Imaginile zilei: Câți bani are în buzunar Marcel Ciolacu? Momentul inedit din conferința de presă a PSD. VIDEO

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 18 martie 2021, 18:49 Actualitate | Politic


Ciolacu si banii
Foto: Captura video
​​Marcel Ciolacu a fost protagonistul unui moment inedit. În timpul unei conferințe de presă, șeful PSD a scos o hârtie din buzunarul de la piept și odată cu ea au ieșit și mai multe bancnote de 100 și 200 de lei. Ciolacu nu a sesizat și a continuat să vorbească cu banii la vedere aproape un minut și jumătate.

Momentul în care lui Ciolacu îi ies banii din buzunar poate fi văzut la minutul 5.00.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16493 vizualizari

  • +43 (57 voturi)    
    Sfanta Ironie !!! (Joi, 18 martie 2021, 18:53)

    MakeRoGreatAgain [utilizator]

    Era misto daca ieseau doua icoane, una cu Sfantu Ion Iliescu, cealalta cu Apostolul Nastase
  • +49 (53 voturi)    
    grea viata (Joi, 18 martie 2021, 19:03)

    pehash [utilizator]

    Niste marunt, sa plateasca un mic dejun la cantina parlamentului.. :)
    • +20 (26 voturi)    
      saracu' Ciolac... nu are ce fura! (Joi, 18 martie 2021, 20:32)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      saracu' Ciolac... nu are ce fura!
  • +39 (47 voturi)    
    Croiala de proasta calitate (Joi, 18 martie 2021, 19:05)

    CptPopa [utilizator]

    Domnul Ciolacu e un simplu proletar. Munceste mult si i s-a rupt captuseala de la sacou. Doar ca in cazul dansului captuseala e facuta din "sute".
  • +26 (32 voturi)    
    Mi se pare normal (Joi, 18 martie 2021, 19:08)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Au fost nenumarate atacuri ale PSD-ului fata de banci (da da, stiu ca au si ele defectele lor, dar hai sa nu ducem discutia acolo) si tot ce inseamna online, carduri sau alte metode de plata electronice. Nu e vorba ca sunt fani cash, dar din pacate, nici daca ar vrea nu s-ar putea intoarce la trocul cu sare. Dar daca ar fi dupa ei, in preistorie ne-ar duce si tehnologic. Deja cu gandirea, cam asta e tinta lor. Mai mult decat saltea nu stiu. Nu se pot adapta la 2021.
    • +14 (20 voturi)    
      Să iei mita pe card nu merge. (Vineri, 19 martie 2021, 8:13)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Sigur Ciolacu nu știa de bani. Cine ia dat hârtia ia dat și banii, semn că Ciolacu vorbește la comandă mafiotă.
  • -29 (43 voturi)    
    Un nenorocit (Joi, 18 martie 2021, 19:14)

    VOX. [utilizator]

    Nu-i sarac cinstit, ca aia de la USR.
  • +23 (31 voturi)    
    Săracu' Ciolacu'... (Joi, 18 martie 2021, 19:23)

    Chilian [utilizator]

    Are căptușelile „cusute”. Intereseant... hârtiile de 200 păreau a fi mai multe de două. Ciudat pentru că de multe ori a schimba o hârtie de 200 de lei poate fi o provocare.
    • +5 (7 voturi)    
      Pentru cine? (Vineri, 19 martie 2021, 12:33)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Chilian

      "a schimba o hârtie de 200 de lei poate fi o provocare"

      Pentru mine da, cand cumpar ceva de 10-30 lei sa zicem, chiar banala hartie de o suta poat fi greu de schimbat.
      Dar Seful pedesereului nu se injoseste sa isi cumpare piane sau covrigi, cand face o cumparatura, lasa acolo mai mult bacnote de 200, ca doar nu-i amarastean ca noi!
  • +29 (35 voturi)    
    No, ce voiati sa-i cada? Bitcoini? (Joi, 18 martie 2021, 19:24)

    AliKimiku [utilizator]

    Ce carcotasi!
  • +24 (34 voturi)    
    Nasol! (Joi, 18 martie 2021, 19:34)

    robert.b [utilizator]

    Aia erau banii de inmormantare. Cum a cui, a Romaniei, desigur!
  • +27 (37 voturi)    
    Nimica toata (Joi, 18 martie 2021, 19:37)

    Jolly Roger [utilizator]

    Aproape cat pensia bunicilor!
    • +18 (22 voturi)    
      Pt ala de o dat cu - (Joi, 18 martie 2021, 20:33)

      Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      Ii doresc o pensie la fel!
      Daca o trai sa o apuce!
      • +2 (6 voturi)    
        Un pic paradoxala urarea ta! (Vineri, 19 martie 2021, 12:35)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

        Pedeseristul ti-a dat minus TOCMAI pentru ca vrea "sa maninca si gura lui o paine" si nu are chef sa priameasca o amarata de pensie obisnuita, cum o sa am si eu ...
  • +28 (34 voturi)    
    Cine umbla cu cash mult? (Joi, 18 martie 2021, 20:04)

    Geneme [utilizator]

    Oamenii care nu au cum sa ii declare cand ii depun la banca. Asa ca si pont pt mr Ciolanu sa ii lege cu elastic data viitoare ;-) sau nu a avut elastic destul de mare haha
  • -16 (20 voturi)    
    jó napot kivánok peeseedee (Joi, 18 martie 2021, 20:20)

    di livio [utilizator]

    or fi de la pateu Ardealu?...mit mondasz Klausz?
  • +25 (27 voturi)    
    Cu numeraru' (Joi, 18 martie 2021, 21:46)

    Grecul [utilizator]

    Eeeeei...
    La ei nu e nimic deosebit...se poarta numeraru'...sa nu dea comisioane la banci...
    Mai ieri Tudose cauta casieria prin Parlamentul European...sa-si ia salariul...ca n-avea cont in banca...
    De rasul curcilor...
  • -7 (15 voturi)    
    mare eveniment (Vineri, 19 martie 2021, 6:01)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    dezbatere nationala frate ca i-au iesit banii din buzunar lui Ciolacu. Cristache saracu la cat IQ are radea de unu singur si facea poante pe care numai el le poate intelege. Ne prostim pe zi ce trece. Ma astept acum sa iasa milioane de memeuri virale si tiktokuri cu chestia asta.
  • -14 (18 voturi)    
    Mr. CIOLACU... (Vineri, 19 martie 2021, 7:03)

    raduion5071580187716280 [utilizator]

    Eu cred că sunt bani primiți de la Orban și Cuțu ca să o lase mai moale....în parlament! A vrut șă le arate că i-a primit.
  • +9 (13 voturi)    
    Fara plic ? (Vineri, 19 martie 2021, 10:27)

    Mircea11 [utilizator]

    Mare greseala, sa nu primeasca banii in plic !
  • +8 (10 voturi)    
    Proletintelectualii (Vineri, 19 martie 2021, 11:14)

    ElGrecu [utilizator]

    nu poarta cravata, din doua motive, primul ca sa para mai populari si al doilea ca se simt in disconfort... ce mult i-ar fi ajutat o cravata acum, dar nu-i de el!
  • +3 (5 voturi)    
    Expresia "bani de buzunar" (Vineri, 19 martie 2021, 17:05)

    mihaio [utilizator]

    E clar ca pt dansul expresia "bani de buzunar" are alta conotatie decat pentru mine.
  • 0 (0 voturi)    
    ce rai sunteti (Sâmbătă, 20 martie 2021, 20:52)

    Jupanu1970 [utilizator]

    omul nu vrea salariul pe card ...tocmai isi ridicase salariul
  • 0 (0 voturi)    
    Video-ul nu se vede in Firefox (Luni, 22 martie 2021, 0:38)

    jijibau [utilizator]

    Nu stiu la altii, dar la mine in Firefox nu se incarca niciun film pus pe site-ul hotnews. Am Adblock dezactivat, ca sa incerc, si nu se incarca nici asa. Ca sa nu zic ca de pe mobil nu se pot pune comentarii (nici Firefox pe Android, nici Chrome nu permit login-ul). Am trimis si mesaj pe Facebook de ani de zile si nimic nu se schimba pe aici, din pacate, caci e bun continutul (in general).