Florin Roman, despre prezența lui Arafat la ședința PNL: O eroare politică majoră. Se induce ideea că PNL se asociază cu restricțiile luate de Arafat, unele dintre ele cu mari semne de întrebare

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 29 martie 2021, 12:31 Actualitate | Politic


Arafat
Foto: Guvernul Romaniei
Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență, Raed Arafat, a participat luni la ședința conducerii PNL, iar deputatul liberal Florin Roman spune că este "o eroare politică" majoră invitarea acestuia la ședință, pentru că "se induce ideea că PNL este partidul care se asociază cu măsurile restrictive luate de Raed Arafat, unele necesare, dar altele ce ridică mari semne de întrebare".

Raed Arafat a participat luni la şedinţa Biroului Executiv Central al PNL.

Deputatul liberal Florin Roman spune că este "o eroare politică" majoră invitarea acestuia la ședință.
  • "Nu știu cine a avut măreața idee, dar greșeli de genul acesta costă politic întregul PNL! Practic, se induce ideea că PNL este partidul care se asociază cu măsurile restrictive luate de Raed Arafat, unele necesare, fără îndoială, dar altele ce ridică mari semne de întrebare!
  • Vă spun direct:
  • Niciodată, în calitate de vicepreședinte al partidului de guvernământ, nu am fost consultați în legătură cu aceste măsuri. Și nu e treaba noastră, a politicienilor, să ne băgăm peste deciziile specialiștilor.
  • Dar, cu toții, avem dreptul să fim informați corect și lămuriți... acolo unde avem îndoieli sau unde există semne de întrebare.
  • Genul acesta de greșeli politice nu fac altceva decât să îngroape munca liberalilor de rând, care trudesc zilnic pentru PNL! Poate azi, mâine ne vom trezi și cu anti-vacciniști... ca invitați în forul de conducere al PNL...", a susținut Roman, întrun mesaj postat pe Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1241 vizualizari

  • +6 (12 voturi)    
    nu voi guvernati? (Luni, 29 martie 2021, 13:10)

    andimi [utilizator]

    asumarea conducerii tarii apartine partidelor din coalitie si inclusiv PNL, ce va ascundeti dupa deget! Cu sau fara Aradat credeti ca lumea nu vede ca duceti mai departe impostura si incompetenta ante, a PSD? Sunteti la fel!
    • +3 (5 voturi)    
      asta dupa fata (Luni, 29 martie 2021, 14:10)

      Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      iti dai seama ca e omul PSD in PNL... in 2-3 ani dantuiesc iar in USL , dar sa speram totusi ca pana la urma PNL ul cel bun si USR vor face reformele asteptate si vor moderniza Romania...
  • +1 (9 voturi)    
    si nu se invata minte? (Luni, 29 martie 2021, 13:23)

    tahomir [utilizator]

    Arafat e principalul vinovat pentru recrudescenta PSD si ptr aparitia AUR. Arafat a fost intotdeauna trup si suflet alaturi de PSD, tot timpul le-a facut jocurile.
    E vina PNL ca il lasa pe acest impostor sa continue sa distruga Romania.
    Demiteti-l pe Arafat cat mai rapid.
    Lumea s-a saturat de istericalele lui.
    • -1 (3 voturi)    
      Hmmmm.... (Luni, 29 martie 2021, 15:56)

      paulbutoi [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      "Lumea s-a saturat de istericalele lui "
      Daca ar fi asa , ar fi cel mai mare castig de pe urma pandemiei .
      Impostorul sef sa-si piarda aura de salvator al natiei ...
      Ar insemna ca mai avem o sansa ...
      Nu indraznesc sa sper ca am putea scapa vreodata de gargaragiul Deltamed ...
  • +6 (8 voturi)    
    L-a votat cineva pe Arafat? (Luni, 29 martie 2021, 13:26)

    IoPaNet [utilizator]

    Cum a ajuns asta sa decida ceea ce se intampla in tara? Pe voi de ce v-am mai votat, daca conducerea de facto o are tristul asta si voi trebuie sa ii cereti lui voie cand relaxati anumite masuri?
  • +2 (4 voturi)    
    Pai cine sa se asocieze Domnu Roman? (Luni, 29 martie 2021, 13:33)

    bogdan1477 [utilizator]

    Nu sunteti voi Vioara 1 in guvern? Nu aveti majoritate absoluta in luarea acestor decizii? Inafara de Vlad Voiculescu, care oricum va sta ca un ghimpe in coaste si care oricum nu e ascultat decat in masura in care legea o impune, nu voi sunteti cei chemati sa decideti masurile de carantina?
  • +4 (4 voturi)    
    Fl.Roman (Luni, 29 martie 2021, 14:43)

    sile1 [utilizator]

    Caz tipic de politicianism gaunos din partea lui Roman.

    Ar vrea sa fie rezolvata problema raspandirii rapide a infectiei cu coronavirus,pentru ca daca nu ar fi asa as zice ca e de-a dreptul prost,dar nu vrea sa fie asociat PNL-ul cu mijloacele mai restrictive prin care sa se realizeze acest lucru !

    Ce alta dovada mai buna ca vrea sa joace,politicianist,la doua capete,cam in aceeasi maniera in care o face si PSD ?

    Poate ar trebui sa i se spuna dlui Fl.R. ca exista o vorba batraneasca care spune ca e cam greu sa fii si cu sula-n c...( oaste )si cu sufletul in rai !
  • +3 (3 voturi)    
    Cam repede (Luni, 29 martie 2021, 15:21)

    tarabost [utilizator]

    e repudiat... ar mai putea fi inca utill partidului, ar putea sa-l mai tina in rezerva pana la inlocuirea din ce in ce mai iminenta :)... Partidul ar putea sa-l arunce din brate doar cand nu mai e util si eventual se castiga ceva in schimbul dezavuarii...
  • 0 (0 voturi)    
    Romania a fost singura tara din lume (Luni, 29 martie 2021, 18:48)

    alfa1 [utilizator]

    in care asimptomaticii au fost internati cu forta si tinuti chiar si 2 luni in spital. Cineva va trebui sa raspunda pentru asta . Arafat va veni randul tau.