Băsescu: Trump! “We're making America great again” - şi o face praf

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 6 ianuarie 2021, 23:34 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: Facebook
Fostul președinte Traian Băsescu a comentat miercuri seară scenele violente de la Washington, unde protestatarii pro-Trump au luat cu asalt Capitoliul în timpul dezbaterilor din Congres: "Trump! <<We're making America great again>> - şi o face praf".
  • "Trump! <<We're making America great again>> - şi o face praf. După ce a izolat ţara în timpul mandatului, fiind incapabil să înţeleagă că o ţară izolată nu poate fi liderul lumii, este acum, la sfârşit de mandat, pe cale să-şi facă ţara praf şi pulbere.
  • Un mare om de afaceri şi în acelaşi timp, un om politic mărunt, bolnav de egoism şi putere şi care se pune pe el deasupra intereselor ţării lui", a comentat Băsescu pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


13753 vizualizari

  • -8 (30 voturi)    
    Tomac e mare fan (Miercuri, 6 ianuarie 2021, 23:40)

    Dogul [utilizator]

    Basescu uită că al lui copil politic Eugen Tomac e fan înrăit al lui Trump cel nebun.
  • -12 (42 voturi)    
    Nu, Petrov (Miercuri, 6 ianuarie 2021, 23:42)

    Mihail. [utilizator]

    Tu ti-ai batut joc de tara ta.
    • -2 (32 voturi)    
      Aha (Joi, 7 ianuarie 2021, 0:04)

      Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      Si cum si a batut joc de tara lui? A vandut flota, este?
      • +2 (20 voturi)    
        EBA in parlamentul iuropean (Joi, 7 ianuarie 2021, 1:28)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Costi888

        Daca nu-ti ajunge, poti adauga luxten, anrp, camarila pedelista, udrea etc
        • +3 (11 voturi)    
          A fost (Joi, 7 ianuarie 2021, 8:10)

          Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          Ea, dancila, in parlamentul european.. si cine stie cine de care nu stim.. EBA e parfum..
  • -9 (31 voturi)    
    Ipocrizie fără margini (Miercuri, 6 ianuarie 2021, 23:54)

    Shaolin [utilizator]

    Nici nu mă așteptam la altceva din partea lui Petrov.
  • -10 (16 voturi)    
    Cate voturi ai cumparat de la ei Base? (Joi, 7 ianuarie 2021, 0:57)

    Lok [utilizator]

    Imi amintesc cu drag cum numara A3 cati pot vota la o sectie din diaspora. Radeam in hohote de ei ca au pierdut lamentabil. Acuma dupa ce am vazut monstrul electoral american nu mai rad.
  • +17 (21 voturi)    
    Simplu spus si adevarat (Joi, 7 ianuarie 2021, 1:05)

    barny [utilizator]

    Cu 4 ani un urma toata lumea a spus ca Trump va arunca America in haos si iata ca asa s-a intamplat.
    • -5 (5 voturi)    
      Dar asta e un lucru bun. (Joi, 7 ianuarie 2021, 7:54)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui barny

      Si multi presedinti europeni or sa cada daca o sa se dezvaluie ce pot face Americanii.
  • +8 (8 voturi)    
    Pasarea (Joi, 7 ianuarie 2021, 5:25)

    Iaca [utilizator]

    Fiecare pasare pe limba ei piere,Trump !
    O tempora ,o mores !
  • -3 (7 voturi)    
    Basescu nu se dezminte, (Joi, 7 ianuarie 2021, 11:38)

    bancher [utilizator]

    a asteptat sa vada cine pierde si cine castiga, apoi a inceput sa scuipe pe cel care a pierdut si sa linga la cel care a castigat. Daca e asa mare vizionar, de ce nu a facut aceste declaratii inainte sa piarda Trump?? Adica, daca avea caracter, chiar in timpul alegerilor sa declare ca Trump a aruncat tara in haos si merita sa piarda....a, nu a facut-o, ca daca castiga Trump??? ! E mai sigur sa il lasi sa cada, apoi sa scuipi pe el.
  • -1 (9 voturi)    
    Ma amuzi corsare (Joi, 7 ianuarie 2021, 14:36)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Cand te suspendau "pe lege", PE REGLEMENTARI, PE CE VREI TU STRIGAI CA E LOVITURA DE STAT SI NOI TE SUSTINEAM (CA PROSTII). Nu meritai, chiar nu. Asa cred si protestatarii aia ca au fost furati, precum credeam si noi ca te-u furat crinulet si cu pontache. Imi pare super-rau ca te-am sustinut atunci, nu meriti de nici o culoare.
    • +3 (5 voturi)    
      Esti ciudat atoatestiutorule (Joi, 7 ianuarie 2021, 18:30)

      soringusar [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      Daca nu era Base , defilam cu dl Nastase , dl Geoana , dl Dragnea