Florin Roman: Pierderea alegerilor a învolburat apele în PNL. E nevoie de lideri puternici, de o noua împrospătare a imaginii partidului

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 4 ianuarie 2021, 9:38 Actualitate | Politic


Florin Roman, PNL
Foto: Captura video
Unul dintre nemulțumiții din PNL din timpul negocierilor cu USR-PLUS și UDMR, Florin Roman, susține într-o postare pe Facebook că pierderea alegerilor „a învolburat apele în partid” și că e „nevoie ca de aer, de lideri puternici, de o noua împrospătare a imaginii” fomațiunii.

„2021 este anul Congresului și in PNL. Pierderea alegerilor a învolburat apele in partid. Guvernul Citu are o misiune grea. Cea mai dificilă luptă va fi cea din interiorul guvernului, unde USR lupta cu “garda pretoriană” a lui Barna și Cioloș. In parlament se anunța o luptă pe viața și pe moarte cu un PSD care știe sa facă opoziție la baioneta, cu un AUR deja periculos, iar PNL e luat la ținta de toți “partenerii” politici. E nevoie ca de aer, de lideri puternici, de o noua împrospătare a imaginii partidului, pentru ca lupta pentru 2024 a început deja!”, a scris el pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2794 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Pai, ba, soolica ... (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:43)

    CezarN [utilizator]

    nu ati spus voi sa va votam caci este o ocazie unica aceasta exact pentru ca urmeaza patru ani fara alegeri, deci cel putin trei in care puteti face reforma?
    Si ce faci tu acum? Strici dreaqu cei trei ani de reforme cu anuntand lupte electorale cand inca guvernul Catu mai are placenta pe el?
    dobitocule!
  • +3 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:44)

    [anonim]

  • +12 (14 voturi)    
    Improspatarea tb sa fie ALTCINEVA decat ROMAN (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:46)

    rtibv [utilizator]

    Cred ca PNL a pierdut alegerile din cauza unor politicieni ca F. Roman. Un fel de Ciordache galben.
  • +10 (12 voturi)    
    exact (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:46)

    silviust [utilizator]

    Corect. Un prim pas ar fi un post în conducerea partidului pentru dl, Roman, post pe care îl merită cu prisosință. Conducerea PSD, bineînțeles.
  • +8 (10 voturi)    
    E nevoie de competentze (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:46)

    seb_h [utilizator]

    De lideri sinecurishti cu profesia de baza jurnalist suntem satui!
  • +12 (14 voturi)    
    Roman ăsta-i ca Ciordache. (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:47)

    Tayen [utilizator]

    Pe același calapod.
  • +9 (11 voturi)    
    oups (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:48)

    sorvas [utilizator]

    cineva a baut gazul de la lampa... florine, cu lideri ca tine, PNL-ul s-ar duce cot la cot cu AUR.

    solutia e sa va intelegeti voi, astia din alianta, altfel ne trezim cu o guvernare PSD+AUR
  • -1 (1 vot)    
    Recomand inca un lockdown (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:55)

    Lok [utilizator]

    Nu poate gresi!!!
  • -3 (9 voturi)    
    PNL-istilor ... (Luni, 4 ianuarie 2021, 10:28)

    jidanul [utilizator]

    Chiar sunteti orbi, va imbatati cu apa rece ? Nu aveti lideri puternici, nu aveti ce imagine sa improspatati, pentru ca tot ce ati facut si faceti s-a bazat pe minciuni, prea multe minciuni si prea multa bataie de joc la adresa romanilor. Macar atat, fiti barbati si recunoasteti ca ati dat-o in bară si dati-vă demisia. Ca daca nu va dati demisia, cea ce va venii pe capul vostru si a guvernului asta, de doi bani, va fi jale si prapad si nu o sa mai poata sa va scape nimeni. Mai aveti o sansa, acum, dupa ce demisioneaza guvernul, sa scoateti toate javrele, curvele si prostii din partid si pana la alegeriile viitoare sa veniti cu oameni adevarati, liberali adevarati care sa-i respecte pe romani, sa dezvolte si sa modernizeze Romania in mod real si in fapt. Acum nu aveti nici oameni care sa fie lideri puternici, aveti 90% incompetenti, incapabili, inconstienti si iresponsabili, incepand cu Cîțu si terminand cu prefecti, presedinti de CJ-uri si primari de orase si comune. Si inca o eroare pe care ati comis-o a fost sa va aliati cu USR+, alti ciudati.
  • +3 (3 voturi)    
    mai lăsaţi CIOLANUL (Luni, 4 ianuarie 2021, 11:08)

    ioanbucsa751467216962915 [utilizator]

    şi faceţi treabă pentru popor, ţară
    dar nu POPULISME
    doar aşa se va vedea că nu aţi fost votaţi degeaba
    dacă tot schimbaţi din funcţii şefi nu mai puneţi tot felul de incompetenţi dar buni pupincurişti
    LA TREABĂ pt ţară...că asta trebuie să facă un demnitar public
    • 0 (0 voturi)    
      Te contrazici. (Luni, 4 ianuarie 2021, 11:36)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui ioanbucsa751467216962915

      "Faceti treaba pentru popor" inseamna populisme.
      • 0 (0 voturi)    
        POPULISM (Marţi, 5 ianuarie 2021, 10:20)

        ioanbucsa751467216962915 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        în sensul de atitudine DEMAGOGICĂ
        poate nu a fost cea mai fericită exprimare...mai precis să munceşti real pentru interesul public, iar nu numai să te faci şi de fapt să urmăreşti interese de partid, de grup restrâns
  • +1 (1 vot)    
    PNL (Luni, 4 ianuarie 2021, 11:11)

    gibon47 [utilizator]

    Romane , n-ai cu cine împrospăta partidul. Toți sunteți niște hahalere. Nu vreau să cobesc dar direcția voastră, cu caricaturile din guvern, e în „groapa cu lei” lângă PNȚ. În diaspora sunteți deja trași pe linie moartă.
    Chiar și USR+ cu Barna și Cioloș în frunte sunt pe muchie de cuțit, nu va reuși să vadă luminița de la capătul tunelului. Peste 4 ani prezența la vot va fi de cel mult 20%.
  • +3 (3 voturi)    
    De dinozaurul asta cand o sa scapati ? (Luni, 4 ianuarie 2021, 11:37)

    Susufler0 [utilizator]

    A stabilit ordinea adversarilor PNL pt urmatorii patru ani :

    1 Garda pretoriana a lui Barna si Ciolos din interiorul guvernului;

    2 PSD, AUR si "partenerii politici" in Parlament !

    PS. Logica aceasta confruntationala a politicianului rudimentar care este FR ajuta din plin chiar PSD si AUR !

    PPS. Pana una alta incercati sa-l mai domoliti, mai penelistilor !