)    
      atata poate insul respectiv (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 8:35)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui licasamadau

      Nu s-a vazut pana acum cat poate duce Haur???

      M-am intalnit cu bezaideaua asta in 2012 cand incerca sa stranga cat mai multe semnaturi pentru unirea cu Moldova dar in fapt el colecta date cu caracter personal de la romanii fraieri.

      Asta este - cine nu isi pazeste ograda sa nu ceara dreptate in instantele din RO ca nu o gaseste - trebuie sa ajunga pana la Bruxelles.

      RO nereformata si cam schioapa
  • +13 (29 voturi)    
    looool (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:33)

    liviu_ [utilizator]

    adevaru e ca pentru a scapa de un nebun iti trebuie alt nebun ...

    Citu vrea sa scape de USR ca sa poata da 10 miliarde pe an primariilor pentru furat si sa iasa sef de partid...

    simplu! citu acu urla sa plece USR de la guvernare pentru a putea sa fie singur sef peste guvern!
    asta e dracnea 2!
  • +6 (24 voturi)    
    nu ca nu pot sa nu o zic (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:34)

    levierul [utilizator]

    Bravo Simioane
    • 0 (18 voturi)    
      si tu (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:48)

      disraeli [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      ai trecut pe la casieria aia? intreb si eu.
      • 0 (8 voturi)    
        sperietoarea asta cu Rusia tine, dar nu in Ro (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:55)

        levierul [utilizator] i-a raspuns lui disraeli

        nu zic, poate sunt oameni care au de castigat direct din treaba asta, dar ma indoiesc.
        Rusia e pe bani si exemplu Lukoil ar fi trebuit sa iti destupe mintea.
  • +7 (19 voturi)    
    Viata grea are Simion ala... (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:45)

    Cataleya [utilizator]

    In fiecare zi fugareste pe cate unul prin Parlament.
    Ieri il fugarea pe Grindeanu, azi pe Cîtu...
    Cred ca e in stare sa se fugareasca si pe el insusi, numai ca sa aiba ce sa puna pe FB.
    Mai ales acum, dupa ce USR* tocmai l-a reevaluat si l-a gasit numa' bun pt o mica alianta de conjunctura.
    Spun de conjunctura pt ca, imediat dupa terminarea crizei politice si indiferent de rezultat, a 2-a zi Barna si Ciolos vor fi din nou cu cozile pe sus si vor declara ca habar n-au cine e Simion si ca n-au discutat niciodata cu AUR.
  • +6 (14 voturi)    
    PNL si Florin Citu devin Penibili (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:31)

    vlad.pe [utilizator]

    Membrii PNL ar trebui sa se gandeasca daca Florin Citu are sanse la Alegerile Prezidentiale, credeti ca romanii vor vota cu Florin Citu dupa toate mizeriile din ultima vreme? Sau se asteapta sa voteze iar cu PNL pentru a scapa de PSD?
  • +4 (14 voturi)    
    Parerea mea .... (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:55)

    rvn3107 [utilizator]

    Circ si dezgust cu un pesonaj ipocrit care transmite live pe facebook. De fapt acest George Simion este exponentul a aproape 10% dintre votanti. Acest fapt spune mult despre poporul roman si educatia celor care au putut pune stampila pe acest jalnic partid.
    Ne meritam soarta cu lideri de partide ca Simion si Barna.
    • 0 (8 voturi)    
      corabia nebunilor! (Vineri, 3 septembrie 2021, 16:28)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui rvn3107

      mai lipsesc malin bot, marian ceausescu, angi serbanescu, sandi matei, ala in chiloti la metrou si sosoaca.
      vai de mama ei de Țară!
  • +7 (11 voturi)    
    Faces (Vineri, 3 septembrie 2021, 16:05)

    Rolly [utilizator]

    Măi, câtă invidie și răutate pe aici, nu pot să cred așa ceva.

    Adică ce? Facebook-ul este doar pentru Clotilde Armand și Vlad Voiculescu? Simion nu are și el voie, nu are și el dreptul să fie vedetă? Măi, măi...
  • +3 (11 voturi)    
    Au mai fost prim-ministri (Vineri, 3 septembrie 2021, 16:28)

    alunescu [utilizator]

    Acuzati ca sunt in solda unor servicii secrete straine. Poate vi-l amintiti pe MRU. Ne putem intreba cine a platit taxele de scolarizare si intretinere ale domnului Cîțu in perioada studiilor in SUA, la Grinnell College, in 1992-1996, apoi studiile masterale? Grinnell College este o facultate privata, bine cotata, unde costul anual al scolarizarii este pentru anul in curs 72,998 $ . Atunci cand un politician intreaba un alt politician dacă a „trecut pe la casieria Ambasadei Rusiei”, ne face sa ne gandim ca aceasta practica nu ii este straina domnului Cîțu. Oare despre ce ambasada o fi vorba in cazul domnului Cîțu?
    • +2 (8 voturi)    
      multi au studiile din strainatate (Vineri, 3 septembrie 2021, 17:19)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui alunescu

      platite din surse dubioase: voiculescu, drula, nasui, bulai si care or mai fi.
  • +1 (7 voturi)    
    Să curgă rublele (Vineri, 3 septembrie 2021, 16:29)

    Dogul [utilizator]

    Se aude zăngănit de copeici rusești din buzunarul lui Simion :))
    • +4 (8 voturi)    
      Urechea greșită (Vineri, 3 septembrie 2021, 17:09)

      Rolly [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      Greșit, este vorba buzunarele lui Barna, sau Cioloș.