Liberalul Florin Roman, mesaj pentru miniștrii Voiculescu și Ghinea: Hai cu acțiunea și mai puțin cu Facebook-ul!

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 3 februarie 2021, 15:26 Actualitate | Politic


Florin Roman, deputat PNL
Foto: Camera Deputatilor
Deputatul PNL Florin Roman le transmite pe Facebook miniștrilor Sănătății și Fondurilor Europene, Vlad Voiculescu și Cristian Ghinea "să se apuce de treabă": "Hai cu acțiunea și mai puțin cu Facebook-ul!".
  • "Dacă domnul Voiculescu nu vrea să se mai simtă ca în Ziua Cârtiței, îl sfătuiesc să îl tragă aproape pe colegul dânsului, domnul Cristian Ghinea, ministrul Fondurilor Europene, și să se apuce de treabă.
  • Nu mai avem timp de pierdut cu ștampile aruncate pe pereți, căutat prin sertare, umblat cu foto/video după noi. Gata domnilor, suflecați mânecile și la treabă!
  • Lăsați și greaua moștenire, lăsați și noua moștenire...eu mă simt în Ziua Cârtiței când aud mereu aceeași placă.
  • Fiți bărbați și oameni politici adevărați, treceți la decizii, asumări, la MUNCĂ!", este mesajul transmis de deputat celor doi miniștri din USR-PLUS.
El le cere lui Voiculescu și Ghinea alocarea a 50 de milioane de euro din Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (PNRR) pentru dotarea spitalelor din România cu instalații de detectare și stingere a incendiilor: "Cum ne organizăm noi sistemul pentru absorbția acestor fonduri europene este EXCLUSIV decizia noastră. Hai cu acțiunea și mai puțin cu Facebook-ul!".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


3882 vizualizari

  • +11 (19 voturi)    
    Liberal? (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:36)

    omezu [utilizator]

    Roman e psd-ist 100%, nici macar nu se mai ascunde!
  • +9 (13 voturi)    
    ... (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:37)

    tirolez [utilizator]

    Pe cimpeanu nu-l vede?
    • +2 (4 voturi)    
      pnl a promis (Miercuri, 3 februarie 2021, 16:02)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      o gramada in anu de guvernare si nici macar nu au incercat sa rezolve promisiunile...

      si acum se asteapta sa le rezolve ieri....
      apropos dupa incendiile cand a fost pnl la guvernare ce s-a schimbat?!
  • +3 (5 voturi)    
    cine vorbea?! (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:39)

    liviu_ [utilizator]

    auzi tovarase...
    dar pnl a eliminat pensiile speciale?!
    a reparat legile justitiei?!
    a desfiintat SS?!
    TOATE astea le-a promis acu aproximativ 1 an asa ca voi sunteti penultimii (psd e ultimu) care ar trebui sa va crizati ca usr nu face!
  • +3 (5 voturi)    
    PS: (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:39)

    liviu_ [utilizator]

    apropos... se transmite pe facebook mesaj sa nu mai stea pe facebook =))
    cata ipocrizie!
  • +2 (4 voturi)    
    Politrucul asta de doi bani in afara de a perora (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:40)

    Susufler0 [utilizator]

    lozinci a facut si altceva, ceva util, de cand este parlamentar ?

    PS. De exemplu a facut vreun proiect de lege ?
    Dar sa il scrie el, nu sa isi puna semnatura pe munca altuia/altora ca sa iasa la numar.
  • +3 (5 voturi)    
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))) (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:44)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    ...scrise Roman pe Facebook.
  • +3 (5 voturi)    
    Domnule Roman, (Miercuri, 3 februarie 2021, 15:46)

    Verama [utilizator]

    USRPLUS sunt partenerii de guvernare ai PNL. Dacă nu vă convine, căutați alții, cu care să vă înțelegeți mai bine - PSD, AUR etc.
  • +2 (4 voturi)    
    asta e ala care (Miercuri, 3 februarie 2021, 16:14)

    alfa1 [utilizator]

    pusese in lege articolul ca sa intre in vigoare imediat. O rusine !
  • +4 (6 voturi)    
    ...zise omul de actiune (Miercuri, 3 februarie 2021, 16:39)

    ipolitic [utilizator]

    pe Facebook.
  • +4 (6 voturi)    
    Liberalu care ataca doar ministri USR-Plus (Miercuri, 3 februarie 2021, 17:06)

    Kivek [utilizator]

    asta in timp ce majoritatea ministrilor PNL sunt prinsi cu subordonati angajati pe pile si relatii si alte hotii
  • +3 (5 voturi)    
    mesal pe facebook? (Miercuri, 3 februarie 2021, 17:10)

    Francisc 1 [utilizator]

    ii combate din interior acest ciordache 2!
  • 0 (2 voturi)    
    spatiu limitat (Miercuri, 3 februarie 2021, 17:55)

    Filbert [utilizator]

    Roman nu mai are loc pe Facebook de Voiculescu si Ghinea, asta e chestia, de fapt.
    Rau e cind sportul national mioritic, aflatul in treaba, se intilneste cu lipsa simtului ironiei...
  • -1 (3 voturi)    
    Politica de tip nou & noii politicieni (Miercuri, 3 februarie 2021, 18:35)

    Amerlocu [utilizator]

    Cine citește comentariile de până acum la acest articol realizează că de fapt USR-eii nu-s cu nimic mai breji ca PSD-eii. „Politica de tip nou” cu care se laudă USR + e exact același rahat ca și politica de tip vechi a PSD. Marea diferență e că dacă PSD avea un singur Ponta care să fie toată ziua cu guițul USReii și Plușii au mult mai mulți gargaragii mult mai zgomotoși ca Ponta.

    Practic „atgumentația” e aceeași: La întrebarera „De ce nu faci NIMIC din ce ai promis?” vine imediat răspunsul cocalăresc: „Da ce mă? Ăilalți ce a făcut?!” Acțiunea e exact la același nivel: 0. Ponta se elucrubra pe la Antene și Ghiță TV, USReii își dau în stambă pe Făisbuc. Cam aici se și termină diferențele de manifestare.

    Însă USR + are o problemă imensă pe care PSD nu a avut-o niciodată. Dacă PSD are oștile de pensionari și bugetari gara de atacuri kamikaze, dacă e nevoie, USReaua are un electorat mult mai mofturos care se evaporă și care e dezamăgit foarte repede.
  • +2 (2 voturi)    
    Toti (Miercuri, 3 februarie 2021, 19:45)

    Ibit [utilizator]

    Sunt o apa si-un pamant , adica INCAPABILI !