VIDEO Marcel Ciolacu: Vlad Voiculescu e gol atât în suflet, cât și în cap / PSD va depune luni moțiunea contra ministrului Sănătății

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 12 aprilie 2021, 12:24 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: PSD
 documente
(12 Apr 2021) DOC, 18KB
PSD a decis luni să depună o nouă moțiune simplă împotriva ministrului Sănătății, Vlad Voiculescu, a anunțat Marcel Ciolacu. Liderul PSD a lansat un nou atac la adresa lui Voiculescu, despre care a susținut că este "un impostor" și "este gol atât în suflet, cât și în cap".

UPDATE 14.07 PSD a definitivat textul moțiunii contra ministrului Sănătății. Moțiunea este intitulată ”Ca românii să trăiască, Vlad Voiculescu trebuie să plece!” și susține că există ”10 dovezi ale managementului dezastruos”, al acestui ministru.

Declarațiile lui Ciolacu:
  • "Am discutat astăzi în Biroul Politic Național despre situația absolut revoltătoare de la Spitalul Foișor. Am decis ca astăzi să depunem o nouă moțiune simplă împotriva ministrului Sănătății.
  • Ținând cont de gravitatea situației, cerem Biroului Permanent al Camerei Deputaților ca în această săptămână să fie dat votul pe această moțiune simplă", a declarat Ciolacu.
El a susținut că ministrul Vlad Voiculescu este responsabil de tot ceea ce s-a întâmplat și se întâmplă acum cu gestionarea pandemiei.


  • "Nu se fac teste, a întrerupt testarea și în școli, mortalitatea a ajuns pe locul 10 mondial în România. Poate domnul Cîțu, prim-ministrul României, își dorește să ajungem pe primul loc, doar asta ar justifica menținerea în continuare a domnului ministru Vlad Voiculescu.
  • Scuzele sale, pur și simplu, sunt penibile. Să ieși și să spui că cei care erau internați și au fost evacuați noaptea din Spitalul Foișor erau fericiți ne demonstrează că dl. Vlad Voiculescu este gol atât in suflet, cât și în cap", a mai susținut liderul PSD.
El a mai spus că așteaptă să vadă, la votul la moțiune, dacă grupul minorităților sau UDMR vor mai susține "un asemenea impostor în fruntea Ministerului Sănătății, în pandemie".










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2033 vizualizari

  • +24 (26 voturi)    
    :)))))))))))))) (Luni, 12 aprilie 2021, 12:27)

    gogu70 [utilizator]

    Spuse seful impostorilor si hotilor,
    • 0 (0 voturi)    
      noul (Luni, 12 aprilie 2021, 19:46)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gogu70

      purtător de cuvânt al PNL.
  • +21 (23 voturi)    
    Pai ce sa faca si Ciolacu asta ? (Luni, 12 aprilie 2021, 12:29)

    Cuca [utilizator]

    Latra si el, deh...
  • +22 (24 voturi)    
    Daca e din partea lui Ciolacu, (Luni, 12 aprilie 2021, 12:30)

    PowerIon [utilizator]

    cel mai credibil om, acest atac nu poate fi decat o sustinere.
  • +20 (22 voturi)    
    a grait cel cu Buzunarul de la Veston (Luni, 12 aprilie 2021, 12:34)

    un domn [utilizator]

    cel mai Gol din Kiselleff 10
    • +9 (11 voturi)    
      Perfecta observatia (Luni, 12 aprilie 2021, 13:02)

      mini_max [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pentru aceasta forma "contorsionata" fara fond numita Ciolacu!
  • +6 (10 voturi)    
    USL il mazileste pe Voiculescu, fiindca e cinstit (Luni, 12 aprilie 2021, 12:43)

    emil bobu [utilizator]

    Oamenii cinstiti nu au ce cauta in Romania lui PSD si PNL.
  • +15 (17 voturi)    
    Ha, ha (Luni, 12 aprilie 2021, 12:50)

    omezu [utilizator]

    Zise liderul partidului cu 3 fosti ministri ai santatatii anchetati pentru coruptie!
  • +10 (12 voturi)    
    Autoironie... (Luni, 12 aprilie 2021, 12:52)

    337Zdf [utilizator]

    Atata poate babuinu” ...
  • +12 (16 voturi)    
    ///// (Luni, 12 aprilie 2021, 12:58)

    GemstonePig [utilizator]

    Cum o fi domnu Ciolacu la suflet nu stiu ca nu sunt prieten nevasta frate cu el, dar la cap stiu sigur ca este foarte gol, extrem de gol.
  • +12 (14 voturi)    
    Omule fa-ti test psihologic (Luni, 12 aprilie 2021, 13:01)

    democtrates [utilizator]

    Tu vorbesti, ticalosule, ar trebui sa inveti de la Adrian Nastase, cultura si civilizatia. Pe vremea aceea Gasca lui Nastatse(nu vreau sa-i fac pozitivi) erau cun trei clase peste scursurile actuale ale PSD(tractoristi, soferi , Alta intrebare etc.). In loc sa critici incearca sa ajuti aceasta tara si las-o mai moale cu HAUR, ca o veti lua rau de tot in urmatoarele alegeri. Ticalosilor !
  • +4 (4 voturi)    
    mai dureaza? (Luni, 12 aprilie 2021, 13:06)

    catelu [utilizator]

    Oare cat mai dureaza pana se prinde si prostul asta de Ciolacu ca i-ar face mai mult rau lui Voiculescu daca l-ar lauda in loc sa-l critice?
    Orice critica venita din partea grupului infractional organizat PSD e de fapt un merit.
  • +5 (5 voturi)    
    aham (Luni, 12 aprilie 2021, 13:35)

    liviu_ [utilizator]

    e interesan cum atat psd cat si pnl ataca usr si pe VV...

    psd ignora faptul ca l-ar putea ataca pe nicusor dan si pnl (in subordinea caruia este de fapt acel spital), dar prefera sa atace USR...

    e clar ca USL traieste si nu m-ar mira sa-l si vedem la guvernare cat de curand!

    PS: cilacu de gol in suglet si in cap?! pai ciolacule daca ii scoti juma de creier lui VV si tot o sa aiba un IQ dublu fata de al tau!
  • +5 (5 voturi)    
    Bah nene (Luni, 12 aprilie 2021, 13:51)

    Landser [utilizator]

    Cat tupeu are ciolacu' ! Dupa ce chinuie limba romana ,arata ca un nespalat mai are si nesimtirea tipica pesedista sa spuna de Voiculescu ca e gol la cap!
    Pai ciolacu' nu e in stare sa vb romana ,de alte limbi straine ce sa mai discutam!
    Da' ,nah ,el e roman verde! De la Buzau! Ce p... m...!
  • -3 (5 voturi)    
    nu știu (Luni, 12 aprilie 2021, 14:11)

    hdd [utilizator]

    dedesubturile afacerii VV.
    Dacă știe cineva pe ce se ceartă de fapt și care e miza reală, îl invit să spună tuturor cititorilor.

    Știu următoarele:

    - o gașcă de troli (15 conturi) USR rupe Hotnews-ul, dând impresia unui suport popular pt VV & USR

    - după ei se iau, timizi cum sunt ei de obicei, și votanții clasici USR, majoritari pe HN

    - dacă a reușit să deranjeze USL (PSD+PNL) la unison, înseamnă că
    a) ori e complet cretin
    b) ori le strică șmenurile și combinațiile și evident vb de zeci de milioane de EUR aici
    Nu m-am lămurit care e varianta corectă


    - Ciolacu trebuie să fie disperat să îl dea jos, altfel nu-mi explic. El e un om versat politic. Știe că dacă doar îl dă jos, VV se va transforma în icoană martir a luptei contra PSD (cel puțin) și va reveni, fiind în viitor și mai periculos. Varianta corectă e să-l compromită definitiv, cu un dosar penal sau cu ceva personal, cu ajutorul ramurei PSD din servicii.

    - Ciolacu trebuie că are un blat cel puțin cu o parte din PNL și speră că mulți parlamentari PNL vor vota exit

    aștept minusurile găștii de troli USR.
    De fapt, ei sunt doar interesați să aibă primele 2 comentarii în top, să fie ale lor. În rest, nu sunt așa îngrijorați.
    • +3 (5 voturi)    
      grea .... (Luni, 12 aprilie 2021, 16:31)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui hdd

      ....viata si misiune ai barbate !!! Cu o asa minte intortochiata pleci in toate directiile si iti pierzi coerenta !!! Cat despre boul de Ciolacu ,acestuia i se potriveste de minune vorba romanului ....vorbeste de funie in casa spanzuratului... Apropo,ce meserie are jegosul asta !!???
      • -1 (1 vot)    
        normal (Luni, 12 aprilie 2021, 21:34)

        hdd [utilizator] i-a raspuns lui asada

        tot ce depășește 2 rânduri e greu pt tine.

        Data viitoare o să scriu cu majuscule, să înțelegi.

        O fi de la tik tok.
  • +1 (3 voturi)    
    Felicitari noului Premier! (Luni, 12 aprilie 2021, 14:17)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Sau noului Presedinte!
    Vrednic este, merita pe deplin functia nr.1 in Stat!

    Cel putin, le zice bine!

    Cat ami curand anticipate, pt ca Ciolanu impreunca u Daddy si cu Veorica sa duaca Romania pe noi culmi de progres si bunstare!
  • +1 (1 vot)    
    Individul Ciolacu distruge PSD-ul ! (Luni, 12 aprilie 2021, 16:23)

    Cugetator [utilizator]

    Acest mare partid PSD, este pe cale sa fie distrus. Dupa ce ai avut conducatori minunati ca Ponta , Dragnea. Veorica Dancila etc, care au luptat acerb pentru intereselor oamenilor muncii si nemuncii ,sa ajungi sa utilizezi mercenari medicali ca Rafila si Strainu -Cercel, care de fapt nu contrazic politica medicala guvernamentala , in loc sa ataci la baioneta marsava Coalitie !