Liderul PSD, prima reacție după demiterea lui Vlad Voiculescu: PNL, USR+ și UDMR să nu îndrăznească să mai pună astfel de calamități în fruntea Sănătății

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:20 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: PSD
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, reacţionează după demiterea ministrului Sănătății, Vlad Voiculescu, susținând că decizia de a fi destituit "a venit mult prea târziu pentru mulţi români care şi-au pierdut viaţa".
  • "Revocarea lui Vlad Voiculescu a venit mult prea târziu pentru mulți români care și-au pierdut viața sau și-au distrus sănătatea!
  • Sunt 4 luni în care au ars spitale, în care morții de COVID au fost batjocoriți, în care bolnavii în stare gravă au fost evacuați din spital în miez de noapte, în care pacienții au murit cu zile din cauza avariilor de la instalațiile cu oxigen.
  • 4 luni în care Iohannis a tăcut, iar Cîțu și întreaga Coaliție a Austerității au protejat acest ministru catastrofă!
  • PNL, USR+ și UDMR să nu îndrăznească să mai pună astfel de calamități în fruntea Sănătății, precum Voiculescu sau Tătaru. E timpul să pună un profesionist care știe ce trebuie făcut în această criză sanitară!", este mesajul postat pe Facebook de către Marcel Ciolacu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2345 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    ba prostilor (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:22)

    cristi_an [utilizator]

    Bunul simt ar tb sa va spuna ca daca PSD e contra, inseamana ca e bine.
    Tara de analfabeti!
  • +13 (13 voturi)    
    asa e. (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:23)

    gdcos [utilizator]

    Trebuie un profesionist, cineva care sa nu depaseasca 7% comision, nitel bolnav la arest, dar suficient de sanatos sa mai candideze.
    Hai siktir, coase bine buzunaru' de la piept.
  • +13 (13 voturi)    
    calamitati? (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:25)

    zot [utilizator]

    ce partid i-a numit in aceasta functie pe pintea, bodog
    sau banicioiu?
    psd-ul uita tot ce insemna mare coruptie cand el este la
    butoane;
    deaceia sunteti "ciuma rosie", daca mai aveati vre-o
    indoiala.
  • +13 (13 voturi)    
    Sorin Oprescu? (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:29)

    ember [utilizator]

    Sau alt profesionist pesedist de calibrul lui, alta solutie nu are tara asta. Ce canalii pot fi unii!
  • +8 (8 voturi)    
    pai, (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:29)

    Cezy [utilizator]

    sa propuna 'mnealui pe Banicioiu sau Bodog....
  • +11 (11 voturi)    
    nea Ciolacu (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:31)

    katt [utilizator]

    ... calamitate esti tu!
  • +10 (10 voturi)    
    .... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:33)

    tirolez [utilizator]

    aham, sa va aduceti voi hotii si plagiatorii.
  • +9 (9 voturi)    
    TUPEU (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:34)

    izu51 [utilizator]

    Ce mizerie de politician inconstient si profund daunator poate sa declare asta,dupa ce 3 ministri din propriul partid au fost deferiti justitiei pentru abuz in serviciu sau furt calificat in dauna populatiei !Rafila profita de pozitia politica si denunta un ministru care a incercat sa stopeze scurgerea de bani publici !O adunatura de gunoie populiste si toxice !
    Cred ca a fost o intrega orchestratie din partea USL fratesc de a-l compromite si demite !
  • +11 (11 voturi)    
    :))))) (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:35)

    mihai576 [utilizator]

    Pai adu tu, ma, unul ca Bănicioiu sau Pintea!!!!! Și o gasca de secretari de stat din Teleorman cărora le place mult agricultura!!!! După ce ati adus sistemul în halul asta, de nu va putea nimeni să ne mai scoată la lumină... Dai sfaturi!!!!
    Problema e ca Voiculescu era depășit dar și cei ce vor urma vor fi depășiți.... Baza e făcută praf!!!
    E ca vb cu prostu care aruncă piatră în lac...
  • +1 (9 voturi)    
    pe tine? ha ha (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:42)

    AM1981 [utilizator]

    PSD a furat si vrea sa fure in continuare. D-aia il vroiati pe Vlad Voiculescu demis. Atat voi cat si o parte din PNL. Traiasca USL.
    Apropo ati vazut prin Bucuresti ca cel putin un sediu USL inca are banerele vizibile; sediile si reclama nu au disparut. Cand treceti pe strada L.Blaga (Blvd. Unirii) sa vedei ce frumos sta la vedere...
  • +3 (5 voturi)    
    oho (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:43)

    floarealbastra [utilizator]

    Stimabile ati castigat o batalie , nu razboiul. Vedem la urma cine-i pe scut si cine-i cu scut.
  • +2 (10 voturi)    
    Normal (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:44)

    galeo [utilizator]

    A deranjat grupul mafiot transpartinic mafiot
  • +8 (10 voturi)    
    da, ii aveti pe liber pe (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:48)

    Captain Obvious [utilizator]

    pintea, bodog, banicioiu ultimii 3 ministrii psd ai sanatatii
    aaa, sunt urmariti penal pentru furaciune
    ma intreb de ce urlati asa din gura de sarpe ca vrea VV sa schimbe ceva.
  • +11 (13 voturi)    
    PSD denigreaza (Miercuri, 14 aprilie 2021, 12:50)

    ana520510 [utilizator]

    De fiecare data cand PSD denigreaza o persoana/un fost diplomat/om politic - acea persoana era buna pentru populatie si nu ptr mafia politica.
  • +11 (11 voturi)    
    Inteleg... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 13:08)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Are si el dreptatea lui, isi apara teritoriul. Pana acum PSD a excelat in numirea unor "calamitati" in diverse functii, inclusiv de prim ministru sau de presedinte de partid, nu vrea sa cedeze altora specialitatea casei.
  • +10 (12 voturi)    
    Nea Marcele, pareai baiat serios... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 13:11)

    IoPaNet [utilizator]

    Pai matale vorbesti de calamitati? Inainte de VV de la sanatate, a existat o VV care a fost prim ministru, ai uitat? Nu-ti mai amintesc restul calamitatilor din acel guvern, ca oricum pana diseara le uiti...
  • +5 (5 voturi)    
    Un cetatean de mana a doua... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 14:01)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...acest Ciolacu, vai si amar de el...Dar din pacate, tara noastra dispuen de prea multi cetateti de mana a treia sau a patra, sau pur si simplu PROSTI DE PUT...carora Ciolacu si PSD le face cu ochiul...

    Nu stiu ce planuri are Citu...dar sa ajungi sa dai satisfactia tututror cretinilor de la A3, RTV, PSD si PSD-WC(AUR)....e foarte trist