Deputatul PSD Daniel Ghiţă, întrebat de ce nu poartă mască în Parlament: ”E declarată pandemia în România?”

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:35 Actualitate | Politic


Daniel Ghita
Foto: cdep.ro
Deputatul PSD Daniel Ghiţă a declarat miercuri că Guvernul trebuie să desecretizeze toate contractele pe care le-a încheiat în perioada pandemiei de COVID-19 şi a adăugat că el nu ştie că ar fi declarată pandemie în România, transmite Agerpres.

Miercuri, acesta a fost surprins în Parlament purtând masa de protecţie fără să îşi acopere nasul.

Întrebat de ziarişti de ce nu respectă legea şi nu poartă masca de protecţie în spaţii închise, Ghiţă a spus: "Cei care ne conduc de un an şi patru luni să răspundă pentru toate crimele, atrocităţile pe care le-au făcut până acum. E declarată pandemia în România? Eu nu ştiu că e declarată în România".

Daniel Ghiţă a fost văzut de mai multe ori în plenul Camerei Deputaţilor sau pe holul sălii de plen fără mască de protecţie sau purtând masca fără să-şi acopere şi nasul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14292 vizualizari

  • -44 (80 voturi)    
    Lol (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:40)

    HP [utilizator]

    Pe langa faptul ca nu e declarata vreo pandemie, nu sunt publicate in monitorul oficial niciuna dintre hotararile si deciziile ce stau la baza restrictiilor, astfel fiind cu toate nule de drept.

    La fel ca si amenzile neconstitutionale.
    • +12 (26 voturi)    
      Nepot de Renate (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:09)

      Dogul [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Te-ai sfătuit tu, așa, cu Renate de la neAvocatul Poporului si ai ajuns la concluzia asta sau doar dai copy-paste la prostiile pe care le spune roșcovana?:)))
    • +13 (21 voturi)    
      multi retarzi (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:10)

      mctweety [utilizator] i-a raspuns lui HP

      ...pe pamantul asta! de rasu'plansu, dar daca acest virus a fost intradevar "fabricat", cred ca nu suntem departe sa fie lasat in libertate unul anti-retarzi....
    • +14 (28 voturi)    
      . (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:19)

      zigzag [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Bai, voi sunteti prosti? Pandemia inseamna o epidemie care cuprinde continente intregi. O pandemie nu se declara intr-o tara, ca nu e ca si cum optezi sau nu sa partikipi. Nu declari epidemie in MO, publici masurile legale care se iau in contextul unei epidemii. Am mai vazut tampenia asta si la alti idioti.
      • +15 (21 voturi)    
        Îl contrazici tu pe Ghiță? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:19)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui zigzag

        Ai văzut tu vreo-un prost ajuns într-o funcție oarecare să accepte să fie contrazis?
    • -12 (24 voturi)    
      . (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:30)

      clauv [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Idiotii utili care votaza negativ comentariul s-au documentat inainte ?
      • -6 (14 voturi)    
        Lol (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:45)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui clauv

        Nu, ei au doar certitudini, si chiar daca s-ar fi documentat, ar da voturi negative pur si simplu pentru ca nu le convine.
      • -6 (8 voturi)    
        Dap... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:13)

        ursu78 [utilizator] i-a raspuns lui clauv

        Dap...Si nu din Fb ca cel care a facut comentariu.
    • 0 (0 voturi)    
      HP? (Joi, 8 aprilie 2021, 12:49)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui HP

      HP vine de la harcea-parcea?
  • +54 (70 voturi)    
    astia sunt alesii nostri (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:40)

    Mihalav [utilizator]

    Multumim PSD.
    • +14 (18 voturi)    
      si votantilor (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:03)

      cetateanulmodern [utilizator] i-a raspuns lui Mihalav

      Multumi PSD si votantilor PSD
    • +19 (23 voturi)    
      Daniel Ghita e un fost luptator de K1 (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:32)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Mihalav

      participant la turneul piramidal de la Tokyo...nu are nicio treaba cu politica sau cu inteligenta..toata mintea lui e in varful piciorului cu care isi batea oponentii in ring. Nu ai ce ca ii ceri lui Daniel Ghita, are aceiasi minte ca orice bataus de cartier. Nici sa citeasca nu stie bine, daramite sa se exprime.
      • +13 (15 voturi)    
        singurul neuron (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:28)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        care il mai are vibreaza ca un filament de bec ?
    • +11 (13 voturi)    
      Ce față are! (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:14)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Mihalav

      Cine l-or fi ales?
      Din ce județ de inteligenți?
  • +60 (74 voturi)    
    pumnii mei minte nu are (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:42)

    Captain Obvious [utilizator]

    si ce neuron i-o fi ramas probabil ca e inca ametit de la lovituri
    • -10 (18 voturi)    
      da (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:24)

      fanariotu [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      este cam prost, dar cine i-a zis de declaratia oficiala a pandemiei si de nepublicarile in MO stia ce vorbeste. Tot USR Plus declama respectarea legii, buna proasta cum este - atunci sa se respecte!Sau cand ajungi la guvernare poti sa zici "ciocu' mic"?
  • +44 (60 voturi)    
    Pentru el nu (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:45)

    mra [utilizator]

    Doar dupa mecla iti dai seama ce exemplar rar avem in parlament. Un "bategard" adevarat, cu creierul cat nuca, atunci cand e inflamat!
  • +31 (47 voturi)    
    un pacalici cu gura mare (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:45)

    iondelaafumati [utilizator]

    îl așteptăm in ATI, nu cred ca va prinde loc si familia
  • +23 (33 voturi)    
    ciolacu a pierdut sefia la P$D (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:46)

    un domn [utilizator]

    fara congres !
  • +28 (42 voturi)    
    Aroganta maxima (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:46)

    Hababaeba [utilizator]

    Ce 1 Iunie, prostii...asta a ajuns deja la normalitate. De fapt nici nu a existat altceva decat normalitate. La el in sat nimeni nu a declarat nimic.
    Asta insemna PSD - sa iti bagi picioarele.
    • +8 (16 voturi)    
      domnu' Ghita, nu doare sa citesti, vezi mai jos (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:34)

      Alynna [utilizator] i-a raspuns lui Hababaeba

      HOTĂRÂRE nr. 36 din 21.07.2020 a CNSU
      privind constatarea pandemiei de COVID-19 și stabilirea unor măsuri necesar a fi aplicate pentru protecția populației
      Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă adoptă prezenta
      HOTĂRÂRE:
      Art.1 Se certifică pandemia de COVID-19 declarată de Organizația Mondială a Sănătății la data de 11.03.2020.
      • -7 (13 voturi)    
        hooo (Miercuri, 7 aprilie 2021, 17:55)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Alynna

        CNSU nu este legiuitor
      • -2 (2 voturi)    
        n-are validitate (Joi, 8 aprilie 2021, 7:46)

        cccdan [utilizator] i-a raspuns lui Alynna

        Hotarari de aiurea date de te miri ce entitate inventata peste noapte n-au nicio validitate! Sa vedem lege in monitorul oficial, nu vrajeli aiuristice!
  • +25 (35 voturi)    
    Bun inestimabil pt. psdei (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:49)

    Plagarus [utilizator]

    Creier afectat,deci valabil pt. politica de Ghita contra
  • +26 (38 voturi)    
    Întrebarea corectă (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:50)

    Unionistul [utilizator]

    Întrebarea corectă, pentru amestecul ăsta de agresivitate, șmecherie de mahala și istețime de schimbător ilegal de valută, era: "Cu ce treabă prin Parlamentul țării noastre și cât mai aveți de gând să încurcați pe aici lucrurile?"
  • +31 (43 voturi)    
    daca pesedeul baga in parlament (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:52)

    Bokila [utilizator]

    un bataus cu mai putina educatie decat sile camataru sau altii asemenea, la ce sa ne asteptam?
    Un astfel de ipochimen e insarcinat sa faca legi in Romania? Atunci ...ce sa mai speram?
  • +6 (30 voturi)    
    Greu de crezut ca mai voteaza cineva PSD, (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:54)

    emil bobu [utilizator]

    cu atat mai putin 30% din votanti.
    • +6 (8 voturi)    
      Evoluția este buna ! De la 46% in 2016 (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      La 20% in 2020, iar anul 2024 va aduce Starea lui Ponta și Tariceanu ! Amin !
    • -6 (18 voturi)    
      PSD va lua nu 30 ci chiar 40% (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:12)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      o sa vezi ca romanii sunt fani PSD

      trebuie doar sa mai lasam PNL-ul la guvernare cam 1 an si se rezolva
    • +1 (7 voturi)    
      din pacate (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:16)

      bcsb [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      pentru tara asta, inca mai voteaza ... milioane ... insa nu e vina lor... acei votanti trebuie compatimiti, nu injurati. Cred ca doar pe cale naturala PSD-ul o sa scada in procente
    • +3 (5 voturi)    
      pai tocmai (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:39)

      Dancing Dwarf [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      pentru discursul asta e votat.
    • -5 (13 voturi)    
      Votez eu (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:05)

      UnOmOarecare [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Ai ceva impotriva? Macar oamenii astia nu m-au tinut cu forta in casa doua luni.
      • +3 (9 voturi)    
        Dacă mai trăiești. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:25)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui UnOmOarecare

        După cum vorbești ,nu-ți dau șanse. Deci trăiești pentru-că ăștia te-au ținut cu forța în casă. Presupun că la prima ocazie ieși, iei virusul și dus ești. Nici nu o să vrea cineva să te mai țină. Liber și mort. Sau invers.
  • +9 (11 voturi)    
    domnu' Ghita, (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:57)

    Alynna [utilizator]

    daca te dai pe goagal, uite ce gasesti, iti fac eu rezumatul, ca nu cred ca rezisti:) sa citesti o Hotarare pana la final:

    Hotărârea nr. 36 din 21.07.2020, adoptată de Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă, se referă la ”constatarea pandemiei de COVID-19 și stabilirea unor măsuri necesar a fi aplicate pentru protecția populației”.

    Mai mult decât atât, actul normativ prevede la Articolul 1 că: ”Se certifică pandemia de COVID-19 declarată de Organizația Mondială a Sănătății la data de 11.03.2020”.

    PS. te faci de rusine in fiecare week end la B1, e mai tare decat I umor (matale n-ai umor), la fel si nenea Paunescu si postul B1 care isi va pierde masiv audienta in curand si din cauza matale!
    • -7 (13 voturi)    
      He he ... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:08)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Alynna

      21.07.2020 v. 11.03.2020

      "se certifica pandemia de COVID-19 declarată de Organizația Mondială a Sănătății"
      vs.
      "se declara epidemie de Covid-19 pe tot cuprinsul tarii"

      Mie imi suna a dorinta de a nu incalca legea. Practic tot ce s-a intamplat in diverse state s-a intamplat pentru ca a cerut OMS-ul si nu pentru ca erau indeplinite cerintele din legislatia interna. Iar politicienii stiu ca nu pot declara epidemie pentru ca nu e. Dupa ce totul va fi trecut si se va dovedi ca a fost o frauda la scala planetara politicienii din toate tarile vor arata cu mana spre OMS. Nu am facut noi nimic, asa ne-a zis OMS-ul.

      Vi se flutura pe sub nas de un an si ceva o epidemie care nu exista. Si stati linistiti in casa si acceptati tot ce vi se serveste. Vorba lu' Garcea ... melcilor!
      • +1 (1 vot)    
        mai vinde un cartus de Kent... (Joi, 8 aprilie 2021, 12:47)

        Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        si lasa aprecierile astea ca "ie grele pentru matale". mai esti si semitembelo-analfabet:" o frauda la scala planetara ". pardon, tembel de tot!
  • +5 (13 voturi)    
    si aici nu aplicam legea? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:58)

    Horea [utilizator]

    Adica il vanam pe Vlad Voiculescu sa-l prindem cand isi da jos masca sa vorbeasca, iar Neanderthalul de Ghita ne da cu tifla in public fara nicio amenda?
  • -5 (11 voturi)    
    omul e f calm (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:04)

    beeeeeenar [utilizator]

    dar tot mai multi pigmei latra.
    Sa nu se enerveze si sa dea vreun tun in gura..c-apai sa vezi circ
  • +7 (13 voturi)    
    Măi sunt plin de invidie!!... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:08)

    Observator roman [utilizator]

    ...de unde tot scoate PSD-ul aceste mostre de idioți?... E clar, au ei o schemă împreună cu votanții...
  • +7 (11 voturi)    
    D.Ghita (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:11)

    mos ion roata [utilizator]

    Are mari sanse sa devina urmatorul presedinte PSD-intruneste toate conditiile chiar mai bine decat actualul.
  • +2 (8 voturi)    
    E Pumndelie nu Pandemie! (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:35)

    ideinoi [utilizator]

    Nemaivorbind de marea veselie, sau văsălie, ce va urma.
  • -2 (8 voturi)    
    are sanpaku superior (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:38)

    revo [utilizator]

    Un individ periculos, trebuie evitat, nu-l starniti pentru ca este un criminal potential (criminal la propriu).
  • +5 (9 voturi)    
    ... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:48)

    ursu_rebegea [utilizator]

    Mr. Sosoaca
  • +10 (14 voturi)    
    la cati pumni a luat in cap. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:55)

    Antenistontel [utilizator]

    nici nu mai conteaza retardul ereditar!
  • +7 (13 voturi)    
    dar DOBITOKUL pedeserist (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:05)

    DiDiRo [utilizator]

    este sigur vaccinat peste rand ca e persoana importanta!
  • +8 (14 voturi)    
    e de la ultimul pumn (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:06)

    Martinezu [utilizator]

    Omul a suferit o comotie si asa a ramas.
    La fel ca multi confrati de la PSD tot ce conteaza este cati bani le intra in cont.
    daca au ceva probleme de sanatate au la dispozitie avioane si clinici din Austria si Turcia. Foarte bune de altfel.
  • +7 (11 voturi)    
    .... (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:11)

    raulito [utilizator]

    Fac pariu ca el crede ca Pământul e plat
  • +10 (14 voturi)    
    Alt (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:12)

    yol [utilizator]

    patriot care s-a inscris in psd pentru tara...
  • +6 (12 voturi)    
    intrebarea era pentru un purtator de creier (Miercuri, 7 aprilie 2021, 15:49)

    comentacu [utilizator]

    Ghita e un nume de foarte trista amintire cand vine vorba de PSD.
    Asta e doar prost de bubuie, celalalt a furat sute de milioane de euro din fonduri europene.
  • +5 (11 voturi)    
    "Pandemia" e o epidemie globala , (Miercuri, 7 aprilie 2021, 16:01)

    kokos [utilizator]

    nu se declara pandemia in nicio tara , a declarat-o OMS la nivel global. Dar ce pretentii poti sa ai de la o bruta care nu stie decat sa dea si sa incaseze pumni, si care nu are ce sa caute in parlament.
  • +7 (11 voturi)    
    Bodyguard in Parlament (Miercuri, 7 aprilie 2021, 17:22)

    matali [utilizator]

    Cum a ajuns mascariciul asta intr-un post de deputat, cand nu e in stare, sa lege 2 cuvinte , nici el nu stie, ci numai PSD-ul. Probabil ca PSD-ul avea nevoie de un bodyguard in parlament, considerand ca SPP-ul nu e de ajuns.
  • -6 (10 voturi)    
    din fericire (Miercuri, 7 aprilie 2021, 17:58)

    srpc [utilizator]

    postacii portocalii (miluiti de cia) vor infunda lagarele de munca; hotnews, lasa acest comentariu, e bine ca indivizii sa stie ce urmeaza; stii cine-i va baga acolo? exact globalistii pe care-i slugaresc
  • +6 (6 voturi)    
    Un parlamentar iresponsabil, (Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:22)

    Dilematic [utilizator]

    care nu stie pe ce lume traieste.
  • +7 (7 voturi)    
    Muschii mei este destepti (Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:43)

    persuasiv [utilizator]

    e mari si inteligenti.