Nou atac al lui Voiculescu la premier, înaintea reluării negocierilor din coaliție: Nu știu dacă avem de-a face cu un nou Ponta sau e nervos. Mi se pare halucinant ce se întâmplă/ Acest om nu mai are susținerea propriilor colegi

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 20 aprilie 2021, 7:50 Actualitate | Politic


Vlad Voiculescu in dilema
Foto: captura video Digi24
Fostul ministru al Sănătăţii Vlad Voiculescu îl critică pe premierul Florin Cîţu, arătând că acesta nu a dat dovadă de spirit de echipă şi că s-a folosit de "orice breşă, orice mică problemuţă, falsă câteodată, ca să dea într-un membru al echipei". "Florin Cîţu a folosit ce s-a întâmplat la Foişor ca să întrebe dacă mai există onoare. În momentul ăsta, acest om nu mai are susţinerea propriilor colegi din Guvern, nu mai are susţinerea unei bune părţi a coaliţiei. În condiţiile astea, ideea că dumnealui nu şi-a prezentat deja demisia nu are nicio legătură cu onoarea", afirmă Vlad Voiculescu.

"În ultimele zile eu sunt şocat, nu ştiu dacă avem de a face cu un nou Ponta sau... poate că e o întâmplare, poate că e nervos în perioada asta şi nu-l mai înţeleg eu, dar ce se întâmplă în ultimele zile mi se pare pur şi simplu halucinant”, a afirmat Vlad Voiculescu, luni, la Prima TV, citat de news.ro.

El a insistat că acesta mai poate fi liderul echipei aflate la guvernare. "Eu nu cred că liderul unei echipe poate să mai fie acolo ca lider al echipei dacă nu are niciun fel de spirit de echipă, dacă foloseşte orice breşă, orice mică problemuţă, falsă câteodată, ca să dea într-un membru al echipei. Şi vedem ce s-a întâmplat la Foişor. La Foişor, Ministerul Sănătăţii nu a avut nicio implicare altfel decât că a aprobat o acţiune a Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă într-un spital care aparţinea Primăriei. Lucrurile s-au gestionat mai degrabă prost (...) Dacă mă uit în urmă, vedem că nu s-a cerut nici măcar demisia managerului, nu s-a cerut demisia celui care a coordonat acţiunea sau a şefului său, adică DSU, MAI nu s-a discutat niciun moment, dar niciun moment, în schimb, cine a fost vinovatul de serviciu? Ministrul Sănătăţii care, repet, nu a iniţiat acţiunea, nu a coordonat acţiunea, nu a fost la faţa locului şi nici nu avea ce căuta”, a adăugat Voiculescu.

Întrebat cum va proceda în situaţia în care USR-PLUS va desemna pe altcineva la Ministerul Sănătăţii, acceptând rămânerea lui Cîţu în funcţia de premier, Vlad Voiculescu a răspuns: "O să văd cum pot să servesc interesul public în contextul ăsta", el arătând că nu se pune problema să plece din USR-PLUS.

"Florin Cîţu a folosit ce s-a întâmplat la Foişor ca să întrebe dacă mai există onoare. În momentul ăsta, acest om nu mai are susţinerea propriilor colegi din Guvern, nu mai are susţinerea unei bune părţi a coaliţiei. În condiţiile astea, ideea că dumnealui nu şi-a prezentat deja demisia nu are nicio legătură cu onoarea. Este dincolo de respectul pentru interesul public ceea ce se întâmplă şi vorbesc mai degrabă de acţiunile premierului şi a unei părţi a PNL”, a adăugat Voiculescu.

Fostul ministru a arătat că în coaliţia de guvernare s-a discutat în repetate rânduri despre ieşirile premierului împotriva sa. "S-a discutat în interior. USR-PLUS este această formaţiune nouă în politică fără să fie târşită prin toate golăniile astea. Dar noi am fost extrem de loiali. Nu a fost un membru al Guvernului care să fie agresiv la nivelul măcar al unui membru de partid”, a mai afirmat Vlad Voiculescu.

Liderii coaliției de guvernare nu au ajuns luni la niciun compromis legat de criza declanșată de revocarea lui Vlad Voiculescu. Discuțiile ar urma să fie reluate marți, începând cu ora 16.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16677 vizualizari

  • 0 (48 voturi)    
    Rade ciob de oala sparta! (Marţi, 20 aprilie 2021, 7:55)

    mike123 [utilizator]

    Incurca-i drace!
    • -9 (41 voturi)    
      Trebuie ca noul ministru sa tina piept PNL !!! (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:31)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      va veni un alt ministru dar daca USR va propune tot pe cineva FRICOS ca Vlad Voiculescu atunci PNL va face ce vrea cu el.

      ati vazut acum ca la final te acuza de orice, iti fac plangeri penale, nu au nici o limita securistii daca le deranjezi interesele
      • +20 (38 voturi)    
        reforme sau plecati! (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:09)

        wweesstt [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        Catzu a fost aseara in emisiune la Prelipceanu, la un moment dat moderatorul l-a intrebat pe premier, ce se intampla cu pensiile speciale, daca si ele sunt vizate de 'proiectul' de reforma a sistemului de penisii de care se ocupa Turcan, Catzu a raspuns ca proiectul vizeaza doar pensiile pe contributivitate, deci de pensiile speciale NU SE ATING! RAMAN LA FEL! ACEEASI MIZERIE! la fel a fost intrebat daca va scadea cheltuiala cu aparatul bugetar, avand in vedere ca tot ce produce romania se duce pe cheltuilile cu salariile bugetarilor si asistenta sociala, nici aici nu a spus ca va scadea ci ca probabil nu vor creste mai mult. Deci este clar ca nici reformara/restructurarea aparatului bugetar nu vrea sa o faca! aceeasi mizerie! si bugetarii vor fi platiti incontinuare cu cel putin 70% mai mult decat privatii(record in lumea civilizata) usr trebuie sa iasa de la guvernare nu poate fi partas la o continuare a politicii de tip psd-dragnea pe care o continua pnl! usr fara 'toti pe contributivitate' si 'reforma aparatului bugetar' nu se mai poate prezenta la urmatoarele alegeri! electoratul lor nu voteaza pe faina ulei sau santajati de primarii de comune(unde usr nu are primari)!
  • +47 (83 voturi)    
    Tare trist (Marţi, 20 aprilie 2021, 7:56)

    BEDE [utilizator]

    A făcut și unele lucruri bune VV, dar acum se vede că turbă și vrea cu orice preț să se răzbune pe cine l-a dat jos. Fiecare caută să-l acuze pe fiecare că a făcut numai rele. Și parcă nici unul nu vrea să-și recunoască greșelile. Nici VV, nici Câțu, nici vreun alt ministru n-am pomenit să recunoască cum că a făcut unele greșeli...
    După atitudinea pe care o are în ultimele zile sunt din ce în ce mai convins că VV trebuia să plece, deși nu știu în ce măsură cine îi va urma va face ceva mai bun.
    • +22 (36 voturi)    
      corect (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:50)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      socant faptul ca desi avem politicieni atat de slabi (vizibil din satelit) niciunul nu recunoaste niciodata ca a gresit ceva vreodata.
    • +9 (27 voturi)    
      Din pacate, aveti dreptate (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:39)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      Cu exceptia faptului ca chiar nu stiu care sunt lucrurile bune facute de VV. mai curand n-a facut absolut nimic.
      PNL-ul este plin de putregaiuri corupte ca si psd-ul iar USRPLUS pare lipsit de oameni competenti.
      • +2 (26 voturi)    
        nu stii sa citesti? (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:43)

        well_good [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        concursurile la CJAS cine crezi ca le-a facut? (hint: VV prin MS)
        Dar centrele pentru speciali cine le-a facut publice? Acelasi Vlad Voiculescu prin acelasi Minister al Sanatatii.

        Nu stii sa citesti sau te faci ca nu stii?

        Si ai fi vrut sa vina ca turcan sa ne zica ca o sa faca si o sa dreaga si in final sa nu faca nimic? Facea incet dar sigur VV, si asta i-a speriat pe toti specialii.
  • +47 (77 voturi)    
    Reteta clasica (Marţi, 20 aprilie 2021, 7:57)

    FortApache [utilizator]

    Pana nu se face definitiv de kko nu se lasa :)))
    • +17 (41 voturi)    
      Probabil (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:17)

      mini_max [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

      asa intelege el sa serveasca interesul public, improscandu-i pe altii de kk!? Poate ar fi mai bine sa se ocupe doar de grupuri de nisa nu de interesul public, ca-i palaria cam mare ptr dansu'!
      • -2 (18 voturi)    
        ai mintea scurta? (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:08)

        programatoru [utilizator] i-a raspuns lui mini_max

        catz/pnl a/au inceput primul/ii

        VV de la inceput a fost sicanat de PNL, 45 miliarde .. nu sunt de ici de colo
      • -4 (20 voturi)    
        Mistificarea adevarului, meteahna securista (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:40)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui mini_max

        Degeaba tot incercati voi sa o intoarceti. VV a fost demis fara motiv. Tot ce spune este adevarat si pertinent.
        Va deranjeaza adevarul? Ati prefera sa taca din gura si sa lase prostimea cu impresia ca a fost vina lui?..

        Toate tunurile pe Vlad Voiculescu, sa nu se prinda poporul ca nu aveti nici un argument la subiect, ca reformele sunt blocate, ca spitalele sunt pline, ca numarul de morti raportat de INSSE nu se potriveste cu ce spune DSP.
        • +1 (13 voturi)    
          VV-politician zero (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:00)

          minos [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Stim ca VV este dornic de reforma, putem discuta daca si este capabil si are competente sa o faca, sa spunem ca da. Insa, ca politician este foarte, foarte slab. S-a adaptat greu cu faptul ca nu mai este in opozitie, a fost conflictual tot timpul si a fost prost inspirat sa vrea neaparat MS intr-un moment de extrema criza, cand orice ai face, nu poti scapa de critici si greseli. Trebuia sa o ia pas cu pas, sa meraga vice la capitala, unde ar fi avut material de schimbat(spitalele din Bucuresti, cu conduceri pesediste, deci fara conflicte cu penelistii. Ca votant si sustinator USR-Plus, consider ca Vlad trebuie sa renunte, la fel si Anfreea Moldovan, de care nu mi-a placut din start(prea radicala si prea nedispusa la negocieri). Atitudinea lor de acum dovedeste o infelxibilitate, adevarul lor este suprem. Daca, nu alt partid, ci opinia publica vrea altceva, poate chiar tu, ei nu sunt dispusi sa asculte, au idea lor(poate este gresita?) si merg pana la capat cu ea.
        • +2 (8 voturi)    
          Zic si eu.... (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:24)

          Bitzer [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Pai daca a inceput sa vorbeasca VV cu subiect si predicat, sa spuna tot...sa lase aerele de fata mare si sa-i dea in gat pe toti (spagi date de si catre managerii de spitale, increngatura de la CNAS, spitalele modulare care stau nefolosite, numarul real de morti si pe cine tragem la raspundere)
          • +2 (6 voturi)    
            vanatoarea de vrajitoare? (Marţi, 20 aprilie 2021, 13:15)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui Bitzer

            Problemele sistemice nu se rezolva cu dezvaluiri punctuale.

            VV a fost demis tocmai pentru ca venise cu solutii pe termen lung - publicarea saptamanala a contractelor, concursuri de management, comisie pentru revizuirea procedurii de raportare a deceselor.
  • +17 (51 voturi)    
    Taiat Uncle Nick renta ? Nasol ! (Marţi, 20 aprilie 2021, 7:57)

    Brownie [utilizator]

    Ai zbârcit-o rau Vladuts. Din cauza ta USR trebuie sa faca concesii grave celor de la pnl.
  • +30 (54 voturi)    
    coane, nici tu nu ai o privire prea...smart (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:00)

    zeroG [utilizator]

    turui ca o drujba si nu spui nimic concret
  • +25 (59 voturi)    
    . (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:05)

    Sarmat [utilizator]

    VV va ramane in manualele de istorie ..... pentru aberatiile pe care le debiteaza.
  • -14 (42 voturi)    
    Catzu are cantecul godacului (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:06)

    gogu70 [utilizator]

    Cand aude cum se ascute cutitul de Craciun....stie ca-i pentru el
  • +35 (67 voturi)    
    omu e trufas (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:09)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    si ranchiunos şi are impresie buna despre el. Traieste intr-o lume proprie nu-si da seama de ce e in jur. N-o sa-l ierte pe Citu cat o trai. Urat caracter nu stie sa piarda. Si nu-si da seama care e limita penibilului pe care a trecut-o dar nu-si da seama. Iar USR vrea sa ia din prerogativele premierului la asta s-a ajuns de la VV...calca si Constitutie si bunu simt si tot pentru cine ? Ciudezno tare ! Cu cat sunt mai rigizi useristii cu atat vor scadea in procente...deja AUR vine tare din urma. :))
  • +37 (59 voturi)    
    Lol (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:14)

    HP [utilizator]

    Mai termină bre cu smiorcăiala, te-a dat afară, aia e.
  • +36 (62 voturi)    
    Ce crede ca o sa castige din atata tam-tam? (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:14)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Deci pe bune, ori ii place sa fie in lumina reflectoarelor, ori ii place scandalul, ori e razbunatori, ori ori ori ori ori.

    Indiferent ca PNL e cum, daca are sau nu dreptate Citu, daca a gresit sau nu VV, ca USR e victima sau nu, circul asta de 2 bani devine penibil.

    E clar ca nu o sa il propuna USR pe el, ar fi sfidare maxima, iar USR trebuie sa arate ca nu e ca PSD.

    Daca vrea sa arate ceva romanilor, mai bine arata maturitate si responsabilitate. Mi se pare incredibil. Un om nu e dat jos dintr-o functie mare fara sa faca caz pe la TV, radio sau FB. Indiferent de partid. Certuri ca-n piete, aruncat pisica, conspiratii, acuzatii, victimizari.

    Incetati fratilor, ca nu aveti 12 ani... purtati-va responsabil ca d-aia nu mai merge lumea la vot, ca vede show ieftin "de mahalgism" in loc sa vada cum conduceti tara. Si mai mult, in perioada asta avem nevoie de stabilitate. Avem suficienti in AUR si PSD care vor sa saboteze tot...
    • -4 (34 voturi)    
      Tu daca ai fi atacat zilnic cu minciuni ce ai face (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:56)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      daca despre tine s-ar spune zilnic minciuni cu scopul de a te distruge ce ai face, ai tacea?

      e dreptul lui sa se apere si sa spuna adevarul
      • +6 (8 voturi)    
        Nu e chiar asa (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:44)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        Nu a fost zilnic si daca a fost, se repetau acuzatiile. A zis o data, a zis de doua, sa zica punctual si nu cu facebook-uri si retele sociale si circ.

        Daca eu zic ca ai sacou verde, tu trebuie sa imi demonstrezi ca e albastru. Atitudinea asta juvenila unde PNL zice "ma VV, esti prost" si VV zice "ba tu esti prost" si tot asa, nu rezolva nimic. E doar circ pueril.

        Am zis mai sus: trebuie dovada de maturitate si un adult poate aduce contra-argumente si fara circ. Nu trebuie sa fie tzatza ca-n piata. Uita-te la Sarmea. Cat de penibila era de fiecare data? VV nu a ajuns acolo, dar daca mai continua, va ajunge inevitabil.

        Nu il insult, nu ii doresc raul, zic doar ca am asteptari de la USR+, d-aia i-am votat. Daca voiam comportamentul asta votam AUR sau PSD.
    • +7 (31 voturi)    
      >>>>> (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:23)

      chhe [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Nu vrea sa castige, vrea sa faca rau. Eu asa am vazut tot mandatul lui si nu a facut-o de capul lui. Cred ca asta e poitica USR+++++++++-------- de bagare a batului prin gard, care va continua. Vor sa ia procente de la PNL, si nu de azi de ieri, si se intampla sa castige al treilea. Bleah!
  • +23 (61 voturi)    
    gata ba, ca ne-am saturat de tine... (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:14)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... am inteles, e razboiul vostru personal, da mai vedeti-va de facebookuri si alte manele, nu trageti toata tara in circul vostru ieftin.
  • +16 (48 voturi)    
    e clar ca ne conduc niste oameni cu probleme (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:15)

    alfa1 [utilizator]

    aduceti medicamentele !!
  • +31 (57 voturi)    
    Stranie insistenta lui Vlad Voiculescu (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:19)

    balaban [utilizator]

    Totusi e foarte stranie insistenta lui Vlad Voiculescu, aproape obsesiva spre fotoliul de ministru. Cred ca ii place la nebunie sa fie ministru, nu insa si munca de ministru. Pare ca s-a reactivat deodata dupa demisie si a devenit, acum, un luptator al luminii, si-adus aminte cum trebuia sa fie ca ministru. Problema este ca in scurtele 4 luni a fost ministrul Facebook, apatic in delcaratii refritoare la mortii Covid, la pandemie, absent in organizarea spitalelor pentru valul 3. In cele 4 luni de ministeriat avea suficient timp sa scrie paragrafe lungi pagini intregi despre "mafia" sanatatii pe Facebook, dar isi facea timp sa viziteze un spital doar daca era acolo un incendiu. Cine stie de ce este Vlad Voiculescu obsedat sa redevina Ministrul Facebook al Sanatatii ??!
    • +5 (13 voturi)    
      stiu eu.. (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:32)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui balaban

      ... probabil a lasat lucruri neterminate. cine stie ce contracte paguboase.. i-a stricat hâtzu planurile.
      aia e Vladutz, du-te la faianta daca vrei sa faci bani.
  • +24 (54 voturi)    
    halucinant (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:19)

    codrean [utilizator]

    omul asta nu se lasa, nu accepta ca a fost nepotrivit si ineficient, scoate pe gura la fiecare minut alte acuzatii, alte "nereguli" pe care, pe cand era membru al guvernului nu le-a semnalat !
    Energia asta eu spun ca tine de patologic dar in acelas timp cred si ca e intretinuta de cineva., probabil Ciolos !? Sa-i zicem ciol(os)aniada ?
  • +25 (53 voturi)    
    Sustinerea lui VV (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:25)

    constan [utilizator]

    Ma intreb cui foloseste campania asta furibunda de sustinere a unui individ frustrat ca i s-au furat jucariile si ii inteleg pe angajatorii care afirma ca nu l-ar angaja pe VV nici la tuns gazonul.Vorbeste V V de Ponta,pai mincinosul si plagiatorul de Ponta este de o suta de ori mai destept si mai onest decat V V,asta dupa Colectiv a plecat capul si s-a dus,daca era V V putea sa arda Bucurestiul si de vina ar fi fost tot Catu si Nicusor Dan.
    Intreb HN cati dintre redactorii sai si-au pierdut increderea in seful lor si i-au cerut demisia,m-as bucura sa-mi revad articolul necenzurat:
  • +18 (48 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:30)

    [anonim]

  • +12 (40 voturi)    
    Vlad zi-ne despre morti. (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:36)

    Lok [utilizator]

    Ca ai infiintat o Comisie prin calatorie in timp care a vazut cum sta treaba.
  • +25 (49 voturi)    
    De cate ori (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:37)

    independentu [utilizator]

    mai face Vladut cate o declaratie, de atatea ori confirma ca a fost demis meritat si de atatea ori ii intareste pozitia lui Citu.
  • 0 (48 voturi)    
    Ba baiatule... (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:46)

    Gigi Kent [utilizator]

    Deci la domnul Voiculescu avem asa:
    1. Infractiuni informatice (complice) impreuna cu domnul consilier Stefan Voinea (autor).
    2. Infractiuni la siguranta nationala (complice) impreuna cu domnul consilier Stefan Voinea (autor) prin accesarea de infrastructura informatica protejata.
    3. Infractiuni la siguranta nationala (instigator si complice) impreuna cu domnul consilier Cosmin Tenie (autor) prin sustragerea de documente secrete.
    4. Fals si uz de fals (co-autor impreuna cu Andreea Moldovan si Dan Barna) prin modificarea registrului de intrare - iesire al corespondentei, intocmirea si antedatarea unei decizii de secretar de stat, prezentarea unui document cu semnatura falsificata.
    5. Difuzarea si raspandirea de informatii false in spatiul public (autor) privind inadvertenta numarului de morti Covid raportat.
    6. Zadarnicirea combaterii bolilor (autor) prin intarzierea platii personalului angrenat in vaccinare.

    Combaterea infractionalitatii are si o componenta de preventie. Adica sa nu mai lasi infractorul intro pozitie, sa nu ii dai ocazia sa mai comita si alte infractiuni. In 4 luni a comis destule.
    • 0 (20 voturi)    
      Daca era de la PSD era coruptie si ucidea (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:10)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Daca e de la USR e transparenta si ne propaseste.
    • 0 (12 voturi)    
      Adevaraul e ca trusturile au lucrat din greu (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:13)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Uite ce lista a creat in nici trei luni de munca.

      Ai zice ca Vlad Voiculescu asta e un fel de Al Capone, sa nu ne lasam inselati de fata lui de tocilar bleg
      • +2 (4 voturi)    
        He he ... (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:14)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        Ai o vrajeala ieftina care nu tine. Este vizibila de la distanta.

        Legile pot fi incalcate si prin nepricepere, necunoasterea lor si neglijenta. Nu a zis nimeni ca Voiculescu ar fi vreun geniu al raului. Intai ar fi trebuit sa fie un geniu ... si cu facultate in 11 ani premisele sunt gresite.
    • -2 (8 voturi)    
      infractiuni informatice??? Cine a decis asta??? (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:22)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      e acuzat de PNL de asa zise infrsactiuni informatice dar asta nu inseamna ca e si vinovat de asa ceva

      de fapt tot ce a facut e sa dea voie unui consilier al MINISTRULUI sa verifice niste date despre ESENTIALI
  • +6 (50 voturi)    
    Dar demiterea lui Vlad V e planuita de mult (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:50)

    Gryphus [utilizator]

    Foisor a fost doar un pretext pt PNL dar demiterea era planuita cu mult inainte.

    uitati-va cand au inceput criticile la adresa lui de la Digi24 si Antena 3 si aveti raspunsul.

    Mie mi se pare ciudat ca USR nu a vazut aceste detalii, pare ca Barna e cam autist
    • +3 (33 voturi)    
      Cioloș a exagerat in toate cele (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Așa ca ce face și spune VV este o gargara ieftină emanata de Cioloș prin gura lui VV
      • -3 (17 voturi)    
        >>>> (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:29)

        chhe [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Ciolos a adus PSD la putere in 2016 cu un scor istoric, prin manevrele, ezitarile si "constructiile lui politice". Acum o va face pentru a doua oara. Julien, du-te la o partida de pescuit cu Micron si lasa-ne!
        • 0 (2 voturi)    
          pare ca-l confunzi (Marţi, 20 aprilie 2021, 14:19)

          next [utilizator] i-a raspuns lui chhe

          pe ciolos cu pnl-ul lui crin (aka cacarau).
      • 0 (8 voturi)    
        Cioloș a fost ok.. (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:34)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        .. dupa aia a inceput sa bata campii.
  • +25 (41 voturi)    
    Esti PENIBIL! (Marţi, 20 aprilie 2021, 8:56)

    shint0 [utilizator]

    ...
  • +13 (45 voturi)    
    omule, intelege ca trebuie sa stai de-o parte (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:05)

    qwerasdf [utilizator]

    si lasi pe altii sa duca lupta asta. Mafia din pnl e absolut neimpresionata.

    pana si firea a acceptat mai usor infrangerea. Dar tu nu poti accepta deloc, chiar daca ai fost semi-indreptatit si ti s-a cautat nod in papura. Cu declaratiile astea publice, nesustinut de colegi, nu faci decat sa inrautatesti situatia.
  • +16 (22 voturi)    
    .... (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:07)

    Casalot [utilizator]

    "nu s-a cerut demisia celui care a coordonat acţiunea sau a şefului său, adică DSU". Mi se pare mie, sau cere demiterea lui Arafat?
  • +26 (52 voturi)    
    "Acest om nu mai are susținerea propriilor colegi" (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:15)

    farty [utilizator]

    ... adevarat. Cu mentiunea ca nici Voiculescu nu mai are sustinerea fostilor admiratori/votanti. Eu sunt unul dintre ei.
  • +26 (46 voturi)    
    candva (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:21)

    fvb [utilizator]

    aveam o parere foarte buna despre omul asta.
    o fi avut el intentii bune, o fi el om bun, dar ca ministrul a fost extrem de slab, o dezamagire.
    zilele astea este pus pe distrus totul in jur. se incapataneaza atata sa demonstreze... ce? ca e un frustrat?
    cum sa spui ca doar la spitalul Colentina sunt diferente de 500 de decese intre cele doua feluri de raportari, cand aia au raportat intr-un an vreo 700 cu totul?
    atata poate saracu'. iar partidul lui il sustine in loc sa recunoasca, da dom'le, omu' pe care l-am pus la sanatate nu a fost potrivit, uite aici unul nou care e mai bun. hai ca avem chestii de facut. nuuu, acum trebuie sa piarda timpul, sa se certe ca prostii.
    acest vv avea aura de cel mai tare, cel mai grozav, etc, acum aura aia ii sta un pic stramb si nu se poate, vai nu se poate, ca acest om sa fie dat jos de pe soclu.
  • +20 (48 voturi)    
    Jegosul asta nu mai termina odata?! (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:23)

    danduta [utilizator]

    Mai rar asa parsiv ca individul vv.

    Ciolos o sa si-o ia in barba ca-l sustine, va fi primul mancat de cu.r.
    Asta se intampla cand pui unu' cu studii incerte in post de conducere. Totul i se pare un atentat la ilustra lui persoana.

    Noua bucurestenilor, ne-a trecut glontul pe la ureche.
    Nicusor Dan stia el ce stia, cand il ignora.
    • -2 (4 voturi)    
      si deci (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:43)

      fvb [utilizator] i-a raspuns lui danduta

      din moment ce Ciolos si-o ia in barba, pierde in curand si viitoarele alegeri din USR+, asa ca Barna va fi presedinte unic de partid.
      cam greu cu atatia pe acolo, toti cu aura stralucitaore. stralucitoare pana pica stramb intr-o parte si incepe sa se stinga incet-incet.
  • +10 (28 voturi)    
    Disperare mare (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:26)

    Altiro [utilizator]

    Lupta lui Voiculescu: pereat mundus, fiat ministrum.
  • +14 (36 voturi)    
    Domnule ministru (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:28)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    atitudinea dumneavoastra seama acu a unui pesedist condamnat care nu vrea sa renunte la postul caldut.
    Aveti un exemplu la dumneavoastra in partid.
    Domnul Drula; a pus mana pe ranga si a facut.
    Dumneavoastra v-ati balbait, ati "plimbat-o" si acum veniti cu stiri de genul... sunt raportari eronate...
    De ce acum si nu inainte de demitere.
    E foarte adevarat ca demiterea ridica multiple semne de intrebare!
    De ce participati si dumneavoastra la asa ceva?!
    As fi apreciat atuitudinea dumneavoastra daca ati fi fost ferm, decis... dart ati manifestat dubii, nehotarare, balbaiala...
    La toate se adauga aerul dumneavoastra de superioritate, ingamfare.. aer manifestat la multi dintre colegii dumneavoastra din "usere". Uitati ca ati fost alesi pentru oameni, nu pentru a ocupa functii, a pune conditii partenerilor...
    Oamenii, domnule ministru, nu functia, asta ar trebui sa fie primordial. Nu interese meschine, locuri, functii, orgolii....
  • +12 (36 voturi)    
    care? (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:29)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    Care spirit de echipa dupa ce tu si consilierii tai v-ati depasit atributiile si ati trecut peste seful vostru, publicand un ordin de ministru in MO, extragand documente confidentiale din minister si facandu-le publice. Care spirit de echipa? Care echipa? Echipa VV din MS?
    • 0 (8 voturi)    
      publicare în Monitorul Oficial (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:51)

      palatin [utilizator] i-a raspuns lui dottore-plagiatore

      Oare oricine poate să publice în MO? Oare MO nu trebuie să verifice, înainte de publicare, dacă sunt îndeplinite condițiile legale? Dacă le-a publicat, oare înseamnă că au fost îndeplinite condițiile legale, și nu era nevoie de aprobarea PM? Astea sunt întrebări interesante. Cearta publică e scandal de ghetou.
  • +14 (38 voturi)    
    .... (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:29)

    euue78 [utilizator]

    Dnul Voiculescu are atatea bile negre cat pt 5 demisii de onoare . USR-PLUS in aceeasi mocirla a politicii din Romania , nici o schimbare ........... pacat . Asa devine AUR un partid de aur in aceste vremuri
  • +11 (33 voturi)    
    sa fie oare narcisism ? (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:37)

    Alex2009 [utilizator]

    E din ce in ce mai greu de inteles dl. Voiculescu.
    Simpatia mea pentru el e in scadere. Trebuie sa priceapa ca expertiza lui nu se potriveste cu managementul de criza al ministerului sanatatii.
    Viziunea lui despre cum trebuie sa fie organizat un astfel de minister e, poate, corecta, la modul ideal, dar in aceasta perioada e nevoie de un foarte bun organizator, un comunicator corect, nu neaparat perfect, si un bun cunoscator al procedurilor din sistem, al functionarii sistemului asa cum e el acum, prost gestionat, dar functional.
    Ceea ce dl. Voiculescu, din nefericire, nu e. Nu e si pace. Iar faptul ca nu are argumente si iar dezvaluirile lui sunt fake-uri usor demontabile, nu-l pune intr-o lumina favorabila.
    Daca mai continua in acest stil, isi face rau pentru ca nu va mai avea credibilitate nici in zona ONG, unde chiar este bun.
    • +1 (3 voturi)    
      Narcisism ? (Marţi, 20 aprilie 2021, 13:00)

      Ibit [utilizator] i-a raspuns lui Alex2009

      Nu .
      Prostie fara limite .
      Nu degeaba nu are diploma .
      Dar si-a fabricat un CV .
      Nu ne spune cati bani a dat pe Notificarea aia pe care o falfaie prin presa ?
  • +3 (17 voturi)    
    Problema se pune altfel (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:41)

    Un cititor [utilizator]

    Sunteți toțți niște ticăloși și trădători de țară.
    Nu mai contează dacă sunteți la un partid sau altul. Ca oameni sunteți niște incompetenți și inculți.
    • +2 (6 voturi)    
      asa e.. (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:36)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      .. iar usr ne-a aratat ca sunt mai incompetenti ca ceilalti. ok, nu fura la fel de mult.. dar ce folos daca nu esti bun de nimic?
  • +4 (18 voturi)    
    Acesti MAIMUTOI ... (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:42)

    bubalacap [utilizator]

    ... ne conduc pe noi?
    Daca astia sunt cei mai buni din tara asta, ce pretentii mai aveti fratilor la ceilalti, populatia votanta si ne-votanta?
    Unii ar spune că ce am votat (sau nu) am meritat!
  • +13 (27 voturi)    
    Voiculescu .... (Marţi, 20 aprilie 2021, 9:55)

    cristian.l [utilizator]

    Adio dragostea mea Ministerul Sanatatii!!!

    Baiatule treci pe la un control psihologic ..... apropo va rog sa introduceti acest control obligatoriu la toti cei care vor sa detina o functie publica inalta sa evitam astfel de derapaje.

    Daca va uitati si la Barna eu rar am mai vazut un ingamfat dupa 90 incoace ... - v-am votat dar la ce narcisisti sunteti a cam inceput sa-mi fie frica sa detineti voi puterea. Nu ca e cu nasul pe sus, asta leviteaza fratilor in buna regula in mocirla super/mega inteligentei lui..... aveti grija reporterilor cand va apropati de el sa faceti plecaciunile de rigoare ca care el ZEU se crede daca nu stiati.

    Vedeti declaratiile lui Voiculescu vs Citu la tv... Chiar daca nu e cel mai stralucit pe comunicare Citu dar nu am auzit sa jigneasca sau improste cu noroi in conditiile in care avea tot arsenalul la dispozitie, in schimb Voiculescu schiorlaie din toate puterile - PENIBIL.
    Daca taceai dupa demitere aveai un bagaj electoral imens fiind considerat victima, asa nu ai facut decat sa-ti arati caracterul tau ceea ce nu e bine bro... hai sictir, lasa-ne ca ne-am saturat cu totii.
    • +7 (11 voturi)    
      Total de acord (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:56)

      palatin [utilizator] i-a raspuns lui cristian.l

      Și, ca să nu se spună că ar fi o armă folosită în jocuri politice, testarea psihologică să se facă prin anonimizarea subiectului: psihologul să nu știe pe cine testează. Testarea ar trebui să se facă pentru toți angajații din toate ministerele și companiile publice, inclusiv municipale și orășenești. Să fie programați toți în mod aleator la un interviu cu psihologul. În acest fel psihologul nu va ști cine este persoana testată, ar putea fi un viitor ministru sau un viitor președinte de Senat... sau un simplu funcționar în vreo agenție guvernamentală.
    • +2 (2 voturi)    
      da (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:49)

      fvb [utilizator] i-a raspuns lui cristian.l

      ultimul paragraf este cel mai tare.
      aici nu doar VV a fost fraier, cat si USR+.
      aveau alta putere de a negocia daca il trimiteau pe VV in vacanta vreo doua saptamani imediat dupa demitere.
  • +13 (23 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:11)

    [anonim]

  • +18 (30 voturi)    
    O imensa dezamagire, acest om (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:25)

    Metec [utilizator]

    Cu aceasta ocazie, anunt pierderea oricarei urme de stima pe care am nutrit-o pentru acest baietel. Este imatur si lipsit de inteligenta emotionala, adica exact contrariul a ce parea.
    In nestiinta si prostia lui, el saboteaza negocierile, ignorand ca nu se ataca niciodata partenerul de negociere in timpul acesteia. Eu nu stiu ce experienta profesionala are baiatu' asta, dar se descalifica pe zi ce trece. Este doar un incompetent plin de ifose si de frustrari.
    • -4 (8 voturi)    
      "nu se ataca niciodata partenerul de negociere" (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:16)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Din contra, asa se poarta negocierea pentru a obtine ceva concret.

      Daca esti prea moale in negociere, te mananca aia de la PSD sau PNL cu fulgi cu tot.

      Apropo, dati va rog acest sfat si PNL-ului, ca deja trompeta lor de partid anunta cu litere mari ca ministrul Drula vrea sa vand portul Constanta, nici mai mult, nici mai putin!
      • +2 (4 voturi)    
        Tratativele de pace (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:55)

        Metec [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        Ia aminte la exemplul diplomatiei: cand se poarta negocieri de pace, se impune un armistitiu temporar, o incetare provizorie a focului, etc. Nu poti sa porti negocieri de pace, cand ostasii uneia dintre parti sunt omorati sau luati prizonieri! E elementar, cred eu.
    • +6 (8 voturi)    
      asa e... (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:38)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      .. eu cand va ziceam asta acum 6 luni, ziceati ca ma pune putin sa postez. na ca ati ajuns la vorbele mele. si ultimele doua dati cand am fost la vot am votat usr.
  • +15 (25 voturi)    
    cat a fost min. n-a stiut nimeni de prezenta lui (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:37)

    jackalphonse [utilizator]

    Nu a deranjat niciun corupt din sistem, a fost "baiat cuminte". PSD-ul are bagate acolo tot feolul de soparle, dar el nici macar nu le-a intrebat daca merge treaba. Acum, ca a fost luat de pe scaunul de ministru, incepe sa devina artagos si bataios. Prea tarziu dle V. Acul este timpul sa inveti sa pierzi ca sa castigi data viitoare. dar unde nu-i cap...

    "Drama" lui VV ma cam plictiseste si pare o diversiune care sa abata privirea de la faptul ca in pandemie avem in interimar care poune stampile si semneaza cine stie ce acte care ar trebui semnate de un ministru adevarat, care sa si le asume.
    • -1 (9 voturi)    
      N-a stiut nimeni pentru ca nu a vrut presa (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:24)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      La propunerea lui Voiculescu, a fost un nou sef la Casa de Sanatate Adrian Gheorghe, expert din Londra, cu doctorat luat acolo. Rezultatul: au fost deja organizate concursuri pentru 41 de case de sanatete judetene, unde erau pusi de ani de zile sefi interimari, prin delegatie. Concursurile trebuie tinute in luna mai 2021, sa vedem daca se mai tin.

      Prin decizia ministrului sanatatii a fost schimbat managerul Spitalului Judeţean de Urgenţă Cluj, Petru Şuşcă, un individ cu un CV nul, ce statea acolo doar prin sprijinul lui Emil Boc. Boc a reactionat violent, dar evident a cautat alte motive.

      Ministrul Sănătății din România, Vlad Voiculescu, a schimbat printr-un Ordin componența Consiliului de Administrație al Spitalului Clinic Județean de Urgență Târgu Mureș. Pe 9 aprilie a fost anuntat concursul public pentru postul de manager al spitalului.

      Asta am gasit in 20 de minute de cautare pe net. Daca nu vi se spune asta la TV, nu inseamna ca nu exista. Inseamna doar ca sunt bani multi in joc si Voiculescu trebuie belit pentru ca, naivul, s-a gandit ca poate schimba ceva in sistemul asta feudal.
      • +2 (2 voturi)    
        Revolutionar, intr-adevar (Marţi, 20 aprilie 2021, 17:08)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        sunt uimit...
  • +7 (15 voturi)    
    iar te faci de ras? (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:43)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Ai fost demis, cu acordul lui KWI. Punct.
    Il vreti pe Catu afara? PNL nu vrea, KWI nu vrea.
    Iesiti de la guvernare si n-o sa va ierte nimeni la alegerile care vor veni ca ati spart o coalitie de dreapta. Desigur, cu exceptia fanilor de pe facebook care cred ca Romania e o pagina de pe internet.
  • +5 (15 voturi)    
    ..acele "problemuțe".. (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:45)

    mgexpert [utilizator]

    ..sunt de fapt catastrofe generate de neglijență ș(isau) nepricepere și au revoltat o țară-ntreagă..

    Cât despre susținere.. pe cine se mai bazează dl.Voiculescu în afară de ceata lui pițigoi (dai într-unul, țipă doi..) ?
  • +5 (13 voturi)    
    Nu stiu (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:51)

    Cetateanu [utilizator]

    Nu stiu de ce stilul Voiculescu cu USR+ imi aminteste de stilul Basescu cu PD care au distrus CDRu!
  • -5 (17 voturi)    
    O multime de sustinatori ai PNL (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:53)

    Harald2 [utilizator]

    s-au trezit cu noaptea in cap ca sa comenteze si sa-l critice pe domnul Voiculescu, dupa ce in zilele precedente domnul Citu a debitat continuu neadevaruri (din nestiinta sau rea-credinta).

    Mai votati si in continuare PNL! Unii dintre dumneavoastra poate veti fi recompensati cu posturi caldute. Dar doar o mica parte, pentru ca sunt multe guri de hranit (a remarcat si domnul Dragnea, care ii tot rotea pe functii dupa cum dicta interesul de moment).
    • +5 (11 voturi)    
      De unde stii tu cu cine au votat ?I-ai verificat ? (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:22)

      Raka [utilizator] i-a raspuns lui Harald2

      Ti se pare tie ca Voiculescu e un domn ? Noua ni se pare ca acum si-a aratat adevarata lui fata , de politician toxic, narcisist care face niste afirmatii lipsite de orice dovada sau sens menite sa agite spiritele in favoarea lui.De o saptamana apare in fiecare zi in mass-media victimizandu-se . Ne-am cam saturat. Eu unul nu am nici o preferinta politica.
  • +10 (20 voturi)    
    O solutie eleganta pentru actuala criza (Marţi, 20 aprilie 2021, 10:54)

    clint [utilizator]

    ar fi ca cei doi copresedinti ai USR, Ciolos si Barna sa il zboare pe Voiculescu.

    Este genul de lider toxic, care mai rau dezbina si improasca cu rahat, desi pretinde ca are cele mai bune intentii ( Trump like ).

    Este trist ca mereu se gasesc unii care sa ii urmeze orbeste pe astia. Nu vor lasa in urma lor decat haos si mizerie.

    In rest, n-are decat sa se lupte cu mafia de la tribuna, pe cont propriu, o sa il numim Tribunul 2.0, dupa predecesorul sau, Vadim care lupta si el cu mafia, termen generic, fara sa ne spune in mod clar de vreun mafiot.

    Sa ne arate clar unde e mafia, cine sunt coruptii, samd., nu trebuie sa vina eminenta cenusie VV sa ne spuna lucruri de altfel clare: exista coruptie, exista incompetenti, trebuie depolitizate anumite structuri, introduse norme clare de competenta. Chestiile astea trebuiau discutate cand s-a format alianta. Altfel, "reforma" va fi acelasi praf in ochi ce ni se arunca de 30 de ani si tocmai ce acuza ei la PNL si PSD va avea de profitat.

    Sa vii sa arunci cu rahat in tot sistemul de sanatate fara sa poti sa arati clar ce merge si ce nu, inseamna sa arunci cu rahat in toti medicii, si aia care isi fac treaba. Atunci, locul tau este in AUR.
  • -2 (14 voturi)    
    aglomeratie de USListi (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:11)

    programatoru [utilizator]

    e clar PNL/USL plateste bine .. chelnerite si lipitori de afise din toata tara, uniti-va .. PNL e in pericol .. dati cu pietre, pentru ca e visul romanului de rand sa fie tratat la spital condus de director de POMPE FUNEBRE ...

    sa nu mai zicem de mortalitatea din cauza COVID .. in spitalele din Romania VS UE

    ramaneeti dragi USL-isti cu nosocomiale de acum inca 30 de ani
    • +1 (1 vot)    
      inghesuiala mare pe la poarta usl (Marţi, 20 aprilie 2021, 14:26)

      next [utilizator] i-a raspuns lui programatoru

      s-au activat usl-eii de prin bugetare. macar de-ar mai schimba sintaxa ca se cam repeta si devin plictisitori.
  • +7 (13 voturi)    
    E patologic de-acum (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:24)

    MPopa [utilizator]

    E firesc să îți scape lucruri regretabile atunci când ești pus într-o situație neplăcută, cum a fost revocarea. Dar gata, a trecut o săptămână și omul ăsta îi dă înainte. Nimeni nu pretinde că ar fi Cîțu vreo lumină dar totuși are o responsabilitate și în consecință dreptul de a-și selecta colaboratorii. Iar ceea ce face Voiculescu confirmă cu vârf și îndesat că decizia lui Cîțu a fost corectă. Nu poți lăsa, în plină pandemie, Ministerul Sănătății pe mâna unui narcisist care nu știe decât să se victimizeze.
  • +3 (9 voturi)    
    timpul (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:29)

    Mihai2009 [utilizator]

    Bine ca acum are timp de comunicate si prezente la TV. Cat a fost ministru a tacut ca porcu-n papusoi si cand a zis ceva a fost tot pe contre si reprosuri.
    Omul nu intelege ca daca esti ministru faci si comunici nu te plangi ca nu esti lasat sau ca batman batman.

    Ce se intampla daca anunta ca a mai facut 200 de paturi la ATI, chiar daca nu era nevoie de ele si apoi cand cresteau cazurile avea cu ce sa se laude?

    Ce se intampla daca dadea afara vreo 20 de sefi si directori...aia urlau ca-i ilegal, asta zicea ca bine si ii lasa pe aia sa se judece cu anii sa-si recastige posturile. Lumea vedea ca are sange in el.

    Ce se intampla daca se ducea in fiecare zi intr-un centru de vaccinare cu presa dupa el?

    Ce se intampla daca in fiecare zi iesea pe TV cu un actor/medic/personalitate si promova vaccinarea?

    Ce se intampla daca facea ceva?
  • +6 (14 voturi)    
    Voiculescu .... (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:40)

    cristian.l [utilizator]

    citeste nitel doar cateva mesaje scrise pe aici .... oare tu mai ai sustinerea cuiva !!!

    Cred ca nici aia din AUR nu te primesc :))
    • +2 (6 voturi)    
      da, de acord (Marţi, 20 aprilie 2021, 13:26)

      TheBorg [utilizator] i-a raspuns lui cristian.l

      S-a spart țeava de membri PNL la postat si votat comentarii aici. Adevărul supăra, nu-i asa? Si adevărul este ca Catu l-a demis pe VV pe baza unor pretexte, dupa ce a deranjat mafia din sănătate si a scos la lumina cosmetizarea cifrelor despre pandemie si vaccinările preferențiale.

      La momentul asta aproape ca s-ar putea pune egal intre PNL si PSD, daca n-ar fi problema ca PNL-ul are si un deficit de inteligenta, in plus fata de deficitul de onoare responsabilitate si cinste.
      • 0 (2 voturi)    
        in bula voastra (Marţi, 20 aprilie 2021, 13:47)

        Watcherss [utilizator] i-a raspuns lui TheBorg

        va credeti feti frumosi / destepti / cinstiti ... sunteti atat de ignoranti si aroganti ca nici macar nu vreti sa intelegeti ca multi oameni chiar nu sunt platiti de partide sa comenteze aiurea, ci isi spun pur si simplu parerile.

        daca ati fi un pic inteligenti, ati vedea ca toate comentariile voastre sunt la fel, si contin 2-3 subiecte: "a atacat mafia din sanatate", "pnl = psd", "e mai bine cu pintea / banicioiu ... " - si repetati asta obsesiv oriunde sunteti criticati.

        omu' vostru a gresit, iar Citu l-a executat (si a avut acordul presedintelui). C-o fi gresit vv, c-o fi gresit Citu, numiti alt om, ca va laudati cu mii de specialisti, si continuati in plm reformele cu care ati mintit oamenii la alegeri.
  • 0 (8 voturi)    
    Penibil! Omul nu realizeaza ce ridicol e? (Marţi, 20 aprilie 2021, 11:53)

    Alui [utilizator]

    What a “sore loser”!
  • +1 (7 voturi)    
    PNL este la 20% in sondaje (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:18)

    robyzs [utilizator]

    PNL este la 20% in sondaje, noroc ca Ciolacu si PSD au un protocol cu PNL si nu se contreaza decat de fatada.

    L-ati auzit voi pe Ciolacu sa vorbeasca de rau pe ministrul Lucian Bode desi au fost 3 cazuri cand politistii au omorat persoane civile? Oare de ce?
  • -2 (8 voturi)    
    Mai mult decat rezonabila ideea d-lui Voiculescu (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:23)

    Susufler0 [utilizator]

    vis a vis de faptul ca premierul Catu, nu vede pe adevaratii responsabili ai unor esecuri, pt ca sunt din tabara domniei sale dar descopera imediat si taie in carne vie capete ale aliatilor useristi de la guvernare chiar mai inainte de a-i gasi vinovati si ai condamna !

    In stilul asta onorabilul domn Bode isi poate exersa incompetenta si la varful altor ministere !

    PS. Ce ziceti de Mediu sau cel al Tineretului si Sportului ori cum i-o mai zice acum ? :)))))
  • +1 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:35)

    [anonim]

  • -3 (5 voturi)    
    doar o parere (Marţi, 20 aprilie 2021, 12:38)

    macro1999 [utilizator]

    In RO toti, dar absolut toti politicieni servesc unor grupuri de interese. Nu conteaza PSD, PNL, USR, PLUS, UDMR, toti au in spate "oameni care sustin" partid/partide.
    De ce se agita VVV: interesele unora din industria FARMA (da, si unchiul Nick) de a ajunge la "n" miliarde de EURO.
    Toate partidele aflate in coalitie, si nu numai, vor cascavalul care vine de la UE, chiar daca este sau nu sub forma de imprumut.
    Nu exista padure fara uscaturi. Si PNL, si UDMR, si USR, si PLUS. Nu mai vorbesc de altii.
    Doar ca cei de la USR si de la PLUS s-au trezit cu o palarie prea mare pt ei, fiindca trebuie sa decarteze. Credeti ca Umbrarescu ii face lui Drula tot ce a promis? Nu, vrea contracte si dupa 2024, vrea contracte pe termen lung.
    Daca ai castiga 7kEURO ca europarlamentar, plus alte beneficii, te duci primar ca sa ce? Se castiga mai bine ca primar?
    Ce ministrii au cei de la PNL? nu stau sa le insir numele, ca ne apuca...
    Vad lucrurile asa: ies USR si PLUS de la guvernare, anticipate, PNL cu UDMR si cu PSD intra la guvernare, iar USR si PLUS in opozitie cu AUR. Sau, raman la guvernare, lasa declaratiile belicoase (poate sa fie Catu... insa este PM RO), lasa FB si coalitia se apuca serios de treaba, comunica, trece pandemia, economia isi revine, lucrurile revin la normal si peste 4 ani, poate adio PSD si AUR. Daca nu, peste 4 ani sau mai devreme, adio Romania!
  • -1 (5 voturi)    
    din afara se vede mai bine (Marţi, 20 aprilie 2021, 13:58)

    patience [utilizator]

    O ploaie de comentarii critice la adresa lui Voiculescu. Era de asteptat, presa pnlista platita gras din banii d-voastra si-a facut datoria.
    Nimeni nu vede ca ministrul sanatatii n-a avut niciun rol in cazul Foisor, ca responsabilul pt tergiversare este managerul spitalului, iar pt evacuare in timp de noapte, responsabilul e seful DSU.
    Nimeni nu vede ca la Bals si la Victor Babes, Vlad Voiculescu n-a avut nicio contributie.
    Spuneti ca VV n-a facut nimic la MS. Depolitizarea caselor judetene de sanatate, depolitizarea posturilor de manager de spitale, la care lucra Voiculescu, nu va spune nimic ?
    Vaccinarea specialilor in circuit paralel, sunteti de acord ?
    Raportarea deceselor de care se vorbeste in ultimul timp. Luam un exemplu : Romania si Germania raporteaza +/- 2,6 % mortalitate covid. Germania testeaza de 4-5 ori mai mult decat Romania. Concluzia : spitalele din Germania sunt mult mai proaste decat cele din Romania, adevarat sau nu ? Domnilor, in Romania se coafeaza cifrele, ca sa fim in pas cu celelalte state.
    Voiculescu a fost demis pt ca deranja "sistemul" asa cum va place sa spuneti.
    • +2 (4 voturi)    
      LOL, Voiculescu a fost demis pentru incompetenta ! (Marţi, 20 aprilie 2021, 14:47)

      Raka [utilizator] i-a raspuns lui patience

      Hai sa discutam aceste chestiuni , pentru ca se pare ca tu faci parte din grupul martorilor lui Vladut .
      Ceea ce s-a intamplat la Foisor a fost o catastrofa de organizare si o bataie de joc adusa pacientilor. Ministrul Sanatatii de ce nu a avut un cuvant de spus?De ce nu a luat masuri ?Pare ca nu i-a pasat deloc ce s-a intamplat cu acei oameni. Oare spitalele acelea nu apartineau de Ministerul sanatatii ?
      Nu a reusit sa depolitizeze acele case de asigurari de sanatate, a fost totul de fatada, Voiculescu fiind intr-un dialog , total paralel cu subiectul, concursurile organizandu-se cu dedicatie pentru vechii directori care au ocupat acele functii. Cerintele pentru participare la examen tot pe ei ii favoriza.
      Vaccinarea specialilor s-a facut in spitalele militare deservite institustiilor respective. Din punctul meu de vedere, avand in vedere rata scazuta a vaccinarii din Romania, este bine ca toata lumea reuseste sa se vaccineze. Altele sunt problemele mai mari.
      Nu ai spus, ca din armata de consilieri , multi dintre ei au venit direct de la companiile farmaceutice, drept urmare au avut interese in minister sa le favorizeze acestora contractele. Asta spune multe despre cum a fost propulsat din senin acest om fara nici o pregatire in domeniul medical in fruntea unui minister al sanatatii intr-o perioada de criza sanitara.
  • +1 (5 voturi)    
    Penibil, VV a devenit o vulnerabilitate pt USR (Marţi, 20 aprilie 2021, 14:40)

    Ahha [utilizator]

    impreuna cu Barna.