O expoziție de la Primăria Sectorului 1 naște noi contre cu PSD: ''Clotilde Armand e înconjurată de drăcoaice fără sutien!/ Doar că ce să vezi? Nu sunt drăcoaice, sunt opere de artă”

de R.P.     HotNews.ro
Joi, 18 februarie 2021, 13:27 Actualitate | Politic


Clotilde Armand
Foto: Agerpres
Primarul Sectorului 1 Clotilde Armand acuză PSD că a declanșat un nou atac politic după ce edilul a decis să expună în holurile primăriei lucrările de artă ale absolvenților de la secția Sculptură a Universității Naționale de Artă din București, cu ocazia Zilei Constantin Brâncuși.

”Avocatul fostului primar și șeful PSD este supărat că am deschis holul primăriei pentru ca artiștii tineri să-și expună lucrările. Și au început cu propaganda și misiunea de kompromat. Titlurile următoare circulă în presa condusă de foști turnători sau infractori: <<Drăcoaice fără sutien la primăria condusă de Clotilde Armand'>>, <<Clotilde Armand e înconjurată de drăcoaice!>>. Doar că ce să vezi? Nu sunt nici <<Drăcoaice>> și nici <<înconjurată de drăcoaice>>. Sunt operele de artă ale absolvenților de la secția de Sculptură din cadrul Universității Naționale de Artă din București. Și eu am deschis acest hol al primăriei pentru ei și pentru cei care vor și n-au unde să-și expună lucrările. Mă bucur să sprijinim arta tânără și în acest spațiu poate expune oricine dorește”, a scris Clotilde Armand pe pagina sa de Facebook.

Primarul i-a comparat pe cei de la PSD cu comuniștii care au vrut să distrugă ”Coloana Infinitului”.



”Această expoziție este organizată cu ocazia zilei de naștere a lui Constantin Brâncuși. Comuniștii au vrut să-i dărâme <<Coloana fără de sfârșit>> de 3 ori cu tractorul, au considerat arta lui ''decadentă'' și au refuzat moștenirea lui. PPS: În imagini sunt lucrările despre care unii spun că sunt scandaloase. Ce să faci?! Așa este atunci când ești obișnuit să te uiți doar la diamante”, a mai precizat Armand.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


25575 vizualizari

  • +45 (65 voturi)    
    drăcoaice (Joi, 18 februarie 2021, 13:35)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Suntem în Iran? Eu zic să cheme un popă să facă sfeștanie, ceva.
    • +19 (41 voturi)    
      talibanii de la kiseleff10 (Joi, 18 februarie 2021, 14:40)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      mare lucru daca nu vin cu tarnacoapele, lampashele, + Miron Cozma sa puna panselutze in hol
      • +3 (3 voturi)    
        PSD preferă drăcoaicele de la Belina. (Vineri, 19 februarie 2021, 8:26)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Goale pușcă. Gabi Firea, Irina(șefa), Carmen Dan, Rovana Plumb, Viorica Dăncilă, au ce povesti.
        • +2 (2 voturi)    
          Partea lor de “Adevăr “ (Vineri, 19 februarie 2021, 13:15)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          Da da
    • +5 (19 voturi)    
      Nu stii ce se poate intimpla (Joi, 18 februarie 2021, 16:23)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      Cind a iesit taica-meu la pensie (director de scoala), pusese internet. A venit una noua, toanta si pesedista, si s-a speriat de luminitele de la modem.
      A chemat popa, ala a tras o mina de apa sfintita in modem, care a scos fum - evident, satanic, diavolul fugea de pe placa de baza - si adio internet vreo doi ani.
      Asa ca mai usor cu popa. Il intrebi intii:
      1. ce e ala DHCP?
      2. stii sa stropesti un modem?
      3. in caz ca ia foc, ai un USB cu OpenWRT sfintit la tine?
      etc.
      • +4 (6 voturi)    
        in ce an s-a intamplat asta? (Joi, 18 februarie 2021, 20:04)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui ac

        in ce an s-a intamplat povestea asta?
    • +5 (21 voturi)    
      Clotilde (Joi, 18 februarie 2021, 16:28)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Toate nickname-urile erau luate

      Armand a procedat foarte bine.
      Cât despre criticii ei, ipochimenii de la psd, ce poți să mai zici?
  • +18 (42 voturi)    
    Cenzura sexista! (Joi, 18 februarie 2021, 13:43)

    Miky60 [utilizator]

    Adica de ce sa cenzureze daca nu au sutien? Pentru ca sunt fete? Daca erau baieti fara sutien mai cenzurau?
    • 0 (22 voturi)    
      Esti un alb rasist ! (Joi, 18 februarie 2021, 16:24)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Barbatii au menstruatie, si au voie sa aiba sutien, si tzatze, si sa fie si femei. (Nu conteaza ca-s barbati).
      • -2 (10 voturi)    
        "Rasist" ?! :))) Ohanesiane, tu esti ? (Joi, 18 februarie 2021, 19:04)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ac

        Vezi ca nu ai nimerit pe forumul corect ! :))) Aici nu se discuta despre articolul cu scandalul dintre Tiriac si Serena Williams ! :)))))
        • +2 (2 voturi)    
          deja (Vineri, 19 februarie 2021, 11:47)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          nu mai mira cati analfabeti functionali bantuie prin www. Dovada minusurile la o obs. corecta.
        • +1 (1 vot)    
          Greu cu ironia pe scari (Vineri, 19 februarie 2021, 19:43)

          ac [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Nu, nu-s Ohanesian. Nu stiu cine e domnul.
  • -54 (92 voturi)    
    USR-ul si USR-istii (Joi, 18 februarie 2021, 13:55)

    Unforgiven [utilizator]

    Nu sustin operele de arta si aici e de vazut propaganda dusa de USR-isti impotriva operelor de arta din Bucuresti, statui etc.

    Acum dintr-odata Clotilda s-a prefacut ca a uitat de propaganda comunista de partid si a inceput preludiul achizitiei unor noi statui, asta fiind doar inceputul.

    Deci cum e, iubim sau nu iubim statuile?

    Sa vedem ce zic USR-istii ipocriti, ca dublul standard e principiul lor de capatai. Daca inainte statuile erau injurate, acum vor fi adulate si venerate daca Clotilda a dictat sa fie asa.
    • +39 (63 voturi)    
      Mda (Joi, 18 februarie 2021, 14:31)

      TheFaime [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      Prietene, daca tu consideri ouale alea gigantice si iepurii aia kitsh opere de arta, ai gresit pavilionul..trust me!
      • +12 (26 voturi)    
        omul asta vrea sa vada chestii aurite (Joi, 18 februarie 2021, 15:27)

        qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

        ... asta ii starneste lui reflexul lui pavlov
      • -2 (4 voturi)    
        Nici n-am zis asta (Joi, 18 februarie 2021, 21:04)

        Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

        CI am vorbit la modul general, ca
      • -6 (12 voturi)    
        Nu am zis asta (Joi, 18 februarie 2021, 21:10)

        Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

        Ci am vorbit la modul general despre opere de arta, ca statuile si altele de genul asta erau criticate vehement de USR-isti pana sa vina Clotilda, dar acum daca Clotilda le porunceste USR-istilor sa pupe statuile de dragul ei si al imaginii ei, pai atunci USR-istii vor fi imediat la picioarele statuilor si se vor tavali pe langa ele extaziati ca niste viermisori iubareti :))
    • +14 (36 voturi)    
      Fii multumit ca te-au primit in PSD, (Joi, 18 februarie 2021, 14:37)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      ca dupa cum vorbesti, locul tau e-n PRM, cu Vadim.
    • +6 (34 voturi)    
      eu zic (Joi, 18 februarie 2021, 15:06)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      sa iti mai stergi vidanja de la gura pesedistule!

      apropos de dublu standard: cand psd modifica legiel justitiei era bine, acum cand le modifica ailalti e rau, s.am,.d.d
      voi sunteti definitia dublului standard ipocritilor

      sigur as putea acum sa iti explic d c aberezi mult mai elaborat, dar am mai multe sanse sa explic peretelui din fata mea fizica cuantica... oricum nivelul tau de inteligenta nu e prea departe de cel al peretelui...
      • -3 (17 voturi)    
        Mai usor pe scari (Joi, 18 februarie 2021, 16:44)

        cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Ce-i cu agresivitatea asta stimabile?

        Esenta democratiei e sa accepti parerea celuilalt.

        Cat despre mine, accept ca autorii si cine mai vrea sa considere lucrarile astea opere de arta. Eu prefer a le consider niste ciudatenii care nu au nimic cu arta. Iar daca ele starnesc reactia unei considerabile parti ale societatii, atunci pentru coeziunea sociala ar trebui retrase.
    • +6 (18 voturi)    
      Ca de obicei vii cu strambele : (Joi, 18 februarie 2021, 16:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      "Clotilda (...) a inceput preludiul achizitiei unor noi statui, asta fiind doar inceputul."

      PS. Faza este ca nimic din ce ai spus pana acum nu s-a nimerit sa fie macar pe sfert adevarat ! Dar la voi la pesedaci asta este un titlu de glorie si nicidecum de rusine ! :)))
      • +5 (15 voturi)    
        uneori am impresia ca fie Codrin (Joi, 18 februarie 2021, 17:43)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        fie Mitraliera, fie Oprisan tasteaza pe Hotnews, la Forum, comentarii cu inalt continut fetid P$Dist, imbujorat cum le spui tu Impaciuitor )))
        • +2 (10 voturi)    
          Ce-ar fi sa fie chiar asa ? (Joi, 18 februarie 2021, 19:07)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          In fond acum au timp berechet baietii pt astfel de activitati ! :))))
          • +3 (7 voturi)    
            Retorica lor de la tv (Joi, 18 februarie 2021, 19:36)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Este identică cu cea In Scris aici, pe Forum
    • +4 (16 voturi)    
      Bre tovarase! (Joi, 18 februarie 2021, 16:32)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      Ce statui au disparut bre din bucuresti, in afara de petru groza si lenin. Sa nu-mi zici ca plangi dupa cartoful lasat de iliescu.
      • +3 (5 voturi)    
        cartoful (Joi, 18 februarie 2021, 21:08)

        osica [utilizator] i-a raspuns lui yol

        Păi cartoful nu e tot la locul lui, în țeapă?
    • +4 (16 voturi)    
      Unde vad astia dracoaice !!!!!??? (Joi, 18 februarie 2021, 17:43)

      Valtran [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      Aia mica, verde ca veninul si cu belciug in nas e Firea cand vrea sa fie amabila
      Iar aia cyclam de-i atarna coada afar' din cada e tot ea, relaxandu-se in piscina, cand se crede sexi....

      Acelasi subiect, doua ipostaze in viziunea artistului Pandele...
    • +5 (9 voturi)    
      Toate preludiile sunt la inceput ! (Joi, 18 februarie 2021, 18:04)

      Valtran [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      Cand vei mai creste , vei afla .....
    • +5 (15 voturi)    
      Ce zici tu acolo nu e Arta, e hArta (Joi, 18 februarie 2021, 18:59)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      Banuiesc ca te referi la toate kitchurile alea manelistice puse de blonda lu' Pandele prin piete de sarbatori. Daca e asha... atunci da, USR e impotriva artei sclipiciase de pe iepuri giganti din carton si oua de dinozaur aurit
  • -31 (65 voturi)    
    Prima realizare (Joi, 18 februarie 2021, 14:23)

    DanCris [utilizator]

    Asta e prima realizare si cam singura pana la acest moment a Clotildei.
    In rest nu ai iesti nimic concret din mana ei , doar postari pe facebook si scandaluri.
    • +16 (42 voturi)    
      Clotilde se lupta cu mafia PSD, (Joi, 18 februarie 2021, 14:38)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

      evident ca e greu. PSD a avut 30 de ani sa puna la punct sistemul de spoliere a banului public si acum tipa ca din gura de sarpe cand ii calca cineva pe coada.
    • -14 (34 voturi)    
      Si alea sunt suficiente (Joi, 18 februarie 2021, 14:42)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

      Nu trebuie sa faca nimic altceva in afara de scandaluri de mahala, pentru ca astea dau de mancare USR-istilor rumegatori de propagdanda imbecila destinata celor fara resurse intelectuale.
      Ca de fapt asta se face incontinuu: campanie electorala pentru USR.
    • +8 (32 voturi)    
      vorbeste (Joi, 18 februarie 2021, 15:03)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

      un aparator al psdului
      care de cand a pierdut alegerile nu stie decat sa dea din gura

      also sa spui ca la S1 nu s-a facut nimic de cand a venit Clotilde e o mare deformare a adevarului, dar nu ma astept la altceva de la "pretinii" pesedeului
  • +36 (58 voturi)    
    Maimuțăreală PSD (Joi, 18 februarie 2021, 14:29)

    Appollodor [utilizator]

    Parcă kitschoșii de la PSD ar ști mai bine cum e cu arta. Recunosc că nu sunt un mare admirator al tendințelor contemporane în materie de artă, dar până la urmă au fost ajutați niște studenți să-și expună creațiile. Asta e viziunea lor.

    N-a fost nimeni refuzat, oricine poate expune acolo. Până la urmă ăsta e sensul spațiului public. Lumea vede, opinează, comentează. Nu trebuie neapărat să ne placă, dar e foarte bine să avem accesul la ce se creează azi.

    Și încă un lucru. Nu s-a cheltuit nimic aici. Nicio risipă. Statuile acelea caraghioase pe care Firea dădea zeci de milioane de lei erau oare mai bune decât astea, expuse gratuit? Eu zic că Clotilde chiar face o treabă bună acolo.
    • +9 (23 voturi)    
      o initiativa buna, (Joi, 18 februarie 2021, 14:37)

      Levellers [utilizator] i-a raspuns lui Appollodor

      felicitari !
  • -25 (43 voturi)    
    Tartora dracilor....ops! dacilor! (Joi, 18 februarie 2021, 14:32)

    mike123 [utilizator]

    Normal ca s-a inconjurat de maleficele reprezentari ale spiritului ei si o reprezinta 100%!
    • +7 (23 voturi)    
      tu (Joi, 18 februarie 2021, 15:02)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      nu ai intelege arta nici daca ti-ar pica in cap!
  • +11 (27 voturi)    
    curaj Clotilde ! (Joi, 18 februarie 2021, 14:36)

    codrean [utilizator]

    Asta stiu (bine), asta fac. Comunistii ...
    Nu-i baga in seama, vezi-ti de drumul tau !
    Stiu ca nu e intotdeauna usor dar stiu si ce curaj ai ca sa faci, sa creezi, sa perseverezi .
    Succes !
  • -12 (30 voturi)    
    In fine (Joi, 18 februarie 2021, 14:37)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    a realizat si Clotilda ceva... Cine mai poate spune ca nu face nimic?
  • -9 (33 voturi)    
    Un mare 0 (Joi, 18 februarie 2021, 14:38)

    ProSchimbare [utilizator]

    Am votat schimbare dar pana in acest moment din cei trei primari noi doar Ciprian Ciucu face treaba.

    In dreptul celor doi primari USR+ este pana acum un mare 0 !

    Sper sa se schimbe ceva ca m-am saturat deja doar de problema gunoiului, sunt multe alte probleme mai ales in S2!
    • +1 (15 voturi)    
      Nope, tu ai votat PSD (Joi, 18 februarie 2021, 16:32)

      rakleta [utilizator] i-a raspuns lui ProSchimbare

      Sau PLN eviedent ... ca altfel nu ai da la gioale mereu.
  • +10 (28 voturi)    
    pesede (Joi, 18 februarie 2021, 14:47)

    fdaniel [utilizator]

    Postarea pesede este un exemplu perfect al combinației de prostie, mârlănie și neam prost specifice acestui grup infracțional.
    • -6 (22 voturi)    
      Despre ce postare PSD vorbești? (Joi, 18 februarie 2021, 15:34)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Unde e postarea PSD? Ți-ai luat pastilele azi?
      • +3 (11 voturi)    
        n-a citit decat titlul :)) (Joi, 18 februarie 2021, 16:11)

        Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        care oricum e inselator,daca e sa fim corecti.
        oricum,este o ocazie buna pentru studentii respectivi sa-si afiseze lucrarile,nu vad nimic gresit.
        • -1 (5 voturi)    
          @Love este scriitor din topor (Joi, 18 februarie 2021, 18:13)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

          cand remarci comentariile lui, mergi mai departe, n au valoare, stintifica, editoriala, doar de umplutura scrie
  • -11 (23 voturi)    
    Azi il sărbătorim pe Brâncuși (Joi, 18 februarie 2021, 14:57)

    Dromihetex [utilizator]

    De ai treabă pe la primărie
    Nu e iluzie de ți se apleacă
    Nu mai vrei nici o hârtie
    „Românul intră în hol, își face cruce și pleacă” -Marcel Ciolacu

    http://ciprian-dragne.blogspot.com/2021/02/poesys-azi-il-celebram-pe-brancusi.html

    E o diferență foarte mare
    Între ce ne-a lăsat Brâncuși
    Și ce înțelege generația clocotiltoare
    Până-acum unde păscuși?
    • 0 (8 voturi)    
      riiight (Joi, 18 februarie 2021, 17:18)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Dromihetex

      sunt f sigur ca nici macar nu stii toate operele lui Brancusi, doar te dai aici specher ca sa ataci un primar!
    • +4 (8 voturi)    
      Bunicii Ciolacului au refuzat donatia lui Brancusi (Joi, 18 februarie 2021, 18:57)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Dromihetex

      Brancusi dorea să doneze țării sale natale lucrările aflate în atelierul lui din Paris. 230 de sculpturi, 41 de desene, 1.600 de fotografii şi o serie de piese de mobilier.
      Un psdist pe stil vechi decreta : „Ope­rele lui Brâncuşi sunt nişte opere pe care le-ar putea face orice ţăran neinstruit.”
      Constantin Brâncuşi dupa refuzul statului RO, decide să renunţe la ce­tă­ţenia română, și cere cetăţenia franceză,
      C.Brncusi își retrage oferta făcută Statului Român şi do­nea­ză Franţei toate operele din atelierul său de la Paris
  • +1 (17 voturi)    
    hehe (Joi, 18 februarie 2021, 15:02)

    transpenibilus [utilizator]

    Decat PeeeeeeeSeeeeeDeeeeeeeer....
    Nici Jo napot nu merita #ciumarosie.
  • +5 (23 voturi)    
    psd atata stie (Joi, 18 februarie 2021, 15:02)

    liviu_ [utilizator]

    sa injure tot ce fac ailalti fara nici un motiv

    nudurile au un loc special in arta din multe motive pe care un semianalfabet pesedist nu are cum sa le inteleaga!
  • +4 (18 voturi)    
    Statui mai bune decat arta PSD ! (Joi, 18 februarie 2021, 15:06)

    Cugetator [utilizator]

    Nu - mi plac excesiv USR-istii desi vorbesc bine ,iar Clotilde Armand chiar graseiaza in franco-romana. Atunci cand PSD-stii cu studii proaste , daca le au si pe alea, ataca sculpturile unor tineri, este chiar o cenzura stupida , pentru ca PSD-ul a condus tara si Bucurestiul in majoritatea celor 30 de ani de la caderea comunismului si desigur apreciaza numai ce ei inteleg, cum este morcovul cu covrig , desi seamana cu ceva mai urat sau dezbracatul Traian cu lupul dacic in brate sau cu alte statui asemenea raspandite prin tara !
    • -2 (2 voturi)    
      daaaa (Vineri, 19 februarie 2021, 0:38)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Cugetator

      Halaicu, Ciorbea, Lis, Videanu, Basescu, pesedisti de frunte, care au condus Bucurestii in majoritatea celor 30 de ani de dupa 89, nu-i asa? plus cei 15 ani in care au condus si conduc tara "dreptacii", dar pee see dee e de vine :)))
  • +9 (21 voturi)    
    lol (Joi, 18 februarie 2021, 15:18)

    YamamotoIsoroku [utilizator]

    PSD-istii oripilati de "dracoaicele fara sutien"...asta dupa ce au trecut de dimineata prin holul primariei dupa ce s-au sculat din patul amantelor.
  • +9 (23 voturi)    
    Sfanta mama Pandelica sa aduca un Otokar (Joi, 18 februarie 2021, 15:19)

    Plagarus [utilizator]

    ......alegoric,cu costume populare,marame..............
  • +10 (22 voturi)    
    Clar (Joi, 18 februarie 2021, 15:19)

    Cetateanu [utilizator]

    Deci "tapa in kurul revolutiei" si "sexi Traian", si altele, "lucrari" lipsite de originalitate si la care s-a facut parandaratul la greu, e bune. Lucrarile de absolvire ale studentilor fara cheltuieli, sunt naspa. Viperele PSD nu se dezmint!
  • -9 (29 voturi)    
    Ceva fin ... (Joi, 18 februarie 2021, 15:40)

    NERO-Voiculescu [utilizator]

    Mie-mi place. Nu reprezinta nimic. Fix ce-i in capul doamnei primar.
    • +1 (9 voturi)    
      mda (Joi, 18 februarie 2021, 17:17)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui NERO-Voiculescu

      pariez ca daca facea tudorache de la psd asta erati toti in limba?!

      E o initiativa f buna: cei de la arte iti pot expune munca. Ce e in ineregula cu asta? a da... faptul ca partidul vostru nu munceste si va simtiti jigniti!
  • -2 (6 voturi)    
    foarte bine.... (Joi, 18 februarie 2021, 16:13)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. cine se supara ca vede dracoaice fara sutien? mie mi-ar placea sa le vad pe toate femeile fara sutien.. nu doar operele de arta.
    • -6 (8 voturi)    
      am uitat.. (Joi, 18 februarie 2021, 17:16)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      ... *toate femeile, in afara de Serena Wiliams.
      • +1 (3 voturi)    
        pai te-ai exprimat ok, (Vineri, 19 februarie 2021, 3:20)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

        ca ai specificat femei. Nu era cazul sa revii
        • +1 (1 vot)    
          scuze.. (Vineri, 19 februarie 2021, 10:21)

          Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          .. am realizat prea tarziu. nu aveam imaginea lui in minte.
  • +1 (11 voturi)    
    eheiii...unde am mai auzit noi de arta decadenta? (Joi, 18 februarie 2021, 16:15)

    licorice [utilizator]

    la comunisti desigur :) Unde sunt tablourile alea cu ingineri agronomi, tarani colectivisti si muncitori patriotici?
  • +1 (13 voturi)    
    Blasfemie! Rusine! (Joi, 18 februarie 2021, 16:25)

    abcabc [utilizator]

    Daca nu sunt cruci si icoane atunci e blasfemie.. Expozitia se afla in naosul sfintei primarii..unde insasi fiica lui Dumnezeu preacinstita Firea a pasit printre angajati nu cu mult timp in urma..
  • 0 (8 voturi)    
    recomand niste sculpturi (Joi, 18 februarie 2021, 17:33)

    Coco Whistle [utilizator]

    dupa chipul si asemanarea lui stalin si ilici, asa impacam si varza si capra. btw,operele respective sint cam...'odioase'. am vizitat destul de multe expozitii, dar romania le intrece pe toate.
  • +2 (6 voturi)    
    Mai bine decât cârnați și mici, oricum (Joi, 18 februarie 2021, 17:44)

    c.radu [utilizator]

    În anii trecuți, trecând prin fața Primăriei S1, am fost consternat de grătarele care fumegau în fața acelei clădiri stilate. Nu lipseau decât manelele.
    Acum se pare că avem de-a face cu niște draci mai elevați și mă simt cam încurcat...

    Scara, în speranța că nu te rezumi să comentezi doar la G4, mă gândesc că aici ar fi ceva ce ține de domeniul tău.Ce-ți sugerează operele astea de artă?
    • +2 (2 voturi)    
      ii trimit comentariul tau (Joi, 18 februarie 2021, 18:47)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui c.radu

      la Mr Scara. ceva probmele de log are aici
    • +4 (8 voturi)    
      Merci, @un domn! (Joi, 18 februarie 2021, 20:11)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui c.radu

      @c.radu,
      Draga,
      Daca sculpturile ar fi fost realizate din alama de cazan, mai treaca-mearga, dar asa..
      PS.Iti mai amintesti cand se petrecea actiunea cu gratarele fumegande, in noiembrie 2016 sau in decembrie 2020?
      Noapte buna!
      • 0 (4 voturi)    
        scara ai revenit pe HN ?! Nu-mi vine sa cred ! (Joi, 18 februarie 2021, 23:15)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        :))))
  • +3 (5 voturi)    
    wow! (Joi, 18 februarie 2021, 19:36)

    revo [utilizator]

    au pozat Ciolacu (dreapta, sus) si Sosoanca (dreapta, jos)?
  • -2 (4 voturi)    
    sculpturi (Joi, 18 februarie 2021, 19:45)

    atc [utilizator]

    Fiind sub auspiciile lui Brancusi, ar trebui sa invatam ceva din experienta acelor ani: sculpturile lui, cumparate atunci cu preturi modeste , peste ani i-au imbogatit pe multi. Ca sa nu spun de latura practica: o cada de baie cu continut mov poate fi stimulativ la o adica. Stie cineva: expozitia e cu vanzare?
  • 0 (4 voturi)    
    Prostii nu intelege (Joi, 18 februarie 2021, 19:53)

    VOX. [utilizator]

    Operele de arta.

    https://arhiblog.ro/poze/2012/06/poneiul-roz-svastica.jpg
  • 0 (6 voturi)    
    Ce sa faca saracutza ! (Vineri, 19 februarie 2021, 9:04)

    nicolae_ciulama [utilizator]

    Este dusa cu pluta, saracutza !
    Asemenea bazaconii expuse sunt o sfidare la adresa bunului simt. Clotilde Armand & Gashka.
    Romania a dat Frantei pe Dl. Constantin Brancusi si Franta ce ne da ?
    Surcele, merde artistique et
    La folie de la Mairie du Secteur 1, symboles phalliques, hybrides issus d'expériences génétiques infructueuses - monstres génétiques - organismes génétiquement modifiés, faisant des robots humanoïdes.
    Ces modèles d'hypochimènes génétiques sont importés des USA / UK, via France, probable pour voir clairement les effets de la chimie atmosphérique, des chemtrails atmosphériques, des e-mails alimentaires, des vaccinations expérimentales (Pfizer, Modena, Astra Zeneca, etc.). C'est pourquoi nous ne serons PAS vaccinés!
    De aceea va rog sa NU va vaccinati !
    Cine stie cum ne vor transforma vaccinurile organismele noastre !
  • 0 (6 voturi)    
    Hibrizi (Vineri, 19 februarie 2021, 9:09)

    nicolae_ciulama [utilizator]

    Hibrizi genetici, hibrizi mentali, archonii din mintile infierbantate ale artistilor de mana a 2-a si a lui Madame Clotilde Armand, saracutza.
    Noi il avem pe Brancusi, este al nostru si Franta sa-si ia inapoi ipochimenele din Primaria Sectorului 1.
    Pacat, ca de-a lungul istoriei Franta a dat foarte multi artisti de valoare, foarte multe scrieri, care vor ramane vesnic in istoria universala.
    Si acum, Franta actuala, intreaga Europa, SUA ce ne dau ?
    Asemena caricaturi "modernistice" arta de gang, arta de WC.
  • +3 (5 voturi)    
    WC-Expozitia de la Primaria Sectorului 1 (Vineri, 19 februarie 2021, 9:11)

    nicolae_ciulama [utilizator]

    WC-Expozitia de la Primaria Sectorului 1
    New Art - New-WC Art
  • 0 (2 voturi)    
    Robotei extraterestrii esuati (Vineri, 19 februarie 2021, 9:13)

    nicolae_ciulama [utilizator]

    Robotei extraterestrii esuati.
    Creaturi de tip KOPITO-WENCIURDIAN