USR-PLUS merge mai departe cu AUR. Moșteanu: Am trimis o propunere de moțiune lui Simion / Între PSD și Cîțu, cel mai mare rău e să rămână Cîțu la Palatul Victoria

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 3 septembrie 2021, 13:53 Actualitate | Politic


Ionut Mosteanu
Foto: Agerpres
​​USR-PLUS are deja un draft de moțiune, textul fiind trimis deja către AUR. Deputatul Ionuț Moșteanu a declarat, vineri, că speră să nu fie nevoie să depună moțiunea de cenzură și premierul Florin Cîțu să-și dea demisia.

„Am lucrat pe textul moțiunii, am trimis o propunere de text spre George Simion. Suntem pregătiți să depunem, sper să nu fim nevoiți”, a spus el.

Întrebat dacă în acest moment răul cel mai mare este PSD sau Florin Cîțu, Moșteanu a răspuns: „răul cel mai mare e să rămână la Palatul Victoria Florin Cîțu”.

Intrebarea vine în contextul în care premierul a declarat că a negocia cu PSD înseamnă a negocia cu cel mai mare dușman al românilor.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3099 vizualizari

  • +4 (16 voturi)    
    Da (Vineri, 3 septembrie 2021, 13:56)

    mitg [utilizator]

    Asa este. Alcoolicul sa plece de indata.
  • +2 (16 voturi)    
    Faceti ce trebuie, sa dati o palma mafiei PNL (Vineri, 3 septembrie 2021, 13:58)

    emil bobu [utilizator]

    Mafia lui Iohannis, cel controlat de securisti, trebuie oprita de la a mai stoarce miliarde in cel mai pur stil dragnist. Nici Dragnea n-a furat atat.
  • +2 (12 voturi)    
    Bun asa (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:00)

    cristi_an [utilizator]

    prafu sa se aleaga de ei!
  • +7 (15 voturi)    
    Citu seamana cu stilul PSD (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:01)

    vasile78 [utilizator]

    La cat de autoritar si dictatorial se comporta Citu, ma gandesc la Dragnea, Nastase si in general stilul de boier/voda a celor din PSD! Citu ar fi fost foarte bun la PSD, dar la PNL nu prea se "pupa". Nu seamana a liberal, e doar un comunistoid cu fata de rocker :)
  • -10 (14 voturi)    
    sunt cuiros : (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:04)

    un domn [utilizator]

    intrebare adresata votantilor USR : votati USR in 2024 ? nu mergeti la vot ? ce veti face ?
    • +7 (9 voturi)    
      stiu sigur ce nu votez (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:47)

      cristi_an [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      PNL/PSD/UDMR/AUR si care naiba monstrozitati or mai aparea
    • -5 (7 voturi)    
      o sa recite la unison (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:58)

      disraeli [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      usere de aur tara noastra are...
  • -5 (23 voturi)    
    infantilism (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:23)

    pragmatism [utilizator]

    Cata lipsa de maturitate au cei de la USR!!! I-am votat .... dar m-au dezamagit!!! Sa faci pact cu aur si psd este o galusca pe care n-o pot inghiti1!!
    • +6 (10 voturi)    
      serios? (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:41)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      Sa inteleg ca pe citu il poti inghiti? Sau la tine violul e ok, doar sa fie citu de la penele si nu vreun pesedist?
    • -6 (10 voturi)    
      Purtătorul ăsta de cuvânt (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:12)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      al USR-PLUS e un dobitoc cu ifose. CUM E POSIBIL SĂ AFIRMI CĂ E MAI PERICULOS CÂȚU DECÂT PSD? Adică să anulezi pur și simplu o realizare a societății după săptămâni de proteste în stradă cu multe sute de mii de oameni, după ce PSD-ul a pus în 10 AUGUST 2018 jandarmii cu gaze și bâte pe oameni nevinovați (printre care chiar colegi ai tăi de partid) ... Nu consider că Florin Câțu e o lumină, nici că PNL-ul e un partid pur ca lacrima, dar nici că sunt mai ticăloși decât Dragnea și ai lui. Omul ăsta aberează pur și simplu sau ne dezvăluie în neghiobia lui candidă ADEVĂRATA FAȚĂ A USR-PLUS.
    • 0 (2 voturi)    
      imposibil... (Vineri, 3 septembrie 2021, 16:42)

      mamenervat [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      sa-i fi votat, dvs. ati votat cu ei cim am votat eu USL-ul! Votantii USRPlus sunt inteligenti, d-aia, deocamdata, sunt la 15%, 42% sunt analfabeti fun ctional in dotarea natiei, restul, pana la 100% intra la "nehotarati"(inca) si ceva lipsiti de caracter/constiinta..In sfarsit, fiecare pricepe dupa posibilitati si...interese mai mult sau mai putin meschine.
  • -2 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 3 septembrie 2021, 14:35)

    [anonim]

  • -2 (10 voturi)    
    usere de aur tara noastra are (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:17)

    disraeli [utilizator]

    'Veştejiţi fără de vreme, dar cu creieri de copil'
  • 0 (4 voturi)    
    Am ras de replica prim ministrului (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:33)

    vlad.pe [utilizator]

    Prim Ministrul Florin Citu a uitat ca in PNL au intrat sute de fosti PSD-isti, acum PSD este dusmanul tarii? se refera si la colegii care il vor vota in schimbul banilor de pe PNRR 3?
  • 0 (4 voturi)    
    casierie (Vineri, 3 septembrie 2021, 15:57)

    revo [utilizator]

    nu l-a ars gura pe Citu sa zica de casierie?

    dar el a trecut pe la casieria bancii de la care a furat banii?