Ciolacu: În noaptea de Înviere merg la biserică, indiferent de situație. Voi plăti amenda și îmi voi asuma fapta

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 22 martie 2021, 10:00 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu la biserica
Foto: Facebook
Marcel Ciolacu susține că în noaptea de Înviere el va merge la biserică, indiferent de restricțiile de circulație care ar putea fi impuse în perioada sărbătorilor de Paște.

​​"În noaptea de Înviere merg la biserică, indiferent de situație. Anunț public, oficial. În noaptea de Înviere voi fi la biserică. Acolo mă duc de când eram copil...", a declarat liderul PSD duminică, la Antena 3.

El și-a explicat decizia, declarându-se gata să plătească amenda pentru eventuala sa sancționare, ca urmare a încălcării restricțiilor de circulație.

Ciolacu a insistat că este vorba despre o opțiune personală, care nu implică partidul său. "Una e să duc partidul într-o direcție - lucru care s-a mai întâmplat și la PSD, și la alte partide - și să îl folosesc ca instrument, după hachițele mele, și alta este decizia mea personală... Voi purta mască, mă dezinfectez, dar voi fi la biserică", a spus liderul PSD.

Întrebat ce se va întâmpla dacă va fi oprit de poliție pentru încălcarea interdicției de circulație după ora 22: "Voi plăti amenda, ca orice cetățean. Ce, ar fi prima oară? Voi plăti amenda și îmi voi asuma fapta", a răspuns el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7942 vizualizari

  • +35 (39 voturi)    
    va plati amenda cash (Luni, 22 martie 2021, 10:06)

    tirolez [utilizator]

    Si la biserica tot cu teancul de bani va merge dnul evlavios?
    • +27 (31 voturi)    
      Tovarasul Ciolacu este vaccinat (Luni, 22 martie 2021, 10:38)

      marsur [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Luati aminte .......
      In vremuri tulburi cu ape involburate toate gunoaiele ies la suprafata !
      • +10 (12 voturi)    
        Nu chiar gunoi. Stie el ce face. (Luni, 22 martie 2021, 12:23)

        Redactia HotNews [utilizator] i-a raspuns lui marsur

        Cu o amenda de doi lei, dar cu un capital electoral esential. Investitie inteligenta.
        • +7 (7 voturi)    
          în felul (Luni, 22 martie 2021, 16:37)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Redactia HotNews

          ăsta Ciolanu incită la nerespectarea stării de alertă. Ar trebui să i se facă dosar penal.
      • +7 (11 voturi)    
        Va merge să mai ucidă niște români. (Luni, 22 martie 2021, 12:58)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui marsur

        Ciolacu nu merge la biserică să se purifice. Merge ca să sfideze și să ucidă oameni, el vaccinat , fără mască , poate transmite virusul la cei nevaccinați. Cum a spus, plătește o amendă și are câteva vieți luate. Ciolacu are plăcere să ucidă !
    • +7 (7 voturi)    
      a luat (Luni, 22 martie 2021, 16:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      exemplu de la Mihai Tudose, pentru care cardul o fi lucrul Satanei.
  • +15 (21 voturi)    
    Da? (Luni, 22 martie 2021, 10:06)

    mos ion roata [utilizator]

    Si ce-i cu asta? Nici nu trebuia sa o spuna, era de asteptat.Succesuri!
  • +27 (37 voturi)    
    Sfidare maxima (Luni, 22 martie 2021, 10:09)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Si problema e ca ii va instiga si pe altii. Adevarul e ca Nea Teo si PreaCoruptul Dan au cam facut pauza de la aparitiile media, era cazul sa preia cineva stafeta.

    Ma astept Simion si Soshoaca sa i se alature lui Ciolacu.

    E ok, regulile sunt facute ca sa fie incalcate, corect? Coreeeeect!
    • -3 (9 voturi)    
      reguli ? dar sa creada si lumea in ele (Luni, 22 martie 2021, 11:09)

      jescu [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Mai bine ar fi pus la punct sistemul sanitar, ca ATI-ul ala nu salveaza pe aproape nimeni la noi. Nici acum nu stiu cum sa salveze pe cineva grav bolnav. In Suedia mortalitatea e de 6 ori mai mica decat in Romania, desi acolo nu se poarta masca si numarul de infectati este mult mai mare(probabil la fel ca la noi, ca noi nu testam mult). Sa explice cineva logic, de ce la ei se poate si la noi masuri deja drastice nu sunt suficiente.
      • -3 (5 voturi)    
        datele (Luni, 22 martie 2021, 14:32)

        jescu [utilizator] i-a raspuns lui jescu

        Cand am spus ca mortalitatea e mai mica de 6 ori m-am bazat pe date oficiale ale UE din ultimile 2 saptamani: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea .La mortalitate 10 Suedia vs 60 Romania, la infectati 545 Suedia vs 303 Romania.
        Nu ca ar trebui scoase regulile de protectie, dar nu cred ca ar trebui mult inasprite ca sa falimenteze tot ce mai merge inca.
  • +25 (31 voturi)    
    Mintea ariciului (Luni, 22 martie 2021, 10:09)

    Dogul [utilizator]

    Ăsta-i frate cu Șoșoacă, văr cu Teodosie de la Constanța și coleg de minte cu Dăncilă. Adică ne spune de pe acum că are de gând să încalce legea. Nu contează ce lege. Penibilă făptură.
  • +28 (36 voturi)    
    Un prost. (Luni, 22 martie 2021, 10:12)

    glup [utilizator]

    Votat de 30%. :(
  • +28 (30 voturi)    
    asa (Luni, 22 martie 2021, 10:12)

    asx [utilizator]

    Penalii PSD tot penali. "Ce, ar fi prima orară?"
    In Biblie scrie ca trebuie sa respecti legile din cer si cele de pe Pamant.
  • +34 (38 voturi)    
    Pai cum nu? (Luni, 22 martie 2021, 10:13)

    modream [utilizator]

    Toti PSD-istii sunt foarte religiosi, mai ales cand vor sa traga capital electoral. Dau spaga la Dumnezeu sa-i ajute sa fure linistiti in continuare...Imi vine sa vomit. Mai ales ca milioane de pitecantropi vor aplauda initiativa liderului lor spiritual, Ciolacu. Dac liber.
    • +7 (7 voturi)    
      Nu e Dac liber (Luni, 22 martie 2021, 15:04)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui modream

      Mai degrabă Ciolacvek liber in acțiune la Discreția URSS
  • +26 (28 voturi)    
    Lasa-ne... (Luni, 22 martie 2021, 10:13)

    t_beriu [utilizator]

    As prefera sa nu te duci la biserica, dar, in schimb sa respecti si tu cu partidul tau cateva din poruncile alea din Biblie. Stii tu, din alea cu sa nu minti, sa nu furi...
  • +22 (24 voturi)    
    oh.. (Luni, 22 martie 2021, 10:13)

    Mistrelutz [utilizator]

    credinciosul numarul 1 al tarii..
    cata mangla pentru atragerea de simpatii...
    putea sa o faca fara sa zica,daca era sincer si nu cauta doar capital politic,nu?
    asta e ca ala de da de pomana si apoi se lauda un an pe oriunde merge ca ce bun e el si cum ajuta oamenii..
  • +6 (22 voturi)    
    Cinste Presedintelui! (Luni, 22 martie 2021, 10:16)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Multe felicitari!
    Un adevarat crestin, jos palaria!
    Tov. Ciolau ar trebui sa fie Premier.
    Si Presedinte.
    Se duce la INviere, indiferent de consecinte.
    Anul trecut, noi doar ne-am uitat la Tirnitas, si am iesit jos la coltul blocului sa luma Lumina de la voluntrii de la biserica.
    Tov. Ciolacu infrunt orice restictii absurde puse de Oculat Mondiala si se duce la Inviere.
    Asa Presedite ne trebuie, asa Premier avem nevoie!
    Multe felicitari celor are l-au votat!
  • +13 (19 voturi)    
    Incearca sa abuzeze de fraierii religiosi (Luni, 22 martie 2021, 10:17)

    emil bobu [utilizator]

    Dar cred ca nici aia nu mai sunt fani PSD.
  • +18 (18 voturi)    
    Numerarul din Sacou ajunge ptr Amenda (Luni, 22 martie 2021, 10:19)

    un domn [utilizator]

    Doar este din Subvenția plătită de Stat pentru P$D
    Delapidare se numește ?
  • +23 (25 voturi)    
    Superb (Luni, 22 martie 2021, 10:21)

    vasile78 [utilizator]

    Seful celui mai mare partid din Romania spune clar si raspicat ca el, in mod premeditat, nu respecta legile si regulile. Si apoi mai vorbim de cinste si corectitudine in Romania. Pare ca tara asta nu are nicio sansa de mai bine, mocirla umana totala.
  • +20 (24 voturi)    
    incredibil (Luni, 22 martie 2021, 10:22)

    Stefan-cel-Mare [utilizator]

    astia sunt oamenii care conduc Romania, o adunatura de primitivi care pun pupatul icoanelor in fata stiintei
    • -7 (11 voturi)    
      Incredibil (Luni, 22 martie 2021, 13:00)

      idealogul [utilizator] i-a raspuns lui Stefan-cel-Mare

      PNL-isti au presedintele, primul ministru, primariile etc. etc. si ei tot se comporta ca si cum ar fi in opozitie.
      PSD-ul nu mai este la guvernare. Treziti-va la realitate!
      • +6 (8 voturi)    
        huh (Luni, 22 martie 2021, 13:50)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

        A trecut Negoita de la sectorul 3 la PNL sau esti doar un mincinos ca toti botii #ciumarosie?
    • -1 (1 vot)    
      Doar de curiozitate... (Marţi, 23 martie 2021, 9:13)

      Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui Stefan-cel-Mare

      ...la ce anume vă referiți când spuneți „în fața științei” ? Care este adevărul științific suprem, indubitabil și inconturnabil pe care „primitivii” îl obscurează cu pupatul icoanelor ?
  • +18 (20 voturi)    
    psd in actiune... (Luni, 22 martie 2021, 10:23)

    liviu_ [utilizator]

    partidul pentru care legea nu conteaza!

    nici macar nu se ascund ca nu dau 2 parale pe lege!

    d c mai exista partidul asta?! d c nu este scos in afara legii?!

    asta e instigare si el nu e cercetat penal... pentru ca romanica... ma rog si pentru ca imunitate parlamentara.

    ce tara de tot kktu!
  • +19 (21 voturi)    
    Fatarnicia Ciolacului (Luni, 22 martie 2021, 10:24)

    Altiro [utilizator]

    "Luaţi seama să nu vă îndepliniţi neprihănirea voastră înaintea oamenilor, ca să fiţi văzuţi de ei; altminteri, nu veţi avea răsplată de la Tatăl vostru, care este în ceruri. Când vă rugaţi, să nu fiţi ca făţarnicii, cărora le place să se roage stând în picioare în sinagogi şi la colţurile uliţelor, pentru ca să fie văzuţi de oameni. Adevărat vă spun că şi-au luat răsplata."Matei,6).
    • +7 (7 voturi)    
      Apreciez Dăruirea ta pentru Credință (Luni, 22 martie 2021, 10:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Dar ma întristează faptul ca P$D se bazează pe BOR ( unde reciproca este valabilă de trei decenii )
      Acest lucru nu te întristează ?
      • +3 (5 voturi)    
        Ma intristeaza (Luni, 22 martie 2021, 11:51)

        Altiro [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ca, dupa ani de zile de manipulari ordinare a fsn-psdr-psd, unii au ajuns sa creada ca fostii comunisti, securisti si aplaudacii lor au devenit primii cuviosi ai neamului .
        • +3 (5 voturi)    
          haha (Luni, 22 martie 2021, 17:10)

          ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

          la bor le e frica de concurenta pezede. dupa ce le-a luat fata la furat si prostit poporul.
          • +2 (2 voturi)    
            Am ras-putin (Marţi, 23 martie 2021, 9:13)

            Altiro [utilizator] i-a raspuns lui ras-putin

            de modul jalnic in care te exprimi..
    • +5 (9 voturi)    
      Super ! (Luni, 22 martie 2021, 10:35)

      Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Ca sa stie toata lumea.
  • +9 (15 voturi)    
    Populisme de 2 bani pentru prostii prostilor (Luni, 22 martie 2021, 10:29)

    floriniulian [utilizator]

    In afara de biserici pe vremea PSD-ului nu s-a construit NIMIC altceva.

    Rectific,s-a mai construit ceva,s-a construit statul securisto bugetaro mafiot pe salarii colosale si pensii de serviciu/speciale la 40 de ani.

    Acolo Ciolacu da raportul nu se inchina.
  • +11 (13 voturi)    
    mda (Luni, 22 martie 2021, 10:34)

    SoulSearcher [utilizator]

    pai e normal.. prima regula a anarhiei este sa instigi la anarhie si apoi sa acuzi "ia uitati.. e haos"
  • +10 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 22 martie 2021, 10:34)

    [anonim]

  • +13 (13 voturi)    
    psd (Luni, 22 martie 2021, 10:36)

    nimrod [utilizator]

    De ce o fi asa disperat sa iasa in evidenta? Il taie Sosoaca la imagine?
  • +11 (11 voturi)    
    Unde ... (Luni, 22 martie 2021, 10:40)

    ElDiablo [utilizator]

    ... se afla primul credincios al ţării. Tocmai in psd.
  • +14 (16 voturi)    
    Vrem si noi aur! (Luni, 22 martie 2021, 10:40)

    independentu [utilizator]

    Marcel Ciolakov vrea sa rupa din electoratorul daco-auristic si se da mare ortodox.
    Pasol na turbinca, Ciolakov!
  • -8 (10 voturi)    
    multi vs putini (Luni, 22 martie 2021, 12:13)

    cmariusalin [utilizator]

    Marea majoritate va merge la biserica.
    Guvernantii testeaza limitele populatiei.
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Luni, 22 martie 2021, 12:30)

    John.Doe [utilizator]

    Ce ne spune Ciolacu, ii ca: "Eu am vaccin si am bani", dar vrea sa para "Razboinicul luminii".
  • +4 (4 voturi)    
    hai băi, (Luni, 22 martie 2021, 16:32)

    nahir [utilizator]

    cât curaj pe capul tău.
    Patrihoțule, credinciosule, pupa-te-ar să te pupe Aghiuță pe creștet.
    O iei și pe Șoșo și Simion cu tine?
    La câtă fervoare religioasă țâșnește din porii tăi pesedaci, mă mir că nu te martirizează de viu, prea veselul Danny.
  • +3 (3 voturi)    
    o greseala politica majora (Luni, 22 martie 2021, 17:04)

    EdyT [utilizator]

    si infractorii cu bani gandesc la fel: Am bani, am putere, de ce trebuie eu sa respect legea? Pentru "puterea exemplului", chiar si declarativ, dl. Ciolacu ar trebui sa demisioneze. Daca nu vrea, dl. Iohanis il poate ajuta sa exploreze noi oportunitati profesionale.
  • -2 (2 voturi)    
    Fara suparare (Luni, 22 martie 2021, 18:01)

    VOX. [utilizator]

    Dar omul stie sa exploateze momentul. Pe de alta parte, oamenii vad cu cata josnicie se lupta pentru ciolan "cei buni si drepti", deci ce poate iesi de aici?