Florin Cîţu: Trebuie să mă duc neapărat în Vamă şi să stau toată noaptea

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 13 mai 2021, 23:03 Actualitate | Politic


Florin Citu la mare
Foto: Captura video
Premierul Florin Cîţu a declarat că va merge o noapte în Vama Veche, la Marea Neagră, după ce le-a promis acest lucru unor tineri, iar acum, odată cu ridicarea restricţiilor de noapte, are motive să respecte promisiunea.

„Am promis că merg în Vamă şi, acum că am ridicat restricţiile de noapte, vă spun că este şi un motiv egoist că am ridicat restricţiile, am promis că merg la mare. Acum trebuie să mă duc neapărat în Vamă şi să stau toată noaptea. Până la urmă a ieşit şi motivul pentru care am ridicat restricţiile de noapte”, a spus Florin Cîţu, joi seară, la Digi24, conform News.ro.

Premierul Florin Cîţu le-a răspuns, la 1 mai, într-o postare pe Facebook, unor tineri aflaţi la Vama Veche care au cerut ca restricţiile de circulaţie să fie instituite mai târziu de 10 seara şi l-au invitat să li se alăture. Prim-ministrul le-a promis atunci că se vor vedea vara aceasta şi în Vamă.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12685 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    vad ca a facut investitii (Joi, 13 mai 2021, 23:27)

    ioana_i123 [utilizator]

    serioase in campanii de PR.
  • -4 (16 voturi)    
    Se duce naibii si Vama Veche ... :( (Vineri, 14 mai 2021, 0:41)

    Klaus_ [utilizator]

    Daca merge Cîțu in Vamă o sa se care toti de acolo. Iti piere cheful de orice cand il vezi pe Cîțu pe plajă. Imaginati-va Cîțu de mână cu Arafat pe plaja din Vama Veche. Pe bune!
  • +4 (4 voturi)    
    Atentie la detalii (Vineri, 14 mai 2021, 8:23)

    Feroviarul [utilizator]

    Pana la urma cine a ridicat restrictiile ? Dl Citu (care martea trecuta nici nu voia sa auda de relaxari) sau dl Iohannis care ieri a declarat "jos masca" din 15 mai ?
    • +2 (2 voturi)    
      sa iti spui cum gandesc? (Vineri, 14 mai 2021, 13:02)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Feroviarul

      pana la urma s-a ajuns aici pentru ca destul de multi au mers la vaccinare si de aceea a scazut rata infectarilor de putem merge si la plaja si mai greu, este drept, si la scoala.

      concluzia mea este ca din cauza fiecaruia dintre noi cei vaccinati, V am inclus si pe dvs.-gandesc pozitiv!

      #haicasepoate
  • +3 (3 voturi)    
    Bine! (Vineri, 14 mai 2021, 9:11)

    ..13 [utilizator]

    Orice promisiune trebuie indeplinita.

    si timpul a venit!
    Action!
  • 0 (4 voturi)    
    Citu (Vineri, 14 mai 2021, 10:48)

    Ibit [utilizator]

    O fi aflat ca in Vama se trag liniute ?
    • +2 (4 voturi)    
      Da! (Vineri, 14 mai 2021, 12:41)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui Ibit

      De la Orlando!
  • +2 (6 voturi)    
    In loc sa mearga in Vamă... (Vineri, 14 mai 2021, 12:15)

    Feroviarul [utilizator]

    ...mai bine s-ar duce o data pe luna in orice vamă din Romania, sa stea o noapte intreaga, "pe chill", sa supravehgeze incognito operatiunile transfrontaliere...nu ar fi mai productiva o vizita de o noapte in orice vama, in locul unei nopti pierdute in Vamă ? Pentru ce s-ar duce in Vamă, doar de dragul ca a promis asta unor tineri...?!
    • +1 (3 voturi)    
      se pot (Vineri, 14 mai 2021, 18:07)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Feroviarul

      face amandoua -

      una nu exclude cealalta.
  • +1 (3 voturi)    
    când (Vineri, 14 mai 2021, 15:06)

    gicutotala [utilizator]

    am citit că merge în vamă am crezut că vrea să ajute vameșii împotriva structurilor de crima organizată acare aduc deșeuri în Romania.
    ce să vezi - de fapt primul la relaxare că evaziunea cu acceptul ANAF (parcă a fost mininstru la finanțe?) -țigări deseuri, legume alea alea, nu-i treaba lui..
    • +2 (4 voturi)    
      100% de acord cu dumneata... (Vineri, 14 mai 2021, 15:58)

      Feroviarul [utilizator] i-a raspuns lui gicutotala

      ...mi-ai citit exact gandurile. Vamă vs vamă...