Orban: Destinul PNL e în mâna membrilor partidului

de DP     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 iulie 2021, 18:30 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Destinul PNL este în mâna membrilor partidului, de decizia acestora cu privire la viitoarea conducere depinzând rezultatele care vor fi obţinute la următoarele alegeri, a afirmat sâmbătă, la Piteşti, liderul liberal Ludovic Orban, potrivit Agerpres.

"Dumneavoastră aveţi puterea de a decide, am încredere în votul dumneavoastră atât aici, la conferinţa judeţeană (...), cât şi la congres. Destinul Partidului Naţional Liberal e în mâna membrilor Partidului Naţional Liberal şi am încredere că ei vor lua acele decizii care să ducă Partidul Naţional Liberal spre noi victorii în 2024, atât la europarlamentare, cât şi la prezidenţiale, cât şi la alegerile locale, cât şi la alegerile parlamentare", a spus Orban la Conferinţa de alegeri al PNL Argeş.

El le-a atras atenţia celor prezenţi că pregătirea pentru campaniile electorale din 2024 trebuie să înceapă încă de acum.

"Echipa pe care o veţi alege trebuie să înceapă, încă din prima zi, munca de dezvoltare organizatorică, de selectare a candidaţilor, de pregătire a campaniei pentru viitoarele alegeri, chiar dacă sunt în 2024 toamna. Noi trebuie să începem lupta de pregătire încă de pe acum, să candidăm cu prima şansă", a susţinut preşedintele PNL.

Pentru conducerea PNL Argeş candidează actualul preşedinte al organizaţiei, deputatul Adrian Miuţescu, susţinător declarat al lui Ludovic Orban, şi avocatul Radu Perianu, consilier personal al premierului Florin Cîţu şi susţinător al acestuia.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1783 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Mai taci (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 18:40)

    democtrates [utilizator]

    Omule, nimeni nu stie ce ai facut, unde ai lucrta in ultimii ani.Catu macar stim ca a lucrat la finante, asa ca este mult mai breaz ca tine. Tu vorbesti o ora si nimeni nu pricepe nimic, Catu chiar daca minte in doua fraze iti spune esenta problemei. Chiar daca ma gandesc bine(desi sunt liberal de o viata) nu stiu cum ai ajuns la PNL inclusiv la conducerea partidului, pentru mine este un mister, pentru ca de facut nu ai facut nimic. Daca tii la partid renunta la a mai candida.
    • +2 (6 voturi)    
      Exista oameni in PNL (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 19:09)

      Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

      Care au mai facut cate ceva... unii chiar au taiat pensiile speciale :) Altii au ridicat orasele pe unde au fost primari. Nu inteleg de ce PNL-ul insista cu un speculant pe leu si altul lipsit de esenta. Cu parere de rau, votul meu a plecat deja din dreptul acestui partid de catavenci.
    • +5 (9 voturi)    
      serios ? (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 19:11)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

      Cutu Grivei e mai de soi decat Sica Mandolina?
      Amandoi ieste la fel de manelisti si de scarbosi, amice.
      Peneleii si'au aratat arama cel mai recent si in criza gunoiului din Sector 1. Fac bloc in jurul mafiei si o sapa pe primarita care a dat un sut in cuibul de viespi.
      Peneleii sunt praf, la fel ca si sustinatorii lor ! Ce mi'i galben, ce mi'i rosu, acelasi rahat.
      • -2 (4 voturi)    
        Te rog (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 20:05)

        democtrates [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

        Te rog scrie in limba noastra citibilnsi explica clar ce vrei. Probabil Ciolacu nu te-a invata sa scrii, ca cei de la PSD sunt analfabeti, vezi dna fosta premier.
    • +2 (8 voturi)    
      ce a facut citzul tau? (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 19:12)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

      a "lucrat" la finante? te referi la atacul asupra leului, sau la imprumuturile gigantice si nejustificate din ultimul an si jumatate? lucreaza omul asta de ne termina pe toti :(
      • -3 (5 voturi)    
        Raspunde (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 20:03)

        democtrates [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Unde a lucrat Orban si dupa aia nu mai avem ce discuta?
      • -2 (2 voturi)    
        hehe (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 21:56)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Cacaia rusia Popescule idealog??
  • +1 (5 voturi)    
    Destinul PNL e in mana votantilor (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 19:39)

    emil bobu [utilizator]

    Din fericire pentru PNL, votantul roman e etern manipulabil, nu a invatat inca sa gandeasca, alege doar intre PNL si PSD.
    • -1 (1 vot)    
      Din nefericire pentru votantul roman, (Duminică, 25 iulie 2021, 8:54)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      care nu e manipulabil pentru ca timp de 30 de ani a invatat ceva politica, nu prea are cu cine vota, aia-i toata chestia....
      • 0 (0 voturi)    
        Vii cu minciuna cu care a castigat PSD in 2016 (Duminică, 25 iulie 2021, 12:23)

        emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Numai PSD raspandeste aceasta minciuna ca "sunt toti la fel", ca sa nu vada romanii ca USR e singurul partid cinstit din tara.

        Cand spui ca "toti sunt la fel" nu esti destept, ci doar nepasator, iar nepasarea omoara Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Chiar daca minte? (Sâmbătă, 24 iulie 2021, 23:58)

    Addi [utilizator]

    Asta ne dorim lideri șmecheri, care ne mint? Nimic bun nu se poate construi, nici pe trădare și nici pe minciuna. Romania nu-si va reveni până când nu vom obține reforma clasei politice. Cine se crede liberal de o viață dar accepta minciuna nu are nicio legătură cu spiritul PNL. Romania nu a fost construita pe minciuna, ci pe onoare, curaj, devotament și sacrificiu. Orban este unul din putinii politicieni cinstiți și curajoși din Romania, care deranjează pt că nu este apropiat de cercurile de interese care vor sa acapareze aceasta guvernare.