Reacția lui Ludovic Orban după ce Nicolae Robu a cerut ”debarasarea de aliatul toxic USR”: E singura formulă bună pentru România

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 iunie 2021, 14:10 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Facebook
Preşedintele PNL, Ludovic Orban, care s-a aflat sâmbătă, la Timişoara, a răspuns, în cadrul unei conferinţe de presă, fostului preşedinte al PNL Timiş şi fost primar al municipiului, Nicolae Robu, care spunea că asocierea PNL cu USR PLUS este una nocivă, Orban fiind de părere că aceasta ”este singura formulă bună pentru România”.

Reacția vine după ce la începutul acestei săptămâni Robu a declarat că o condiție ”obligatorie” a viitorului președinte PNL ar trebui să fie ”debarasarea de aliatul toxic USR”: ”a fost o greșeală asocierea PNL cu socialiștii, cu PSD, în 2011, este cel puțin la fel de nocivă asocierea de-acum, cu neomarxiștii, cu USR+PLUS”.

”Am condus negocierile din partea PNL, prima oară la alegerile locale, in special la Bucureşti, unde am reuşit să câştigăm alegerile, iar ulterior, dupa alegerile parlamentare pentru formarea coaliţiei. Este o relaţie care suferă o permanentă îmbunătăţire”, a declarat sâmbătă liderul PNL.

”Întotdeauna intr-o coaliţie trebuie asigurată o coeziune a comunicării şi mai ales o coeziune în funcţionare a coaliţiei. Am avut momente grele prin care am trecut, dar asta e singura formulă bună pentru România”, a adăugat Ludovic Orban.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4047 vizualizari

  • +8 (26 voturi)    
    nicolaie (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 14:15)

    mitg [utilizator]

    robu este un penibil care in afara de dude nu mai stie altceva. O rusine pentru timisoara, si ma rog ca la nivel local penele sa ajunga la 2% din timis gratie lui robu.
  • -1 (17 voturi)    
    Nicolae Robu vorbeste prea mult (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 14:21)

    Rahan5 [utilizator]

    fata de performatele politice ale sale !
    Este rusinos sa vina putoiul ala perciunat din Deutschland
    si sa-ti ia locul in Primarie !.
    Nicolae Robu e un infrant politc iremediabil si care, mai bine, ar trebuii sa se retraga din politica.
    • 0 (14 voturi)    
      hehe (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 15:36)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Ai uitat sa-l faci si fascist, rusule
      • -2 (6 voturi)    
        partidul (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 21:06)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        trebuie desfiintat si scos in afara legii
  • -4 (18 voturi)    
    Și ceasul stricat... (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 14:58)

    reiand [utilizator]

    ... arată ora exactă de două ori pe zi. Cam așa și cu Robu. Din păcate, majoritate românilor nu realizează ce pericol este neomarxismul adus în special de PLUS pe scena românească, cum distruge mințile tinerilor și duce țara înspre prăpastie.

    Unii se vor trezi, dar prea târziu. Așa cum se trezesc francezii acum că țara le-a fost ruinată și cucerită, dar dacă comentează ceva, sunt acuzați de "discurs al urii".
  • +3 (19 voturi)    
    Ai tu habar de ce e neo (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 15:00)

    persuasiv [utilizator]

    marxismul...Ma amuzam,sincer si nevinovat,ori de cate ori il auzeam vorbind.
  • -2 (10 voturi)    
    Toxic dar bun (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 16:17)

    VOX. [utilizator]

    Precum aerul din Brazi, dupa incendiu,
  • +6 (8 voturi)    
    Traiasca USL (Sâmbătă, 5 iunie 2021, 19:06)

    JustinCase [utilizator]

    Sa trecem la aliatul traditional, PSD, tovarasi!

    Ce se mai aude cu legile justitiei?