Florin Cîțu: Alegeți o zi și mergeți să vă vaccinați. Chiar și în acest weekend, după ce stați la o terasă, "pe chill", relaxați, la cafea

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 8 mai 2021, 20:13 Actualitate | Politic


Florin Citu
Foto: gov.ro
Premierul Florin Cîțu anunță că „cinci persoane pe minut” s-au vaccinat în ultima zi împotriva Covid-19 la maratonul organizat în acest sens în Capitală. El îndeamnă, într-o postare pe Facebook, ca toți cei interesați să consulte harta Maratoanelor Vaccinării din țară și să meargă să se imunizeze, pentru că „doar dacă ne vaccinăm revenim la normalitate”.

„7 165 de persoane s-au vaccinat la Maratonul Vaccinării din Capitală, în ultimele 24 de ore. Adică 5 persoane vaccinate pe minut! O veste foarte bună!”, a scris Florin Cîțu, sâmbătă, pe pagina sa Facebook.

Premierul a postat și „harta tuturor Maratoanelor Vaccinării din țară, în perioada următoare”. „La fel, puteți merge și la centrele drive-thru. Salvați fotografia în telefon, să vă fie la îndemână, vă alegeți o zi și mergeți să vă vaccinați. Chiar și în acest weekend, după ce stați la o terasă, "pe chill", relaxați, la cafea. Sau după ce mergeți în parc”, a arătat el.

„Doar dacă ne vaccinăm revenim la normalitate! România, hai că se poate!”, a îndemnat el în finalul postării.

Maratonul de vaccinare din Bucureşti a început vineri după-amiază, la Biblioteca Naţională şi la Sala Palatului, fiind organizate 50 de fluxuri unde doritorii pot primi serul Pfizer, fără programare.

Citește și:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3230 vizualizari

  • -10 (44 voturi)    
    bă Cîțulică (Sâmbătă, 8 mai 2021, 20:28)

    andr1stE [utilizator]

    eu stau la terase pă chil de 1 an trăiti-ar familia :))) si tot asa o sa stau si fara vaccin, pă barosăneală!
    • -6 (28 voturi)    
      Guvernul PNL a luat libertatea cetatenilor (Sâmbătă, 8 mai 2021, 20:49)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      un guvern LIBERAL a luat [ur si simplu libertatea de circulatie a oamenilor, te baga in casa la 22 cu forta.

      asta NU mai e democratie
    • +3 (11 voturi)    
      Mda (Sâmbătă, 8 mai 2021, 21:06)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      Sa fii sanatos si sa-ti pice bine.
    • +7 (21 voturi)    
      pacat (Sâmbătă, 8 mai 2021, 21:33)

      CNBC [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      Sper sa nu stai vreodata pa hATI, vorbeste lumea ca acolo te faci super chill.
    • 0 (10 voturi)    
      Raspuns: (Duminică, 9 mai 2021, 5:08)

      Muahaha [utilizator] i-a raspuns lui andr1stE

      Te pup esti fratele meu!

      Sustin!
  • -4 (18 voturi)    
    Catule (Sâmbătă, 8 mai 2021, 20:33)

    John_Re [utilizator]

    marca banu' ca altfel lumea nu merge. v-ati facut de kko.

    prin alte tari se plateste. don't be cheap.
  • -8 (20 voturi)    
    Eu nu ma vaccinez DUPA esentiali. (Sâmbătă, 8 mai 2021, 20:34)

    Gryphus [utilizator]

    Nu pot accepta ca niste indivizi care reprezinta NOUA securitate se vaccineaza primii, inaintea batranilor asi a bolnavilor

    iar apoi apar d-asta ca Catzu care incearca sa ne ne dea lectii de moralitate.
  • -6 (20 voturi)    
    imi place (Sâmbătă, 8 mai 2021, 21:10)

    cucuveauamov [utilizator]

    proiectul "Romania educata" a dat rezultate, cel putin in cazul d. Citu
  • +5 (21 voturi)    
    Cocalari din Ro, vaccinati-va! (Sâmbătă, 8 mai 2021, 21:14)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Vaccinul scoate golaneala din cap.
    Va responsabilizarea

    Va pot vaccina si din Audili!
    Si puteti sa va luati si cel mai gros lant!
    Sa va pozati!
  • +3 (19 voturi)    
    daca aveam PSD (Sâmbătă, 8 mai 2021, 21:44)

    mavi [utilizator]

    pe cap in toata pandemia asta cred ca tot cu Soros si cu oamenii reptilieni ne-am lupta si azi.
  • -2 (2 voturi)    
    Adu J&J (Duminică, 9 mai 2021, 9:15)

    beeeeeenar [utilizator]

    Ca nu ma intep de o suta ori
  • 0 (0 voturi)